Keresés

Részletes keresés

Atomfizikus_ Creative Commons License 2023.02.26 0 0 8271

Jobbulást! Nálam kb. 2 hét után jött ki, de nem nyugalmi állapotban, hanem séta közben, mondjuk én elég sokat sétáltam. Még 2 hónap után is néha érződik. 5-10 km-es intenzív séták esetén, de pihenésre elmúlik mindjárt. 

Előzmény: Elar (8269)
drakkvuff Creative Commons License 2023.02.26 0 0 8270

Van összefüggés,érdekes lenne véletlennek. Antibió nem ártana..

Előzmény: Elar (8269)
Elar Creative Commons License 2023.02.26 0 0 8269

Lassan (2 nap múlva) 2 hete hogy megvolt a műtét.

Maga a sebgyógyúgyulás és érzet teljesen jó.

Ami probléma az a hereérzékenység. Olvastam, h többen is panaszkodtatok miatta. Nekem kb 5-6 napnál jött ki, amikor elkezdtem ülni a gép előtt. 

Ma már a járás közben is zavaró.

Baromira remélem, h azért ez el fog múlni.

 

Közben benyeltem valami húgyuti akármit is a sebész szerint nincs összefüggés.

 

Bendegúz76 Creative Commons License 2023.02.22 0 0 8268

Sziasztok!

 

Gondoltam jelentkezek a történetem folytatásával, hátha valakinek segítséget jelent!

 

Na szóval a legutóbbi jelentkezésem óta, az történt, hogy én is elindultam a kis puklimmal a sebészetre! 02.07.

 

Nem kellett a házi orvostól beutaló!

 

Megvizsgált a doki és lágyéksérv a diagnózis! Kell egy hasi ultrahang azt mondta,hogy lássuk hol van pontosan és mekkora! TB - s időpont kb május 40! Ezért magán úton 02.14. Árban nem vészes,ki lehet bírni!

Vissza a dokihoz a UH eredménnyel 02.21.!

 

Azt mondta nagyon jó, mert csak 2cm és vissza lehet rakni, nincs nagy gond ezért laporoszkópia!

 

A műtét időpontja 03.21. reggel 7óra lesz!

 

03.17 - én vérvétel a laborhoz, 03.20.  -án EKG és konzultáció az altató orvossal!

 

Itt tartok most! Van egy kis para de majd lesz valahogy!

 

Az a lényeg, hogy ha valakinek van sérve akkor induljon el minél előbb, mert ha elöregszik, megvastagszik, netán kizáródik akkor nagyobb a műtét és komolyabb baj is lehet! Minél előbb annál jobb!

 

Köszönöm

 

Majd jelentkezek a folytatással!

 

 

 

 

Elar Creative Commons License 2023.02.21 0 0 8267

Köszönöm az írtakat :)

 

Igen, hereérzékenység megjött. 

A lilulás úgy néz ki lement, jött helyette egy kis égő érzés pisilésnél. Kicsit idegesít - remélem nincs összefüggés a műtét és eközött.

 

A vicces, hogy egyébként úgy érzem simán tudnék akármennyit emelni. (Meglepő módon a doki mondta, h már másnap emelhetnék akár 50 kilót is mert tartja a háló..... )

Elég jól alakul a fájdalomérzet (nem mintha nagy lett volna) - mondjuk tegnap sokat ültem a gép előtt, mintha érzékenyebb is lenne. Talán már a köhögés is menne, de azért igyekszem nem tüsszenteni meg ilyenek :D

 

 

drakkvuff Creative Commons License 2023.02.19 0 1 8266

Gondolja azt,hogy szilvát eszik :D Bocs,nem tudtam kihagyni :D

 

Előzmény: Elar (8261)
Landsmann_ Creative Commons License 2023.02.18 0 0 8265

Nekem a jobb oldali jobban fájt műtét előtt. Nagyobb is volt mint a bal, Műtét után is a jobb oldali fájt jobban. A balos szinte egyáltalán nem. Érdekes, a jobb oldalit még 18 évvel a műtét után is érzem néha. Alaposabb lakmározás, cipekedés után. Nem azt mondom hogy fáj, de érzem, hogy ott meg lett piszkálva valami. A balos ilyen téren teljesen érzéketlen, mintha ott sosem lett volna sérv.

Előzmény: Atomfizikus_ (8264)
Atomfizikus_ Creative Commons License 2023.02.18 0 0 8264

Nálam volt mindkét esetben, de azt mondta a doki, hogy anatómiailag a bal oldal a rosszabb. Beleket jobban megbolygatta és máshogy fájt az egész, de mindkettő kibírható volt. 

Előzmény: Landsmann_ (8262)
Atomfizikus_ Creative Commons License 2023.02.18 0 0 8263

Megerősítem, volt. Első héten szexuális aktivitás nem javasolt, ha esetleg ezt sem hinné el az asszony....:))) Ami még előfordulhat, here érzékenység akár pár héttel később is kijöhet  6-8 hétig. Én ma próbálom ki a termálfürdőt óvatosan 2 hónap után.

Előzmény: Elar (8261)
Landsmann_ Creative Commons License 2023.02.18 0 0 8262

Pár nap alatt elmúlik. Saját tapasztalatomból kiindulva azt mondhatom, az esetek felében belilul, másik felében nem. Jobb oldali műtétkor nem volt lilulás, a bal oldalinál igen. Nem kell vele törődni, szépen elmúlik, semmi kórosat nem jelent.

Előzmény: Elar (8261)
Elar Creative Commons License 2023.02.18 0 0 8261

Köszönöm :) 

Feleségemet a zacsi lilaság idegesíti, nem hiszi el h masnak is ilyen volt :) 

Előzmény: Atomfizikus_ (8260)
Atomfizikus_ Creative Commons License 2023.02.17 0 0 8260

Jobbulást és kitartást, minden nap jobb lesz!   :)

Előzmény: Elar (8257)
Joleszta Joleszta Creative Commons License 2023.02.17 0 0 8259

Tavaly júliusban vettek várólistára BAZ megyei kórházba.

Mennyi időt kell várni?Van esetleg olyan sorstárs akit ott műtöttek mostanában?Mennyit várt?

7gabor9 Creative Commons License 2023.02.17 0 0 8258

Sziasztok sorstársak.

 

6 éve volt laparoszkópos hálós műtétem. Volt-e már valakinek olyan baja közületek, hogy azóta is folyamatos herébe sugárzó idegi fájdalma van, ülésnél még erősebben. Most az van minden más lehetőség kizárva urologiai stb, egy újabb műtét az ideg átvágása valakinek vágták már át itt az érzőideget? Jobb vagy rosszabb lett az előző állapothoz képest? A papírra nyilván az van írva, hogy az ideg felszabadítása esetleg ÁTVÁGÁSA. Na nem reménykedem, hogy túl sokat fogja keresni hanem gondolom az a könnyebb, hogy átvágja. Természetesen az eredeti műtét végző orvoshoz küld mindenki. Esetleg inkább egy idegsebésszel kellene beszélni egy magán konzultáción? Járt már valaki itt hasonló cipőben? köszi.

Elar Creative Commons License 2023.02.16 0 0 8257

Na nekem is megvolt 2 napja a műtét az Istenhegyi úton.

Sajnos 1 hónapot csúsztatni kellett rajta, mert benyaltam vmi vírust, de most minden oké volt.

Igazából minden pont történt ahogy azt már többen leírták előttem. Pl itt

Egy szar dolog volt: amikor az elbocsátás előtt a branülön belémtolták a lódózisú antibiotikumot :D. Na ott konkrétan káromkodtam :D. Fú de szar volt....

Most meg ezzel a véralvadásgátlóval kinlódok, amit a hasba kell szúrni. Hát elég nehezen megy....

 

Egyébként a műtét utáni két naptól féltem,de igazából azt kell mondanom, h semmi extra, simán kibirható. Műtét másnapján már arrébb tettem egy 2 boroskartont...

Mondjuk annak örülök, h nem kell köhögnöm vagy tüsszentenem, mert az tuti fosatós lenne :D

 

Egyébként nekem augusztusban jött elő - műtét közben derült ki, h már régóta megvolt, csak erősek a kötőszöveteim, ezért nem vettem észre.

 

 

 

drakkvuff Creative Commons License 2023.02.14 0 0 8256

Kecskeméten sem kell beutaló,de még időpnt sem az általános sebészetre. 

Elar Creative Commons License 2023.02.08 0 0 8255

520e

Előzmény: Catherinee (8238)
károly, Creative Commons License 2023.02.03 0 0 8254

Egyébként van itt olyan, akinek többször is kiújult a sérve?

károly, Creative Commons License 2023.02.01 0 0 8253

Valódi magyarázatot nem kaptam. Az első műtétet követően 1 év után jelentkeztek a tüneteim, addig nagyon vigyáztam, aztán sportolás után éreztem hogy gond van. Mikor újra műtöttek azt látták, hogy kicsit összezsugorodott az előző háló. A második háló már nagyobb volt, és még jobban vigyáztam,  de kb. 1 év új múlva újra kiújult. Állítólag azért, mert gyenge a környező izomzat.

Előzmény: Landsmann_ (8251)
László 81 Creative Commons License 2023.02.01 0 0 8252

Nekem szeptemberbe volt jobboldali lágyéksérv műtétem és én is beutaló nélkül mentem a sebészetre csak időpont kérésem volt.

 

Landsmann_ Creative Commons License 2023.02.01 0 0 8251

A kiújulásra volt valami magyarázat? Okának kellett lennie. Esetleg munkádból kifolyólag cipekedés?

Előzmény: károly, (8248)
Atomfizikus_ Creative Commons License 2023.02.01 0 0 8250

Vidéken sem kell beutaló, időpontot kell kérni.

károly, Creative Commons License 2023.02.01 0 0 8249

Mint előzőleg írtam, Budapesten így van.

Előzmény: Landsmann_ (8247)
károly, Creative Commons License 2023.02.01 0 0 8248

Sajnos egy párszor már megjártam a sebészet, ezért tudom tapasztalatból hogy nem kell beutaló. Először 2018-ban műtöttek lágyéksérvvel a Kútvölgyi kórházban, aztán 2020-ban szintén lágyéksérvvel a Uzsoki kórházban. De jártam a János kórház sebészetén is szintén lágyéksérvvel még 2018-ban, és voltam Kapás utcai rendelőintézet sebészetén is, szintén lágyéksérvvel. Ha jól számolom 7 különböző sebésznél jártam, de egyikhez sem kellett beutaló.

 

A fent nevezett három intézmény honlapján is ez olvasható: 

 

https://www.janoskorhaz.hu/szakrendelesek-szakambulanciak/sebeszeti-szakrendeles-es-szakambulancia/

 

https://www.uzsoki.hu/sebeszeti-onkosebeszeti-ambulancia

 

https://www.kapas.hu//szakrendeleseink_sebeszet.aspx

 

Én tehát  5 éve látogatom sajnos a sebészeteket, ezért van tapasztalatom. Mint fentebb írtam, kétszer műtöttek már jobb oldali lágyéksérvvel, először laparoszkóposan, de kiújult, majd másodszorra hagyományos vágással, de kiújult újra. Jelenleg harmadszorra már nem javasolják a műtétet. Sem aki másodszorra műtött, sem más sebész.

Előzmény: Bendegúz76 (8246)
Landsmann_ Creative Commons License 2023.02.01 0 0 8247

Ezt így furcsának tartom. Egy páciens hogy dönti el, hogy neki egyből a sebészet kell, esetleg más szakrendelés, most függetlenül a lágyéksérvtől. Nálunk is van 1-2 szakrendelés amihez nem kell beutaló, de a sebészet pont nem ilyen. 

Előzmény: károly, (8245)
Bendegúz76 Creative Commons License 2023.02.01 0 0 8246

Szerintem a házi orvos irányít a sebészetre ez az első lépés!

 

A házi orvos nem fog állást foglalni ez ügyben,irány a szakrendelés! Gondolom erre meg kell időpont!

 

 

Előzmény: károly, (8245)
károly, Creative Commons License 2023.02.01 0 0 8245

Vidéken nem tudom hogy van, de Budapesten a sebészetre nem kell háziorvosi beutaló, csak időpont.

Előzmény: Landsmann_ (8240)
Landsmann_ Creative Commons License 2023.01.31 0 0 8244

Persze, simán megy Tb-re. Nekem is úgy csinálták. Igaz, még 2005-ben. Ha most elkezded, lehet nyárra kapsz időpontot. :) Kérdezd meg a dokit.

Előzmény: Bendegúz76 (8243)
Bendegúz76 Creative Commons License 2023.01.31 0 0 8243

Hát akkor hamarosan elindulok,utána járok, hogy mi a helyzet nálam!

 

Nem tudom, hogy TB - re lehet csináltatni? Mennyi lehet a várakozási idő?

 

Nekem nyáron lenne jó a beavatkozás, mert a nyári szünetet meg tudnám így oldani a fiamnak!

 

 

 

 

Előzmény: Landsmann_ (8242)
Landsmann_ Creative Commons License 2023.01.31 0 0 8242

Azt már szemrevételezéssel is. Amúgy az elhanygaolt lágyéksérvből lesz a heresérv, amikor oda lecsúsznak a belső "alkatrészek". Leegyszerűsítve, a heresérv lágyéksérvként kezdi a pályafutását. Annak az okát viszont nem tudom, hogy egyeseknél miért lesz heresérv, míg másoknál évekig elvannak lágyéksérvként. De az tény, az idő múlásával egyre nagyobb az esély a heresérv kialakulásának. 

Előzmény: Bendegúz76 (8241)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!