Keresés

Részletes keresés

rutthin Creative Commons License 2021.05.17 -3 0 13642

Dubai-ban a DXB-n melyik terminálra érkezik!indul a WIZZ gép? Mert a foglaláson nincs rajta, az app-ban meg meg kell jelölni...

Előzmény: dzsozinante (13640)
Lineth84 Creative Commons License 2021.05.14 -4 1 13641

Szia! Márciusban voltunk ha még érdekes szívesen segítek :)

Előzmény: dzsozinante (13623)
dzsozinante Creative Commons License 2021.05.06 -3 2 13640

Szóval Dubaiba kifelé 72 órás negatív PCR teszt  20000ft 

Dubai reptér érkezéskor újabb  teszt ingyenes 

szállodában megvárhatod az aplikáción keresztül az eredményt 24 órán belül ha negatív szabad vagy és élvezd a jó időt , a várost és az egész mindenséget ami ott van!!!

Hazafelé nem kell semmi  a gépre való felszálláshoz, ferihegyen meg már elfogadják az oltási kártyát nem kell karantén!!

 

Ha tehetitek menjetek és ne civakodjatok kinek mennyi ideje vagy pénze van ,ha másikat szapuljátok nem lesz tőbb ,

rakd össze valahogy és tűzzzz habzsoljátok az élményeket, JÓ UTAT MINDENKINEK!!!

rutthin Creative Commons License 2021.05.02 -4 2 13634

Nem akarok én itt birkózni se veled, se mással!

 

De azt írtad lejjebb (olvasd vissza), hogy "ott is elfogadják a kínai vakcinát"!

Én meg erre reagáltam, hogy ez nem így van. Részemről egy ez egészséges vita, amire egyébként is van ez (meg a többi) topik is! 

Persze ez nem cáfolja azt, hogy vettek az arabok sok kínai oltóanyagot, tudom, hogy a fél UAE azzal van beoltva. A másik fele meg orosszal...

De utazni egyelőre nem lehet nekünk semmilyen oltással. Persze, lehet hogy ez pár nap, vagy hét múlva változni fog.

rutthin Creative Commons License 2021.05.02 -4 0 13632

tajekozodnod kene mert az arab obol menti orszagokban TOBB MILLIO KINAI VAKCINAT vettek     ugyhogy menj fel szijjarto petike konzuli weblapjara hogy miert utazhatnal oda   felteve hogy van ra idod es penzed

 

Megkönnyítem a dolgod, ha már magadtól nem vagy képes tájékozódni...hogy is lehet utazni az UAE-be!

 

 

Január 31-től minden Dubaiba utazónak 72 órán belüli (mintavételtől számítva), kinyomtatott angol nyelvű, negatív PCR teszteredménnyel kell rendelkeznie (a korábbi 96 órán belüli teszteredmény helyett). A 12 év alatti gyermekeknek, illetve a közepes és súlyos fogyatékossággal élő utasoknak nem kell teszt. 

Az Abu Dhabiba utazóknak 48, 72 vagy 96 órán belüli (kiindulási országtól függően) kinyomtatott angol nyelvű, negatív PCR teszttel lehet beutazni, azonban 10 napos karanténkötelezettség van érvényben nyomkövető karpereccel ellátva a kiindulási országtól függően (így a Magyarországról érkezők számára is!). https://visitabudhabi.ae/en/plan-your-trip/covid-safe-travel/permitted-countries  A 12 év alatti gyermekek, valamint a súlyos és mérsékelt fogyatékossággal élő személyek indulás előtt mentesülnek a COVID-19 PCR-tesztelés alól. Abu Dhabi emírségben érkezést követően további tesztelési kötelezettség van érvényben, melynek elmulasztása súlyos bírsághoz vezethet. Abu Dhabiban érkezést követően kiindulási országtól függően kötelező újabb PCR tesztet végezni a 6. és 12. napon VAGY a 8. napon.

Dubaiban és Abu Dhabiban is újra tesztelik az érkező utasokat a reptéren, melynek eredményét izolációban kell megvárni. Ez lehet szállodaszoba is. Az eredményt SMS-ben küldik meg, körülbelül 24 órán belül. 

 

Szó nincs bármilyen oltás magyarok részéről történő elfogadásáról!

Ez így érthető? 

Ha nem, akkor nem tudok segíteni! :-)

Előzmény: faucidr (13631)
rutthin Creative Commons License 2021.05.02 -4 0 13630

Látom, megint okos vagy...magyaroktól egyik oltást se fogadják el! Tesztel mehetsz csak! Kicsit tájékozódj, mielőtt osztod az észt! :-)

Előzmény: faucidr (13629)
rutthin Creative Commons License 2021.05.02 -2 1 13628

Élni él, de nem lehet utazni. Nem csak ide, hanem máshova se nagyon.

 

Épp hogy Dubai az egyik olyan hely, ahova viszonylag szabadon lehet menni! És magyarok elég sokan élnek is ezzel a lehetőséggel! Fb.-on rengetegen írják, hogy ott voltak, vannak, mennek a közeljövőben!

 

Előzmény: Flower2000 (13625)
Flower2000 Creative Commons License 2021.04.27 -4 0 13627

Repkedj akkor. Biztos védett vagy már, én megvárom, hogy az legyek. Meg hogy a járvány kicsit lecsillapodjon, fenének se hiányzik felszedni a virust fertőző emberek közt akik teszt nélkül utazgatnak, hogy majd ha odaérnek megcsináltatják. Nem hiányzik nekem az idegeskedés.

Előzmény: dzsozinante (13626)
dzsozinante Creative Commons License 2021.04.26 -2 0 13626

Dehogynem , az emirates sem üresen repked, heti 3 alkalommal!!

Előzmény: Flower2000 (13625)
Flower2000 Creative Commons License 2021.04.26 -4 1 13625

Élni él, de nem lehet utazni. Nem csak ide, hanem máshova se nagyon.

Előzmény: dzsozinante (13624)
dzsozinante Creative Commons License 2021.02.09 -2 1 13624

Él még ez az oldal??

dzsozinante Creative Commons License 2021.01.17 -2 1 13623

Mostanában nem járt senki dubaiba??

jazzcool1,2 Creative Commons License 2020.04.26 -2 0 13622

jó eséllyel pár nappal az indulás előtt kapsz majd emailt a törlésről. 

Előzmény: Tomyy___bp (13619)
Replay Creative Commons License 2020.04.26 -2 0 13621

Ahogy elöttem is írták be sem lehet lépni. Ez nem azt jelenti, hogy a reptéren fordítanak vissza, hanem el sem visznek. A wizzair valószínűleg azért nem törölte még a járatodat hivatalosan, mert akkor a jegyárat is csak késöbb kell visszafizetnie, de ne reménykedj abban, hogy esetleg utazni fogsz.

 

https://konzuliszolgalat.kormany.hu/azsia?egyesult-arab-emirsegek

Előzmény: Tomyy___bp (13619)
szasza_hungary Creative Commons License 2020.04.26 -2 0 13620

jelen állás szerint be sem engednek Dubaiba.

Előzmény: Tomyy___bp (13619)
Tomyy___bp Creative Commons License 2020.04.26 -3 0 13619

Sziasztok.május 10-13 ig mennénk dubaiba wizzairrel.a járatot meg nem törölték.váljon ha így marad utazhatunk?kint a reptéren visszaforditanak?kint milEn az élet?lehet pl strandolni?ha visszajovunk karantenba kel mennünk?..tanácstalan vagyok,aki tud vmit írjon.

Manocska33 Creative Commons License 2020.03.20 -2 0 13618

Sziasztok!

 

Csak egy jó tanács: nekem holnapi indulással volt visszaigazolt jegyem Dubajba, de nem kaptam lemondásról levelet a Wizzairtől, hiába vártam. Ma felhívtam az ügyfélszolgálatot és elismerték, hogy kellett volna kapnom lemondást, mivel ma meg holnap már csak azok mehetnek, akik ottani lakosok, engem már a gépre sem engednének fel. A hívás kissé drága volt de legalább visszaadják a pénzt. Aki holnap indulna, telefonáljon, ha nem kapott lemondást!

Zsobacsi Creative Commons License 2020.03.19 -2 0 13617

A Wizz-Air vasárnaptól felfüggeszti Budapest-Dubaj járatát. Március 22 és április 3 közötti járatokat törli. A következő 3 nap járatait még elindítja, de csak azokat engedi a fedélzetre, akik az utazási korlátozás ellenére beléphetnek Az Emírségek területeire.

jazzcool1,2 Creative Commons License 2020.03.19 -2 0 13616

Magyaroszágra sem jöhetnek külföldiek, de akadálytalanul átszállhatnak BUD-on.

Előzmény: Zsobacsi (13615)
Zsobacsi Creative Commons License 2020.03.19 -2 0 13615

Erre gondoltam én is, csak ki tudja mennyire fajul el a helyzet, hogy azt is megtiltsák.

Előzmény: jazzcool1,2 (13614)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2020.03.19 -2 0 13614

átszállás, azaz tranzit sosem jelent országba való belépést, külön útvonalon közelítheted meg az átszállós járatot. 

Előzmény: Zsobacsi (13613)
Zsobacsi Creative Commons License 2020.03.19 -1 0 13613

Sziasztok!

A várakozásoknak megfelelően a Perzsa-öböl országai is korlátozzák, mostantól kik léphetnek be az ország területére. Nem utazhat be az Egyesült Arab Emírségek területére csütörtöktől külföldi állampolgár, a visszatérőket kéthetes karanténra kötelezik.

Kérdésem az, hogy hazafelé tartva, átszállás esetén, ez mit jelent? Akkor karantén lesz, vagy engednek átszállni Budapest felé? Köszönöm!

strangerr Creative Commons License 2020.03.15 -1 0 13612

Sziasztok!

Mi kinnt vagyunk jelenleg. Dubaiban az éttermek, strandok nyitva vannak. Parkok, edzőtermek, látványosságok zárva (pl. Dubai Park and Resorts, Global Village). Khalifát, Framet nem tudom.

Abu Dhabiban még a nyilvános strandok is zárva vannak, de a Nagymecset és az Elnöki Palota is.

 

A beutazás Magyarországról tudtommal is marad 17. után is, de ez persze bármikor változhat.

 

jazzcool1,2 Creative Commons License 2020.03.15 -2 0 13611

a magyar turisták vízum nélkül lépnek be... nincs semmilyen korlátozás egyelőre. ha mást tudsz, akkor légy szíves konkrét, hivatalos oldalról tegyél be linket.

Előzmény: Lineth84 (13610)
Lineth84 Creative Commons License 2020.03.15 -1 0 13610

Sziasztok!

kint élő barátnőm mai kiírása:

Sziasztok!

Tehát a március 17- től az Emiràtusok felfüggeszti az új vízumok kiadását - ez a meglévő rezidensi vízumokat, illetve az elmúlt 180 napnál nem régebbi schengeni többszöri belépésre jogosító pecséteket nem érinti- minden mást igen. (Mi magyarok ilyen pecséttel lépünk be az Emirátusok területére turisztikai szándék esetében, ez 180 napon belül 90 tartózkodási napot engedélyez).

A diszkók, bárok, klubok bezártak, és hivatalosan különböző emirátusokban más-más számú rendezvény szereplői határ van megszabva.

Több szórakozóhely, élménypark (Louvre Abu Dhabi, Dubai Parks and Resorts, Ferrari World...etc) úgyszintén zárva.
A legnagyobb helyi szállodalánc (Emaar) 3 szállodája augusztus végéig nem fogad vendégeket. Az országinázsnak tekinthető vizipipa úgyszintén tiltva. Ettől függetlenül ki lehet menni a szabadba, jó idő van, ami még üzemel, az alacsony kihasználtságon, elérhető áron van. A lefoglalt szállodák ingyenes lemondást biztosítanak, amennyiben ez szükséges.

Minden oktatási intézmény min. 4 hétre már bezárt.

Ha bàrki utazást tervez, egyelőre ennek fényében tegye, ha segítségre van szükség, itt elértek, vagy :marosi.szilvia@gmail.com

Ezen felül kérlek, ha tehetitek NE mondjátok le az útjaitokat, hanem inkább tegyétek át egy későbbi időpontra! Amennyiben az egészsègügyi állapot rendeződik, úgy a legnagyobb szükségünk van mindenkire, hogy utazzon, hogy mondja el, milyen szuper volt, ettől fog a gazdaság a világ minden országában talán visszaerősödni!

Update : a kommentben megosztottam, Dubaiban több azonnali ideiglenes bezárás következik. Nálunk ez inkább megelőzés az erős nemzetközi vonatkozás, ès az EXPO reményei végett. A gazdaságot már most súlyosan érinti.
Oman, Kuwait, Qatar és Szaud- Arábia sem állit ki semmilyen vízumot (kivétel természtesen a diplomata vízum)

#travelresponsibly #travelsupport

Csaba Varga84 Creative Commons License 2020.03.14 -1 0 13609

Köszönöm. Ezt Én úgy értelmezem, hogy új vízumot nem adnak ki pl munkavállalóknak. De túrista belépési tilalom nincs.Szerintem erről a Wizzair is értesített volna. De hétfőn megpróbálom a konzuli szolgálatot elérni telefonon.

 

Replay Creative Commons License 2020.03.14 -2 0 13608
Előzmény: Csaba Varga84 (13607)
Csaba Varga84 Creative Commons License 2020.03.14 -1 0 13607

Ezt èn is így gondolom. Viszont azt olvastam, hogy munkavàllalói vízummal, hàzastàrsi vízummal stb engednek be. Olyan lehet viszont , hogy a lègitàrsasàgot nem èrdekli, hogy neked mid van.Nem tudom, mennyire lehet valós ez. Hètfőn próbàlom a konzuli szolgàlatot hívni.

jazzcool1,2 Creative Commons License 2020.03.14 -2 0 13606

ha bármi ilyesmi van bárhol, azaz beutazási tiltás, akkor már BUD-on nem engednének a gépbe beszállni. 

Előzmény: Csaba Varga84 (13605)
Csaba Varga84 Creative Commons License 2020.03.14 -1 0 13605

Köszönöm, Èn sem talàltam ilyet a honlapon. Azèrt kèrdem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!