Keresés

Részletes keresés

peliatan Creative Commons License 2015.04.06 0 0 2132

Kedves Gábor!

Visszavágyódóként, szívfájdítóként  elolvastam az útitervet, amit nagyon jónak értékelek.

Anélkül, hogy megbántanálak a kérdésemmel, észrevételemmel, kizárólag a jobbítás szándékával teszem.

1. Szerintem  Yazdban a Víz múzeum kihagyható, helyette a Dowlat Abad sokkal érdekesebb, be-fel 

    lehet  menni a széltoronyba. A jászberényiek "ajándékát" miért nem mutatod meg?

2. Hamadan közelében ott a világ "8.csodája" Alisadr, a kb 100'-es csónakázós program 450.000.-

    IR/fő és a soha nem látott különleges  élmény.

    A bejáratnál a bal oldali túrista irodában kaphatsz egy nívós kiadványt + egyebeket is!

Kívánom, hogy a csoport megelégedésére problémamentesen teljesüljön a tervezett program.

Üdv:M 

Előzmény: vandorboy.com (2130)
slavkovka Creative Commons License 2015.04.06 0 0 2131

Tudnál szállást ajánlani  Abyaneh-ben egy éjszakára? Tudom, hogy ez megoldható lenne Kashanból egy napos kiruccanással, de szeretnék a környéken csatangolni is. Esetleg van egy ismerősöd ezen a vidéken aki egy-vagy két napra kocsival bemutatná Abyaneh és környékét?

Előzmény: vandorboy.com (2130)
vandorboy.com Creative Commons License 2015.04.06 0 0 2130

Ha kell valami up to date infó iránról, írjatok, most indulunk jövő héten..

http://vandorboy.com/event/iran-korutazas/

Gábor

pannn Creative Commons License 2015.03.18 -1 0 2129

Bemész Irán bármelyik városában egy utazási irodába és ők ott megveszik a jegyet. Mi Kashanban vettünk jegyet így, egy fillért sem tettek rá, pont annyit fizettünk amennyibe a jegy került. Segítőkészek, nem volt semmi probléma.

Előzmény: slavkovka (2127)
peliatan Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2128

Amikor itthonról kerestem a belföldi jegyvásárlási lehetőséget én is írtam nekik. Már nem tudom mi lett a vége, de jegy nem!

Csak az Iranair légitársaság jegyeit forgalmazzák, holott több belföldi cég is létezik.

Te is meg nézheted a googleval. 

(Frankfurti irodánál vetettem Tehran-Bandar Abbas jegyet, duplájába került!)

 

Előzmény: slavkovka (2127)
slavkovka Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2127

Bécsben az Opern Ringen van az iráni légitársaság irodája. Gyakran járok arra. Kértem tőlük egy infót a belföldi járatokról. Ha válaszolnak megirom ugyis a fórumba. De lehet, hogy személyesen  is érdeklödöm. Köszi az infókat!

Előzmény: peliatan (2126)
peliatan Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2126

Csak azt tudom hozzászólni, hogy készíts napra beosztott útitervet 2 változatban. 

Itthonról nem lehet ottani belföldi repjegyet venni, csak IKA-n amikor megérkeztek.

Saccolásom szerint 50€/fő áron számolhatsz.

Példaként: Tehran-Mashhad 2.000.000.-, vissza 1.695.000. A távolság kb. azonos. 

IKA-n rám akaszkodott egy - levakarhatatlan "segítő" és azt hiszem összejátszott a jegy eladóval, 

mert a jegyen az ár ki van satírozva! Hiába, a tanulópénzt mindenki, mindig megfizeti valahol, emiatt csak egyszer bosszankodtam, mindig arra gondoltam, nekem kis pénz, neki lehet nagy:-)))! 

Előzmény: slavkovka (2124)
peliatan Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2125

Szia!

Legjobb ha a Low-costosokat kérdezed, gyakrabban röpködnek és némelyük nagyon jól informált és tudod, hogy szívesen segítenek.

Olcsóbb csak akkor lesz, ha nem tudják időben feltölteni a járataikat, ami nyárra kizárt.

Üdv:M 

Előzmény: kirgizke (2123)
slavkovka Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2124

és mit szólsz hozzá, ha egyből Shirázba repülök és onnan buszoszok szép lassan vissza Teheránba?

 

Előzmény: peliatan (2122)
kirgizke Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2123

Szia! Én is nézegetem a Pegasus árait, Iránba is, és más irányba is, de tényleg sokkal drágább mint korábban volt. Várható szerinted jobb?

Előzmény: peliatan (2117)
peliatan Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2122

Jó reggelt!

Igen, taxival, más lehetőség ott nincs. A tarifa fix, a droszt fölött ki van írva.Olvasgass még vissza.

 

IKA-ra érkezéskor mozgólépcsővel irány az emelet, ott  sorakoznak a pénzváltók, válts 200€-t és milliomos leszel:-)!

 

100%-ig biztos lehetsz, hogy lesz busz, arra a "kis" távolságra nem szükséges VIP, a normál is különb a Volánnál és akkor még ott a minibusz lehetőség. A VIP jegyért 100.000 IR-t fizettem.

IKA-n érdemes lenne megkérdezni a repülőjáratot (Kermanshah vagy Sanandaj) a  Palangan tervedhez, mert az nagyon távol esik a többi helyhez.

További jó tervezgetést kívánok.

Előzmény: slavkovka (2121)
slavkovka Creative Commons License 2015.03.16 0 0 2121

Igen, az IKa-ról taxi/?/ a déli pályaudvarra és Kashan.  A bizonytalanságot számomra az, hogy lefoglalom a szállásokat  és nem biztos, hogy kapok buszjegyet. Pl. Ha megérkezek az IKa-ra, taxival a déli pu-ra és akkor biztos hogy kapok buszjegyet még aznapra? De ugyanez vonatkozik a többi városokra is.

Előzmény: peliatan (2120)
peliatan Creative Commons License 2015.03.16 0 0 2120

Kashan-ban feltétlen foglalj előre szállást, ajánlom a Manoucheri House-ban, gyönyörű hely. Sajnos nekem nem sikerült "normális" szállást találni a rózsafesztivál miatt, amit találtam nem ajánlom.

Két hétbe ennél  azért több is beleférhet.

A többi városokban megtalálod az ajánlott szállásokat a visszaolvasáskor.

Gondolom érkezéskor IKA-ról azonnal mentek a déli buszterminálra és irány Kashan.

Előzmény: slavkovka (2118)
slavkovka Creative Commons License 2015.03.16 0 0 2119

Palangant is megnézném még úgyis, hogy lemondok vmelyik városról. Láttam videót Palangan és vidékéről és azóta izgat.

Előzmény: peliatan (2117)
slavkovka Creative Commons License 2015.03.16 0 0 2118

Az útvonal. Teherán-Kashan-Abyaneh- Iszfahan-Naein-Meybod-Yazd-Shiraz-Teherán.  Fent vagyok a hirlevelen. Sajnos nem tudok ugy utazni/munkahely miatt/, hogy van egy akciós jegy időben tól-ig és akkor gyerünk. Amúgy olvastam,hogy mennyiért repültél. Jó lenne hasonló árért!

 

Előzmény: peliatan (2117)
peliatan Creative Commons License 2015.03.16 0 0 2117

Ha nem sürgős, íratkozz fel a Pegasus hírlevelére, redszeresen akcióznak. Én ennyit nem vagyok hajlandó fizetni 1 repjegyért,  bár megengedhetném (megtalálod mennyiért voltam tavaly).

Előzmény: slavkovka (2114)
peliatan Creative Commons License 2015.03.16 0 0 2116

Írd meg melyik városokban szándékoztok tartózkodni és ha voltam ott akkor megírom mennyiért, bár azt hiszem néhányat feltettem ide.

Rendkivül olcsó (husszú távra éjjel) a VIP busz, egységes a városi közlekedés, 25-30€-ért/2 ágy, reggelivel, nagyon jó szállodát találsz. Az étkezést nagyon olcsón megoldhatod.

Végre Valaki aki nem rest visszaolvasni, gratulálok. Ritka eset vagy:-))!

Előzmény: slavkovka (2115)
slavkovka Creative Commons License 2015.03.16 0 0 2115

Visszaolvasva a beszámolókat jól számolom, hogy a repjegy és a szálláson kivül két hétre elég 1000 Euro? Természetesen lesz nálam több EUR  is a biztonság kedvéért, de szórni nem akarom.

slavkovka Creative Commons License 2015.03.15 0 0 2114

akkor marad a Pegazus Bécsből/nekem ez van közel/ 98.000ft-ért

Előzmény: peliatan (2112)
peliatan Creative Commons License 2015.03.15 0 0 2113

Szia Ali!

Olvastam a beszámolódat és szerintem megérte volna megnézni Tabrizt. Nagyon kellemes kisváros, másnap elmentem Kandovanba, este irány Hamedan.

Fantasztikus fiatalember vagy, becsüllek és csodállak!

Előzmény: alicoins (2111)
peliatan Creative Commons License 2015.03.15 0 0 2112

Szia! 

Olcsósága okán foglalkoztam a lehetőséggel, visszafelé IKA-SAW-BUD. 

Érdeklődtem vízum ügyben  az azeri követségen, sajnos olyan mint tranzit vízum nincs, díj 25€ cash, foglaljak szállást. Hiába mondtam, hogy érkezés után busszal szeretnék tovább menni Astara átkelőnél  Iránba. Ami repülőjegyet találtam Baku-Ardabil között nekem nagyon drága volt.

Egyéb ok miatt nálam egyelőre függőben van minden tervem.

Sajnos a Pegasus a mult évihez viszonyítva minimun duplájára emelte a legolcsóbb jegyárakat. 

Előzmény: slavkovka (2110)
alicoins Creative Commons License 2015.03.14 0 0 2111

Busz vagy repülő. 

én annak idején Bakuból Nakhchivanba repültem el, és onnan taxival a határig, majd gyalog át, és onnan busszal Tabrizig. De ebben az esetben kell azeri vízum is. 

Előzmény: slavkovka (2110)
slavkovka Creative Commons License 2015.03.13 0 0 2110

szia,

irod, hogy  "Bp-ről Bakuba eljutni 14-20.000Ft/fő, onnan kb 400 km átjutni Iránba" Azt megírnád, hogy Bakuból mivel tovább és kb. mennyiért Iránba?

Előzmény: peliatan (2086)
peliatan Creative Commons License 2015.02.09 0 0 2109

Szia!

Hasonlókat olvastam én is, ebből a megfontolásból a bankban kizárólag hibátlan címleteket kértem/kaptam.

Előzmény: truesize (2108)
truesize Creative Commons License 2015.02.06 0 0 2108

Sziasztok!

 

Több fórumon is olvastam arról, hogy a pénzváltók Iránban rosszabbul váltják, vagy el sem fogadják a gyűröttebb, régebbi, szamárfüles eurót, dollárt. Igaz ez? Mi a tapasztalatotok? Kérjek itthon minél frissebb kibocsátású, ropogós bankókat? Megnéztem a tavalyi nyaralásból megmaradt euró bankjegyeket, van pár gyűröttebb (szamárfüles) köztük, de szerintem elfogadható állapotúak, ill. jópár 20-as, 10-es, 5-ös is van köztük.

Válaszotokat előre is köszönöm!

malenykij polgar Creative Commons License 2015.01.30 0 0 2107

A helyi tinik például így járnak.

 

Előzmény: Dé1111 (2105)
malenykij polgar Creative Commons License 2015.01.30 0 0 2106

Combközépig érö elég. Hosszú ujjú felsö, meg legyen olyan kendö, amit mondjuk a válladra is tudsz teríteni, vagy valami blézer jellegü dolog.

A fejedet nem kell bepólyálni, elég, ha rajta van egy kendö, amit amúgy is folyton igazgatni fogsz, mert csúszkál.

Neked úgyis elnézik, mert messziröl ordít az európai emberröl, hogy turista.

Férfiként mondom.  

Előzmény: Dé1111 (2105)
Dé1111 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 2105

Sziasztok!Mi február végén megyünk Iránba. És elsősorban a lányokat kérdezném arról, hogy pontosan mit viseltetek? Nem szeretném megsérteni a szabályokat kinn, így segítsetek milyen ruhákat szerezzek be, vagy ti kinn vásároltatok egy két laza ruhát a bazárokban?

Mondjuk egy csöves nadrághoz milyen hosszúságú inget vegyek fel? Érjen le a térdemig, vagy elég ha a fenekem takarja és combközépig ér? Vagy valami egyéb ötlet? esetleg hosszú szoknya? és fölül?

Előre is kösz

 Dé

georgina 1 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 2104

Szia!

 

Ne kérj bocsánatot,nagyon köszönöm,hogy közbeszóltál,mert ezek igen fontos információk a számomra/számunkra.

Sőt azért sem haragudnék meg :) ha leírnád pontosan ,hogy milyen öltözékben kell majd lennünk (nőknek) az alatt a kb: 20 nap alatt,amit kint szeretnénk tölteni.

 

Köszönettel:G

 

 

Előzmény: peliatan (2101)
X polgártárs Creative Commons License 2015.01.20 0 0 2103

Időjárás: a rövid téli túrán a délebben fekvő helyeken (Jazd, Siraz) elég jó idő volt, amíg sütött a nap, de az esték cudarak. Iszfahán, Kasán és Teherán pedig kifejezetten húzós volt. Nem zárnám ki, hogy télen elmenjek Iránba ismét, de akkor valszeg elhúznék délre. Akár Wizz/Pegasus Isztambulig, onnan repülnek több iráni városba is - pár hete párás szemmel néztem a sztambuli reptéren a messzeségbe, de most az volt a végcél. És egy török átszálláshoz most már vízum sem kell.

A szabadidő jó kérdés, Egyiptomot például a "nyári szünet" közepére kellett időzíteni pár éve, rám is olvadt a hátizsák júliusban. Mondjuk rajtunk kívül nem is volt több turista a látványosságoknál, ami megdöbbentő volt a felkészülés közben a fotókon látott tömeghez képest. Pénzügyileg és biztonság szempontjából passzolom, még az arab tavasz előttiek az infóim. A nyomulós mentalitásuk tényleg mindent felülmúl, de szórakoztató :)

 

Lorit: 12 nettó nap a legkisebb klasszikus körhöz elég lehet (nekem elég volt, mármint technikailag), de dobj rá még pár napot, ha tudsz.

Előzmény: kirgizke (2090)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!