Keresés

Részletes keresés

providence Creative Commons License 2004.10.22 0 0 70

De DRÁGA vagy, köszönöm!!!!!  Köszi, hogy gondoltál rám! Hatalmas CUPP érte.

 

(Tyűűűűűű, hiszen ez itt én vagyok:o)))))))))

Előzmény: Nikos79 (69)
Nikos79 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 69
Boldog Névnapot Thorpené Orsolya!:)
providence Creative Commons License 2004.10.21 0 0 68

szerintem csak olyan kép van, amikor a Miki ravasz módon hátulról lefotózott minket, ahogy csattogunk fel a lépcsőn. ettől a látványtól inkább megkímélném a fórumozókat:o)))) még jó, hogy nem hangos fotó, mert akkor végig sípolni kellene:o)))

naná, hogy emlékszem, te végig a büdös gyros miatt pampogtál, de egyikünk sem bírta már bepusszantani:o)))))))) Az csodás volt, amikor ott abban bííícs-bárban iszogattunk és rögtön a pultról be lehetett szinte ugrani a tengerbe. Ja meg amikor a Miki megállította azt a csajt, és megkérdezte angolul, hogy hol lehet kapni WASSERT:o)))

Hát.....tényleg ellátott a kézjegyével, bizonyítékom is van:o))) Folyt.köv. jövőre Montrealban

Előzmény: frankenland (67)
frankenland Creative Commons License 2004.10.21 0 0 67

Linkeljek be fotót, amint jössz fel a csomagokkal a kezedben/hätadon:)) ? Meg kellett volna fontolnunk jobban az öszvéres néni ajánlatát.

(Persze en beszélek, aki meg végig egy gyrost "cipelt")

:D

 

"a Thorpe kézjegyével látott el" -egyszerüen imádom ezt a kifejezést:))))))))))))

Előzmény: providence (66)
providence Creative Commons License 2004.10.21 0 0 66

Szóval ezt úgy érted, hogy sokat vásárolok?????:o))) Én nem is értem, honnan veszed ezt:o))))) Erről egyébként a Miki meg a Rita tudna a legtöbbet mesélni, mert az amikor kiszálltunk Hydrán a hajóból és azonnal még a kikötőben megvettem mindent, amiből az lett, hogy 4 zacskónyi kacatot cipeltem végig egész nap a 100 fokban, miközben felmásztunk a hülye hegyre. Persze  csomószor eltévedtünk és a végén már azt mondtam, hogy nem megyek tovább, visszafele szedjenek fel:o) Persze hála istennek a végén csak fel tudott húzni a RIta, mert az a látvány csodás volt:o))))))))

 

Nagyon örültem, hogy összefutottunk, mint Rita idézett, tényleg már messziről feltűntetek a színes Athénos kabiban és nagyon édesek voltatok.

 

Egyébként a Tamás közölte anyukámmal, hogy a klinikai halál állapotából kellett visszahozni, miután a Thorpe kézjegyével látott el. Akkorát nevettünk, hogy a könny is kicsordult:o) Én nem emlékszem semmi ilyenre (na jó valami azért rémlik:o))))

 

Sajnálom, hogy nem tudtam menni a képnézegetésre:o(

Előzmény: tamas75 (64)
frankenland Creative Commons License 2004.10.19 0 0 65

Erdekes, ezt a sztorit most olvastam egy mailben a masik szemszögböl:

"mindketten Athénos kabiban, már messziről kiszúrtam"

 

:)))))

Előzmény: tamas75 (64)
tamas75 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 64

Képzeljétek, vasárnap délután a MAMMUT-ban sétálunk Gabival (mindketten ATHÉN 2004 dzsekiben), erre kibe botlunk... hát Orsi vásárolt az édesanyjával. A keze tele volt zqacskókkal, csakúgy, mint az athéni vásárlások után... :)

 

 

frankenland Creative Commons License 2004.10.14 0 0 63

Hogy ehhez is hozzászóljak: szerintem nagyon megéri. Nekem már rég (vagy inkább soha) nem volt ilyen szép három hetem, mint Athénban.

Én is jövök Torinóba, ennek érdekében csütörtökön kezdem újra az olasztanulást.

Előzmény: tamas75 (61)
frankenland Creative Commons License 2004.10.14 0 0 62

Én is élek még, szombaton megyek vissza Nürnbergbe, a netem nekem is akkor lesz majd turbó. Most rengeteg dolgom volt, de én is igyekszem majd a képek feltevésével.

Fél 11ig maradtunk kb. asszem, én nagyon jól éreztem magam:))). Persze, ismételjük majd meg, bár ki tudja, én mikor jövök legközelebb:)) Majd innen értesülök a fejleményekről remélem.

Előzmény: Zsofi79 (60)
tamas75 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 61

Ha nyitott egyéniség vagy, nagy buli az önkéntesség. Rengeteg új emberrel fogsz találkozni és megismerkedni. Hidd el, megéri. Engem érdekel az úszás is, de 2006-ra elsősorban a téli olimpiára koncentrálok, Torinóba szeretnék kijutni a téli olimpiára.

 

Tamás

Előzmény: sport7 (58)
Zsofi79 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 60

Én részemről még élek. Pont gondolkodtam rajta, hogy hogy eltűnt mindenki. Meddig voltatok még a Champsben? Mikor találkozunk legközelebb? Bevezették a szélessávú netet itthonra, úgyhogy amint lesz egy kis időm felrakom a képeket a netre.

Hétvégén hegyet másztam, olyan izomlázam van még mindig, hogy meglátok egy lépcsőt szinte rosszul leszek.

 

Mi újság veletek???

Előzmény: sport7 (58)
Nikos79 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 59

http://www.nyugat.hu/cgi-nyugat/cikksql.cgi?cikk=14163

 

ezt igértem képnézegetéskor!

sport7 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 58

Sziasztok!

Mi ez az élettelenség? Hova tűntetek? Semmi új hír?

Szóval azt mondojátok, hogy nagyon megéri önkéntesenek lenni bárhol? És a kézis milyen volt? Ott milyen volt az egyen cucc? Nem tudom, szerintem megpróbáljuk a jelentkezést 2006-ra, de az olyan messze van? Innen valakit érdekel az úszás egyáltalán?

 

Előzmény: tamas75 (57)
tamas75 Creative Commons License 2004.10.07 0 0 57
tamas75 Creative Commons License 2004.10.07 0 0 56
Egy kép a tegnap estéről...
tamas75 Creative Commons License 2004.10.07 0 0 55

Nem, nem csak a triatlont láttuk, szerencsére nagyon sok rendezvényen ott voltunk,  én személy szerint 5 magyar olimpiai bajnoki címet láttam élőben. A triatlon versennyel szerencsénk volt, mert csak 4 napot kellett melózni, aki pl. labdajátékon volt, neki hosszabb volt a munka, 8-10 napot is kellett melózni. Sok függ attól, milyen feladatkörbe osztanak be.

 

 

Előzmény: sport7 (54)
sport7 Creative Commons License 2004.10.06 0 0 54

Szia!

 

Mondjuk 2006-ig még tengernyi idő van, addig meg bármi történhet. Még nem jelentkeztem, mert nem egyedül mennék, hanem a barátnőimmel, és még velük nem tudtam beszélni, mert nincsenek itthon. De majd nekik is felvázolom az eseményeket.

Hú ez kész, akkor te illetve ti, az egész olimpiából csak a triatlont láttátok? Na ez az amit én nem tudnék megcsinálni! Igaz egy adott EB-n, VB-n csak az a sporttág van amit feltehetőleg kedvelsz, de pl. lehet te is fanatikus vagy és minden érdekelt volna, de ugye a te áldozatod révén nem láttál belőle semmit. Hogy őszinte legyek, ezt máris irigyelem benned!!!

 

 

Előzmény: tamas75 (53)
tamas75 Creative Commons License 2004.10.06 0 0 53

Az egy dolog, hogy jelentkeztél, de ez még nem jelent semmit, lehet, hogy beválasztanak, lehet, hogy nem. Ez már szerencse kérdése. Nem árt azért ha az esemény közeledtével nyitott szemmel és füllel jársz és esetleg proaktívan hívogatod a szervezőbizottságot. Az athéni olimpiára majdnem 3x-os túljelentkezés volt önkéntesekből !!!!

 

Mi frissítóállomáson dolgztunk a triatlon versenyen, frissítőt adtunk a futás során a versenyzőknek.

 

Tamás

 

 

Előzmény: sport7 (51)
sport7 Creative Commons License 2004.10.05 0 0 52

Ja, meg még azt akartam, hogy te pl. mit csináltál most Athénban?

Szóval milyen feladatokra lehet számítani? És az egyenruha? Nektek az a kék gatya, meg a fehér póló volt nem? Na, nekem adnak egy rövid gatyót... Ott ölöm meg őket! Szívesen mennék, de komolyan mondom én olyan nyávogós vagyok, már most semmi nem tetszik. De áldozatokat kell hozni az biztos!

sport7 Creative Commons License 2004.10.05 0 0 51

Szia!

 

Köszönöm szépen az élménybeszámolót! Már most sokmindenre rávilágítottál. Valahol igazad van, valahol azt mondom, lehet nem éri meg. Pl. most, hogy Athénra gondolok, annyiból biztos nem érte meg, hogy én mindent néztem idén, ami itthon megvalósítható volt, lévén, hogy kapcsolgattam össze-vissza, de ott, ha nem a vízilabda, vagy úszó számoknál lettem volna, szerinem ott halok meg. Annyiból viszont igazad van, hogy tök jó buli, meg valóban nagy élmény. De roppant jó példát hoztál, ha jegyet szedek, miközben valami fontos verseny megy akkor én ott robbanok fel. Ez nem is jutott eszembe. Mert nekem fontos lenne, hogy versenyeket is lássak, viszont az az érzés, hogy ott vagyok meg segítek, az sem utolsó...

Nem tudom, végülis valamit valamiért az biztos. És ha jelentkezem azon a helyen, amit itt írt valaki, akkor majd utána engem keresnek igaz? Szóval a netes jelentkezés után, már várhatom, hogy felhívnak, vagy az adott időszakban nekem kell figyelnem mikor vannak a meghallgatások? Vagy hogy van?

Előzmény: tamas75 (48)
Nikos79 Creative Commons License 2004.10.05 0 0 50
Ja csak kiváncsiságból ha egyenruhában mentek csináltok Nekem egy közös fotót:)
Nikos79 Creative Commons License 2004.10.05 0 0 49

lTegnap este tartottam egy előadást az olimpiai élményeimről a koliban.2óra 10perc alatt összecsaptam:)Vagy 25fő állandó hallgatója volt ,s mivel az aulaban volt még 50-80ember aki el akart haladni a szobájába,biztos leállt meghallgatni egynéhány sztorimat.Videófeélvétel is készült,úgy ahogy a mai 8:00kor kezdödő jeles osztályzatú vizsgatanitásomról és értékeléséről is mikor a Főiskolai módszertan tanár a Magyar Olimpiai Akadémia tagja felállt és kezet szoritova ,gratulált: "Szevasz Tanár Kollega:) "Reggel 7kor viszont nem birtam kihagyni az úszóedzést...2szer leúsztam a 200m vegyest(világcsúcson kivül). Az pedig világcsúcs lenne ha eljutnék a Champsbe:(

tamas75 Creative Commons License 2004.10.05 0 0 48

Az önkéntesekre nagyrészt kisegítő feladatokat bíznak, amit átlagos ember végre tud hajtani. Az athéni jelenktezésünkkor azért nyelvtudást kérdeztek illetve korábbi önkéntes tapasztalatra is rákérdeztek.

 

Az athéni jelentkezéskor szó sem volt arról, hogy valaki ingyen jegyet fog kapni, aki önkéntes, így nem gondolom úgy, hogy árnyoldalai lennének ennek a dolognak. Senki sem ígért nekünk belépőket a jelentkezéskor sem. Kaját és egyenruhát ugyanakkor kaptunk, és utóbbit nagy örömünkre meg is tarthattunk az olimpiát követően.

 

Árnyoldalai talán csak a költségeket tekintve vannak, hiszen szabadidőt és energiát áldozol, ráadásul ha nem vagy pesti, akkor még szállásról is magadnak kell gondoskodni az esemény alatt. Én mégis azt mondom, hogy az élmény szempontjából bőven megéri önkéntesnek lenni. telejesen más szemszögből látod a versenyeket (persze ha olyan helyen leszel, ahonnan látszik valami a versenyből) és úgy érzed majd a végén, hogy te is hozzátettél valamit a rendezvény sikeréhez.

 

Én már dolgoztam az 1998-as atlétikai EB-n és az 1999-es öttusa VB-n is Pesten, mindkettő nagy élmény volt.

A válogatás egyébként sokszor szubjektív alapon megy, vagy olyan módon, hogy aki ráér és elmegy a közös egyeztetésre, azt kiválasztják. Az esetek nagy részében nincsen interjú vagy tréning, csak speciális területeken van erre szükség (pl. versenybírók, csapatkísérők, stb.) 

 

Abban ne bízzál, hogy most téged fel fog hívni valaki a 2006-os úszó EB szervezői közül és közli, hogy mikor hol és mit fogsz csinálni. nagyon komplex a szervezés, az önkénteseknek majd az esemény előtt pár héttel (hónappal) kezdik el válogatni szerintem.

 

Ja, árnyoldal lehet még az, hogy esetleg nem olyan helyre osztanak be, amit te szeretnél. Például ha te szeretnéd mindenképpen nézni a versenyt és mégis a csarnok bejáratához osztanak be jegyet szedni. Ha erre nem készülsz fel és ezt nem fogadod el, akkor rosszul fogod magad érezni. Szóval ha önkéntes akarsz lenni, légy rugalmas és toleráns a munkakört illetően, akkor nem fog csalódás érni.

 

Tamás

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: sport7 (47)
sport7 Creative Commons License 2004.10.04 0 0 47

Sziasztok!

 

Még lenne egy kérdésem a tapasztaltaktól! Szóval azokhoz fordulnék, akik voltak most Athénban vagy igazából bárhol ahol önkéntesek voltak, szóval itt mi alapján válogatnak? Mert elég vicces, most hogy megnéztem ezt a 2006-os Eb-t, a jelentkezésben az egyedüli "személyes" adat talán a neved. Ezen kívül semmi olyan nem kérnek, ami igazolná, hogy milyen kis elszánt vagy, vagy mi az amit rád bízhatnának. Szóval ez hogy van? És mennyire élnek az ilyen önkéntesekkel vissza? Ugye Athénból lehetett hallani, hogy nem kaptak ingyen belépőket, meg milyen elvárások voltak, szóval milyen árny oldalak vannak?

frankenland Creative Commons License 2004.10.04 0 0 46
Igen, hozom a laptopot, úgyhogy hozhattok CD-ket, meg tudom írni mindenkinek. Az enyémek ráférnek egyre:)
Előzmény: tamas75 (39)
sport7 Creative Commons License 2004.10.04 0 0 45

Szia!

 

Hm, ennyire gyors segítségre nem számítottam, iszonyatosan rendes tőled, nagyon szépen köszönöm a segítségedet. Nélküled mire mentem volna...! Örök hála!

Előzmény: kezil (44)
kezil Creative Commons License 2004.10.04 0 0 44

http://www.musz.hu/musz/eb.page

 

 

Itt tudsz jelentkezni önkéntesnek az úszó eb-re.

Előzmény: sport7 (43)
sport7 Creative Commons License 2004.10.04 0 0 43

Sziasztok!

 

Lenne egy óriási kérésem. Tudnátok segíteni? Látom, hogy itt még az elején szó volt ugye arról, hogy itt vannak páran akik kint voltak Athénban. Nos, ti erre hogyan jelentkeztetek? Konkértan a jövőre gondolnék most, hogy pár barátnőmmel szeretnék kimenni a 2006-os Budapesti Úszó Eb-re, és hát önkéntesnek valahogy nagyon klassz lenne menni. Szóval szerintetek merre menjek az ügy érdekében?

Köszi a segítséget!

tamas75 Creative Commons License 2004.10.04 0 0 42
Zsófi lefoglalta az asztalt szerdán 19.00-re a Champs-ben !!!
tamas75 Creative Commons License 2004.10.04 0 0 41

Szia MM !

 

Jó helyen jársz. Igen, fogunk menni Pekingbe is az olimpiára. Igaz kicsit messze van még 2008, de Athénban annyi élményben volt részünk, hogy mindenki már beírta a naptárába a pekingi olimpiát is.

 

Ha kiváncsi vagy képekre, gyere el most szerdán 19.00-től a Champs pub-ba.

Kézi EB-re én is jelentkeztem, igaz még választ nem kaptam róla.

 

Tamás

Előzmény: moietmoi (38)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!