Keresés

Részletes keresés

bakibaby Creative Commons License 2009.12.11 0 0 636

Próbálok óvatosan fogalmazni, hogy az ezen a Topic-on elhangzott utóbbi néhány hozzászólás kevéssé érinti az emberek 99%-át :-)

 

bb

Álmos user Creative Commons License 2009.12.11 0 0 635
Piramis alatt általában a kockát értjük... De most komolyan, muszáj minden topikot ezzel az MLM-es sz@rral teletömni?
Előzmény: panyingert (634)
panyingert Creative Commons License 2009.12.10 0 0 634
:-) Na igen, voltam én is kiflivéges, csóró egyetemista... Elvállaltam akkor minden melót, hogy ne a szüleimet terheljem! Aztán először koli, majd albérlet, diákhitel és minden ami ezzel az időszakkal jár! Még suliba jártam, amikor jött az MLM... több helyen is voltam tag, de mindig a gazdasági oldalát akartam nézni és ez pár helyen nem tetszett a felső "vezetőknek"... majd egy helyen azt mondták, oké, gyere nézd ez van... Ott maradtam!

Fizetéskiegészítésként kezdődött a sztori, majd átcsapott többe mint a fizetés... Hogy piramis-e? Attól függ mit értünk azon! A munkahelyem is piramis struktúra, az MLM rendszer is az, de ugye mi nem... Azt megtanultam, hogy mindent érdemes körüljárni és több aspektusból megvizsgálni... Hobbimmá vált eljárogatni MLM bemutatókra és megfigyelni, hogy akarják hülyére venni a vendégeket az előadók a rózsaszín álmok eladásával... pfffff... Egyet látni kell, hogy kemény munka nélkül sehol nem lehet eredményt elérni, sem mlm-ben, sem munkahelyen, sem hagyományos vállalkozásban, vagy ha lehet akkor az sántít (lásd kengurús barátaink)... Csak a következetes, kitartó munkának lehet eredménye és akkor nyugodtan is aludhatsz!

Nekem is elég lesz havi 700-800 ezer adózás utáni nettó pénz havonta, ha felépül a házunk, ha a gyerek(ek) is sínen vannak és csak élvezni kell az életet! ;-)

De a cél a passzív jövedelem mindenképpen... Befektetésekből, hálózatból, online üzletekből!

Szép napot!
Előzmény: SNAKe (633)
SNAKe Creative Commons License 2009.12.10 0 0 633
Ja, a viskó az viszi a lét, próbáltam már én is. Túl vagyok rajta.

Érdekes dolog ez az mlm. Nekem valahogy egy legalizált piramisjáték jut róla az eszembe, amibe ugye a legelején kell beszállni.

Érdekes, hogy kinek milyen igényei vannak. Persze ez nem baj.
Nekem havi 700-800 ezer is elég lenne a megelégedettséghez, de ugye a sapka is megénekőte már, hogy "az egyik whiskey-t jéggel, a másik egy kiflivéggel"
Szép napot!

Előzmény: panyingert (632)
panyingert Creative Commons License 2009.12.10 0 0 632
Ennek több oka is van, az egyik a járulékok! A másik, hogy van egy 2 éves kislányom, építjük a családi házunkat a Pilisben, jó érzés több lábon állni és így még hitelt sem kell felvenni... Harmadik ok, a társaság a melóhelyen, jó kollektíva alakult ki, közös nyaralások, házibulik, szalonnasütés... :) Negyedik: így nincs teljesítménykényszer, meggondoltan és intelligensen tudok megkeresni embereket az MLM-el és nem kell görcsölni... Ötödik: nem stresszelek ha a devizatőzsdén van egy kis bukó :)

Majd ha 7-8 millió/hó fölött lesz az MLM-ből, akkor otthagyom, mert addigra bőven lesz annyi tartalék, hogy megéljünk a befektetésekből...

Nem minden a pénz, sőt!
Előzmény: SNAKe (631)
SNAKe Creative Commons License 2009.12.10 0 0 631
Minek dolgozol alkalmazottként, ha az mlm- ből ennyi bejön? Én biztos nem csinálnám, de nem vagyunk egyformák ugye...
Előzmény: panyingert (630)
panyingert Creative Commons License 2009.12.09 0 0 630
29 éves, egyetemi végzettség, MLM-ből vállalkozói bevétel 1200-1700e Ft/hó, munkahelyen termelési szektorban középvezetőként bruttó 560e Ft
SNAKe Creative Commons License 2009.12.08 0 0 629
Hja, nálunk is hirtelen ötlettől vezérelve húszan írtuk alá a közös megegyezéses elválást. :))
Előzmény: Mikó (627)
bakibaby Creative Commons License 2009.12.08 0 0 628

Plusz még ezek: http://www.bankkartya.hu/?cikk=6410

http://www.bankihitel.hu/?us=news_u&nid=3437

 

A citi-nél is volt leépítés.

 

bb

Előzmény: Mikó (627)
Mikó Creative Commons License 2009.12.08 0 0 627

Vannak banki leépítések.

 

Nagyok.

 

Soroljam a láthatatlanokat? Pl. Budapest Bank (300 fő hivatalosan a "békéscsabai projekten kívül").

 

Aztán ügyesen közös megegyezéssel küldik el az emberek egy részét, az meg ugye nem leépítés. Ügyes hr-es kell hozzá, és megy a dolog.

Előzmény: SNAKe (617)
bakibaby Creative Commons License 2009.12.08 0 0 626

Még ennyit tennék hozzá ehhez a kérdésedhez :

 

Kérdés: "a napközis pl helyettesít-e tanórákon és azért plusszban kap vmit, vagy az benne van a bérében?"

Válasz: Helyettesíthet és pluszban kap érte pénzt.

 

bb

Előzmény: Zsuzska01 (625)
Zsuzska01 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 625
Szia SNAKe, köszönöm a választ!
Előzmény: SNAKe (623)
SNAKe Creative Commons License 2009.12.07 0 0 624
Már melyikre gondolsz?
Szakik aggódnak manapság azon, hogy túl sok diplomást képeznek az országban, a szakmunkásképzés meg a béka feneke alatt.
És persze nem csak tanítani kell a népet, hanem utána adni neki értelmes munkát normális fizetéssel. Ez utóbbi még nem lesz itt vagy 20 évig. Itt csak rabszolgákra van igény.
Előzmény: bakibaby (620)
SNAKe Creative Commons License 2009.12.07 0 0 623
Az egyetem miatt F kategóriás lennél. A fizu függ a leszolgált évektől is.
Nejem pedagógus, szerinte kezdőként 100 körül lehet kézhez kapni, pár év gyakorlattal 120 körül. És bár a bértábla mindenkire vonatkozik, azért a fővárosban mindíg valahogy több csúszik.
Előzmény: Zsuzska01 (621)
Zsuzska01 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 621
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, azoktól, akik tudják (legalább kb!), hogy mennyi egy teljes munkaidős napközis nevelő bére. Tudom, kjt meg bértábla. De annyira megyek vele, hogy semmire. Mert a meghirdetett munkakörbe főiskolai diploma kell, nekem egyetemi van. Ilyenkor pl. milyen fizetést állapítanak meg? Számít valamit az, hogy egyetemi? Valamint ezek bruttó bérek, amik a bértáblában vannak? Meg nem tudom, hogy a napközis pl helyettesít-e tanórákon és azért plusszban kap vmit, vagy az benne van a bérében? Köszönöm a segítséget!!! Zsuzska
bakibaby Creative Commons License 2009.12.07 0 0 620

A "probléma" hogy egyre kevesebb ilyen jellegű munkára van szükség.

 

bb

Előzmény: SNAKe (618)
neezoh Creative Commons License 2009.12.07 0 0 619
Lassan hozza kellene szokni tenyhez hogy nem csak a fizikai melos termel...
Előzmény: SNAKe (618)
SNAKe Creative Commons License 2009.12.07 0 0 618
Valóban érdemes tanulni, de ezt valahogy 20 éves koromban mondhatta volna valaki.
Akkoriban jó ötletnek tűnt a fizikai munka is. Most szóltak, hogy mégse...:)

Meg nem is tanulhat mindenki, mert egyrészt hozhatja úgy az élet, hogy egyszerűen nem engedheti meg magának valaki ( pl szülők halála, stb), másrészt tény, hogy szükség van arra a rétegre is, aki megtermeli a javakat az országban.
Tehát kiszedi a föld alól a fűtőanyagnak valót, hogy télen ne fagyjon be a seggünk, megsüti a kenyeret, hogy ne forduljunk fel éhen, valamint kinyomja az újságot, hogy a parlamenti üléseken jól teljen az idő. :)
Előzmény: bakibaby (613)
SNAKe Creative Commons License 2009.12.07 0 0 617
Annyiból azért már el lehet vegetálni.
Érdekes, hogy nagy banki leépítésekről nem hallani...
Előzmény: tottika01 (612)
Dorien Creative Commons License 2009.12.05 0 0 616
Hja, engem meg számítógépes problémákhoz. :)
70/284-4724

Igaz, hogy győri vagyok, de ugyan mi az a kis kiszállási díj... :)
Előzmény: joczy (615)
joczy Creative Commons License 2009.12.05 0 0 615

Ha csötörés vagy ilyesmi van nálatok ünnepek alatt, bátran hívj, mert te vagy a jól fizető ügyfél.  :)

Wehhehh..  :)

Előzmény: tottika01 (612)
joczy Creative Commons License 2009.12.05 0 0 614

Be.

Úgy hogy mindenki tegye azt amit szeret csinálni.

Nálam ez működik.

 

Előzmény: Matt (610)
bakibaby Creative Commons License 2009.11.26 0 0 613

Ez 1.2 milla havi bruttó kb. Gratulálok.

"Szerintem érdemes tanulni, és a tanulásra áldozni" - egyetértek. Annyit hozzátennék, hogy érdemes azt is meggondolni, hogy mit tanulsz...

 

bb

Előzmény: tottika01 (612)
tottika01 Creative Commons License 2009.11.25 0 0 612

Bank, 5 év elemzői munkakörben (29 vagyok), most lettem osztályvezető: 750 br + 5 hó prémium. (+béren kívül: telefon, önk. nyp ~35/hó, ep: 20/hó melegétel: 12/hó)

 

Ehhez még hozzátartozik, hogy 3 diplomám van: 2 a Közgázról + egy nemzetközi, és még mindig vannak céljaim a tanulás terén. Nem a diplomagyűjtögetés a cél, de ha egyszer a világ körülöttünk változik, akkor nekünk is alkalmazkodni kell hozzá. Persze én sem abból élek, amit a suliban megtanultam, de nem értenék semmit a jelenlegi melómból, ha az alapokat nem kaptam volna meg valahol.

 

Szerintem érdemes tanulni, és a tanulásra áldozni (mind pénzt, mind energiát - nem véletlen mondja mindenki ezt a "life-long learning" dolgot tőlünk nyugatra). Meg persze mellette dolgozni... Senki nem mondta, hogy könnyű. Valamit valamiért.

SNAKe Creative Commons License 2009.11.25 0 0 611
Hi!

Üzemi művezetőként 1 műszakban Pest megyében nettó 170 e.....
......Volt, amíg a válság miatt le nem építettek.
Most munkanélkülin vagyok, az összeget még nem tudom, elég friss a dolog. Hatalmas pénzre nem számítok mert ugye épphogy a minimálbér felett voltam bejelentve.
Az álláshoz egyébként a felvételemkor elég volt egy gimnáziumi érettségi plusz az üzem termelési profiljába vágó szakmai végzettség (mondjuk volt 15 éves szakmai tapasztalatom is).
Ezt megelőzően (5 éve) ép. iparban dolgoztam, ahol melósként akár a nettó 200-220 ezret is meg lehetett keresni. Persze bejelentve a minimálra ott is és 10 óra munka naponta, nem csak 8. Egyéb juttatás semmi.
Matt Creative Commons License 2009.09.24 0 0 610
bejött? :)
Előzmény: joczy (607)
andras87 Creative Commons License 2009.09.18 0 0 609
Üdv!

OBI áruházakban milyen fizetések vannak (Nyugat-dunántúlon)?
Középfokú végzettséggel (nem kereskedelmi), targoncavezetői jogosítvánnyal elérhető állások érdekelnének.
Túlóra mennyire jellemző és kifizetik-e?
Vannak-e egyéb juttatások (étkezési jegy, utazási költségtérítés, továbbképzési lehetőség, stb.)
Egy új áruház nyitásakor mennyivel a nyitás előtt veszik fel az embereket?
joczy Creative Commons License 2009.03.29 0 0 607

Március 31-től az én vérem sem szívja tovább a fejlődő multi jellegű cég ahol dolgozok....  Asszony eltart, és megprobálom főállásban az eddigi mellékesem csinálni.  Akár be is jöhet.

bakibaby Creative Commons License 2009.03.12 0 0 606

Melyik cég ?

 

bb 

Előzmény: monica2 (605)
monica2 Creative Commons License 2009.03.12 0 0 605

Sziasztok!

Az én fizetésem az elmult honapra 0 ft mivel a munka helyemen nem fizetek ki,igy ma felmondtam.De máris keresik az ujabb áldozatot aki majd ingyen dolgozik nekik.A munkahely BP üllöi ut 21 sz alatt találhato.Ha valaki ide készülne vagy az ismeröse szeretne itt melozni vigyázzon velük.

Sziasztok

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!