Keresés

Részletes keresés

prophet1 Creative Commons License 2008.02.27 0 0 2679
Ha százezer embert szembeállítanék Hampuva, akik mind azt állítanák, hogy nekik Oswald Chambers: "Minden tőlem telhetőt az Ő uralmáért" c. áhítatos könyve nagyon sok lelki vigaszt és áldást jelentett és jelent életükben, Hampunak akkor is hülyeség lenne és maradna. És ilyenkor mi van? - Semmi.
Előzmény: Hampu (2678)
Hampu Creative Commons License 2008.02.27 0 0 2678

 Viszont van aki nem ir semmit nincs saját gondolata csak bemásolja a sok hülyeséget saját magának válaszolgatva. ( prophet1 )

Igaz, hogy Jézus se irt semmit. Az Istenek se irtak semmit.

Előzmény: nazuna (2677)
nazuna Creative Commons License 2008.02.27 0 0 2677
Szó sincs, hogy csakis bibliai olvasmányokból lehetne itt idézni:

"régebbi tapasztalataidat is leírhatod az Úr szeretetéről, hűségéről, gyógyításáról..stb"

Egyrészt nem kitétel, hogy pozitív tapasztalat legyen, másrészt az "stb"-re hívnám fel a figyelmedet ami széles mozgáskört ad az egyéni megközelítések kibontására.
Előzmény: Hampu (2672)
Hampu Creative Commons License 2008.02.27 0 0 2676
 Különben meg nem is lenne muszáj ebbe a topikba írkálnod (csak úgy mellesleg). De tudom, akkor nem lennél eléggé boldog.....
Előzmény: prophet1 (2674)
prophet1 Creative Commons License 2008.02.27 0 0 2675
Február 27.

JÉZUS MEGSZEGÉNYÍTETT SZOLGÁLATA

„Honnan vehetnél hát élő vizet?” Jn 4.11

„A kút pedig mély”, jóval mélyebb, mint amilyennek a samáriai asszony gondolta! Gondolj az emberi természet, az emberi élet, sőt a saját magadban levő kutak mélységeire. Úgy megszegényítetted Jézus szolgálatát, hogy Ö már semmit sem tud tenni? Tegyük fel, hogy feneketlen szenvedés kútja van a szívedben és Jézus így szól: „Ne nyugtalankodjék a ti szívetek” (Jn 14.27), te azonban válladat vonogatod, és azt mondod: Uram, a kút nagyon mély, nem tudsz belőle csendességet és vigasztalást meríteni. Nem is onnan akar meríteni, mert fentről hozza ezeket a számodra. Jézus az emberi természet kútjaiból nem hoz fel semmit. Mi korlátok közé szorítjuk Izrael Szentjét, amikor arra gondolunk, hogy mit engedtünk meg Neki a múltban, hogy cselekedjen értünk, és amikor így szólunk: Igazán nem várhatom, hogy Isten megtegye ezt értem! – Éppen abból derül ki az Ő mindenhatósága, amiről, mint Jézus tanítványainak, hinnünk kell, hogy Ő meg tudja cselekedni. Mihelyt elfelejtjük az Ö mindenhatóságát, megszegényítjük szolgálatát. Ez a megszegényedés bennünk van, nem Őbenne. Szívesen jövünk Jézushoz, mint Vigasztalóhoz és Együttérzőhöz, de nem akarunk hozzájönni úgy, mint Mindenhatóhoz.
Azért olyan szánalmas példányai közülünk többen a keresztyénségnek, mert nincs Mindenható Krisztusunk. Vannak keresztyén tulajdonságaink és tapasztalataink, de nem adjuk át magunkat Jézus Krisztusnak. Ha nehéz körülmények közé kerülünk, mindjárt megszegényítjük az Ő szolgálatát azzal, hogy így szólunk: Természetesen, Ö semmit sem tehet. Nagy fáradsággal levergődünk a mélybe, és magunk próbálunk vizet szerezni magunknak. Őrizkedj a visszasüllyedésben lévő kielégüléstől és attól, hogy ezt mondd: Úgysem megy a dolog. Nagyon jól tudod, hogy megy, — ha Jézusra nézel. Tökéletlenséged kútja nagyon mély, de erőltesd meg magad és nézz Jézusra!

prophet1 Creative Commons License 2008.02.27 0 0 2674
Különben meg nem is lenne muszáj ebbe a topikba írkálnod (csak úgy mellesleg). De tudom, akkor nem lennél eléggé boldog.....
Előzmény: Hampu (2672)
Hampu Creative Commons License 2008.02.26 0 0 2673

 

" MIT OLVASTÁL MA A BIBLIÁBÓL? "

 

Ezék. 20,25―26 „És én is adtam nékik nem jó parancsolatokat, s törvényeket, a melyek által ne éljenek. S megfertéztetém őket ajándékaikkal, mikor tűzön vittek át minden elsőszülöttet, hogy elpusztítsam őket, hogy megtudják, hogy én vagyok az Úr.” Cseles kegyetlen provokátor hö ?

Előzmény: Hampu (2672)
Hampu Creative Commons License 2008.02.26 0 0 2672

 " Mindenkit, (aki érintett) megkérek, hogy maradjon a topik tartalmánál "

 " MIT OLVASTÁL MA A BIBLIÁBÓL? "

Szeretem is a Bibliát, szórakoztat és elismerem, hogy vannak benne bölcsességek is a sok hülyeség melett. Igyekezni fogok ( ahogy eddig is ) arról irni, hogy mit olvastam a Bibliából.

Azért legyen megengedve, melesleg a saját vélemény kinyilvánitása is mert ez egy FÓRUM és nem vagyunk birkák ha pedig van aki Isten báránya ( kisbirka) annak sem árt egy kis felvilágositás.

Hogyan legyen Fórum a Fórum ha nem fórum hanem hittérités mint üzleti tevékenység ?

Előzmény: fish12 (2660)
prophet1 Creative Commons License 2008.02.26 0 0 2671
Február 26.

KICSINYES AGGÁLYOK JÉZUSSAL SZEMBEN

„Uram, nincs mivel merítened…” Jn 4.11

Mély benyomást gyakorol rám az a csoda, amiről Isten szól, de Ö igazán nem kívánhatja tőlem, hogy életem minden kis részletében megvalósítsam azt! Ha Jézus Krisztus érdemeivel szembekerülünk, magatartásunk telve van kegyes fölénnyel: Eszményeid valóban magasak és mély benyomást gyakorolnak ránk, de mihelyt a való élettel érintkezésbe jutnak, megvalósíthatatlanoknak bizonyulnak. Egy vagy más tekintetben mindnyájan így gondolkozunk Jézus felől. Ezek a kétségek Jézus felől akkor születnek meg bennünk, mikor Istennel kapcsolatos terveinkről beszélve egyesek ilyen mulatságos kérdéseket intéznek hozzánk: Honnan szándékozol pénzt szerezni? Hogyan fognak rólad gondoskodni? Néha önmagunktól erednek, amikor azt mondjuk Jézusnak, hogy a mi esetünk mégis kissé túl nehéz az Ő számára: Nagyon szép azt hirdetni, hogy „bízzatok az Úrban” (Iz 26.4), de az embernek élnie is kell, és Jézusnak nincs mivel merítenie, nincs módjában, hogy ezeket a dolgokat megadja nekünk. Őrizkedj attól a kegyes csalástól is, amelyik így szól: Nekem nincsenek aggályaim Jézus felől, csak önmagammal szemben. Önmagunkkal szemben sohasem szoktak aggályaink lenni: pontosan tudjuk, mit nem tudunk megtenni, de igenis vannak kétségeink Jézussal szemben. Szinte megsértődünk arra a gondolatra, hogy Jézusnak arra is van hatalma, amire mi nem vagyunk képesek.
Aggályaim onnan erednek, hogy át- meg átkutatom önmagam, hogy kitaláljam, hogyan tudja Ő ezeket a dolgokat elvégezni. Kérdéseim saját alacsonyrendűségem mélységeiből fakadnak. Ha fölfedezem magamban ezeket az aggályokat, világosságra kell hoznom és meg kell vallanom őket: Uram, aggályaim támadtak Veled szemben, nem hittem, hogy a Te bölcsességed nagyobb az én emberi értelmemnél, nem hittem, hogy a Te mindenható erőd nagyobb, mint amennyit véges értelmemmel fel tudok belőle fogni.

prophet1 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2670



Jézus főpapi imádsága

Miután ezeket mondta Jézus, tekintetét az égre emelve így szólt: "Atyám, eljött az óra: dicsőítsd meg a te Fiadat, hogy a Fiú is megdicsőítsen téged,
17,2 mivel hatalmat adtál neki minden halandó felett, hogy mindazoknak, akiket neki adtál, örök életet adjon.
17,3 Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és akit elküldtél, a Jézus Krisztust.
17,4 Én megdicsőítettelek téged a földön azzal, hogy elvégeztem azt a munkát, amelyet rám bíztál, hogy elvégezzem: Jn 4,34; 5,36
17,5 és most te dicsőíts meg, Atyám, önmagadnál azzal a dicsőséggel, amely már akkor az enyém volt tenálad, mielőtt még a világ lett."
dr_bubo Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2669

Nekem is van javasolt videom:

PART 1PART2
miszne Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2668
Arról mesélhetnél sokat- szépet, de nem akarsz, hát micsináljak :))
Előzmény: Prophetusus (2634)
fish12 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2667
A legelsô linknél egészen a lap aljáig  kell "gurulni", hogy a filmet lathassuk. :-)..s, ha  val;akinek az elsô 15 perc unalmasnak  tûnik, akkor ugorjon a  15. perchez és onnan  folyatssa a "mozizást" .
Előzmény: fish12 (2665)
Prophetusus Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2666
lázadozunk lázadozunk?
Előzmény: dr_bubo (2664)
fish12 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2665

Meg van bocsátva. :-) De ne folytassátok lécci!

 

Más:

Igen, szét kell választani a jót a rossztól.  A moderák úgy látszik, hogy nem tudják megítélni, hogy mi az, ami ITT jó és mi az, ami nem. Bocs, hogy ritkán nézek be!

Még1x elnézést kérek, hogy kicsit késôn szóltam be.

 

És, hogy témát váltsunk,  itt egy-két igazán elgondolkodtató "movie" az angolul tudóknak:

 

The Lazarus Phenomenon

 

23 Minutes In Hell

 

És itt van két üdítôbb témájú film:

 

The Privileged Planet :-)

 

Itt egy másik érdekesség:

The Miracle Planet

 

Jó fórumozást! ;-)

 

__________<><__________________________________________

dr_bubo Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2664

én meg azt mondom, hogy ez itt térités

az index fórum nem ennek a helye. erre való a gyülekezet meg a templom

ez itt a FÓRUM, nem a monoton hitbeszédek weboldala.



Előzmény: fish12 (2660)
miszne Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2663
c- c -c...- nem vagy az jó, jó ? most jó? soha nem is voltál, butát mondtam, pf pf ;))
Előzmény: Prophetusus (2662)
Prophetusus Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2662

ja bocsika, hogy ide fröcsiztem

 

;)

 

és még én vagyok aki szétválaszt

 

hhhh....

 

 

Előzmény: fish12 (2660)
miszne Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2661
Bocsánat
Előzmény: fish12 (2660)
fish12 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2660

 

ITT SEMMILYEN KERESZTÉNYSÉGET VAGY KERESZTÉNYEKET SÉRTô HOZZáSZóLáSNAK NINCS HELYE !!!

 

Mindenkit, (aki érintett) megkérek, hogy maradjon a topik tartalmánál.

 

A gyengébbek  kedvéért, ez a topik tartalma:

 

"MIT OLVASTÁL MA A BIBLIÁBÓL? De régebbi tapasztalataidat is leírhatod a az Úr szeretetéről, hűségéről, gyógyításáról..stb, --ami ma másoknak bátorító üzenet lehet."

 

 

A nem keresztény vallásúak  pedig ne OFF-oljanak itt, hanem legyenek  szívesek átfáradni a saját vallásuk topikjába,  mert az majdnem mindenkinek nyilvánvaló, hogy egy  más  vallású ember  nem érthet egyet a  keresztény tanokkal ( Bibliával).

 

Természetesen  bárkoi olvashatja a  Bibliát, de ez a topik azért nyílt,  hogy ide azok írjanak, akik szeretik és tisztelik az Atyát, a Fiút (Jézus Krisztust), a SZentSzellemet és természetesen a Bibliát.

 

Köszönöm a megértést! :-)

miszne Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2659
Az, hogy Ő csak 1ről tud, az nem azt jelenti, hogy az az 1 nincs
Előzmény: Prophetusus (2658)
Prophetusus Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2658

tedd fel prophet1-nek a kérdést, hogy a világ összes vallása ugyan ahhoz az egy Istenhez fohászkodik aki a Bibliában meg vagyon említve...

 

hihihihihihihi

Előzmény: miszne (2655)
Prophetusus Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2657
;)
Előzmény: miszne (2655)
Prophetusus Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2656

csitt eretnek ez nem az a topic ahol biblia elllenes tanokat propagálunk

 

;DDDDD

 

tudom hogy khadmun ádi a daat szefirában érlelődött...

 

;)))))

Előzmény: miszne (2654)
miszne Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2655
Haaanem?
Előzmény: Prophetusus (2653)
miszne Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2654

Anno az ember teremtése nem a materiális síkon történt, hanem egy másik szférában, ahol (mint az álomban ahogy az ahopban volt róla szó)- minden sokkal képlékenyebb, nem annyira konkrét;- ott a dolgok lényege számít, nem a kézzelfogható konkrézumok. Ilyen szempontból nem annyira fontos hogy volt-e Ádámnak köldöke, bár nyilván volt, már amennyire az asztrál szférában bármi is van a szó hagyományos értelmében. Ha volt Ádámnak köldöke, akkor ez nála is, mint mindenkinél , a középpontot szimbolizálja, és azt, hogy egykor istenhez tartozott, Ő táplálta...., mittudomén..

Szóval :tőlem lehetett..
Előzmény: Prophetusus (2652)
Prophetusus Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2653
nem én vagyok aki szét választ...
Előzmény: miszne (2650)
Prophetusus Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2652

egy kicsit tamáskodom...lehet?

 

;))))

 

 

Előzmény: miszne (2651)
miszne Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2651
Ez a kérdés milyen kontextusban érdekel téged?
Előzmény: Prophetusus (2649)
miszne Creative Commons License 2008.02.25 0 0 2650
Csak arra akartam kilyukadni, hogy mér választod szét, hogy butacsúnya keresztény isten, fujfuj,- és okosügyesaranyos Buddha.

Mér kell kategorizálni? Minden ugyanaz
Előzmény: Prophetusus (2648)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!