Keresés

Részletes keresés

the66 Creative Commons License 2008.12.28 0 0 3799

Akkor Te biztosan tudsz válaszolni a kérdésemre :)

 

Ha a PET mutat valamit, azt tovább kell vizsgáltatni speciálisan. Ha a csontban jelez, akkor csontizotóp. Ha a csontizotóp jelez, akkor röntgen. Legalábbis eddig ilyen körforgás volt. Most jelzett a PET, röntgen semmit, maradt az izotóp, ami eldönti a kérdést. De igazából nem nagyon értem, hogyan dönt, ha máskor előbb volt, mint a röntgen? 

 

Remélem, érthető valamelyest. :)    

Előzmény: Törölt nick (3798)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.28 0 0 3798
A mammographia csak annyira veszélyes,mint bármelyik más testrészrúől készitett rtg.felvétel, ezt én mint rtg. asszisztens állitom.Senkit ne beszélj le a mammographiától, mert ha tu.-ra van ,mire az a felszinre kerül már nem tudnak rajta segiteni.!!!Akkor senki ne menjen colonoscopiára/vastabéltükrözés/ mert az kellemetlen inkább csak akkor derüljön ki hogy vastagbélrákja van amikor már áttét van a májában és nem lehet segiteni.
Előzmény: MaciLaci68 (3769)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.28 0 0 3797
Igen kaptam választ, köszönöm neked is!
Előzmény: tölgy (3796)
tölgy Creative Commons License 2008.12.28 0 0 3796
kaptál választ a másik topikban /nemrégen elment, ottaniak voltak a temetésén, macinagyi utolsó napig látogatta/
Előzmény: Törölt nick (3795)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.28 0 0 3795
Bocsánat de kopogtatok nálatok azzal a szándékkal hogy megkérdezzem nem tud e valamelyitek valamit Kandirozott Meduza Juditról?
hope1982 Creative Commons License 2008.12.17 0 0 3794
Szia!

Elöször is köszi a választ!

Örülök, hogy minden rendben van a férjeddel!

És gratulálok a 2 gyerekhez.

Igen, Apukám is szedi a gleevecet, bár először nem akarták neki felírni.

Honnan lehet tudni, hogy vannak betegtalálkozók? Azt hallottam, hogy volt konferencia, de neki pont az utána levő héten derült ki, hogy GISTes.

Arról mit hallottál, hogy a gleevecet meddig szedni? A férjednél az elmúlt négy évben mindig hatott?

Köszi
Előzmény: Törölt nick (3793)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.15 0 0 3793

szia!

 

A férjemnél minden rendben van, már több mint 4 éve :)

 

Azóta már két gyerkőc is van...

 

Egyébként vannak betegtalálkozók is (nemrég volt egy), érdemes lenne apukádat elvinni egyre, az megerősítené a hitét, hogy minden rendben lesz! (gondolom ő is gleevecet szed)

Előzmény: hope1982 (3789)
hope1982 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 3790
SZiasztok!

Persze mástól is szívesen hallok tapasztalatokat a GISTről!

Köszönöm!
hope1982 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 3789
SZia 4csin!

Most találtam rá erre a fórumra.

Nekem az Apukámnál találtak GISTet.

Érdeklődhetnék, hogy a férjednél hogy alakult a betegség? Csak szeretnék tapasztalatokat hallani, hogy kinek mi vált be stb.

Előre is köszi:

Blanka
Előzmény: Törölt nick (3576)
MaciLaci68 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 3788
Szoktam kapni hírlevelet a Celladamról. Hátha valakit érdekel. 
 
A győri Celladam szűrés időpontja: november 22. szombat, du. 14-18h között
Helyszín: Győr, Szabadhegyi Művelődési Központ
József Attila u.- Móra Ferenc tér
Előzetes bejelentkezés a 06 20 253 9301-es számon.
MaciLaci68 Creative Commons License 2008.11.17 0 0 3787

http://inforadio.hu/hir/eletmod/hir-238380

Egy, a betegek halálozásának kutatásával foglalkozó brit szervezet a 2006 júniusa és júliusa között meghalt rákos betegek halálozási körülményeit vizsgálta meg. Azt találták, hogy a kemoterápiás kezelés megkezdése után 30 nappal, vagy még korábban összesen 600 beteg halt meg, 27 százalékuk kifejezetten a kemoterápia miatt.

MaciLaci68 Creative Commons License 2008.11.17 0 0 3786

A 21x20 gramm búzafűlé megelőzésnek kiváló, ha semmi nagyobb betegség nincs. Súlyosabb betegség esetén ennek a többszörösét kell inni.

MaciLaci68 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 3785

"ez egy új csomagolt búzafűlé"
BIOCELL 10 Búzafűlé Koncentrátum (21X20 gramm) 11 700 Ft.

 

Lehet hogy jó ez a termék, de hozzátenném hogy a 420gramm füvet kb. 50 Ft-ért meg lehet termelni otthon (ennyi kb. a vetőmag ára). Ha földet is kell venni akkor pár száz forint, a föld árától függően.

Előzmény: tölgy (3783)
MaciLaci68 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 3784

A Lexen-t ajánlanám. Van kézi és gépi változata. Kézi elég olcsó (~14.000 Ft), bioboltok rendelésre le szokták szállítani. Nekem Porkert öntöttvas van, az is jó, egy kicsit olcsóbb is (~10.000 Ft alatt).

Előzmény: lizy72 (3782)
tölgy Creative Commons License 2008.11.13 0 0 3783
ez egy új csomagolt búzafűlé

és daráló sokféle van 15 ezertől, de szerintem olyan bioboltot kellene keresni /a lakhelyed környékén/ ahol frissen darálnak/préselnek kicsi pohárkába.
a frisseség fontos szempont!

már biztosan volt ez a link is, de h. ne kelljen oldalakat kutatni ideteszem:


és még
lényerőgépekbúzafűről
Előzmény: lizy72 (3782)
lizy72 Creative Commons License 2008.11.12 0 0 3782

 

Tudnátok esetleg segíteni, hogy milyen szerkezettel lehet a búzafűvet kipréselni, esetleg hol lehet kapni.

Most kemo és sugárterápia alatt állok, de szeretném a búzafű levet kipróbálni.

 

 

Előre is köszönöm

Liz

Káma 55 Creative Commons License 2008.11.09 0 0 3781

Kedves Afintha!

 

Nekünk nincsen onkológusunk,tehát javaslat sincsen semmi.

Ha kiváncsi vagy a történetünkre megtalálod egy másik oldalon itt: A rák,avagy a szomorú valóság.

A kezelőorvosunk a Melanoma nodulare CLARK III.Breslow: 1,4mm szövettani diagnózisra azt mondta,hogy ezután semmilyen kezelést nem tart szükségesnek.

A lányom gyógyult,és csak a negyedéves kontrollvizsgálatoknak kell eleget tennie.

Mivel én elolvastam a melanoma gondozási protokollját,és abban nem azt olvastam,hogy ezzel be kellett volna fejezni a vizsgálatát,ezért különböző alternativ módszerek után kezdtem érdeklődni,és abból azokat alkalmazzuk is,amiket megfelelőnek és kivitelezhetőnek tartottunk,hogy áttét ne alakulhasson ki.

 

Üdvözöllek és gyógyulást :Káma 55

 

Ha elolvastad a hozzászólásaimat,és valami felkeltette az érdeklődésedet én szivesen válaszolok.

afintha Creative Commons License 2008.11.09 0 0 3780
az onkologusotoknak milyen kezelesi javasalta van egyebkent a lanyodnal?
Előzmény: Káma 55 (3774)
Káma 55 Creative Commons License 2008.11.09 0 0 3779

Kedves Zsebdömper!

Én is irtam egy érdekes információmat a másik oldalon,"Rák,avagy a szomorú valóság",olvasd el.

MaciLaci!

Örülök,hogy Neked is használt a búzafűlé,remélem nekünk is fog,eddig csak jó tapasztalatokat hallottam róla,most ez a Tiéddel is bővült.

Ami jó dolog,arra sajnos egyből lecsapnak olyanok,akik  csak az üzletet látják benne,és jó drágán kezdik el előállitani és eladni a terméket.

Először én is megvettem 9400.-ft-ért a 24dbos fagyasztott tasakot,de utána rátaláltam a honlapra,ahová Te is irtál,tényleg már emlékszem rá,hogy Te is hozzászólogattál.

Én Csongrádból rendelem Terhes Mihálytól a búzát,mindig jó minőséget szokott postázni.A cimet is onnan arról a honlapról vettem.

Több tálcával termesztjük,és mi lefagyasztjuk,mert én vidéken élek,de a lányom Pesten,és fagyasztva,hűtőtáskában küldöm el neki.Minden reggel ezzel kezdjük a napot,éhgyomorra isszuk és már 5 kockánál tartunk,ami kb egy fél dl,és lassan egy éve van,hogy folyamatosan fogyasztjuk.

Mi csak az elkövetkezendő években fogjuk tudni leszűrni a kedvező hatását azzal,ha nem alakul ki áttét.

De egy nagyon régi barátunknak is adtam az általunk termesztettből próbaképpen,hogy tudja-e inni,neki veserákja van,amit megműtöttek,de sajnos nem tudták teljesen eltávolitani,csak a veséjét vették ki.A nyirokcsomókhoz,amikben megjelent az áttét nem tudtak nyúlni,mert olyan közel voltak az aortához.

Azóta ő is issza,most már ők is termesztik maguknak,és az állapota nem romlott nyár eleje óta.

Remélem nekik ,és nekünk is fog használni.

 

Üdv:Káma55

zsebdömper Creative Commons License 2008.11.08 0 0 3778
 

Az új módszerrel sokkal gyorsabban lehet majd gyógyítani a jövőben a gyilkos kórt.

WASHINGTON — Amerikai rákkutatóknak sikerült egy rákbetegség teljes DNS-láncát feltérképezniük. Az elkészített géntérkép segítségével a jövőben akár az összes rákfajta gyógyíthatóvá válhat – írja a BBC. A Washingtoni Egyetem genetikusai a leukémia egyik leggyilkosabb típusában, az akut mieloid leukémiában szenvedő asszony vérét vizsgálva jöttek rá arra, hogy a kórt legalább tíz, de inkább több mutáns gén okozza. Eddig csak kettőt tud

tak azonosítani, az új felfedezés reményt ad a rák teljes gyógyítására.

Az új felfedezés óriási jelentőségű, mert nemcsak hamarabb lehet majd kimutatni a rákot, de akár meg lehet előzni, és a kezelése is sokkal egyszerűbb lesz – állította a washingtoni kutatócsoport vezetője, Francis Collins genetikusprofesszor. – Amíg korábban hiába kerestük a rák okát, az új génszámláló technikával már ki tudjuk szűrni a „gonosztevőket”, azaz a mutáns géneket.

Az ötvenéves páciensnek az egészséges bőrszövetét vetettük öszsze a csontvelőből nyert rákos sejtekkel, és minden esetben sikerült beazonosítanunk a „megbolondult” géneket. A legnagyobb baj az, hogy a páciens betegségét okozó akut mieloid leukémia nemcsak az idősebb, hanem a fiatal korosztály tagjai közül is szedi áldozatait. Ez a halálos betegség igen gyors lefolyású, eddig remény sem volt a kezelésére.

Ezzel a felfedezéssel azonban teljesen új, sokkal hatékonyabb gyógyszereket lehet majd előállítani, és az sem kizárt, hogy az utókezelésekre, mint például a sugárkezelés, sem lesz szükség. Biztos, hogy a gyógymódot később az összes ráktípusnál is lehet majd alkalmazni. Bár az új módszer kísérleti stádiumban van, a szakemberek szeretnék mielőbb a gyakorlatban is alkalmazni.

MaciLaci68 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 3777

1,5 évig ittam naponta a saját termesztésű búzafűlevet. Az immunrendszeremet "helyrerakta", azóta egy megfázásom sem volt, azelőtt pedig többször évente. Nem volt olyan súlyos betegségem mint Borlának, de egyszer egy barátomnak mutattam a levet hogy talán ez segíthetne egy barátjának aki rákban szenvedett. Megnézte és azt mondta nagyon magas a rezgése és ajánlotta a barátjának, aki sajnos nem fogadta el hogy ez segíthet. Később sajnos meghalt és a barátom azt mondta ez segíthetett volna rajta. A búzafűlé nagyon sok betegnek segíthetne ha hinnének benne.

A termesztéséről én is írtam a Búzafű fórumon ahol Borla is.

Előzmény: Káma 55 (3776)
Káma 55 Creative Commons License 2008.11.07 0 0 3776

Kedves MaciLaci!

 

Leirnád a saját tapasztalataidat a búzafűlével kapcsolatban?

Én a Borla honlapjáról szedtem össze a termesztéséhez való információkat.

Ő is búzafűlével gyógyitotta meg magát,amikor már nem akarta fölvenni a soronkövetkező kemot.

 

Gyógyulást: Káma 55

MaciLaci68 Creative Commons License 2008.11.07 0 0 3775

Nem vagyok orvos, de nagyon örülök hogy megosztottad a tapasztalataidat.

Szerintem azok a módszerek amiket leírtál kitűnőek rákmegelőzésre. Arra is alkalmasak lehetnek hogy műtét nélkül legyőzhető legyen a rák, de ez mindenkinek a saját felelőssége.

A búzafűvel kapcsolatban nagyon jó tapasztalataim vannak, szerintem megfelelő mennyiség fogyasztásával a rák legyőzhető műtét és kemoterápia nélkül. Persze nem végső stádiumban. Hit nélkül azonban nem működik egyik sem, nagyon jó hogy megemlítetted.

 

(hogy ne veszíts el a félig kész hozzászólásodat, jelöld ki az egérrel és Ctrl+C, ezután Ctrl+V vel tudod újból bemásolni ha közben történt valami hiba)

Előzmény: Káma 55 (3774)
Káma 55 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 3773
aaa
MaciLaci68 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 3772

"A Celladam tudományos alapon soha nem bizonyított."

 

Kimásoltam a honlapjukról egy kis részt:

5. Öt éves nyomonkövetéses szűrővizsgálat:
A Bajcsy-Zs. Kórházban végzett kísérlet során a tüdőszűrő állomáson 676 főt vizsgáltunk meg ún. kettős vak módszerrel a komplex lakossági szűrés keretén belül. Bebizonyosodott, hogy az ismételten pozitív esetekben kivétel nélkül igazolható betegség, amely 75-80%-ban rákmegelőző (precancer) betegségnek minősíthető.

 

Nézd, én voltam a szűrésen és sok mindent kérdeztem az orvosról, tapasztalatokat eredményeket. Például mondta hogy volt olyan páciense akinek a kemoterápia nem használt és a következőt nem vette fel inkább a Celladamot kezdte szedni és az használt. Ha valaki kételkedik a módszerben szerintem a szűrést végző orvosok szívesen adnak tájékoztatást.

 

Szerintem nem biztos hogy ha valamit a hivatalos orvostudomány nem ismer el, akkor az biztosan csalás. És szerintem ez fordítva is igaz, ha van egy hivatalosan elismert módszer egy betegség gyógyítására (vagy tüneti kezelésére), az nem biztos hogy a legjobb módszer.

 

Előzmény: seric2 (3771)
seric2 Creative Commons License 2008.10.16 0 0 3771
Ez az utolsó szavam hozzád. Amatőrként oltári hülyeségeket állítasz. A Celladam tudományos alapon soha nem bizonyított. Persze, aki az íriszdiagnosztikában hisz, az meg attól van elragadtatva. A mammográfiáról csakúgy, mint a terhesség alatti ultrahang-vizsgálatról vannak néha rémhírek. A BBC News számomra tudományos szempontból értelmezhetetlen kategória, még ha orvosokra hivatkozik is. Lenkei is az volt, látjuk, hova jutott. Én még hókuszpókusztól meggyógyult embert nem láttam. Uff.
Előzmény: MaciLaci68 (3769)
MaciLaci68 Creative Commons License 2008.10.16 0 0 3770

"Csak gratulálni tudok, hogy feleségedet nem engeded mammográfiára..."

Nem beszéltem le róla, mivel nem is voltam voltam tudatában hogy lehetnek veszélyei. Csak úgy alakult hogy soha nem ment el, de elmehetett volna. Nem tudom miért kell minden szavamat félreértelmezni (ez nemcsak neked szólt).

Előzmény: seric2 (3768)
MaciLaci68 Creative Commons License 2008.10.16 0 0 3769

Nem beszéltem le senkit a mammográfiáról, csak közöltem hogy rákkeltő és veszélyes. A véleményemet cikkel alátámasztottam. Szívesen venném ha érdemben szólnál hozzá és nem kötözködnél.

Anyukádnak a Celladam vizsgálattal valószínűleg jóval hamarabb meg lehetett volna találni a betegségét és talán (nem biztos) nem lett volna szükség műtétre.

 

Előzmény: seric2 (3768)
seric2 Creative Commons License 2008.10.16 0 0 3768

Elég régóta figyelem az orvosellenes, gyógyszerellenes stb. hozzászólásaidat. Szíved joga, hogy saját életedet hogyan tudod javítani vagy tönkretenni. Még azt is elhiszem, hogy nem pénzért reklámozol bizonyos termékeket vagy eljárásokat,hanem mert hiszel bennük. Azt szeretném tudni, hogy személyesen érintett vagy-e, vagy csak hobbiból beszéled le az embereket pl. a szűrővizsgálaton való részvételről. Csak gratulálni tudok, hogy feleségedet nem engeded mammográfiára...

Anyukámnak hosszas - más tünetek okozta - kivizsgálása után derült ki, hogy PET-CT-n találtak egy 7 mm-es tüdődaganatot. Már meg is operálták, reméljük, hogy idejében kapták el és nem lesz semmilyen súlyos következménye. Mindezt az orvostudománynak és a technikai fejlődésnek köszönhetjük.

Előzmény: MaciLaci68 (3767)
MaciLaci68 Creative Commons License 2008.10.16 0 0 3767

Nagyon sok a rákos megbetegedés hazánkban. A valóság szomorú, de ki a felelős érte, ha egyáltalán van? Sok ismerősöm szenved rákban, vagy esetleg már meg is halt. Sokan gondoljuk hogy velünk nem történhet meg, de néha tévedünk.

Véletlenül bukkantam ismét a Celladamba, régebben már foglakoztam vele, de az utóbbi időben nagy csönd volt vele kapcsolatban. Elmentünk a feleségemmel egy szűrésre és az eredmény jó lett, nincs rákos folyamat a szervezetünkben. Kérdeztem az orvost, ha ez ilyen egyszerű, akkor miért nem ezzel szűrik országosan a rákot? Szerinte a drága műszerekkel való vizsgálat valakiknek jó üzlet. Valószínűleg igaza van, én még hozzátenném hogy szerintem ugyanúgy felelős az orvostársadalom és kisebb mértékben de maguk az emberek is.

 

Rengeteg klinikai vizsgálat van a Celladam mögött

- Kiváló fájdalomcsillapító

- Bizonyítottan rákos betegeknél sokkal nagyobb biztonsággal és sokkal korábban kimutatja a betegséget mint a tumormarkeres vizsgálat.

 

A ráknál nagyon fontos a korai felismerés. Ha felismertük hogy van, akkor lehet a további tumormarkeres vagy egyéb vizsgálatokat végezni hogy milyen fajta rákról van szó. De az is lehet hogy egy egyszerű életmód/táplálkozásváltással vagy egy étrendkiegészítő segítségével visszaál az egészségünk.

 

Annak ellenére hogy a helyzet szerintem katasztrofális nem vagyunk képesek egy jól működő rákmegelőzési módszert országosan bevezetni. Az orvosok miért nem képesek felismerni ennek a módszernek a jelentőségét? És aki tud róla, miért nem megy el ilyen szűrővizsgálatra?

 

Ezzel a módszerrel időben fel lehet ismerni a rákot  és akkor sokkal nagyobb esély lehet ne arra hogy le is győzzük.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!