Keresés

Részletes keresés

Makarska Creative Commons License 2016.11.08 0 0 6286

Köszi, hogy foglalkozol a problémámmal.

Elég sötét vörös a virág és így nem is olyan mutatós. Az interneten található képek közül egyikhez sem hasonlít.....

Lilát szeretnék..., de olyan nagylevelüt, ami Horvátországban van.... Az idén háromszor is hoztam onnan ágat, de nem sikerült meggyökereztetni. :-( A tavaszit már kidobtam... A nyáron és az ősszel hozott még tartja a leveleit.... Müa. flakonban vannak. Tőzegben... még reménykedek.

Előzmény: virág55 (6285)
virág55 Creative Commons License 2016.11.07 0 0 6285

Ennyi virágból nehéz megállapítani a nevét. Hátha jövő nyáron lesz rajta rendes virágzás és akkor majd hozd a fotót. Ez is szép lesz, nemcsak a lila. A lilát szerintem a legkönnyebb beszerezni.

Előzmény: Makarska (6283)
nadinbaba Creative Commons License 2016.11.07 0 0 6284

Szép napot, én már a tavaszra készülve keresem a leanderemnek a táp granulátumot hogy mégszebben virágozzanak.Poly-Feed akkor a leandereknek is ajánlott, most akarom megvásárolni. Köszi ha segítetek.

Makarska Creative Commons License 2016.11.06 0 0 6283

Ha jár eerre még valaki...

 

Tavaly vásárolt bougainvilleám ma bemenekült a nappaliba... lehet az utolsó pillanatban. Nagyon vártam, hogy virágozzon, de csak az idén késő ősszel mutatta meg magát. Kicsit csalódott vagyok mert azt hittem a horvátországi lila színű lesz.... 

Hát nem.. Ki tudja ez milyen fajta? 

COOP Creative Commons License 2016.10.10 0 0 6282

tudom :(

vagy nagyon meleg (lakás) és napfényes helyem van, vagy sötét és nagyon hideg. :( (lehet elfagyna)

Előzmény: 'szti (6281)
'szti Creative Commons License 2016.10.10 0 0 6281

világosban. minél melegebb helyen tartod télen, annál több fény kell. ideálisan 10 fok körül kéne teleltetni.

Előzmény: COOP (6280)
COOP Creative Commons License 2016.10.09 0 0 6280

Sötét helyen vagy világos helyen jobb áttelelteni?

Nem tudom kitalálni, hogy hová tegyem. :(

 

syssy48 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 6279

Igen, ezt minden évben megcsinálják. Viszont tavaly az egyiket egy kb. 5°-os helységben tartottam, a másik viszont a lépcsőfordulóban volt, ahol bizony normál szobahőmérséklet van. Amit a hűvösbe vittem, az tavaszig szinte halott volt, a másik viszont szépen zöldellt, terebélyesedett. Annál alig potyogott le levél. Nyáron viszont a téli félhalott volt szebb. Nem tudok nekik igazán jó helyet találni. De legalább már virágoznak:)

Előzmény: virág55 (6278)
virág55 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 6278

A bugik természetes élőhelyén a nappalok és éjszakák hossza közel azonos és ezért nálunk is a fő virágzási idejük kora nyár és a kora őszi időszakra esik. Ha védett helyen tudod kint tartani akkor legalább addig hagyd amíg az éjszakai hőmérséklet nem esik  tartósan 5 C fok alá. 

Arra készülhetsz, hogy amikor beviszed a virágok és nagy valószínűséggel a levelek is  rövid idő alatt le fognak hullani.

Előzmény: syssy48 (6277)
syssy48 Creative Commons License 2016.10.03 0 0 6277

Most, hogy bejöttek a hidegebb éjszakák, mindkét bugim gyönyörűen virágzik. Dúsak, rengeteg virág lett rajtuk. Nem értem. Viszont nem tudom, meddig tarthatom még kint őket károsodás nélkül?

CroGabi Creative Commons License 2016.09.11 0 0 6276

Csodálatosak! 

Előzmény: Geobstem (6275)
Geobstem Creative Commons License 2016.09.10 0 0 6275

Akarhogy igyekeztem, csak most kezdtek el virágozni.

SolFlor Creative Commons License 2016.09.07 0 0 6274

Szia! 

 

úgy tűnik kezd magához térni.

Most egy brutális hőhullám söpört végig Andalúzián és ezt nagyon élvezte a kis 'satnyácsak' bugi. 

Minden nap adok neki egy kis vizet, mert lekonyulnak a levelek, ha nem locsolom.

Azt mondta a néni akitől vettem, hogy vashiányos a föld, vagy túl locsoltam, de mivel tápozom hetente az kiesik, így marad a túl locsolás, ami ha őszinte leszek így is volt! :)

Rengeteg új hajtást hoz, és normalizálódik. De egyébként is 2 különböző fajta nem is várhatom, hogy ugyan úgy reagáljon mind a kettő (ezt is mondta a néni). 

Újabban ezek a dögök dézsmálják :( De nem kell aggódni (bevittünk leveleket a faiskolába, ők mondták), mindenhol ezek garázdálkodnak...

 

ő pedig a drágám ami meg háromszorozta magát idén. Pedig tavasszal alig akart észhez térni... :) csak nagyon ízlik a sáskáknak, múltkor egy 10cm-es sáskát kapott el a kutya, annak egy levél kb egy falat...

 

 

 

Előzmény: CroGabi (6261)
CroGabi Creative Commons License 2016.08.24 0 0 6273

De hát, ha ez az Anya, akkor gondolom kifejlett példány...:-)))....na megyek iszom egy kávét...:-D :-D

Előzmény: CroGabi (6272)
CroGabi Creative Commons License 2016.08.24 0 0 6272

Kifejlett példány nálunk sosem volt, csak ez az undorító "gubacs"...gondolom ez az anya....mert egy halom ici-pici tetü volt a környékén a leveleken..

 

Máshol pedig ezt az elnevezést találtam róla...a képek alapján inkább ez sztem..:-(

 

 

Icerya purchasi

 

 

 

Előzmény: CroGabi (6271)
CroGabi Creative Commons License 2016.08.24 0 0 6271

Szia!

 

Ez a lemezes pajzstetű! Volt hozzá is "szerencsénk" az enyvesmag fákon...de magától eltűnt..

 

 

 

A következőt írja egy növénydoki róla a neten:

 

"

A Növénydoktor válasza:

A képeken egy lemezes pajzstetű látható (Ortheziidae), Ön jól tippelt, mivel e kártevő rokona a gyapjas pajzstetveknek. A szakkönyv szerint elég ritka, valószínüleg az üvegházi lemezespajzstetű (Orthezia insignis). Védekezni ellene viszont ugyanúgy kell, mint a gyapjas rokonai ellen, például Actara (hatóanyag = tiametoxam) felszívódó szerrel. Előtte nem árt a növényt vékony vízsugárral lemosni.
Legjobb lesz, ha leszedegeti a tetveket a citromfáról egy kis vattarudacska segítségével.
A ragacsos leveleket le kell vágni, hogy korompenész, vagy egyéb gomba meg ne telepedjen rajtuk, és a fácska közelében álló növényeket is jól át kell vizsgálni, és bepermetezni őket is a fent említett rovarirtóval ha ezek is meg vannak fertőzve. A növényeket heti egy-két alkalommal kell kezelni három héten keresztül, hogy a tojások is elpusztuljanak, vagy a sprayen feltüntetett használati utasítás szerint.
Sok sikert!"

Előzmény: brigó001 (6269)
'szti Creative Commons License 2016.08.24 0 0 6270

van összefüggés. a sima levéltetű"kaki", azaz a mézharmat a hangyákat vonzza, gondolom termel ilyesmit az egész tetűbanda :-)

Előzmény: brigó001 (6269)
brigó001 Creative Commons License 2016.08.23 0 0 6269

Nálunk a harmadik emeleten nemrég hangyajárás volt két párkányon, volt egy olyan sejtésem jön velük valami kártevő is. Elűztem a kis csapatot,  de pár hét múlva megláttam egy szöszt... Nem tudom van e összefüggés vagy véletlen :/ 

Előzmény: CroGabi (6268)
CroGabi Creative Commons License 2016.08.23 0 0 6268

Köszönöm szépen, majd próbálkozom :-) jó lenne már tőlük végleg megszabadulni. Az a furi, hogy amióta így betegeskedik, teljesen visszavágjuk, egy levél sem marad rajta.... de amikor tavasszal kihajt, egyből ott vannak a leveleken...:-( de honnan?...:-(

Előzmény: brigó001 (6267)
brigó001 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 6267

Ha nem lesz annyira erős a napsütés repceolajos permettel is érdemes lefújni,  ilyenkor inkább szappanos lemosó,  majd akár másnap lightos narancsolajos permet, ez kinyírja a pajzstetveket. 

Előzmény: CroGabi (6266)
CroGabi Creative Commons License 2016.08.22 0 0 6266

Szia!

 

Nem, ez "csak" gyapjastetű :-( Beöntözni sajnos nem lehet, nincs hová, marad a permet. Volt egy jó fajta régebben, az egyetlen ami használt, a kertészet saját keveréke. Most azt mondták idén, hogy betiltották, csak bio cuccot használhatnak...  Az pedig sajnos nem sokáig segített. :-(((  Már nagy kifejlett példányok mászkáltak rajta, ilyen még sosem volt... :-((

Előzmény: 'szti (6264)
CroGabi Creative Commons License 2016.08.22 0 0 6265

Akkor lehet, hogy ennek a nagy buginak is van valahonnan egy kis vész - víztartaléka....bár itt se talaj - se víz :-D Csak rengeteg kőőő. De persze, biztosan hatalmas gyökere lehet, 34 éves :-)

Előzmény: brigó001 (6263)
'szti Creative Commons License 2016.08.22 0 0 6264

van a gyapjashoz hasonló fehér vattás telepet képező amerikai lepkekabóca. nem lehet, hogy az (is) van?

Előzmény: CroGabi (6262)
brigó001 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 6263

Franciaország déli részén van ahol hetekig sincs eső nyáron (ha esik sem sok) ,  mégis gyönyörűek  az egyébként cserépben vízigényes növények is. Egyik ismerősöm olyan cégnél dolgozik,  ahol ültetnek is és ő mesélte mélyen csövet dugnak a növény mellé ültetés után, ezen keresztül csak nagyon enyhén öntöznek és sanyargatják a növényeket, hogy lefelé terjeszkedjen a gyökér és megtalálja a talajvizet. Felülről nem locsolják,  nehogy felfelé gyökeresedjenek. Amennyi gyökér lehet alattuk,  a mi cserepeseink bonsaiok hozzájuk képest. 

Előzmény: CroGabi (6262)
CroGabi Creative Commons License 2016.08.21 0 0 6262

Ez a nagyobbik murvafürtünk, nem tudom honnan kap vizet, mert locsolni nem lehet. A mellette lévő földsávban pedig olyan növények vannak, amit szintén nem nagyon kell locsolni. Mégis minden évben szép (csak azok a fránya gyapjastetvek :-( )

 

Előzmény: SolFlor (6260)
CroGabi Creative Commons License 2016.08.21 0 0 6261

Szia!

 

Esetleg valami gyökérprobléma? :-(   Ha napon mérsz 50 fokot, az szerintem átlagos :-) nem hiszem, hogy ez lenne a probléma. 

Volt, illetve van egy bugim, ami hasonlóképpen viselkedett, mint a Tiéd. Már  4-5 éve biztos nálam van, de évről-évre rosszabb állapotba került, örültem, ha egyáltalán hozott pár hajtást, levelet. Itt a csoportban írták nekem, hogy lehet esetleg gyökérprobléma. Idén elérkezett a pillanat, és egy sokkal jobb helyre került. Átültetésnél láttam, hogy szinte nem is volt már gyökere :-(  Most még mindig véznácska, de, hát ez az első éve az új helyen, viszont sok új hajtást hozott már.  Nem tudom mitől "sorvadt" így el a gyökér... (illetve a többi bugié pedig miért nem, hisz hasonló körülmények között voltak)

 

Én egy horvát szigeten vagyok, itt is kirepedezik a föld nagyon....nem bírom nézni, és locsolom (de nem is viszi túlzásba a virágzást) :-D   A szabadban lévők bezzeg...amiket senki nem locsolt, csak az eső...gyönyörűek :-)) 

 

 

Itt vannak a kis áttelepítettek....:-)  Az egyik épp, hogy csak virágzik, a másik kettőt (egy Vera deep purple, és egy fehér bugit) egy beszabadult báránycsorda teljesen lelegelte kb. 1 hónapja....már szépen hajtanak megint, de idén virágból szerintem már nem lesz semmi :-(

 

Előzmény: SolFlor (6260)
SolFlor Creative Commons License 2016.08.15 0 0 6260

Kint van a tűző napon, délutáni napsütés, rettenetesen erős, Spanyolország legdélebbi tartományában leledzik a kis drága. Az utcán burjánzanak, mint a fák, pedig senki nem gondozza... :) Lehet túlgondozom :( De a másik imádja a helyet, körülményeket 1 méterre vannak egymástól. Hetente táp-oldatozom. Olvastam, hogy tilos túl locsolni, de itt Spanyolországban van 50-55°C a napon és nap végére kireped a föld, ha nem locsolom meg. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Most kipróbálom nem locsolni, és lehet, hogy kicserélem a földjét, nagyon sajnálnám, ha elpusztulna.

 

Előzmény: Island* (6259)
Island* Creative Commons License 2016.08.15 0 1 6259

Tűző nap, kevés víz, sok táp. A recept csak ennyi, de nagyon nehéz betartani.
Kb. úgy kell rá gondolni, mint egy virágos kaktuszra és nem egy trópusi növényre, akkor jól fog "működni". :)

Előzmény: SolFlor (6258)
SolFlor Creative Commons License 2016.08.15 0 0 6258

Sziasztok! 

Egy éve van 2 virágom, és idén elutaztunk 10 napra, és a kedves szomszédok "elfelejtették" meglocsolni őket. Azóta az egyik burjánzik, a másik levelei besárgultak, látszik, hogy nincs jó formában. Hoz új hajtásokat, de látom, hogy nem stimmel. Amikor hazaértünk tömve volt elszáradt virággal, nem dobálta el őket. Tavasszal pedig olyan ígéretesen indult, 1 db levelet nem hajtott, de 100 meg 100 virágot bontott. Próbálok feltenni képeket. Nem engedi... Szóval mitől lehet a levelek sárgulása, és az, hogy nem virágzik? Egy idősek a virágok, de nem egyforma fajták. Az egyik megháromszorozta a tavalyi méretét, a másik, meg töpörödik :( Az egyik pici virágokat hoz. Valamint a pirosnak vett nagyobb virágú idén sima, szokványos lila virágokat hoz. Ennek mi lehet az oka?

virág55 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 6257

Ügyes! 

Én ilyenkor már kinyitom felül a fóliát és ha nem kókadnak a levelek akkor pár nap múlva le is veszem, és szoktatom a napsütéshez. Ha lankadnak akkor még visszazárom és szoktatom időnként a szabad levegőhöz.

Előzmény: don robert (6256)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!