Keresés

Részletes keresés

ashura Creative Commons License 2010.01.04 0 0 1608
Gép szét > videokártya 2-3* kiszedve és visszarakva > videokártya fixen visszaépítve > memóriák szintén > gép össze > használat, reménykedve.
Előzmény: blogger (1607)
blogger Creative Commons License 2010.01.04 0 0 1607
Van egy pár éves gépem, és újabban van olyan gond vele, hogy egyszercsak elmegy a kép, és a monitor sleep üzemmódba megy, mintha nem kapna jelet. A gép működik tovább, a videolejátszás hangja pl. hallatszik a hangszórókból. Ilyenkor egy reboot néha segít, de néha akkor sem jön vissza a kép, hanem sípol egy hosszút, és néhány rövidet boot-nál.

Az Away BIOS kódjai szerint ez jelenthet videokártya problémát, bár nekem mintha 4-5 rövid sípszó rémlene:

1long, 3short No video card or bad video RAM Reseat or replace the video card.


Viszont, amikor jól megy, akkor az ég világon semmi baj nincs a képpel. Ti mire tippelnétek? Tényleg lehet a videokártya a baj, úgy is, hogy 99%-ban jól működik? Vagy az alaplapban (ASUS A8N SLI) zakkant meg valami érzékelő, és azért hiszi néha, hogy nem kap videojelet?

A fő gond az, hogy általában teljesen jól megy minden, majd hirtelen elmegy a kép, és annyi. Még szervizbe sem triviális így elvinni, mert random jön elő a hiba, szándékosan nem is tudom előhozni.

Ti hogyan állnátok neki az ok kiderítésének?
locsemege Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1606
Ki van takarítva? Ugye nem ágyon használod, hanem kemény felületen? Azaz nem tömődnek el a szellőzőnyílások, ugye?
Előzmény: VGeorgeV (1605)
VGeorgeV Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1605
Koszi szépen!
Csak az a baj hogy néha 75 fok is van. Félek hogy le fog égni?!


Gyuri
Előzmény: locsemege (1604)
locsemege Creative Commons License 2010.01.01 0 0 1604
Ezt picit soknak érzem, bár kb. ennyi lehet a maximum.
Előzmény: VGeorgeV (1603)
VGeorgeV Creative Commons License 2010.01.01 0 0 1603
Sziasztok!!


Segitséget kérnék!! Van egy HP laptopom. INTEL CORE 2 DUO T5870 processor van benne. És nem tudom mi a normális nőmérséklete?! Félek hogy le fog égni a gép. Nekem 68-72 C fok között mozog!!!
Ez normális??? Mi a maximum?

Köszi a segitséget!

Gyuri
locsemege Creative Commons License 2010.01.01 0 0 1602
BIOS setup-ban nézd meg, melyik boot device-ról szeretne indulni a gép.
Előzmény: Törölt nick (1599)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.01 0 0 1601
Kis cég, nincs saját informatikus. Nem lehet megoldani máshogy, mi lehet a gond?
Előzmény: mr_ricsi (1600)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.01.01 0 0 1600
"Most mi tévő legyek??"

Hívd a céges informatikust.
Előzmény: Törölt nick (1599)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.01 0 0 1599
Nem tudom jó helyre irom-e, de majd meglátjuk.
Az egész ott kezdődött, hogy jött egy új gép az irodába. A régi gépet pedig egy mégrégebbi helyére kellett betenni. Naugye régi gépből minden kihúzva, a mégrégebbi helyére meg berakva: más monitor, egér, bill., ugyanaz az internetkábel, nyomtató. Beindítom : Boot error! Most mi tévő legyek?? Ugye a winyón lévő adatok nem veszhettek el és ha másik gépbe belerakom akkor ki tudom menteni belőle??? Nem tudom mi lehet a probléma, volt már így szállítva és amikor vissza lett dugva semmi baja nem volt, minden éjjel áramtalanítva van.
Vélemény??
Segítség?
Köszi
savafan Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1598

köszi, megpróbálom! illetve szerzek még valakit aki teljes mértékben tudja is mit kell csinálni:)

elcseszni nem akarom a gépet:))

Előzmény: locsemege (1597)
locsemege Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1597
Alaplapi gombelem cseréje után default értékek betöltése a CMOS RAM-ba, testreszabás, mentés, aztán használd.
Előzmény: savafan (1596)
savafan Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1596

Hello!

 

Olyan gondom lenne, amilyenről még nem is hallottam. A gépem lefagyott és csak manuálisan tudtam kikapcsolni a "Bekapcs" gombbal. Elindításnál mielött a BIOS feljönne egy gépi hang, ha minden igaz a "Custom fail" szöveget mondja. És el sem jut a BIOS-ig. Elég érthetelen a szöveg és még mond utána valamit de azt nem értem.

Hallott már valaki ilyenről és/vagy esetleg a megoldást is tudja?

 

Előre is köszi a segítséget!

dohonyiz Creative Commons License 2009.12.21 0 0 1595
Sziasztok,

Adott egy asztali gép, melyen DVD-ket írok (TDK). A sok filet- tartalmazó DVD-ket írás után a gép dvd olvasója nem olvassa be, üres lemeznek érzékeli, de a laptopom DVD meghajtója simán olvassa. Mitől lehet ez?

Köszi!
vinik táltos Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1594
Én sem tudom. Csak angolul nem tudok.
De minden működik, fényképeket is tettem el. és egyenesben is tök jó.
Mégegyszer köszönöm a segítséget.
Előzmény: mr_ricsi (1593)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1593
Nem értem a kérdésed. A letöltott driverben nincs időkorlát, és pénzt sem kér. Nem tudom, mit láthattál...
Előzmény: vinik táltos (1592)
vinik táltos Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1592
Köszönöm!
Letöltöttem, működik.
Angolul nem igen tudok, ezért nem értettem, hogy mit kell fizetni, vagy a próbaverzió hány napig megy.
Vagy ez fennmarad végleg?
Előzmény: mr_ricsi (1591)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.12.18 0 0 1591
A Neten mindig minden fenn van: link
Előzmény: vinik táltos (1590)
vinik táltos Creative Commons License 2009.12.18 0 0 1590
Jó reggelt!
Van egy gondom, segítség kellene.
Évek óta van egy GABA cd10p3 kamerám, amit most szeretnék az XP-hez használni.
A telepítő CD már elkallódott.
Régebben ez a kamera Win-95-ön kifogástalanul ment.
19 db fényképet is (meglepően jó minőségben, nem tudom mennyi pixeles) csinál, de sürgősen át kell menteni a gépbe, mert egy nap alatt megeszi az akksit. (2 db AAA 860 mA)
A Win-95-ös gépbe hiába mentem el, csak ott van, meg nyomtatható, de 10-12 nyomtatás lezabálja a tintapatront (Epson stylus Color 300).
Szóval szeretném az XP-re telepíteni, de a neten nincs már fönn, a gépem meg nem ismeri fel.
Minden segítséget megköszönök.
vasmadár Creative Commons License 2009.12.13 0 0 1589
a multimédiás audió vezérlőmnél sárga jel, de a varázsló sem talál progit :( mit tehetek? csak rendszer hang van, hangszóró süket :( sos sos...
vasmadár Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1588
jjaaa és a súgó és támogatás sem indul mert egy rendszerszolgáltatás nem fut... hááát az meg mifeneeee? hol futtassam? strici vagyok één?
vasmadár Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1587
a speed link joystikemet nem tudom szóra bírni, pedig megvan a gyári lemezem, kicsit feltünően gyorsan települt, sőt a régi adobridert is letöltöttem amit ajánl, de az eszközkezelő és a játékvezérlőben sem látja, nem ismeri fel, ha melléteszem a lemezt is arra azt írja nincs benne hardwer :( amióta piszkálom, már a hang is elment, rendszervisszaállítással se jött vissza !! ez egyre rosszabbbbbb :((( sos!!!
mr_ricsi Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1586
A biosban nem tudod kikapcsolni, mert az XP indítja újra.

A kék képernyőn van hibakód.
Előzmény: Törölt nick (1585)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1585
A BIOS-ban hol kapcsoljam ki az újraindítást?

A gép esetenként a bekapcsolás másodpercébe is újraindul. Máskor meg nem. RAM-test floppyról indítva a teszt lefutásának közel három órája alatt semmi különös nem történt. Végig lefutott, hibajelzés nélkül.

Az újraindítás kikapcsolása nem a hibát szünteti meg, hanem restart helyett kékhalál lesz. Van más különbség is?
Előzmény: mr_ricsi (1584)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.12.10 0 0 1584
Start -> Vezérlőpult -> Rendszer -> Speciális fül -> Indítás és helyreállítás Beállítások -> Automatikus újraindítás elől pipa ki.

Így nem fog többé újraindulni.
Előzmény: Törölt nick (1582)
ashura Creative Commons License 2009.12.10 0 0 1583
Bővebben? Milyen gép, mennyi idős, stb?
Előzmény: Törölt nick (1582)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.10 0 0 1582
Nem tudom, hova illik igazán a gondom, ezért ide is leírom. Bocs, ha off!

Történt, hogy a gép pár napja teljesen váratlanul újraindult. Azóta ez lett a „kedvenc foglalatossága”, azaz igen gyakran teszi.
Első körben a víruskereső talált rajta valamit (nem tudom mit, nem én futtattam a keresőt, s nincs infóm, mi volt), amit elvben le is szedett. Más egyéb vizsgálat is volt, pl. Adaware-vel, stb.
A jelenség nem szűnt meg. Az újraindulás néha a bekapcsolás utánni egy-két másodpercben jelentkezik, máskor teljes boot (XP prof tiszta, legális) után 5-6 vagy több perccel. Csökkentett módban is ugyanez.
A winyó újra formázása és új telepítés után minden változatlan. Illetve nem. Sikeresnek tűnő újrahúzás után ismét jelentkezett a hiba. Újból próbálkoztunk azzal, hogy mindent előlről kezdtünk. Úgy is, hogy fdiskkel minden le lett sikálva.
Sőt, teljesen új, még soha nem használt vinyó használatával (régi kivéve, soha nem talákoztak.) ugyanez.
A gép nem szórakozik, ha nem kezdi bootolni a windowst (pl. bios setup behívásával. Volt teljesen végig futtattott memoriateszt is, hibát nem talált.
Ha az mbr-be ette be magát egy rottlit cucc, az az új vinyón nem jelenhetne meg.
Van valami ötletetek?
koverchenko Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1581
Sziasztok!

Van egy régi Mustek 1200 CP tipusú, párhuzamos porton működő scannerem, ami Win7 alatt nem tudok működésre bírni. Természetesen próbáltam kompatíbilis módban is telepíteni a driverét, -ami már XP alatt is nehézkes volt- de a fő problémám az, hogy az eszközkezelő nem is látja. A BIOS-ban van pár beállítási lehetőség, - CP,PP, CP+PP...stb- de így sem sok hajlandóságot mutat részt venni a scannerek környezetébe való szocializálódásban. Szóval sz@rik menni.
Más, régebbi alaplapon simán megy, tehát nem hiszem, hogy a Win7 lenne a gondja. Talán ezeken az újabb alaplapokon már nem működik a párhuzamos port?

Persze tudom, hogy vannak már nagyon olcsó, USB-s scannerek, de szeretném ha ez működne!
Tud valaki segíteni?
Köszi előre is
kov.
vasmadár Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1580
hozzáadáskor azt írja inzerten hogy nincs konfig. menjek az eszközkezelőbe :(
Előzmény: vasmadár (1579)
vasmadár Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1579
köszi nézem
Előzmény: mr_ricsi (1578)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!