Keresés

Részletes keresés

mamicska Creative Commons License 2005.09.22 0 0 942
hihihihi:-))))
Előzmény: Törölt nick (935)
mamicska Creative Commons License 2005.09.22 0 0 941
az utolsó hónapban csak mentek és mentek,akkor már nem dolgoztak - gyönyörű helyeken jártak(nagy természetbuzerátorok:-)))
Előzmény: jokoajoko (930)
jokoajoko Creative Commons License 2005.09.22 0 0 940

Miért? Neked azok is vannak?

Egy rendes becsületes vadászembernek csak barátai lehetnek.

Előzmény: Törölt nick (939)
jokoajoko Creative Commons License 2005.09.21 0 0 938

Szevasz druszám!

Jó tudni, hogy Te is emberből vagy.:-))

kose Creative Commons License 2005.09.21 0 0 936
Elment a galamb!!
kose Creative Commons License 2005.09.21 0 0 934
Szia Józsibá!

Próbáltam többször a képekhez szöveget is tenni, de annyira elcsúsznak, hogy teljesen értelmetlen. Na akkor sorjában:

1. kép - na az az iciri-piciri, ott a kapuban, az a helikopáter! :)) és tényleg repül.
2. kép - indulás után valahol Gara határában
3-4-5. kép - közkívánatra a cég lenne, de erősen bedöntött a gép, vagy 5 kanyart is mentünk a ház felett. Ennyire futotta. :(
6. kép - a Kadia Budzsaknál
7. kép - Ferenc csatorna, (közös-víz) ahogy kevesen látják
8. kép - na ki??

Darabja 350 KB körüli, ha kell küldöm.
Előzmény: Törölt nick (933)
kose Creative Commons License 2005.09.21 0 0 932

Tegnap - muszály-nem muszály - begyújtottam a központi fűtést! Szeptember közepén. 18 C alá ment a hőmérséklet, a gyerkőcök melegítóben meg pokróccal betakarózva nézték a TV-t.

Ma valamennyit javult az idő. Ha más nem, de legalább nem esett. Ezt kihasználva hoztam nektek egy kis csemegét. A falu és környéke, ahogy a gólyák látják! :))

Néhány kép az MD-500 kabinjából:

ez a pici tényleg repül!
Előzmény: Melka (931)
Melka Creative Commons License 2005.09.18 0 0 931

Hercegszántóra (is) beköszöntött az ősz... :-(

Az első esős nap,és máris rossz a hangulatom...

jokoajoko Creative Commons License 2005.09.16 0 0 930

Jól is tette, hogy hazajött. Ott csak szenvedett volna. A honvágy ellen nincs mit tenni. Én is ilyen természetű vagyok.

Emlékeiben hogyan őrzi?

Előzmény: mamicska (929)
mamicska Creative Commons License 2005.09.16 0 0 929
Valószínűleg így van.Kezdettől nem tetszett nekik,hogy a fiamék vissza akartak jönni....hogy Ti hülyék vagytok,mi a fenének,éhen fogtok halni...nem értették meg,hogy a gyereket itt várta az állása,ő csak fizetésnélkülit kért és iszonyatos honvágya volt.
Előzmény: jokoajoko (928)
jokoajoko Creative Commons License 2005.09.16 0 0 928

Akikről Te írsz mam, azok nem tudnak megtanulni, (lököttek) és inkább azt mondják, hogy nem akarnak. Szégyen, hogy ilyen emberek viszik a hírünket a nagyvilágba.

Vagy Te nem így látod?

Előzmény: mamicska (927)
mamicska Creative Commons License 2005.09.16 0 0 927
Melka drága!

sosem jártam Amerikában,de a fiam szerint közelről egészen más:-))
8 hónapig volt kint és az ottaniakat nagyon kedves és segítőkész embereknek ismerte meg,akik imádják a hazájukat és oltári naivak - mint a gyerekek.

Az ott dolgozó magyarokban nagyot csalódott -egymás torkát is elharapnák két fillérért,és arra is büszkék,hogy juszt sem tanulnak meg angolul.(gondolom,hogy ez nem az éppen kint tanuló fiatalokra jellemző:-))

pussz.mam.
Előzmény: Melka (925)
kose Creative Commons License 2005.09.16 0 0 926

A napokban nosztalgiáztam egy kicsit. Megnéztem a gyerkőcökkel az Egri csillagok c. filmet.

Néztem erősen, de Oszibát bizony nem találtam! :)

A nosztalgia tárgyát az képezte, hogy itt a vármakett (Csobánka) alatt gyakorlatoztunk 4 éven keresztül. Védtük a hazát. :)

Melka Creative Commons License 2005.09.14 0 0 925

Üdv mindenkinek!

Szombaton este az RTL Klubon volt szerencsém látni ezt a filmet.

Ami leginkább kiakasztott,az az emberi butaság és kegyetlenség volt.

Persze,tudom,hogy ez létezik,de amikor szembesülök  is vele...

Főleg amióta gyerekem van,azóta még inkább más színben látom a világot.

Erről annyit még,hogy én 2001.szeptember 6-án szültem.Boldogan babáztam,babáztunk a kórházban (tévé nélkül),amikor 11-én azzal jött be hozzánk orvos,nővér,család,mindenki,hogy "lebombázták Amerikát".

Mi,újdonsült anyukák,semmit nem tudtunk,csak annyit tudtunk mondani,hogy "Úristen,milyen világnak szültünk..."

12-én mentem haza a kórházból,mást nem láttam a tévében,mint az előző nap eseményeit...

Szóval vissza a filmre...

Először is kiakadtam azon,hogy Amerika mekkora álarcot visel (véleményem szerint).

Mindenki happy,az élet beautiful,közben meg...

Aztán az Irak elleni támadás képei...

Elsősorban a halott vagy sérült gyerekeké...Erről nem is mondanék többet.

Aztán az Irakot támadó amerikai katonák némelyikének felfogása,mondhatni szellemi színvonala egész egyszerűen elképesztő volt.

Valahogy azt az anyukát se tudtam megérteni,aki szinte természetesnek vette,hogy a gyereke meghalt az Irak elleni harcokban.Szinte dicső dolognak tartotta.

Aztán hétfőn este volt megint egy film,megint az RTL-n.

9/11 A katasztrófa után. Valami ilyen címe volt.

Nem dokumentumfilm,de valós képek is bele voltak vágva.

Bushról szólt az egész,hogy hogyan viselkedett a tragédia napján és az azt követő napokban.

Már csak kíváncsíságból is végignéztem.

Úgy állította be Bush-t a film,mint egy nemzeti hőst.

Lényeg a lényeg:nekem már maga az ölés is eléggé felfoghatatlan.

Főleg,ha értelmetlen.Bár,melyiknek van értelme...

És főleg így,hogy a politikusok játszadozásainak,döntéseinek rengeteg ártatlan is áldozatául esik.

Eddig is szerettem itt a világ szélén,Szántón élni,most pedig már pláne.:-)))

Már Amerikára se vagyok olyan kíváncsi,mint eddig.

lemi Creative Commons License 2005.09.13 0 0 924

Na ez így nemigen érthetö, sorry!:)

Szóval: Az amerikai filmakadémia szabálya szerint olyan film, amelyik 9 hónapon belül a moziba kerülése után a tévében látható, nem jelölhetö a díjra.

És mivel Moore azt akarta, hogy még az elnökválasztások elött minél szélesebb körökhöz eljusson a filmje, inkább lemondott a dijra való jelölésröl.

Huhh, remélem így már érthetöbb:)).

Előzmény: lemi (921)
jokoajoko Creative Commons License 2005.09.13 0 0 923

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Amit a médiában látunk, mindig fenntartással kell kezelni. Amióta az anyósom szerepelt a falutévében, azóta nem hiszek el neki semmit se.:-))  

(szélesvásznú, feliratos)

Előzmény: kose (922)
kose Creative Commons License 2005.09.13 0 0 922
Jé egy földim! :))

Szia Melka!
Sajna nem láttam, mert egy rendes családapa 22.30-kor már az asszony mellet csicsiskál. :)
A kiakadással egy picit csínján kell bánni. Ez egy film volt és semmi több. Egy negatív propagandát bemutató alkotás. Mint minden média, így ez is eszméletlenül tud hatni az emberekre.
Egy kis ízelítőt kaphatsz miről is van szó, ha a Google-ba beírod: Fahrenheit 9/11 (így) és klikk. A magyar nyelvű találatok közül elég, ha csak az elsőt olvasod el, máris megbékélsz a gondolattal.
Ez bizony manipuláció, a javából.
Előzmény: Melka (919)
lemi Creative Commons License 2005.09.12 0 0 921

Szia Melka!

A filmet nem láttam, csak apró részleteket belöle. 

Michael Moore-röl, a film rendezöjéröl viszont annál többet. Fantasztikus egy figura!

Nem tudom hallottál e arról, hogy a filmet Oscardijra akarták jelölni, de Moore lemondott egy második Oscar lehetöségéröl, mégpedig azért, mert remélte hogy még a választások elött elegendöen látják majd a filmet ahhoz, hogy elkerülhetö legyen Bush újraválasztása. Sajnos nem így történ.

Egyébként Moore beigérte már a film második részet, ami 2007-ben kerülne a közönség elé.

Mi volt az, ami leginkább kiakasztott???

Előzmény: Melka (919)
Melka Creative Commons License 2005.09.12 0 0 919

Szép jó estét mindenkinek!

Látom,zajlik itt az élet rendesen...:-)

1 kérdés:látta valaki a Fahrenreit 9/11 című filmet?

Én személy szerint nagyon kiakadtam rajta.

Oxana Creative Commons License 2005.09.11 0 0 918

Szia, jokó!

Naná, hogy tanultam, hiszen kötelező volt., de nem a tankönyvekből, hanem az életből lehet jókat tanulni.

A NAGY BÜDÖS ÉLETBÓL!:-))

Előzmény: jokoajoko (917)
jokoajoko Creative Commons License 2005.09.11 0 0 917

Jaaa! Nagyrészt Oxanának köszönhető. Ez a leányzó úgy látszik pszihológiát is tanult.

Köszönöm Oxana.

Előzmény: Törölt nick (915)
jokoajoko Creative Commons License 2005.09.11 0 0 916
Meghánytam-vetettem a dolgot, és arra a következtetésre jutottam, hogy többet veszíthetek, mint amennyit ér ez az egész. Tanulságnak jó volt.
Előzmény: Törölt nick (915)
jokoajoko Creative Commons License 2005.09.11 0 0 914

Szép jóreggelt Hercegszántó!

kose Creative Commons License 2005.09.10 0 0 913

Szia!

Ha egy topicból egy hozzászólást törölnek, attól még egy másikban nyugodtan írhatsz!!

Gondolom az egész index-ből csak nem töröltek?

Ide írhatsz nyugodtan máskor is.

Előzmény: jokoajoko (910)
lemi Creative Commons License 2005.09.09 0 0 912

Mindenhol kukkantottam, de nem találtam sehol-semmit! Ki moderált ki, miért és hol????

Nem értek semmit!:(

Előzmény: lemi (911)
lemi Creative Commons License 2005.09.09 0 0 911
hééé, hellóóó, megállj!!!! mi van???? el ne menj már!!!!!
Előzmény: jokoajoko (910)
jokoajoko Creative Commons License 2005.09.09 0 0 910

Viszlát mindenkinek!

Moderáltak, és én megigértem, hogy kiszállok.

Jó volt veletek!

Előzmény: lemi (908)
lemi Creative Commons License 2005.09.08 0 0 908

Én a kostolásban világbajnok vagyok!!!!!:)))

Olyannyira, hogy mire tálalásra kerül a sór, már jól  vagyok lakva, hehhhe. De mivel én is haspók vagyok (imádok jókat enni), így nem gond a telekostolt pocaknak ráadást adni....csak sajna ma már meglátszik rajtam az is ha jó kajákra gondolok, nem úgy mint régen, mikor fél oldalszalonnát vacsoráztam és mégis kapaszkodnom kellett ha fújt a szél.:))

Előzmény: jokoajoko (890)
Oxana Creative Commons License 2005.09.08 0 0 906

Úgy látom, főzni könnyebb rád!:-)))

Nyugodalmas jó éjszakát! Most már lehalkulok, mert még izgalmi állapotba jössz a végén.:-))))

Előzmény: Törölt nick (904)
Oxana Creative Commons License 2005.09.08 0 0 903
Hát ezek után nem csodálom, hogy nincs kedved a babramunkához!:-))
Előzmény: Törölt nick (899)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!