Keresés

Részletes keresés

Louie Creative Commons License 2004.01.15 0 0 148
Akkor inkább kombináljuk: a szotyit a rágóba, majd az előttem ülő hajába nem? Az de baró vóna! ;-)))
Előzmény: kutykurutty (147)
kutykurutty Creative Commons License 2004.01.15 0 0 147
Szotyola ?
Loszart !
Ra'go't kell dobalni az elol ulok hajaba, az bejon.
En mindig tobb kilo ragoval megyek moziba.
Szet is eg a pofam mar a sok mentholtol, de megeri.
Előzmény: Louie (132)
Lencsibaba Creative Commons License 2004.01.15 0 0 146
Nekem kellett ez a 20-25 perces levezetés a 3 film élménye után, így nekem nem volt sok (sőt) és nyálasnak se tartom. Bár talán össze lehetett volna csapni 5 percben is, de nekem így jobban hozta azt az érzést, hogy az élet megy tovább ilyen katarzis után is...
Előzmény: Nogo (143)
Lothiriel Creative Commons License 2004.01.15 0 0 145
Jézusom, most minden GYU-topicot ki akarsz purgálni??? Mi van veled...? Ez nem a rajongók topikja...
Sz. Balázzsal meg minek foglalkozol? Egyik filmet se nézte meg saját bevallása szerint, a könyv(ek)et se olvasta. Még csak nem is vicces amit csinál, hanem szánalmas.
Előzmény: Törölt nick (140)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.15 0 0 144
magyarázza már meg nekem valaki, hogy miért nyálas, meg miért tipikus hollywoodi? most komolyan.
Előzmény: Nogo (143)
Nogo Creative Commons License 2004.01.15 0 0 143
Már korábban is lehetett tudni, hogy a film vége más lesz, mint a könyvben. Jackson mondta, mert neki nem tetszik a könyv vége. Ez még OK is lehetne, szerintem sem illett a sok katarzis (győztes csata, Frodo sikere, stb.) után. De ahelyett hogy a győzelemmel, Frodóék megmenekülésével, örömködéssel vége lett volna, és esetleg utána néhány snitt erejéig bemutatták volna, hogy Samu nősül, Aragorn király lesz, mindenki boldog és meghatott, később Frodó elhajózik, stb. (szerintem így sem lett volna "érzelemmentes", csak kimaradt volna belőle Amerika) egy tipikus halivúdi, nyálas befejezést csináltak nagyon elnyújtva. Persze könnyű azt mondani, hogy "hogyan kellett volna rendezni".
Ja és ez nem fikázás, ez csak kritika, a film ezzel együtt óriási munka, le a kalappal.
DN3 Creative Commons License 2004.01.15 0 0 142
" Aki sokalja a lezárását a történetnek, az egyszerűen érzéketlen. "

Ezt azért nem tudom milyen alapon tudod Te eldönteni. Azért mert Neked tetszik valami, másnak meg nem, még nem kellene ítéletet hirdetned. Ha elolvasod miket írtak a film végét kritizálók, láthatod hogy jószándék vezetett minket, és ha kevésbé jelentős műről lett volna szó, nem is zavart volna ennyire a szerintem elrontott befejezés. Vannak akik azt mondják, hogy a filmnek követnie kell a könyvet, ezért lett ilyen. Ez persze részben igaz, de úgy vélem egy filmrendezőnek más eszközök állnak rendelkezésére mint egy írónak, és ami könyvben jó, nem biztos hogy egy az egyben felhasználható egy filmben. Tehát nem azt mondom, hogy ki kellett volna hagyni a jelzett részt, hanem máshogy kellett volna leforgatni. Ebben a formájában leginkább a hosszával van bajom a lezárásnak, de elképzelhetőnek tartok egy ennél is hosszabb változatot, ha az nem ilyen felsorolás jellegű lenne, hogy kivel mi történt utána. Pontos receptet ne várj tőlem, nem vagyok rendező.

Előzmény: Törölt nick (140)
Louie Creative Commons License 2004.01.15 0 0 141
Uff! :-)))
Előzmény: Törölt nick (140)
Strong Bad Creative Commons License 2004.01.14 0 0 139
LOL! Kozben te vagy a nagy kritikus.
Előzmény: NMN 891 (138)
NMN 891 Creative Commons License 2004.01.14 0 0 138
Bevallom hogy nem tudom, melyiket láttam.
Előzmény: Louie (137)
Louie Creative Commons License 2004.01.14 0 0 137
Te láttad a bővített verziókat? Bár tudtommal már az első részben kiderült ki is Aragorn...
Előzmény: NMN 891 (136)
NMN 891 Creative Commons License 2004.01.14 0 0 136
Sziasztok, nekem már a második is kicsit csalódást okozott (bár szvsz így is az a legjobb rész). Szerintem dramaturgiailag pocsék lett a feldolgozás. A könyv ugye folyik, folyik csöndesen, aztán van pár jelenet, amikor hirtelen kitör az orgazmus (elsősorban Aragorn első találkozása Eomerékkel, amikor először nyilatkozik meg mint Isildur örököse, és persze Eowyn randija a Gyűrűlidérccel). Mindkettő frenetikus és mindkettő kimaradt (utóbbi talán nem, de én már alig emlékszem rá, szóval nem lehetett nagyon hatásos, ha bent is volt egyáltalán :-)) Aragorn meg hipp-hopp király lesz, de hogy miért meg ki is ő, az homályban marad. Denethor meg olyan mintha nem is szerepelne. Magánvélemény...
Nogo Creative Commons License 2004.01.14 0 0 135
Természetesen az előttem ülő fölött csinálnám!
:-)))
Előzmény: Louie (134)
Louie Creative Commons License 2004.01.14 0 0 134
Az nem jó, mert akkor magadat is teleszórhatod! :-))))
Előzmény: Nogo (133)
Nogo Creative Commons License 2004.01.14 0 0 133
"kiürült kukoricás zacskót"

Esetleg félig kiürült...?
:-)

Előzmény: Louie (132)
Louie Creative Commons License 2004.01.14 0 0 132
És azt próbálta már valaki, hogy a kiürült kukoricás zacskót felfújja és eldurrantja a nézőtéren? Az mekkora buli lehet! ;-))))
Ja meg a szotyolahéjak köpködése az előttünk ülő nyakába! ;-)))
Előzmény: krég (130)
Slint Creative Commons License 2004.01.14 0 0 131
Pont most voltam a mekdonáldszban, a kollégákkal félóráig ugyanezzel kergettük az őrületbe a körülöttünk zabálókat, még mindig ezen röhögök, kurva jó az a nyikorgó hang
Előzmény: krég (130)
krég Creative Commons License 2004.01.14 0 0 130
aha értem, és akkor az általánosítás csak azért van mert rosszak a tapasztalaitok, érthető, én mondjuk utálom a popcornt, belemegy a fogamba, nem lehet kiszedni, meg tök drága, én a nacsómat szoktam a szomszédra önteni, meg a szívószálat huzogatni a pohárban, kurva jópofa, ilyen iázós hangot ad mint a szamár, nagyon mulatságos
Előzmény: Lencsibaba (129)
Lencsibaba Creative Commons License 2004.01.14 0 0 129
Nem. A popcornnak a moziban is megvan a stílusa (nem a GYU) és a kultúrája (erről egyre kevesebben látszanak tudomást venni). Ha Te úgy érzed jól magad, hogy kukoricázol :), azt tedd úgy, hogy rajtad kívül azért más is jól érezhesse magát. Ennyi.
Előzmény: krég (124)
Nogo Creative Commons License 2004.01.14 0 0 128
Nem a popcornevéssel van baj, hanem a hangos, nyitott szájjal csámcsogással, kórusban zacskózörgetéssel. Ez régebben azért nem volt ennyire durva szerintem. Bár lehet hogy csak engem zavar, akkor bocs, és még több vödröt mindenkinek! :-)
krég Creative Commons License 2004.01.14 0 0 127
pl te, te eszel popcornt moziban?
Előzmény: Kaputykin (125)
Louie Creative Commons License 2004.01.14 0 0 126
Akkor otthon a bővítettet nézd meg...
Előzmény: Nogo (123)
Kaputykin Creative Commons License 2004.01.14 0 0 125
provokátor!
Előzmény: krég (124)
krég Creative Commons License 2004.01.14 0 0 124
mondjátok már el, aki popcorn-t eszik moziban az paraszt?
Nogo Creative Commons License 2004.01.14 0 0 123
Ugyanezt tudnám leírni mint Te, én is ugyanezt érzem.
Eddig nagyon elfogult voltam, mindig megvédtem a filmeket. Többször láttam moziban az első kettőt, DVD-n is. Ezt a harmadikat nem biztos.
Durván eltért a könyvtől, lényeges dolgokat kivágtak (pl. Szarumán), apróbetűs részeket hosszan taglaltak.
Amikor néztem a második rész csatáit, már akkor alig vártam, hogy kész legyen a harmadik rész. Elképzeltem a csatákat a könyv alapján. Ehhez képest nevetséges lett.
De a legrosszabb valóban a vége lett, nem elég hogy átírták, de egy szörnyű halivúdi nyáladzást követtek el.
Kár érte. Ettől még mint film (technika, látvány, színészek) nem rossz, de a könyv és az első két filmhez viszonyítva hatalmas csalódás.

Kicsit off, a Camponában néztem meg, és ott a film közepén 15 perc szünetet tartottak, ami szépen megtörte a lendületet. Ráadásul így a film elején és közepén is jöttek a sötétek a vödör takarmányaikkal csámcsogni...

Előzmény: Miss42 (108)
Sir Dryden Creative Commons License 2004.01.12 0 0 122
Valószínűleg benne lesz. Nem lehet még tudni. :-(
Az egyik legelső trailerben is benne volt e jelenet egy része, több éve :-)
Előzmény: Mikey-Soft (121)
Mikey-Soft Creative Commons License 2004.01.12 0 0 121
Hali!

Jelentem, megvolt a második megtekintés! Szerencsére a rendbontó egyének ezúttal távol maradtak, így teljes volt az élvezet!

Nem tudom, feltűnt-e nektek is, hogy a Werkfilmben van egy olyan bevillanás, ami nem volt benne a moziverzióban?

Ez pedig egy olyan rövidke jelenet, amikor Trufa felkínálja szolgálatait Theoden királynak, még Edoras-ban, mielőtt indulnának Gondor segítségére.

A Duna Plaza-ban láttam a filemt, máshol sem volt benne ilyen jelenet?

Ha nem, akkor biztos a bővített változatban benne lesz.

Mikey-Soft

Strong Bad Creative Commons License 2004.01.12 0 0 120
Ezeknek a szerencsétleneknek a Gyűrűkúrát kéne megfilmesíteni...
Előzmény: Lencsibaba (119)
Lencsibaba Creative Commons License 2004.01.12 0 0 119
Szisztok,

mivel ez egy fórum, ezért nem mondhatom, hogy nincs igazatok valamiben, vagy kár volt kimondani a véleményt, hisz szívetek joga.
Azonban ha csak nem "szatíra" akar lenni az utóbbi sok hozzászólás, úgy tény: ez a fórum azoké, akik miatt én inkább nem járnék moziba (tisztelet és elnézést a kivételtől). Csak gratulálni tudok ahhoz, hogy popcorn nélkül nem élet az élet egy (ilyen) filmen, de persze több leírt mondat után ezen sem kell csodálkozni.

Kérlek ne vegyétek rossz néven, hisz az enyém is csak egy vélemény.

Akik komolyan érdeklődnek a téma iránt, remélem megtalálják a sokkal régebb óta létező 2-3 másik fórumot, amely a témáról szól...

Louie Creative Commons License 2004.01.12 0 0 118
Na még olyan is lett volna bazz? Na még így is elég hosszú volt, nemhogy még betegyenek valamit! Akkor hagytam volna ott az egészet! Eh...
Előzmény: L.C.S. (117)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!