Keresés

Részletes keresés

diesel_uberalles Creative Commons License 2005.01.26 0 0 297

2272x1704-ről (72 DPI) lett kicsinyítve, mert az Index fórum asszem nem preferálná a 1,5 megás file-t :))

Vágás nincs, csak a felirat.

Előzmény: Formi (296)
Formi Creative Commons License 2005.01.26 0 0 296
de gondolom vágtad PS-ba vagy másba, Milyen felbontás és képméret?
Előzmény: diesel_uberalles (295)
diesel_uberalles Creative Commons License 2005.01.26 0 0 295

50-es ISO, -0,5 fényérték (Bracketing mode), előre beállított fehéregyensúly (a többi aut., utólag nem lett javítva)

Előzmény: Formi (294)
Formi Creative Commons License 2005.01.26 0 0 294
diesel esetleg fel tudnál toszítani egy jólsikerült képet? ami úgy mindenben tuti, fényerő,kontraszt ,élesség,szín...
Előzmény: diesel_uberalles (293)
diesel_uberalles Creative Commons License 2005.01.26 0 0 293
A Ni-MH mindenképpen, a Li-Ion talán kevésbé érzékeny erre...
Előzmény: Formi (291)
gma Creative Commons License 2005.01.26 0 0 292
Részemről Ansmann 2400mAh egésznapos program (+antishake +vaku ha kell)
Előzmény: Formi (287)
Formi Creative Commons License 2005.01.26 0 0 291
Ni-mh vagy Li-ion vagy mind2?
Előzmény: diesel_uberalles (290)
diesel_uberalles Creative Commons License 2005.01.26 0 0 290

Szerintem az a 15 perc alatt feltöltődő akku lehet. Azon túl, hogy drága, hamar elszáll, mert egy normál töltő 150-200 mAh között tölt, ez meg jóval többel (ergo ezért tölt hamarabb, de el is rontja az akkut)

 

(Ld. telefonakku vs. autós töltő)

Előzmény: Formi (289)
Formi Creative Commons License 2005.01.26 0 0 289

Ohh tök normális az ára. csak azt nem tudom felfogni,hogy láttam asszem Energizer akksit töltővel valami huszonezerért nem tudtam eldönteni mit tudhat amit más nem. Ja és melyikkel müxik Ni-mh vagy Li-ion vagy mind1?

Előzmény: diesel_uberalles (288)
diesel_uberalles Creative Commons License 2005.01.26 0 0 288
Asszem 6900 volt töltővel, tokkal, vonóval. (Electro World, Budakalász)
Előzmény: Formi (287)
Formi Creative Commons License 2005.01.26 0 0 287
ansmann 2300Mah-st vesztegettek a Media-ba 5000 körül asszem az lesz a tutkó. Barátnőm vett ilyet a discmanjébe már egy hónapja és még most cserélt először elemet ... különben a Sanyo-ról már hallottam jókat csak nem tom milyen árban mocorog.
Előzmény: diesel_uberalles (286)
diesel_uberalles Creative Commons License 2005.01.26 0 0 286

Amit adnak hozzá, az gyakorlatilag egyszerhasználatos elem :)) Szóval azt elraktam vésztartaléknak.

Ansmann 1800 mAh (200-250 kép stabilizátorral és vakuval)

Sanyo 2100 mAh (300-350 kép, stab+vaku)

 

 

Előzmény: Formi (285)
Formi Creative Commons License 2005.01.26 0 0 285
ez is jó pont ,bár én mindenképp kell vegyek kártyaolvasót mert a telefonomról meg bluetoothon gépre szívás felnyomni a képeket míg a telóra meg bármit eccerűen rányomok. Milyen akku-d van hozzá meddig bírja vele? És milyen amit adnak hozzá?
diesel_uberalles Creative Commons License 2005.01.26 0 0 284
Én USB-n csipegetek. Azt nem állítanám, hogy fel sem villan a másolás ablak a Windows Intézőben, de nincs időm elmenni a képek letöltése alatt kávézni és cigizni. Szóval elviselhető idő. A kártyaolvasóról nincs tapasztalatom.
Előzmény: Formi (283)
Formi Creative Commons License 2005.01.26 0 0 283
:-D ok vettem. És Usbn szeded le a képeket vagy kell hozzá kártyaolvasó. melyik milyen gyors?
Előzmény: diesel_uberalles (282)
diesel_uberalles Creative Commons License 2005.01.26 0 0 282

Szerintem ha betartod a használati utasításban írt hőmérsékletet és nem viszed zergeba nagyon hideg időben, akkor nem lehet baja. Talán. Asszem. :)

Előzmény: Formi (281)
Formi Creative Commons License 2005.01.26 0 0 281
Ez jól hangzik... Na igen a video felvételt én is csak abban az esetben fogom használni ha véletlen odakapcsolok,de már koorigálom is a hibám egy újabb kattintással. Én mondjuk tájképekhez már tuti állványt fogok használni. Mert most így télen tuti remegnék (BrRrRr) már csak a hidegtől is. Na igen újabb kérdés ötlődött fel bennem mennyire bírja a hideget, nem kell tőle félni esetleg, hogy hideg párás időben rosszat tesz neki a pára a szabadban?
Előzmény: diesel_uberalles (280)
diesel_uberalles Creative Commons License 2005.01.26 0 0 280

Meg vagyok elégedve vele, a bulifotókon az AF kiválóan kompenzálja az alkoholos befolyásoltságból eredő felhasználói élességállítási hiányt. :D Tájkép is szép, de egy titka van: ha van rá mód, akkor stabilizátor helyett statívot használj, ha remeg a kezed (nekem legalábbis remeg :), mert pl. van egy olyan képem, aminél a stabilizátortól a vasúti sín olyan, mintha enyhén hullámosra olvadt volna :))) (Bár a laikusok orrba-szájba dicsérték, hogy milyen jól néz ki, az a baj, hogy én tudom miért ilyen :)) De amúgy a stabilizátor is jó. (Eddig tárgyfotókat (makró), és portrékat csináltam vele. Az aut. fehéregyensúly nem mindig az igazi, érdemes fehér papírra lőni egy előre beállítottat. Ha nincs rá idő, akkor PS vagy PS Elements és Color Cast funkcióval újra lehet állítani, ha nem durva az eltérés (nem szokott az lenni).

 

Szóval ennyi pénzért tuti dolog :)) A videó is jó minőségű (640x480), de én inkább maradok a miniDV-nél, az a biztosabb :))

Előzmény: Formi (279)
Formi Creative Commons License 2005.01.26 0 0 279
Még egy kérdés...vagy több.. Mennyire jó képet csinál a műszer meg vagy vele elégedve? Miket fotózol vele. Én már teljesen belebolondultam itt a sok Megapixelbe meg mindenfélébe. Nyugtass meg, hogy szinte mindenre alkalmas hobbi szintem tájképtől a bulifotókig....
Előzmény: diesel_uberalles (278)
diesel_uberalles Creative Commons License 2005.01.26 0 0 278

Előtte nézd meg, hogy érvényes-e a TB kártyád :DD

Én eredetileg az Extreme Digitalnál akartam megvenni, de ott elfogyott. Éééés mivel egy türelmetlen, undok dög vagyok, megvettem ugyanannyiért a Bartók Béla úti MegaPixelben...

(Eddig semmi baja :)) A/4-es méretre nyomtattam már képet vele: a zaj látszik, de a pixelesedésnek nyoma sincs... :) Szóval lehet, hogy szegény Minolta SLR-em porosodni fog (arra nem akarok gondolni, hogy arra a setre mennyit költöttem... :(

Előzmény: Formi (277)
Formi Creative Commons License 2005.01.26 0 0 277
Ha csak a neten fellelhető adatlapokra hagyatkozok akkor én ezeket láttam. SD/MMC , konkrétan nem tapasztalok mert a napokba veszem meg a gépezetet. Ja és kíváncsi vagyok hogy sikerül-e egy gyári hibásat kifognom vagy sem mert valahogy most így sikerülnek a vásárlásaim. Pl: AMD ATHLON 64 3000+ konfigomat most vettem azt elég sokat fagy a gép (videokártya). A csere alkatrész egy másik típus lesz csak nem tudom miért pont az a típus hiány a nagykerekben. Szóval már kinéztem egy tök jó felületet a falamon amit a digitgépem vásárlása után fogok lefejelni ha azzal is gondok lesznek. :DDDDDDD
Előzmény: diesel_uberalles (276)
diesel_uberalles Creative Commons License 2005.01.26 0 0 276

Szia!

 

Az 512-es SD-t biztos meg lehet etetni vele, viszi. De az MMC kártyával kapcsolatban kérdőjelek merültek fel bennem. Kezeli egyáltalán az MMC-t??? (Többiek pls. help, én úgy tudom, hogy csak SD)

Előzmény: Formi (275)
Formi Creative Commons License 2005.01.26 0 0 275
Memória kártyából mekkorát fogad maximum a z3? Ezt még senkitől se hallottam se kérdezni se csak úgy kijelenteni. Bár egyenlőre egy 512-esnél magyobbat úgysem vennék bele.és melyik jobb SD vagy MMC?
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.26 0 0 274
Nem a kezelési útmutatót javaslom, hanem egy könyvet a fényképezés alapjairól. Abból megtudnád, hogy a naplemente és a havas táj két igen nehéz téma, amihez általában speciális beállítások és/vagy sok kísérletezés szükséges. A gépek auto módban ezeket ritkán találják el.

Havas táj: vagy spot fénymérés módban kell valami átlagos szürkeségi szintű dologra mérni (pl. emberi arc, zöld fű/fa), vagy 1.5-2 fényértékkel túlexponálni a képet.

Naplemente: Általában közvetlenül a nap korongja mellé célszerű mérni spot módban. Persze a szándéktól is függ.

Érzékenységet csak P/A/S/M módban lehet állítani a menüből (ISO). Javaslom a bracketing mód (Drive mode: Bracketing) használatát is, +/- 1 Fé-s beállítással. Ez 3 képet készít különböző expozíciókkal, így jobb esélyed van, hogy valamelyik kép sikerül.
Előzmény: Tibor1 (273)
Tibor1 Creative Commons License 2005.01.26 0 0 273

Ezzel a géppel nem lehet naplementét fényképezni ? Annyira elfoglalt vagyok, hogy alig tudtam vele még fotózni is. A legjobbat akartam megvenni ebben a kategoriában. Tegnap rendeltem hozzá állványt is, mert megyek a feleségemmel kirándulni egy hétre egy csodálatos helyre, mivel a tavalyi nyaralás elmaradt. (sajnos) Lehet, hogy a szabadságom azzal fog eltelni, hogy a kezelési útmutatót fogom olvasni?.  Ma voltam a Tátrában egyébként valahogy nem olyan jó képeket csinált a gép mint amilyeneket vártam. Én csak auto módban fotóztam, mert nem tudom beállítani  az érzékenységet sem. Hogy kell ?

kobuto Creative Commons License 2005.01.25 0 0 272
Elmesélnéd hogy mit akarsz ilyen körülmények között fényképezni? Csak nem tudom hogy mi látszana a témából ha még szürkeszűrőt is ráraksz a gépre... Tényleg csak kíváncsiság...
Előzmény: zsenyaf (266)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.25 0 0 271
Benne van a kézikönyvben, hogy a gépet nem szabad a Nap felé fordítani. :-D
Előzmény: puhatest (269)
gma Creative Commons License 2005.01.25 0 0 270
Nem tudom, lehet hogy én vagyok a tapasztalatlan, de nem tudok elképzelni olyan esetet, ahol ez nem lenne elég...
Előzmény: zsenyaf (268)
puhatest Creative Commons License 2005.01.25 0 0 269
de ha a 8-as blendéhez még akkor is kevés az 1/1000-ed?
Előzmény: gma (267)
zsenyaf Creative Commons License 2005.01.25 0 0 268
Sajna nem igazán...
Előzmény: gma (267)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!