Keresés

Részletes keresés

Derek Creative Commons License 2004.11.08 0 0 582

"Kíváncsi lennék arra is, vajon hány arab él az USA-ban... Lehet, hogy az egyik legnagyobb arab ország? "

 

Az USA-ban kb 8 millio mozlim vallasu el, ,hogy ebbol mekkora hanyad az arab azt nem tudom.

Előzmény: tvonitu (532)
Probatbicol Creative Commons License 2004.11.08 0 0 581
Tőlem azt pengetsz, amit akarsz.
Előzmény: cserép virág (579)
cserép virág Creative Commons License 2004.11.08 0 0 580
Menjenek az idegenlégióba, aztán lődözhetnek amennyit akarnak, de nem a mi kontónkra!Mennyibe kerül nekünk ez a háborúzás? Mennyit kapunk az újáépítésből, ha egyáltalán még lesz mit újáépíteni?
Előzmény: banned (575)
cserép virág Creative Commons License 2004.11.08 0 0 579
Azt pengetek, amit akarok, nem? demokrácia van vagy mi!
Előzmény: Probatbicol (572)
Vajk Creative Commons License 2004.11.08 0 0 578

há má megin  ezzel az irdatlan tudatlanságoddal hangoskodsz, komám?

Amúgy nem csak a szocik szerint nem, de még orbánviktor szerint sem a lakosság választ kormányt.

 

jaj,de buta vagy!

 

Előzmény: Törölt nick (484)
CSamu Creative Commons License 2004.11.08 0 0 577

Szoval dontsd mar el hogy azert maradjunk ott mert harcolnunk kell vagy azert mert nem harcolunk?

 

(en legalabbis ugy tudom hogy nem harcolni mentunk ki)

 

Ha mar olvasod, akkor szerinted mi legitimal minket az iraki haboruban?

Tomegpusztito fegyverek? Nem szegyen, hogy 50 ev utan ismet egy elnyomo haboruban veszunk reszt?

Előzmény: Probatbicol (576)
Probatbicol Creative Commons License 2004.11.08 0 0 576

Ezek nem harcolnak, ha jól tudom, hanem vizet hurcolnak meg ilyesmi.

 

 

 

 

Előzmény: banned (575)
banned Creative Commons License 2004.11.08 0 0 575

Akkor , végül is , ha egy országnak vannak harcra vágyó katonái , akkor kell keresni egy ellenséget azonnal.

Előzmény: Probatbicol (573)
ecinereb Creative Commons License 2004.11.08 0 0 574
Hungary rebuff over troops plea
The leader of Hungary's main opposition party has rejected a plea from Tony Blair to extend Hungarian troops' deployment in Iraq. Viktor Orban refused to back the extension because most Hungarians oppose the country's involvement in the war.
"The Times", 2004.11.06 23:17 Ezt a rövid tudósítást találtam az uaport.net oldalon
Előzmény: Waters of Styx (570)
Probatbicol Creative Commons License 2004.11.08 0 0 573
Ez igaz. De miként alkalmasint megkérdezik a pedagógusokat, orvosokat és a kőfragókat meg a balettncosokat, ha a szakmájukat és életüket érintő kérdésről van szó, netán esetleg őket is meg lehetne, de tényleg nem muszáj.
Előzmény: Törölt nick (568)
Probatbicol Creative Commons License 2004.11.08 0 0 572
Ne pengess érzelmi húrokat, inkább mondj okosságokat.
Előzmény: cserép virág (566)
anzix Creative Commons License 2004.11.08 0 0 571
milyen ügyről brotha' ?
Előzmény: Waters of Styx (570)
Waters of Styx Creative Commons License 2004.11.08 0 0 570

Különben látott valaki brit tudósítást az ügyről? Én a Guardianon, Independentben ill BBC-n nem találtam róla semmit.

 

Waters of Styx Creative Commons License 2004.11.08 0 0 569
Kb ugyanazért, és ugyanúgy, ahogy annakidején Kemal Atatürk megcsinálta To-ban is. Az sem volt mentes némi zsarnokságtól, tömegkivégzéstől, efféléktől.
Előzmény: Probatbicol (565)
zsele5 Creative Commons License 2004.11.08 0 0 567

A fundamentalista terroristák nem politikai fenyegetést képeznek és főleg nem évszázadokon átnyúló stratégiai ellentétet.

Azt az emberek mindennapi viszonyait, életkörülményeit leképező, jelen esetben a muszlim vallásban testet öltő ideológia teszi.

Az pedig bőven ott van a török hétköznapokban, sőt a kormányon is.

A terroristák(ha tényleg vannak és nem csak alibit szolgáltat a létük) futó kaland, legfeljebb Rinaldo Rinaldini mélységű nyomot hagynak a történelmen. Igaz bizonyos érdekek azokat is elsőszámú közellenség szintjén kezelték és üldözték.

Előzmény: Probatbicol (560)
cserép virág Creative Commons License 2004.11.08 0 0 566

Csak azt tudnám, uraságod miért ilyen rettenetesen agresszív?

Nem tudna esetleg normális hangot használni?

Nem hiszem, hogy valaki az igazát a másik túlordításával tudná megvédeni!

Előzmény: Probatbicol (562)
Probatbicol Creative Commons License 2004.11.08 0 0 565

Nagyjából szekularizált, ez 2ségtelen. De vajon miért?

 

És egyéb ismérveiben?

 

Előzmény: Waters of Styx (563)
Waters of Styx Creative Commons License 2004.11.08 0 0 564

Nézd, ezeket nem kell tudnia.

 

Előzmény: Devil Inside (557)
Waters of Styx Creative Commons License 2004.11.08 0 0 563

Irak Szaddam idejében legalább annyira szekularizált volt, mint To. Most viszont jó úton halad , hogy egy Irán-típusú teokrácia legyen.

 

Előzmény: Probatbicol (560)
Probatbicol Creative Commons License 2004.11.08 0 0 562
Akkor lépj át rajta, és foglalkozz magaddal.
Előzmény: Waters of Styx (561)
Waters of Styx Creative Commons License 2004.11.08 0 0 561
Nem volt érv. Egymásra dobált lózung-halmaz (WTC-stül Madridon át janicsárokkal bezárólag), logikátlan elrendezésben. Mondhatni semmi.
Előzmény: Probatbicol (554)
Probatbicol Creative Commons License 2004.11.08 0 0 560
Ja, ha valaki egy kalap alá veszi a fundamentalista terroristákat a mai Törökországgal, akkor olyan dilemmákba botlik, mint most te.
Előzmény: zsele5 (559)
zsele5 Creative Commons License 2004.11.08 0 0 559

>>Hogy is van az, hogy 1456-ban pozitív dolog volt a janicsárt lerántani a falról, büszkék vagyunk rá, most meg gyáván elfutunk?

 

Magyarázza már el nekem valaki, hogy akkor az hogyan értendő, hogy a  szintén muszlim Töröko. felvételét az EU-ba  ugyanaz a politikai oldal preferálja és propagálja, mint ahogy Bush esetén láttuk?

Hogy kell érteni, hogy egyik esetben a zsidó-keresztény(?????) kultúrkör rabszolgaságban taszításáról vízionálva üttetnék velünk a muzulmánokat, felemlegetve valamikori ellenség voltukat, másik esetben a közösségbe való felvételüket mint Európa utolsó esélyét a világpolitikai jelentősség megtartására magyaráznák.

 

El kéne dönteni, hogy mit csináljunk. Üssük-é őket, vagy bratyizzunk velük.

cserép virág Creative Commons License 2004.11.08 0 0 558

Mit keresnek amerikai katonák, és "szövetségesei" Irak földjén?

És a magyar katonák miért Irakban védik a békét-már megint!

És, ha Busht, Blairt egyszer bíróság elé állítják, ki megy velük Magyarországról?

Nem tanultunk még eleget a történelemből?

Devil Inside Creative Commons License 2004.11.08 0 0 557
Nem, abban az időben nem volt agresszív a mohamedán népesség - szemben néhány száz évvel korábban, mikor elfoglalták az Ibériai félszigetet. Egyrészt egymással háborúzgattak, másrészt egy elég dekadens, az akkori erurópainál jóval fejlettebb kultúrájú társadalom volt. Fanatikus keresztények és kalandorok odamentek, kegyetlenkedtek és felégettek néhány várost (szép nagy könyvtárakkal), elfoglalták Jeruzsálemet, lovagrendeket alapítottak és némileg elszívták Európából a felesleget. Később ezt a pusztítást a tatárok fejezték be - bár ők se nagyon érzékelhettek agressziót, csak jöttek és porig romboltak roppant nagy városokat. A szeldzsuk-törökök utánuk kezdtek feljönni és lett az iszlám ismét agresszívebb és expanzívabb.

Egy máig tartó eredménye volt még ennek az időszaknak: az asszaszínok szektája, amely politikai indíttatású öngyilkos merényleteket hajtott végre - szerintük nem eléggé jó muzulmánok ellen. A keresztényekkel időnként szövetségesek voltak, ellenségek szinte soha...
Előzmény: Probatbicol (538)
Probatbicol Creative Commons License 2004.11.08 0 0 556

Én is hangot adtam meghökkenésemnek, hogy a jó taktikusnak ismert Orbán miért volt ilyen kategorikus. A politikában nagyon ritka az olyan alkalom, amikor csak igent vagy nemet lehet válaszolni. Ez a helyzet sokkal összetettebb, hiszen csak pár nappal vagyunk Bush újraválasztása után, nem állt fel még az EU vezérkara, népszavazások jönnek, tehát rengeteg olyan tényezőt nem ismerünk, ami a végleges helyes döntést meghatározhatja.

 

Továbbá azért sem értem, mert tudtommal Orbán nagyon megütközött a dolog nyilvánosságra kerülésén, nem is ő tette közzé, hanem a britek, ha jól tudom. Tehát nyugodtan mondhatta volna, hogy a dolog még képlékeny és megfontolást igényel, mert akkor Blairék nem szivárogtatták volna ki.

 

Arról van szó ugyanis, hogy könnyen alakulhat ez a dolog akár úgy is, hogy orbán belpolitikailag is megbánja ezt a lépést. nem tudom, de nem is zárom ki. Ezért nem értem egészen a katagórikus elutasítást.

Előzmény: tvonitu (555)
tvonitu Creative Commons License 2004.11.08 0 0 555
Kíváncsi lennék, hogy zajlik az ilyen tel.beszélgetés. Blair: Plíz, kéhlek alásan most mi a bánatos horse f... fülének nem maradtok még b... bezzeg meg! OV: Luk, öregem, nekünk mindenre az ellenkezőjét kell mondani mint our kormány. Mi lenni vagyunk ellenfék... Nem és kész, ezt akarom... és if ha ezt akarom, akkó matyarok is ezt akarják... vili?

Semmi olyasmi, hogy öregem, alszunk egyet rá..., majd megfontoljuk..., megkérdem az asszonyt..., konzultálok a tanácsadóimmal..., rágódunk egy kicsit, majd visszahívlak... csak most elmegyek focizni...

Probatbicol Creative Commons License 2004.11.08 0 0 554

Én már elmondtam az érveimet.

 

Előzmény: Waters of Styx (551)
cserép virág Creative Commons License 2004.11.08 0 0 553
Tegnap ezt beírtam az ATV-be Juhász miniszter úrnak. Naná, hogy nem írták ki!
Előzmény: Waters of Styx (552)
Waters of Styx Creative Commons License 2004.11.08 0 0 552
Bagdadban védeni a keresztény/nyugati kultúrkört ugyanolyan marhaság, mint anno a Don-kanyarnál Mo-ot.
Előzmény: mibi (542)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!