Keresés

Részletes keresés

Redi23 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 963

 

Bocsi, igen.Be voltam havazva, de küldöm.

Előzmény: Roxer17 (961)
Gáborbakter Creative Commons License 2006.09.07 0 0 962

Én se.

Jut eszembe, a retek megint ismétli a Kórház a város szélént, jó lenne, ha a Klinikát is ismételnék megint valahol.

Előzmény: Redi23 (958)
Roxer17 Creative Commons License 2006.09.07 0 0 961
nem kaptam semmit:(
Előzmény: Redi23 (958)
Gáborbakter Creative Commons License 2006.08.04 0 0 960
Csatlakozom!
Előzmény: Redi23 (958)
Roxer17 Creative Commons License 2006.08.04 0 0 959
oké,akkor küld el és alávésem,ezen ne múljon!bár kétlem,hogy mi 3-4-en sok vizet zavarnánk:)
Előzmény: Redi23 (958)
Redi23 Creative Commons License 2006.08.04 0 0 958

Sziasztok!
Amint már említettem , a német rajongók aláírásgyűjtő akcióba kezdtek, hogy évente legalább egy résszel folytassák a sorozatot.Én az egyik homepage készítőjével kapcsolatban állok és ő arra kért engem , hogy amennyiben lehetséges , nagyon örülnének ha a magyar rajongók is támogatnák aláírásukkal ezt a kezdeményezést, amit majd a ZDF- hez juttatnak el.
Aki szeretne tehát az csatlakozhat ehhez az akcióhoz és én eljuttatom hozzá az aláírásgyűjtő ívet.
Én személy szerint örülnék neki ha ezzel segíthetnénk a kezdeményezésüket!
Redi23 Creative Commons License 2006.08.03 0 0 957

Teljesen egyetértek, Christa ugye nem vállalta, Klaus Demenz-ben, öregkori elbutulásban szenved és már az utóbbi részben is meg lehetett állapítani hogy nem áll a helyzet magaslatán.Láttam vele egy beszélgetést, még tavaly volt vendég a Kerner show- ban, szóval elég nehezen jutottak eszébe a szavak de azért azt nyilatkozta mikor kérdezték tőle hogy érzi magát "fit wie ein Turnschuh" fitt mint egy tornacipő. Arról nem is beszélve hogy Hildegard nővér sem szerepelne már és számomra ő is egy olyan figura volt akit nem lehet kihagyni .Szerintem az előző részben is az ő (+az ifjú Brinkmanné apja) lerészegedésük volt a legjobb.Úgyhogy tényleg nem tudom ki maradna Udon kívűl, és múltat egyébként sem lehet újraéleszteni szerintem.Bár nem volt rossz az utolsó rész de olyan már soha nem lesz mint az eredeti sorzat, aminek nem csak a szereplők adták meg a báját.Az egyik német fórumozótól olvastam a lényeget nagyon jó megfogalmazásban:"Ez az egész egy fantasztikus összjátéka a szereplőknek, a különböző karakterek és a környező Fekete -Erdő teszi azt hogy ez a sorozat ennyire utánozhatatlan.A Klinika zseniális és az is marad és mi belélegezhetjük a 80-as évek szellemét , amikor még fiatalok voltunk."
Előzmény: Roxer17 (955)
Gáborbakter Creative Commons License 2006.08.02 0 0 956
Én mindig abba reménykedek hogy talán a Viasat műsorra tűzi. A Vészhelyzetet újra ismétlik, vagy már sokadjára az Angyalbőrbent. A Klinikával is megtehetnék ugyanezt.
Előzmény: Redi23 (953)
Roxer17 Creative Commons License 2006.08.02 0 0 955
az  a baj,hogy legutóbb nem volt már Christa,Klaus is csak alig,meg amúgy is betegeskedik,szóval egy UDO+csomó új szereplős változat engem például kevéssé vonz!Nyilván ha lesz megnézem,de peticiót nem írnék az ügyben! 
Előzmény: Redi23 (953)
Redi23 Creative Commons License 2006.08.02 0 0 954
Sziasztok!
Akit érdekel ezen a linken meg lehet nézni a Tv-ben (ZDF , ARD stb) éppen aktuálisan futó filmeket a sorozat sztárjaival :
http://swk.kostenloses-forum.tk/swk-forum-4.html
Redi23 Creative Commons License 2006.08.02 0 0 953

Én azt hiszem, azért nem lesznek új részek, mert a legutóbbi rész nézettsége már nem volt túl magas.A német rajongók egyébként már aláírásgyűjtő akcióba kezdtek az interneten azért, hogy évente legalább egy résszel folytassák a sorozatot.
Előzmény: Gáborbakter (952)
Gáborbakter Creative Commons License 2006.07.29 0 0 952

Pedig reménykedem hogy talán ismétlik. Véleményem szerint ez egy olyan sorozat amit többször is érdemes végignézni. még az a 45 perc amig tart egy rész a régebbi szériábol, az embert megnyiugtatja tejesen. Valóságos kikapccsolódás. Jah mikor lecseréltem a telcsimet, felmentem a csengőhang. hu honlapra és sikerült a Klinika főcímzenéjét megtalálni, és rögtön fő csengőhangként be is állítottam a telcsin. Az ismétlésekre visszatérve annyi régi sorozatot ismételnek, főleg a viasaton már sokadjára, nemrégiben a Vészhelyzetet a kezdetektől, azért reménykedem, hátha a Klinikát is műsorra tűzik.

 Hogy új részek nem lesznek, ezt már tavaly gondoltam, mert magát a főhelyszínt az épületet eladták. Fürkészek én is különféle honlapokat, hogy kié lett, de eddig semmi eredmény.

Én is kellemes pihenést kivánok az összes Klinika-rajongónak

 

Bakter

Előzmény: Redi23 (950)
Redi23 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 951

 

 

És akit érdekel itt van egy Gaby Dohm fanpage (szerintem az egyetlen ami létezik, bár lehet hogy tévedek): http://gabydohm.oyla14.de/cgi-bin/hpm_homepage.cgi?skip=19599978%7C%7C%7Cgabydohm

 

Aki meg nyaral, annak jó pihenést!

Redi23 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 950

 

Igen, reméljük jobban lesz.Bár azt hiszem szépen lassan fogyni fognak a sorozatból a szereplők.Bár mondjuk nem csoda , hisz több mint húsz éve forgatták az első részeket és sokan már akkor sem voltak fiatalok.

Ismételni szerintem nálunk nem fogják egy darabig, de azt hiszem újabb részt sem készítenek már a németek.Viszont jó érzés hogy böngészés közben egyre több új klinikás honlapot találok, persze németül.Akit érdekel itt van a legújabb pl:

http://www.schwarzwald-tv-klinik.de/allgemeines_schwarzwaldklinik00.html

Ezt a honlapot a készítő Eva-Maria Bauer emlékének ajánlja:

"Számomra nélküle a sorozat csak fele olyan jó lett volna.Verhetetlen humora, életöröme, szimpatikus és meleg kisugárzása sok ember szívét megérinette.Ez a homepage Eva-Maria Bauer halálanak szomorú apropójából készült.Ezáltal szertném ezt a homepaget többek között ennek a nagyszerű színésznőnek ajánlani, aki sokak szívében megmaradt"

Előzmény: Gáborbakter (949)
Gáborbakter Creative Commons License 2006.07.28 0 0 949
Reméljük, hogy majd jobb hírek is lesznek. Mindig nézem, hogy nem ismétli e valamelyik csatorna. Jó lenne!
Előzmény: Redi23 (948)
Redi23 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 948

 

Sziasztok!

 

Remélem azért néha bekukkant ide valaki!

A legújabb (sajna nem túl jó) hír a Klinikáról hogy K.J. Wussowt egy otthonba szállították (pontosabban szállíttatta a felesége) mert az utóbbi hónapban rohamosan romlott az állapota.Többször volt szédülés és gyengeségrohama.A színész előrehaladott agyi elbutulásos betegségben szenved.(állítólag, mivel mindenfélét lehet olvasni erről a lapokban)Többször volt agyvérzése is az utóbbi években.Két hete szállították be, most már jobb állapotban van állítólag.

Redi23 Creative Commons License 2006.06.05 0 0 947

 

"A Schwarzwaldklinikben aggódott egy kis egészséges adag hanyagság miatt is-ő  volt Hildegard főnővér- Eva-Maria Bauer és ezáltal a szórakoztatás egyik intézménye a német tv-ben.A 82 éves rákbeteg színésznő egy hamburgi kórházban halt meg.

Teljesen mindegy hogy azóta mit játszottam, az utcán csak így szólítottak:Hello, Hidegard főnővér!-magyarázta Eva-Maria Bauer még két évvel ezelőtt egy interjúban.És valóban az eltökélt Hildegard főnővér szerepe volt az ő ismertetőjele, amit azóta (1985) sem tudott elhagyni.De egyidejűleg ez a kórházi-sárkány szerep az áttöréshez is hozzásegítette.Glottertalban gyakran kergette el az osztályról a betegeket és orvosokat intrikusságával, csípős nyelvével és sértődöttségével.Csupán Brinkmann prof és Mischa tudtak neki megálljt parancsolni.

A való életben figyelmes és segítőkész kolléganő volt.Eva -Maria Bauer az egyik legnagyvonalúbb , legmelegszívűbb ember volt akit életemben megismerhettem-mondta színészkollégája Water Plathe."

 

 

Előzmény: Dino Vercotti (943)
Redi23 Creative Commons License 2006.06.05 0 0 946

 

 

Hát ez meglepett!Mostanában csak ritkábban kukkantok be ide, merthogy úgy sincs semmi újság, erre tessék!Őszintén sajnálom Hildegardot, azt hiszem ő volt az egyik legfontosabb figurája a sorozatnak, nélküle nem lett volna ilyen a sorozat.Hogy Rademann szavaival éljek, az hogy ő bekerült a sorozatba "telitalálat volt".Jobban én sem tudnám megfogalmazni.

Előzmény: Dino Vercotti (943)
Dino Vercotti Creative Commons License 2006.05.18 0 0 945
Megnéztem, hogy Alf Marholm-mal (Mühlmann) mi van, ő is már elég öreg, de legutóbbi információim szerint még élt. Erre most olvasom, hogy február 24-én meghalt.
Előzmény: Roxer17 (944)
Roxer17 Creative Commons License 2006.05.18 0 0 944
:(((((((((((
Nyugodjon békében:(
Előzmény: Dino Vercotti (943)
Dino Vercotti Creative Commons License 2006.05.18 0 0 943
Meghalt Hildegard főnővér
  • 2006. május 18., csütörtök 16:51

    Meghalt a német Klinika sorozat Hildegard főnővére. Eva Maria Bauer 82 éves volt.

     

    Eva Maria Bauer egy hamburgi kórházban hunyt el szerdán, 82 éves volt - adta hírül a ZDF német tévécsatorna.

    Végig játszott a sorozatban


    Bár a színésznő számos német tévéfilmben szerepelt hosszú pályafutása alatt, de az igazi népszerűséget az 1985-ben forgatott Klinika sorozat hozta meg számára.

    Emellett azonban számos olyan tévésorzatban játszott, amelyek Magyarországon is nagy sikerrel mentek, így A két férfi egy eset és a Derrick egyes részeiben is feltűnt. Élete első filmszerepét negyvenegy évesen, 1964-ben kapta, de már 1969-ben eljegyezte magát a tévével és a sorozatokkal, amikor szerepet vállalt a Polizeifunk ruft (Az URH hív) című krimisorozatban.

    A szigorú Hildegard főnővér végig szerepelt a Magyarországon is nagy sikerrel vetített sorozatban. A tavaly készült két folytatásban (Újra együtt, Húsz év múlva) is visszatért a Fekete-erdei klinikára.

    Nemcsak ő köszönheti hírnevét a Die Schwarzwaldkliniknek, hanem a Klausjürgen Wussow játszotta Brinkmann professzor és a szintén orvos fiát alakító Sascha Hehn is.

  • Gáborbakter Creative Commons License 2006.03.25 0 0 942
    Egyik ismerősöm mondta, hogy valamelyik adón beszéltek erről.mondjuk én is kötve hiszem, hacsak megint valahol előről el nem kezdik ismételni.
    Előzmény: Redi23 (941)
    Redi23 Creative Commons License 2006.03.23 0 0 941


    Honnan hallottál ilyen híreket?Nem tartom valószínűnek.Elke sem fog szerepelni mert a jubileumi műsorban (azt hiszem le is írtam még régebben) ő is elmondta hogy szerette a sorozatot és hálás is a szerepért de Elke nővér szerepével számára a Klinika végetért.És Rademann is közölte (valahol olvastam) hogy nem tud milyen szerepet adni az idősebbeknek.Nincs nekük való szerep már a sorozatban.Mondjuk én azért el tudnék képzelni egy egész másfajta forgatókönyvet is.
    Előzmény: Gáborbakter (938)
    Redi23 Creative Commons License 2006.03.23 0 0 940

    Beni és az új feleség nekem se szimpi , és nekem is nagyon hiányzott Christa.Biztos hogy a prof is több szerepet kapott volna ha ő ott van.De így van egy olyan sejtésem hogy ezzel a profot is szépen kiírták.Bár ez csak egy sorozat és nem a színpad de szerintem itt is látszik hogy az ifjú Wussow-nak tized annyi tehetsége sincs mint az apjának.Amúgy nem volt olyan rossz szerintem sem az új rész, talán jobb mint az előző
    Előzmény: uborka18 (937)
    Redi23 Creative Commons License 2006.03.23 0 0 939

    Hát valóban nagyon rozzant már szegény prof.Egyébként biztos meg lehetett volna oldani hogy ne legyen közös jelenetük, de Gaby Dohm abszolut elhatárolta már magát a szereptől, ő se így se úgy nem akart már szerepelni a sorozatban.Nem csak nála, több színésznél is előfordul hogy a végén megtagadják azt a szerepet ami híressé tette őket.Ahogy visszanéztem a régi részeket ott is látszik hogy egyre kevesebb szerepet kapott már a végén.Volt olyan rész hogy kb öt percet szerepelt benne.Már akkor is unta valószínű vagy akkor még csak más baja volt, nem tudom.
    Előzmény: Roxer17 (936)
    Gáborbakter Creative Commons License 2006.03.21 0 0 938
    Olyan híreket hallani, hogy lesz folytatás,amibe az öregek is benne lesznek.Igaz ez a hír?
    Előzmény: Redi23 (933)
    uborka18 Creative Commons License 2006.03.19 0 0 937
    Nekem sem szimpatikus se Benjamin, se a felesége...:S És Christa nagyon hiányzik belőle... S ráaásul szerintem unalmas is volt, habár nem láttam végig, csak belenéztem... Nem az igazi...
    Előzmény: Roxer17 (936)
    Roxer17 Creative Commons License 2006.03.18 0 0 936
    Gondolom azért,mert már nagyon öreg és rozzant szegény.De mivel ilyen keveset szerepelt nem értem,hogy Christa miért nem volt benne,hiszen ha valóban nem bírják egymást simán meg lehetett volna oldani,hogy ne legyen közös jelenetük....
    Nem volt rossz,dehát ez már nem az igazi.Nem tudom egyedül vagyok-e vele,de nekem ez a Benjamin valahogy baromira nem szimpatikus!
    Előzmény: Redi23 (933)
    Gáborbakter Creative Commons License 2006.03.18 0 0 935
    Igazaknak bizonyultak a hírek.A régiekből Udo,Misa Hildegárd szerepeltek. de még, hogy Elke se szerepelt.. fura.Amúgy tetszett nekem .Láttam a forrást, a denzlingen előtti főutat, a strandnál azt a részt ahol sétáltak a bekötőutat. Már ezek miatt is folytak a vizek rólam. A többiekről tudsz valamit hogy miért nem szerepeltek: Elke, Wollmers. Meg arról, hogy a Prof ennyire kevés szerepet kapott. A Másik kérdés: Lesz e folytatás?
    Előzmény: Redi23 (933)
    Bosco Creative Commons License 2006.03.18 0 0 934
    Elfelejtettem...nem lehet vhogy hozzájutni? :(
    Előzmény: Redi23 (933)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!