Keresés

Részletes keresés

jokod Creative Commons License 2006.02.22 0 0 137
Köszi a tanácsot, megpróbálom még ma!
Előzmény: kiki73 (136)
kiki73 Creative Commons License 2006.02.21 0 0 136

Szia jokod"!

 

Por alakú FLÓRASZEPT-tel járass le a gépen 2-3 főzőmosást. Előmosás nélküli legyen. Asszem' "B", vagy "2"-es jelzésű a program. Azt indítsd el rajta. Ha hőfokszabályozós, akkor azt állítsd a MAX-ra, vagy 90°C-ra.

 

Ne ijedj meg, mert a Flóraszept NEM FÉKEZETT HABZÁSÚ, ÉS FELHABZIK, de ez a jó, mert így kitölti belülről a forró oldat az üst minden zeg-zugát. Attól sem lepődj meg, ha a mosás folyamán egy kis hab kifolyik a gép tetején. Ez vele jár, de nem károsító tényező.

 

A lényeg az egészben a FŐZŐMOSÁS!!! Ha kell, hetente egyszer csinálj ilyet.

 

Hatásos lesz, csak picit türelmesnek kell lenned. :DDD

 

Üdv, Pityu

Előzmény: jokod (135)
jokod Creative Commons License 2006.02.21 0 0 135

Sziasztok! Nekem egy két és fél éves Zanussi felültöltős mosógépem van. Tiszta penész a mosóüstöt körülvevő világosszürke gumi(műanyag) borítás. A mosógép olyan büdös, hogy felveszi a versenyt egy thermálfürdővel. Már próbálkoztam: Bref penészoldóval, Cillit Bang-gel, Domestos-szal, Hypoval. Semmi eredmény. ÉN még ilyen penészt nem láttam. Kirobbanthatatlan! Mit lehetne tenni? A tető állandóan nyitva van, tehát ki tudna száradni.

 

Ha van valakinek ilyen gépe és sikerült a problémát megoldani, kérem ossza meg velem.

shane1 Creative Commons License 2006.01.24 0 0 134

Ezt a típust néztem ki én is, bár pezsgőmetált csak a honlapjukon láttam eddig.

Leginkább a barnát lehet kapni mindenhol. :-)

Azért köszönöm, majd megnézem.

Előzmény: kiki73 (132)
heted7 Creative Commons License 2006.01.19 0 0 133
OFF, reklám, stb: és nagyon jó lámpákat gyártanak, árulnak, igen jó áron a mintaboltjukban, az Oktogontól kb egy sarokkal kijjebb az Andrássyn.
Előzmény: kiki73 (132)
kiki73 Creative Commons License 2006.01.19 0 0 132

Bátran merem ajánlani, mert tényleg jók azok a kávéfőzők - én már csak tapasztalatból is mondom.

 

Sőt, egy esetleges dugulás miatt már nem is kell szervizbe vinned, mert majd meglátod, milyen könnyen tisztítható a búvárcsöve.

 

Javaslom, hogy keresd pontosan az SZV 612/3 típusú kávéfőzőt, mely 3 féle színben kapható: szürke, barna és pezsgőmetál. Ezek a leges-legegyszerűbbek, és a legismertebb változatok.

 

Sok sikert kívánok hozzá!

 

Pityu

 

Ui.: ha kedved tartja, látogass el a Szarvasi Vas- Fémipari Rt. www.vasipari.hu honlapjára, ott kedvedre válogathatsz, de javaslom a fent már említett típust...

Előzmény: shane1 (130)
kiki73 Creative Commons License 2006.01.19 0 0 131

Válaszom erre az, hogy a "programkapcsolós hiba" - ha egyátalán tényleg az okozza - véleményem szerint csak cserével orvosolható, én nem szívesen mászok bele azokba a programkapcsolókba, amik még a megboldogult, orosz Vjatka gépek programkapcsolóira ütnek vissza.

 

De vannak vállakozó szellemű emberkék, akik még megbütykölgetik ezeket, több-kevesebb sikerrel, bár szó se' róla, én is csináltam hasonlókat egy időben, és egyik sikerült, a másik nem.

 

Az AWG 336-os alapjában véve egy jó gép lenne, csak vannak gyenge pontjai, pl. a programkapcsoló.

A fenti OFF ellenére mindazonáltal azt mondom, hogy - ha csak ennyi baja lehet a gépnek - nézesd meg egy szerelővel, aki hajlandó a programkapcsolót, és környékét tüzetesebben átnézni, esetleg megbontással "részlegesen felújítani".

 

Próba szerencse!!!

 

Pityu

Előzmény: fischer.kato (129)
shane1 Creative Commons License 2006.01.19 0 0 130

Akkor merjem megvenni ezt az újfajtát?

Mert a múlt heti akcióm után, már megint nem főzi a kávét...eddig bírta...:-/

Előzmény: kiki73 (125)
fischer.kato Creative Commons License 2006.01.17 0 0 129
Szia Pityu! A penészt és a lerakódásokat én citromsavval tüntettem el, de kellett hozzá a sikálás is. De nekem más a problémám, ha tudsz légyszi adj tanácsot. 1997-es évjáratú AWG-336-os Whirlpool mosó-szárító gépem van. 2000-ben cserélték rajta az ajtónál lévő gumit, 2004-ben pedig a szivattyú motort, ezen kívül az ajtónyitóban tört el kétszer az az átlátszó müanyag betét. Úgy gondolom ez a statisztika nem rossz, mások tapasztalatai alapján... Na most. Kaptam egy újat, ezt pedig anyunak adtam. Lezötyögtettük utánfutón 40 km-t, örömmel mosott ki anyukám két adag ruhát, a harmadiknál bekrepált. Ciki. A probléma: végig mossa a normál pamut programot, minden baj nélkül, amikor a legutolsó öblítővizet szívja, nem zár el, hanem engedi át magán a vizet. Olyannyira, hogy a dob 3/4-éig szívja magát vízzel. /Pedig ugye normális esetben az ablaknál kevés víz látszódik./ Trisós vízzel átmostuk, kipróbáltuk, fél programon is csinálta. Szerelő kiment, hátulról kis csövet vett ki, kipucolta, visszatette, láss csodát, működött. Anyu kimosott aznap ismét két adagot, semmi gond. Másnap újra egy adag, az utolsó öblítőnél újra átengedte a vizet. Visszahoztuk /utánfutó, 40km.../ Szervízben járatták 8-9 mosáson keresztül, és nem volt semmi baja. Azt mondták, hogy a programkapcsolójánál összeégett valami, ami néha összereged, néha nem. Hogy' is van ez? Találkoztál mát ilyen problémával? Ja, ha kicseréltetném ezt a program kapcsolót, ez mennyibe kerülne? Előre is köszi a választ! Üdv: Kató
Előzmény: kiki73 (67)
kiki73 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 128

Az az átfolyós vízmelegítő véletlenül nem egy HAJDU márkájú volt?

 

No, csak azért kérdem, mert azokban van rézbevonatú fűtőtest, és az ecet nem az alumíniumot oldja, hanem annál is inkább a rezet oxidálja.

 

Egyébként a vízmelegítőkben nincs is alumínium felület, legalábbis a tartály belsejét tekintve.

 

:-D

 

Pityu

Előzmény: gadrex (127)
gadrex Creative Commons License 2006.01.16 0 0 127

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy az ecet mennyire káros az alumíniumra. Általában mindent ecettel vízkőtelenítek, de amikor az átfolyós vízmelegítőt próbáltam igencsak kék víz jött ki belőle - magyarul szépen feloldotta az alumínium oxidréteget.

Miluci Creative Commons License 2006.01.13 0 0 126
Szia Kiki!

Egy Indesitről van szó, bővebbet még nem tudok.
Előzmény: kiki73 (124)
kiki73 Creative Commons License 2006.01.13 0 0 125

Óriásit tévedtél!!!

 

A Szarvasi kávéfőzők még jobbak lettek, mint voltak, hiszem most már nem U-alakú felszállócsöve van a kazánnak, hanem szivornya-csöve, ami egyszerűen kiemelhető a készülék kazánjából, és rögtön feltárul a dugulás lehetséges helye, mely egyszerűen elhárítható, jóval kevesebb vízkőoldóval, és egy drótdarabbal, vagy egy hurkapálcával. Ezt azért mondom, mert a régi Szarvasi kávéfőzőkben csak cserélni lehetett a felszállócsövet, de az újakban ez felesleges, mert a dugulás egyszerűen megszüntethető!

 

Sőt, ez az újfajta felszállócső még kapható is külön ezekhez a készülékekhez a SZÁSZ-féle kellékcsomagokban.

 

Még mindig a Szarvasi Vas-Fém Rt. kávéfőzői a No- 1-ek!!! Az ára is eléggé kedvező: kb. 10.000,- Ft körül van.

És hadd tegyem hozzá, hogy szerelő létemre még mindig ezekre esküszöm, úgy gondolom, még mindig ezek főzik a legjobb kávét. És ezt pártatlanul mondom, inkább több éves tapasztalat alapján... :-))

Előzmény: shane1 (123)
kiki73 Creative Commons License 2006.01.13 0 0 124

Miluci!!!

 

Az attól függ, milyen mosógépről van szó! Véletlenül nem egy Hajdu Energomat az???

Előzmény: Miluci (122)
shane1 Creative Commons License 2006.01.13 0 0 123

Sziasztok Express vízkőoldó:

Én a sarki boltban vettem (359 Ft-ért) úgyhogy szerintem felesleges hiperekben nézni.

 

 

Én a kávéfőzőmnél vetettem be, bár nem egészen úgy ahogy javasoltátok (nem mertem annyira drasztikus lenni) csak hagytam hatni, aztán kiöntöttem belőle a cuccot, és vízzel főztem át, elsőre nagyon dőlt a gőz, de a második átmosásnál már elég normálisan viselkedett.

 

Már annyira unom a kávéfőzőmet, hogy állandóan teljesen eldugul egyik napról a másikra, gondoltam veszek egy új kávéfőzőt, de kiderült, hogy az eddig tuti Szarvasi is módosított, és ugyanolyan vacak lett mint a többi, vagyis, valószínűleg ugyanígy eldugulnak most már ezek is. 

Miluci Creative Commons License 2006.01.13 0 0 122
Egy kicsit más téma, egy barátom kérdezi:
Az mitől lehet, hogy a fűtőszál nem melegíti fel rendesen a vizet? Az ugye nem normális, ha hideg víz jön ki a mosógépből?...
Miluci Creative Commons License 2006.01.13 0 0 121
H7,
Hát nélküled hidd el, nem ment volna!
:)
Előzmény: heted7 (118)
Miluci Creative Commons License 2006.01.13 0 0 120
Mauzliman,

Tudom. Szerinted honnan vettem az ötletet? Tőled :).
Előzmény: Mauzliman (119)
Mauzliman Creative Commons License 2006.01.12 0 0 119

Miluci,

 

olvasd el a 98-as hozzászólásom:-))

Előzmény: Miluci (107)
heted7 Creative Commons License 2006.01.12 0 0 118
Hurrá!! Drukkoltam ám! Most egész kedvet kaptam én is :)
Előzmény: Miluci (117)
Miluci Creative Commons License 2006.01.12 0 0 117
Az eredmény: csoda csilli-villi fűtőszál egy liter 20%-os ecettől :). Legközelebb persze már az Expressz lesz bevetve ;).
Miluci Creative Commons License 2006.01.12 0 0 116
Szia Puma!

Köszönöm a segítséget neked is!

Én épp most fejeztem be a csoda CIF-fes (új kék flakonos :)) egy éjszakás áztatás után az öblítős rész átmosását. Hát én 99%-osra értékelem az akciót. Egyszerűen már nem tudtam mivel belenyúlni a járatokba, egy pici feketeség maradt benne. Volt egy hozzászóló, aki endoszkópos behatolást javasolt, egyetértek vele! Szóval, hogy valaki ennyire hátul álljon a sorban, amikor az észt és a tervezőkészséget osztogatták....hát...nem tudom.

Az ecetes túra most jön, köszönöm hozzá a tanácsokat! Remélem attól, hogy nem a kádba folyik a víz, nem lesz gond.

Express csodavízkőoldót :) én is kerestem a pécsi nagy hiperáruházban, de nem volt. Ha te megleled Bp-en, szólj!

Üdv,
Emília
Előzmény: puma1 (114)
puma1 Creative Commons License 2006.01.11 0 0 115

Köszi Pityu,

Még keresem a Bp-i lehőhelyet az Express-re.

Az imént írtam egy kis esettanulmányt a hétvégi kísérletemről, nem vízkőoldó, csak ecet, de mégis haladás.

 

Előzmény: kiki73 (104)
puma1 Creative Commons License 2006.01.11 0 0 114

Szia, nekem is whirlpool-om van, felültöltős. Annyit tennék még hozzá a dolgohoz, hogy amikor elindítod a mosógép 90 fokos programját, addig várj a gép leállításával, amíg megszívja magát vízzel - hallható, amíg a csapból veszi a gép a vizet. Ekkor fordítsd a BE/KI gombot a kikapcsolás állásba, majd 1 perc után jön a katt - a programozó gombot nem kell bántani.

Én a hétvégén próbáltam ki az átmosást, 1 liter 20%-os ecettel. A katt után, amikor már víz is volt a gépben öntöttem bele az ecetet (csak lazán a dobra és az öblítős tartályba is)  és utána újraindítottam, semmi csavargatás a programozó gombon, csak újra a Be állásba a gépet (én centrifuga nélkül-re állítottam a bekapcsoló gombot, pontosan nem tudom, a te whirlpool-odnál milyen beállítások lehetségesek).

A problémám eredendően az volt, hogy a kádba van vezetve a mosógép és már nagyon büdös volt a víz, ami kijött a gépből. Folyékony mosószert használok kezdettől fogva, így csak az öblítős tartállyal küzdök meg rendszeresen a sötét trutyi ügyben.

 

A kísérlet fázisai és eredménye:

1x ecetes átmosás 90 fokon, majd

1x síma vízzel átmosás 90 fokon (ezt mások nem írták, de biztos, ami biztos):)

 

Most nem büdös a víz és a ruhák sem ecet szagúak és nem is büdösek, hanem öblítő illatúak. Az öblítős tartály csak egy kicsivel lett "szebb", arra marad a kézi mosogatás.

 

Megér egy misét...

A dobot még nem mertem piszkálni, az Express csodavízkőoldót pedig előbb még meg kell találnom Budapesten.

Sok szerencsét!

Előzmény: Miluci (109)
Miluci Creative Commons License 2006.01.11 0 0 113
Rendben!
Előzmény: heted7 (112)
heted7 Creative Commons License 2006.01.11 0 0 112
:-) Hajrá! És ne feledd, sose keverj össze különféle tisztítószereket!
Előzmény: Miluci (111)
Miluci Creative Commons License 2006.01.11 0 0 111
H7!

Ok, meglesz a fedélpucolás! De megnéztem a fűtőszálat (zseblámpa nélkül is látszott :)), és sajnos vízköves, úgyhogy bevetem az ecetes akciót, meg a CIF-es kék dobozosat az üblítőöntőkénél, és majd tudósítok, ha megtörtént a csoda. ;-)

Üdv,
Emília
Előzmény: heted7 (110)
heted7 Creative Commons License 2006.01.11 0 0 110
Nem hangzik rosszul :) De tényleg nézd meg előtte, hogy vízköves-e. Nálunk állítólag jó kemény a víz, de másfél-két év után ragyogott a fűtőszál. Van a mosóporokban is vízlágyító, szerintem amiatt. Ha nem vízköves, felesleges az ecetezés.

Próbáld a fedelét kipucolni (nem lesz egyszerű), szerintem utána remek jószagú ruháid lesznek :)
Előzmény: Miluci (109)
Miluci Creative Commons License 2006.01.10 0 0 109
Hű H7, nagy titkokat árultál el, köszönöm szépen!

Még egy kérdésem lenne, mert még tényleg nem csináltam. Ha 2 liter 20%-os ecetet öntök a már elkezdődött 90 fokos mosásba, (kikapcs, vár, felnyit) az jó?

Köszönöm még egyszer,
Emília
Előzmény: heted7 (108)
heted7 Creative Commons License 2006.01.10 0 0 108
Nyugi, van megoldás :)

1. Az adagoló a gép fedelébe van építve? Ha igen, szedd le (oldalt két nagy gomb), egy kicsit még tovább lehet szétszedni (két részbe) ezt is tedd meg. Aztán valamelyik alább leírt módszert használva tisztítsd meg. Ez a legnehezebb sajnos, de azért messze nem lehetetlen. Rakd vissza utána. Ezután a sima mosóporos sem maradhat benn a helyén, azt is meg fogja oldani!

2. Meg lehet nézni egyszerűen, mennyire vízköves a fűtőszál: a dobot lezárod, és úgy forgatod, hogy az alja legyen felül. Ott van egy ilyen műanyag bigyó, a dob egész hosszában, kb. 5-8 cm széles, ami megdobja a ruhákat forgáskor. Ezt el lehet oldalra (a saját hossztengelyével párhuzamosan) csúsztatni, ekkor beesik a dobba. Dob visszateker, kinyit, műanyag bizbasz kiszed. Ekkor ugye van egy nagy luk a dob alján. Ezen át zseblámpával bevilágítva és benézve meglátod a fűtőszálat (nem pont a dob tengelye alatt van, icipicit hátrébb, de látni fogod). Szemmel is jól látható, hogy vízköves-e, vagy sem. (Egyébként az enyém egy-két év után abszolút nem volt vízköves, pedig csak ritkán használok vízlágyítót.) Utána a műanyag bizbaszt vissza kell tenni, immár belülről. Az egész nem tart 5 percig.

Ha vízköves, jöhet az ecet vagy a többi trükk, de ha nem, akkor felesleges.

3. Igenis ki lehet nyitni a felültöltőset mosás közben. Állítsd le a gépet (kikapcs). Várj egy-két percet (! itt a trükk). Ekkor kattan egyet, utána nyitható. Praktikus, ha kimaradt egy zokni, és a mosás meg az elején jár. A teli dobot nehéz tekerni, de lehet.

4. Néha nem árt a kifolyó szűrőt megnézni, hogy van. Az elülső lapján alul van. Üres kell legyen a gép, és amikor kinyitod vigyázz, mert pár deci víz kifolyik belőle. Ha van benne valami szemét, azt szedd ki. Utána jól zárd vissza. 3 perc + feltörlés :)

Sok sikert
H7
Előzmény: Miluci (107)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!