Keresés

Részletes keresés

gulyasg Creative Commons License 2004.09.29 0 0 559
Olvastad már a Materia Medicát?
Előzmény: petike23 (558)
petike23 Creative Commons License 2004.09.29 0 0 558

"Melyik idióta szülő akarná?"

 

Ajajajj, tudok én mutatni itt az indexen is olyan szülőt, aki nem ad a 4-5 éves gyerekének húst..

 

" Míg homeopátia előtt a nagyobbik gyereknél borogatásokkal és kúppal próbáltunk egyensúlyozni. "

 

Én meg a védőoltások után semmit sem kaptam, és kutya bajom sem lett tőlük..

 

ReficuL:

 

" Hasonló véleményen vagyok. Annyit még hozzátennék, hogy a kutatás sincs annyira a topon, de jó irányba halad. Túl sok még az ismeretlen terület. "

 

Egyetértek.

Három dolog kell a kutatáshoz: pénz, pénz, és pénz. :)

És sajnos a gyógyításhoz is.

 

A homeopátia azért jó, mert nem kell felderítened a szervezetben zajló bonyolut kölcsönhatásokat, megfelelő vegyületeket szntetiálnod, hanem felütöd a Materia Medicát, és felhigítod a csipetnyi sót (Natr. Muriaticum). A víz olcsó, hatóanyag nem kell, az ütögetés meg ingyen van... :)

Előzmény: ReficuL (557)
ReficuL Creative Commons License 2004.09.29 0 0 557

Hasonló véleményen vagyok. Annyit még hozzátennék, hogy a kutatás sincs annyira a topon, de jó irányba halad. Túl sok még az ismeretlen terület.

 

Előzmény: petike23 (549)
gulyasg Creative Commons License 2004.09.29 0 0 556

Akkor valahogy mégis bízol benne, és nem szeretnéd, ha pl. gyermekparalízisben lebénulnának...

 

Melyik idióta szülő akarná?

 

A rossz szájízemet két dolog okozza a védőoltásokkal kapcsolatban:

Családban történt halálozás (régi eset, de egy védőoltásos szövődményben halt meg egy 15 hónapos csecsemő), valamint az, hogy az itthoni védőoltások felett - orvosok és védőnők szerint is - eljárt az idő. Nyugaton jobb minőségű és korszerűbb oltásokat használnak (mondjuk nem tudom, hogy ez pontosan mit jelent), és amit mi kapunk a gyerekeinknek, a mostani törzsekkel szemben nem hatásosak (ezt spec. pont a BCG-re mondta a saját háziorvosunk).

 

Egyébként minden oltás után szépen megkapták a gyerekek a megfelelő homeopátiás szert, elsősorban az Arnica-t, hogy a duzzanatot (Tetanus) és a lázat kezelje. Így nem is kellett később lázcsillapítózni, és vígan rohangáltak tovább, mint ha mi sem történt volna. Míg homeopátia előtt a nagyobbik gyereknél borogatásokkal és kúppal próbáltunk egyensúlyozni.

Előzmény: petike23 (554)
gulyasg Creative Commons License 2004.09.29 0 0 555
Saját könyvtáramban nem találtam utalást. Egyébként magára valamit adó könyv az Oscillococcumot meg sem említi. Sem mint készítményt, sem mint influenza elleni szert.
Előzmény: petike23 (553)
petike23 Creative Commons License 2004.09.29 0 0 554

"A védőoltásokban nincs sok bizodalmam, bár mindegyiket beadattam a gyerekeknek, még a nem kötelező agyhártyagyulladásost is."

 

Akkor valahogy mégis bízol benne, és nem szeretnéd, ha pl. gyermekparalízisben lebénulnának...

 

" Azt viszont kerek-perec elutasítom, hogy pl. influenza elleni oltást kapjanak. Alapvetően egészséges embernek erre semmi szüksége. "

 

Az influenza elleni védőoltás tájékoztatóján rajta van, hogy:

- nem minden influenza törzs ellen véd;

- időseknek, és legyengült szervezetű embereknek ajánlatos (célszerű) beadni, akik valszeg. nem élnének túl egy infuenzát szövödményestül..

 

Egészséges, felnőtt embernek nincs rá szüksége.

De ez nem újdonság.

 

Előzmény: gulyasg (552)
petike23 Creative Commons License 2004.09.29 0 0 553

" Ha sok multivitamint szedek (influenza-megelőzés célj.), akkor influenzás leszek ?

Itt az Oscillococcum (vagy mi a túró a neve) szerre gondoltam."

 

Az állati eredetű homeopátiás szereket sterilizálják alkalmazás előtt.

 

Egyébként kíváncsi lennék, mérik-e a kacsamáj "titerét", tehát hogy (nagyságrendileg) mennyi, és milyen vírus van benne..

Előzmény: gulyasg (551)
gulyasg Creative Commons License 2004.09.29 0 0 552

Ez viszont nem így van, sokszor fontos a megelőzés.

Pl: védőoltás ! Szabin-csepp, BCG, stb.

C-vitamin. Csontritkulás.

Vérnyomáscsökkentő.

Stb.

 

Már megint a homeopátiás szerre gondoltam, de mindegy.

 

Valóban jó a megelőzés, homeopátiásan ez az alkati szerrel meg.

 

A védőoltásokban nincs sok bizodalmam, bár mindegyiket beadattam a gyerekeknek, még a nem kötelező agyhártyagyulladásost is. Azt viszont kerek-perec elutasítom, hogy pl. influenza elleni oltást kapjanak. Alapvetően egészséges embernek erre semmi szüksége. Elismerem, hogy vannak olyan betegségek, ahol egy szimpla influenza életveszélyes lehet, ott van jogalapja egy ilyen oltásnak. De nem az egészségeseknél.

 

Éppen tavaly decemberben nagyon nyomták az influenza elleni oltást (védőnő, egyik-másik családtag stb..) és furán néztek rám, hogy nem hagytam. Végül nekem lett igazam, mert egy héttel később kitört a családi bárányhimlő. Szépen néztünk volna ki, ha egy lappangó bárányhimlőre ráoltatom az influenzát!

Előzmény: petike23 (550)
gulyasg Creative Commons License 2004.09.29 0 0 551

" Ha sokat szeded azt a szert, előidézheted szépen lassan magadnak az influenzát, "

 

Ha sok multivitamint szedek (influenza-megelőzés célj.), akkor influenzás leszek ?

 

Itt az Oscillococcum (vagy mi a túró a neve) szerre gondoltam.

Előzmény: petike23 (550)
petike23 Creative Commons License 2004.09.29 0 0 550

" Na hát itt fordul fel a gyomrom a gyógyszergyárak pénzéhsége miatt.  "

 

Attól nekem is felfordul..

 

" Ugyanis a Hahnemann-i alapok szerint sincs megelőzés. Csak gyógyítás. Ha sokat szeded azt a szert, előidézheted szépen lassan magadnak az influenzát, amikor is (a mellékelt javaslat szerint) dupla mennyiségben kell eszegetned a fiolában lévő adagot. "

 

Ez viszont nem így van, sokszor fontos a megelőzés.

Pl: védőoltás ! Szabin-csepp, BCG, stb.

C-vitamin. Csontritkulás.

Vérnyomáscsökkentő.

Stb.

 

" Ha sokat szeded azt a szert, előidézheted szépen lassan magadnak az influenzát, "

 

Ha sok multivitamint szedek (influenza-megelőzés célj.), akkor influenzás leszek ?

 

" Helyette inkább időt kellene szánni arra, hogy azt az egy szert megtalálja az ember, ami tényleg hat. "

 

Ez jó ötlet, de esetleg minden "torokfájás"-nál más lehet (mert más baktériumtörzs fertőz meg.)

 

Ettől függetlenül lehet, hogy "nekem a Mebucain jobban használ, mint a Faringosept"..

Előzmény: gulyasg (548)
petike23 Creative Commons License 2004.09.29 0 0 549

Maga az orvostudomány topon van, az orvosok már nem mindíg (kevésbé árnyaltan: sok hülye orvos van), a rendszer meg nagyon szar.

 

Az lenne az ideális, ha bemész a dokihoz (aki egy jól képzett, szakmai konferenciákat látogató, empatikus (!!!!), tapasztalt orvos, nem valami hülye körzeti).

 

A dokinak van rád mondjuk egy órája, kikérdez, te is elmeséled a panaszaidat, stb.

 

Na, így megy. (menne..)

 

Nemrég voltam az orvosi alkalmassági papírért, a hülye picsa (bocs, de nincs rá jobb szó) fogl. e.ü. orvos azt sem tudta, hogy mit kell vizsgálni, meg hogy melyik pecsétet kell rányomni.. ezek után ha beteg lennék nem nagyon bíznék meg a "tudásában".

 

A markát persze tudta tartani (én meg adtam bele egy pacsit. :)

 

Szóval ezzel van gond, és nem az orvostudománnyal.

 

Előzmény: gulyasg (547)
gulyasg Creative Commons License 2004.09.29 0 0 548

Most kerestem vissza, mire gondolsz.

 

Na hát itt fordul fel a gyomrom a gyógyszergyárak pénzéhsége miatt. Ugyanis a Hahnemann-i alapok szerint sincs megelőzés. Csak gyógyítás. Ha sokat szeded azt a szert, előidézheted szépen lassan magadnak az influenzát, amikor is (a mellékelt javaslat szerint) dupla mennyiségben kell eszegetned a fiolában lévő adagot.

 

Ugyanígy a komplex készítmények sem jók, mert láttam torokfájásra homeopátiás keveréket, és elolvastam a benne foglalt szereket. Mindegyik jó torokfájásra, ezért az ember ha torokfájással küszködik, és beveszi a komplex szert, meggyógyul, hiszen szinte az összes szóba jöhető szerből van ott egy kicsi. DE. Ilyenkor jöhetnek a mellékhatások, amik a fölöslegesen a szervezetbe juttatott adagok okoznak. Nem kell mondjuk olyanra gondolni, mint az általam hőn szeretett bélbolyh-kiirtás á lá antibiotikum, de a rekedtségtől kezdve a legyengülésig minden előjöhet.

 

Helyette inkább időt kellene szánni arra, hogy azt az egy szert megtalálja az ember, ami tényleg hat.

Előzmény: petike23 (545)
gulyasg Creative Commons License 2004.09.29 0 0 547

Ebben teljesen egyetértek.

 

Sajnos velejéig és strukturálisan romlott a mostani rendszer, és így nem mehet tovább. Ezen sajnos mi innen "lentről" nem tudunk módosítani. Akik meg "fent" ülnek, azok vagy nem akarnak, mert jól érzik így magukat, vagy szintén nem tudnak, általam nem ismert okok miatt.

 

Érzésem szerint (és ezt most nem tudom alátámasztani) az alternatív gyógymódok és kuruzslások nem nyerhetnének ilyen teret az orvostudomány mellett, ha minden rendben menne. Ezek mind segélykiáltások a betegek részéről, és mivel ők másképp nem tudnak befolyással lenni a fent említett gépezetre, ezért úgy indikálják a reformokat, hogy elfordulnak a régi rendszertől.

 

És most vissza a topic címéhez: biztos vagy abban, hogy azért, mert most, ma nem tudjuk kimutatni, hogy mi hat a homeopátiában, ott nincs is semmi? Évtizedekig mesterségesen elnyomták ezt a területet, nem volt lehetőség a tisztességes kutatásra. Előfordulhat, hogy még az eszköz hiányzik ahhoz, hogy bizonyítani lehessen a tételeket. Attól, hogy most nem látjuk, még lehet ott valami. A klasszikus orvostudományban is legtöbbször előbb a gépet kellett kifejleszteni, hogy látható, vizsgálható legyen a "valami". Előbb jött a mikroszkóp, aztán a vírus és baktérium elnevezés, pontos leírás, ábrázolás stb. ha nem tévedek.  Addig csak a sötétben tapogattak, mint most mi.

Előzmény: petike23 (546)
petike23 Creative Commons License 2004.09.29 0 0 546

" Nézzed vissza, hogyan gyaláztátok a személyre szabott gyógyítást egy pár hozzászólással előbb. "

 

Butaság.

A személyre szabott terápia a lehető legjobb gyógyítási módszer.

 

Van, ahol muszáj használni (pl. sebészet: pontosan meg kell állapítani, hogy hol kell "vágni"), de máshol is jó lenne, pl. ha egy bakteriális megbetegedés esetén kitenyésztenék a kórokozót, és azt figyelembe véve (pl. rezisztencia!) adnák az antibiotikumot.

 

Daganatos megbetegedéseknél meg pláne.

 

Pénz, pénz, pénz..

Előzmény: gulyasg (544)
petike23 Creative Commons License 2004.09.29 0 0 545

" Azért, mert a homeopátia a betegségekkel együtt kezeli az embert. Nem előre. Nincs megelőzés "

 

zsigeri (513): "Ezt a szert már a világ több mint ötven országában szedik megfázásra, az influenza megelőzésére és a betegség minden szakaszának gyógyítására."

Előzmény: gulyasg (542)
gulyasg Creative Commons License 2004.09.29 0 0 544
Nézzed vissza, hogyan gyaláztátok a személyre szabott gyógyítást egy pár hozzászólással előbb.
Előzmény: petike23 (543)
petike23 Creative Commons License 2004.09.29 0 0 543

" Már a TV-ben egy fő-fő gyógyszerész-kutató (TV2 vasárnap 23.30 körül a Tények műsorban meghívott vendég) közölte, hogy milyen jó, hogy megtalálták a genetikai ujjlenyomatot, MERT ÍGY LEGALÁBB EGYÉNRE SZABOTTAN LEHET MAJD GYÓGYÍTANI. És persze a sok-sok káros mellékhatást is ki lehet szűrni.

 

Hát ha "csak" ennyi a homeopátia hatása, akkor már nyertünk. "

 

A személyre szabott terápia már régi koncepció, és természetesen nagyon jó lenne, ha megvalósulna.

 

Viszont az égvilágon semmi köze nincs a homeopátiához...

Előzmény: gulyasg (541)
gulyasg Creative Commons License 2004.09.29 0 0 542
Ha lépten-nyomon homeopátiás készítményeket fogyasztunk, miért vannak

  betegségek..?

 

Azért, mert a homeopátia a betegségekkel együtt kezeli az embert. Nem előre. Nincs megelőzés. A már kialakult betegséget lehet gyógyítani. Az össz megelőzés abban rejlik, hogy egy megerősödött immunrendszer kevésbé lesz fogékony a betegségekre és gyorsabban felépül.

Előzmény: petike23 (536)
gulyasg Creative Commons License 2004.09.29 0 0 541

A homeopátia hatása?

 

Már a TV-ben egy fő-fő gyógyszerész-kutató (TV2 vasárnap 23.30 körül a Tények műsorban meghívott vendég) közölte, hogy milyen jó, hogy megtalálták a genetikai ujjlenyomatot, MERT ÍGY LEGALÁBB EGYÉNRE SZABOTTAN LEHET MAJD GYÓGYÍTANI. És persze a sok-sok káros mellékhatást is ki lehet szűrni.

 

Hát ha "csak" ennyi a homeopátia hatása, akkor már nyertünk.

gulyasg Creative Commons License 2004.09.29 0 0 540

szerintem, ha ezeket képes gyógyitani, akkor krónikus hülyeség ellen is hatásos lehet !

:)

 

Akkor itt az ideje, hogy bevegyed!

Előzmény: Törölt nick (529)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.29 0 0 539
Ja !
Jutalmúl pedig kapsz 1 Macisajtot !
:)
Előzmény: petike23 (538)
petike23 Creative Commons License 2004.09.29 0 0 538
Akkor egyetértünk abban, hogy nincs sajtból..?
Előzmény: Törölt nick (537)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.29 0 0 537
Zseni vagy !
:)
Előzmény: petike23 (536)
petike23 Creative Commons License 2004.09.29 0 0 536

" Az előbb Te írtad, hogy ilyen cikkeket ne hozzunk, mert a cikk írójával nem tudunk vitatkozni. "

 

Látszik, hogy max. a piaci kofákkal szoktál vitatkozni.

 

Egy vitában a saját érveidre van szükség, amiket alátámaszthatsz kísérletekkel, megfigyelésekkel, cikkekkel.

 

Pl.: a Hold nincs sajtból (ez a saját véleményem), mert:

 

- ellenkezne a logikával (mint ahogy a hatóanyag nélküli hatás is)

- felborítaná a relatíve "jól működő" világképet (t.i. hogy az égitestek zömmel

  szervetlen  anyagból vannak) (orvostudomány: a gyógyszerhatás a hatóanyag

  mennyíségével arányos)

- nem lenne tisztázott az eredete ("hogy került oda sajt?"), mint ahogy a egy sima

  zöldségleves is homeopátiás készítmény ! Minél hígabb, annál hatékonyabb.

  Ha lépten-nyomon homeopátiás készítményeket fogyasztunk, miért vannak

  betegségek..?

- asztronauták jártak már rajta, és mind ezt tapasztalták (ez nem az én megfigyelésem, de hivatkozhatok rá)

 

Tehát az én érvemet alátámasztom mások (egybehangzó) megfigyelésével..

 

Előzmény: gulyasg (530)
petike23 Creative Commons License 2004.09.29 0 0 535

" Igaz, nem kacsa, hanem csirkemájjal. A higításhoz bablevest, keményítőt (sültkrumpli), céklát (rendkívül egészséges), és vizet használtam. Alaposan összeráztam (II-on dolgozok). "

 

Ezek szerint a bableves is homeopátiás készítmény.

Sőt, bármilyen leves, amiben van só, az már "Natrium Muriatikum" anyaoldat..

Előzmény: erbe (527)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.29 0 0 534
Butaságot írsz.
Számtalan esetben kimutatható az influenza vírusa az emberi sziv szöveteiben.
Előzmény: petike23 (519)
gulyasg Creative Commons License 2004.09.29 0 0 533

A legnagyobb misztikumot Ti teremtitek. Milyen szereket? Mire? Hányszor?

Előzmény: erbe (532)
erbe Creative Commons License 2004.09.29 0 0 532
A régi boszorkányok, sámánok, vajákosok, kínai és egyéb gyógyítók a misztikus körítés mellett őseik évezredes tapasztalataira alapozott módszereket, gyógynövényeket használtak. Ehhez képest bizony a homeopátia a gyengus misztikus magyarázatai mellé kuruzslásszintű gyógyszerképet (kacsamáj, konyhasó) rendel. Voltam olyan könnyelmű, hogy mások ajánlására én is először kipróbáltam szereket (nem is volt olyan olcsó, mint itt emlegették, 600 alatt egyik se volt). Mikor nem használt, elkezdtem keresgélni, olvasgatni. Egyből kiderült a turpisság!
Előzmény: erbe (531)
erbe Creative Commons License 2004.09.29 0 0 531
Első hatása nagyon kedvező volt, jóllaktam.
Nem volt sem influenzám, sem szalmonellafertőzésem, ezért várhatóan ilyet fog okozni.
A hordozóként választott bableves hatásairól majd közvetlen munkatársaimat kell kérdezni (biogáz, garantáltan BIO!).
Előzmény: erbe (527)
gulyasg Creative Commons License 2004.09.28 0 0 530

Az előbb Te írtad, hogy ilyen cikkeket ne hozzunk, mert a cikk írójával nem tudunk vitatkozni.

 

Tehát: a véleményem a tapasztalataim alapján: Hülyeség. Ha NEKED van más tapasztalatod, osszad meg. Idiótábbnál idiótább cikkeket pedig TE SE hozzál ide. Arra nekünk sincs szükségünk.

Előzmény: petike23 (524)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!