Keresés

Részletes keresés

laleszka Creative Commons License 2005.02.19 0 0 457

Sziasztok!

 

A napokban vettem egy Dx 6490-t. Tetszik a gép, és amennyire időm engedte, próbálgatam is a különböző beállításokat. De felmerült bennem egy-két kérdés:

 

1. Ha a képminőség menüben a 3:2 arányt állítom be, akkor az ugye azt jelenti, hogy abból lehet olyan 10*15-ös képet csináltatni, amelyen a téma mindeféle "metszés" nélkül teljes egészében rajta lesz?

 

2. Mennyi a lerövidebb záridő? Különböző adattábázatokban 1/1700-t találtam, a gépen viszont eddig csak 1/1000-t.

 

3. "Egészséges-e" az a kattanás szerű hang: ha az objektív lefele néz , és elkezdek zoomolni, akkor kb 1/3 távon egy kisebb "kattanás" érezhető, ha visszafelé csinálom, akkor azon a távon újra jelentkezhet. De ezt csak lefelé tartott pozícioban tapasztaltam.

 

Köszi a segítségeteket!

 

 

AgentOrange Creative Commons License 2005.02.18 0 0 456
jaja, de olyan is van, aminél utólag lehet hamisítani az exif-et:-)
Előzmény: GamMa (455)
GamMa Creative Commons License 2005.02.18 0 0 455

Nem, nem, ez így ebben a formában nem igaz!:-)

 

Mert az igaz, hogy van néhány képszerkesztő program, amelyben történő változtatás és mentés után valóban elveszik az EXIF. De jónéhány olyan is van, amely rákérdez, hogy megtartsa-e az EXIF infót, vagy eldobja. Sőt olyan is van, ahol külön mentheted a képet és külön a hozzátartozó EXIF információt későbbi felhasználásra.

Meg kell találni a megfelelő programot és nem lesz semmi baj.

Előzmény: AgentOrange (454)
AgentOrange Creative Commons License 2005.02.18 0 0 454
Bármilyen módosítás csinálsz az eredeti képen, az összes exif data elveszik.
Előzmény: toti941 (450)
toti941 Creative Commons License 2005.02.18 0 0 453

 

  köszi GamMa

  ettől tartottam én is

 

 toti

Előzmény: GamMa (452)
GamMa Creative Commons License 2005.02.18 0 0 452

Én úgy tudom, hogy erre nincs lehetőség, mert a fényképen levő dátum már nem metainformáció, mint az EXIF-adat, hanem -leegyszerűsítve- "optikailag" is a kép része. Képszerkesztő programmal ugyan leszedhető, de nem lesz alatta képinformáció. /mert EZ volt a képinformáció/.

Viszont egyes képszerkesztők "clone" opciójával egész sikeresen lehet helyettesíteni a környezetében található egyéb képtartalommal. Ez nyilván nem megoldható kötegelt /batch/ formában, hiszen mindig más és más megoldást kell alkalmazni.

De elképzelhető, hogy nálam okosabbak valamit tudnak tanácsolni.

Előzmény: toti941 (450)
GamMa Creative Commons License 2005.02.18 0 0 451

Szia.

No,ez érdekes, mert ahogy láthatod ezen a mintaképen, nálam az Intézőben több infó kiolvasható.

Hát akkor nincs mese, valahonnan letöltesz egy EXIFER-t és a probléma megoldódik. Egyébként ha jól tudom, nagyon sok képnéző is ismeri ezt a funkciót, többek között az ingyenes IrfanView nevű is.

 

 

Előzmény: toti941 (450)
toti941 Creative Commons License 2005.02.18 0 0 450

 

szia GamMa

 

  köszi az infot  valóban műxik  de csak a kép készítésének időpontját ás a file méretét látom

 

 a gép beállításait  -  fókusz, blende , idő - nem

 

 más kérdés

 

 

    van e arra lehetőség hogy a már elkészített és Pc n lévő képekről leszedjem a dátumot úgy hogy az alatta lévő információ megmaradjon ???

 

szia

Előzmény: GamMa (448)
GamMa Creative Commons License 2005.02.17 0 0 449
Igazad van trollcsi: ott valóban annyi.Bár ott a másik is olcsóbb. Egyébként igen nagy a szórás az árakban.Érdemes vásárlás előtt körülnézni.
Előzmény: trollcsi (443)
GamMa Creative Commons License 2005.02.17 0 0 448
Ja: kipróbáltam: ugyanúgy műxik az Intézőben is a szisztéme.
Előzmény: GamMa (447)
GamMa Creative Commons License 2005.02.17 0 0 447

Természetesen nem veszik el az info,mert az magában a képfájlban tárolódik.

EXIF-információnak nevezik és sokkal több infót hordoz magában,mint amit a fényképezőgép kijelzőjén láthatsz.Gyakorlatilag minden,a gépre,vagy a kép elkészítési körülményeire jellemző információ benne van

És ez egy ún. EXIF-viewerrel megnézhető,kimenthető és álatlában bizonyos mértékig módosítható, majd visszaírható.

Bár az XP esetében-de lehet,más verziónál is- a TotalCommander-ben jobb egérrrel katt a képfájlra és tulajdonságok-itt megkukkolható az EXIF jelentős része.

Előzmény: toti941 (446)
toti941 Creative Commons License 2005.02.17 0 0 446

 

szevasztok tettestársak

 

 ismét van egy  problémám amit még nem tudtam megfejteni

 

a gépen van egy info állás ahol az elkészített képek infóját tudom megnézni

 

 ha már áttöltöttem a PC re akkor ezek az infók elvesztek vagy a PC N IS ELŐ TUDOM VALAHOGY CSALOGATNI ???

 

 Ti már profik vagytok ebben a szakmában

 

  köszi  toti

Előzmény: GamMa (445)
GamMa Creative Commons License 2005.02.16 0 0 445

Igen, tisztában vagyok ezzel és ez az ami esetleg vonzóvá tenné számomra is a hasonló kategóriájú gépet. Mert nagyon jó a Kodak, de nekem is inkább kellene egy olyan gép, ahol én magam ronthatom el -ha akarom- a jó kis felvételeket. Szóval viccesen mondtam, de szívesen odaadnám egy komolyabb -és itt a "komolyabb" igazából több állíthatóságot jelent - gépért a Minoltámat és a Kodakomat együtt.

Persze ebben az esetben már nem UZ 765-ről lenne szó..

Hát igen. Ezekre a dolgokra menet közben jön rá az ember. És attól függetlenül a 6490 tényleg egy szuper gép.

Előzmény: tigger6 (444)
tigger6 Creative Commons License 2005.02.16 0 0 444
A Kodak bár gyorsabb és könnyebb kezelni, de nem felel meg az én elvárásomnak. Az Olympus bonyolultabb, de több szolgáltatást nyújt, amit én kihasználok.
Előzmény: GamMa (442)
trollcsi Creative Commons License 2005.02.16 0 0 443
mpixel:
Ajándék128 MB
Ára: 58.000,- Ft + áfa (72.500,- Ft)
Előzmény: GamMa (442)
GamMa Creative Commons License 2005.02.16 0 0 442

Hát...tartottam ettől..:-)

Bár ami azt illeti, nagyjából egy árban vannak..sőt!

A Medikernél:

 

Kodak 6490 :          95000 Br.

 

Olympus C 765 UZ: 80000 Br.

 

 

Előzmény: tigger6 (441)
tigger6 Creative Commons License 2005.02.16 0 0 441
Nekem ez rossz üzlet :). Nem megyek bele :).
Előzmény: GamMa (440)
GamMa Creative Commons License 2005.02.15 0 0 440

Cseréljünk:odaadom érte a 6490-et.:-)

No?

Előzmény: tigger6 (439)
tigger6 Creative Commons License 2005.02.15 0 0 439
Szia Toti,

Gamma nagyon jót írt, még annyit tennék hozzá, hogy romló fényviszonyok között a maximum zoomállásban természetes dolog, hogy már nem talál elég fényt a gyors és pontos fókuszáláshoz. A max. zoomállásban ugyanis kevesebb fény jut már az érzékelőbe, mint széles látószög állásban. Ez egyébként nem a típus hibája, hanem tulajdonképp minden hasonló kategóriájú nagy zoomos gép jellemzője. ha manuálisba állítod és nagyobb rekeszértéket állítasz be (pl. F8.0 asszem ennél a típusnál lehetséges még) akkor lehet javul a helyzet, de sokkal könnyebben be fog mozdulni a kép, mert meg kell növelned egyúttal a zársebesség idejét is akár 1 másodpercre.
Nekem Olympus C765-öm van és nagyon vacak az AF a Kodakéhoz képest, gyengébb izzófényes szobában már szinte használhatatlan. Viszont szerencsére van manuális fókusz.
Előzmény: toti941 (438)
toti941 Creative Commons License 2005.02.10 0 0 438

 

szia GamMa

 

köszi az infókat ,  valóban szürkületben próbáltam  hétvégén lesz időm különböző feltételek között kiprószálni a gépet.

 ezen a hátrányán kívül tetszik

 

  mégegyszer köszi

  toti

Előzmény: GamMa (437)
GamMa Creative Commons License 2005.02.10 0 0 437

Szia Toti.

 

Először a rosszabb hír: a 6490-es /de ez jellemző a legtöbb kompakt Kodakra/ nem rendelkezik manuális fókuszbeállítási loehetőséggel.

Viszont -szerintem- átlagon felülien jól működik az automatikus élességállítás a hibrid AF-szenzornak -is- köszönhetően. Egyetlen helyzet kivételével: ez ugyan saját megfigyelés,de azért olvastam róla megerősítést máshol is.Tehát jól műxik világosban,jól műxik majd teljes sötétségben és egyetlen igazi ellenfele a szürkület. Mert szürkületben tényleg bizonytalankodik.

Nos,automata állásban ennek kivédésére nem sok esélyed van a többszöri próbálkozáson kívül.Próbálj valamilyen "karakteresebb" pontot találni a témán,vagy ahhoz közel.Tehát ahol több kontrasztos felület,vagy él található.

De inkább ajánlanám,hogy tedd át PASM-üzemmódba és ezen módok valamelyikében /én majdnem mindig manuálban használom,mert szinte minden feltétel állítható/ kísérletezd ki a megfelelő helyzetet.Főleg a fókusz MULTI ZONE és CENTER ZONE lehetőségek mindegyikét.

Ja igen: és ha így sem megy,próbáld meg úgy,hogy nem max. zoommal használod a gépet.

 

Szerintem amúgy a kategoriájában kiváló autofokusz rendszerrel rendelkezik ez a gép. Meg egyébként is.Ha lenne kézi fókusza és tömörítési ráta állíthatósága,nem is kellene jobb eszköz-nekem/persze a pénztárcámhoz viszonyítva/.:-)

Előzmény: toti941 (436)
toti941 Creative Commons License 2005.02.10 0 0 436

 

 sziasztok tettestársak

 

   vadiúj 6490 esemmel a következő problémám van -  zoommolás után az automata élesreállítás nem igazán műxik gyenge fényviszonyok között.

fel s alá vánszorog az élesreállító de igazán nem tud megállapodni.

 

biztos én nem tudom beállítani valahol -

 van e lehetőség a kézi állításra

a kézikönyv amit kaptam bőven ecseteli mit csináljak ha füstöl a fényképező gép de az én problémámról nem esik szó

 

köszi

toti941

tigger6 Creative Commons License 2005.02.02 0 0 435
Szia,

Ugyanannyi lesz a magayr menü, bruttó 5000 Ft. A garanciával nem lesz gond, bárki frissíthet firmware-t, ezért lehet az angolt letölteni is a Kodak honlapjáról. Akkor sem veszti el a garit, ha helytelenül frissíted és baja lesz a gépnek - pl. frissítési folyamat közben lemerül az akku - viszont az így tönkrement gépet nagy valószínűséggel nem fogják ingyen megjavítani . Ha van mellette más jellegű felhasználóhibán kívüli probléma, az még garanciális javításnak számít a garanciaidő további részében is.
A mostani frissítés nem tartalmaz TIFF és RAW formátumot, sem a manuális fókuszt :(, szerintem később sem fogja... De ha a mostani frissítéskor magyar menüs firmware-t teszel fel rá és bármikor ismét rátöltesz egy másik angol firmware-t - akár a régit, vagy majd esetlegesen egyszer megjelenő újabbat - akkor a magyar menüd elveszik, mert felülírja.

Hű de alapos voltam (?) :)))
Előzmény: PPeti (434)
PPeti Creative Commons License 2005.02.01 0 0 434

Szia!

 

Mennyi lesz a 7590-eshez a magyar nyelvű menü? Nem lesz gond ezek után a garanciával? Mennyiben befolyásolja a későbbi firmware frissítést, hogy magyar nyelvű lesz a menü... pl, ha raw, tiff formátumot vagy kézi fókuszt tartalmaz az új frissítés :-))))))?

Előzmény: tigger6 (433)
tigger6 Creative Commons License 2005.02.01 0 0 433
Ja bocs, figyelmetlen voltam :).

Egyébként új hír: lesz magyar menü két Kodak típusba:
Kodak DX7590 - legkorábban a jövő héttől;
Kodak CX7430 - elvileg már holnaptól.

üdv
Előzmény: GamMa (432)
GamMa Creative Commons License 2005.02.01 0 0 432

A DX7590-ben,mint lentebb már említettem, a Kodak.com szerint az új firmware-el a kinai nyelvet és az alacsony megvilágításnál érvényes fókusz pontosságot javították.

Az eredeti szöveg szerint:

 

"This firmware update makes the following improvements to the previous firmware release, firmware version 1.0:

  • Focus accuracy in low-light levels has been improved.
  • Improved Chinese language menu items.

    This firmware update makes the following improvements to the previous firmware release, firmware version 1.0:

    • Focus accuracy in low-light levels has been improved.
    • Improved Chinese language menu items. "
Előzmény: tigger6 (431)
tigger6 Creative Commons License 2005.01.31 0 0 431
A részletesebb magyar kézikönyv igénylése jogos, hisz profik számára is egyszerűbb lehet megkeresni egy adott funkciót a kézikönyvből, ha valamiért mégsem egyértelmű a készüléken magán. Ez természetes. Szerintem ami a mi Kodak DX6490 dobozainkban van az kellő mennyiségű infót tartalmaz, de ha nem felejtem el, holnap tényleg átlapozok egyet.

A DX6490-hez szerintem nem lesz már firmware frissítés. A DX7590-ben valóban javítottak valamit, egyelőre én sem tudom, hogy mit. De nem biztos, hogy olyan dologban volt rosszabb a 7590, ami a 6490-ben jó volt, hisz a 7590 számos új funkcióval rendelkezik a 6490-hez képest és lehet, hogy valamelyik új funkción finomítottak. Ha kényesebb hiba lett volna amit javítottak, akkor a hírportálok sorra mutogatták volna a firmware frissítés hírét, de így első körben sem az Index Digicam oldalán nem leltem a hírek között, sem pedig a dpreview oldalán...
Előzmény: GamMa (430)
GamMa Creative Commons License 2005.01.31 0 0 430

Tigger:

 

Köszönöm a választ.Azt gondolom-bár ez a gép valóban könnyen kiismerhető -hogy egy normális magyar nyelvű kézikönyv mindenképpen hasznos kiegészítő lehet.

 

Remélem a firmware is hamarosan megjelenik hozzá.

Attól függetlenül érdekesnek tartom,hogy a 7590-hez-ami pedig későbbi kiadás,mint a 6490- már letölthető a firmware,míg az előbbihez nem.Talán jogosan következtethetnék ebből arra,hogy a 7590-ben valamit elbénáztak a 6490-hez képest,amit sürgősen jóvá kellett tenni.

Előzmény: tigger6 (429)
tigger6 Creative Commons License 2005.01.31 0 0 429
Kedves GamMa,

Nem tudom igazából az Extrémnél milyen vastagot adnak, nálunk azért van legalább fél cm - nem csak azt tartalmazza, hogyan kell ki és bekapcsolni, meg csatlakoztatni az USB-vel, hanem a kezeléséről, az EasyShare szoftver használatáról azt hiszem minden funkcióra kitérő leírást tartalmaz. ...de jobb ha holnap megnézek egyet. Az viszont biztos, hogy a miénknél részletesebb magyar nyelvű nem létezik tudomásom szerint.

A Kodak DX6490-hez még nincs firmware frissítés, sem magyar menü.
Előzmény: GamMa (427)
GamMa Creative Commons License 2005.01.31 0 0 428

bolka78 !

 

Úgy látszik, érdemes ezt a topikot végigböngészni, mert lám, mit találtam Neked!

Magyar nyelvű leírás néhány KODAK géphez, köztük a 6490-hez!

No nem valami jó minőség és nem szövegfájl, hanem JPG-k sorozata, de mindenesetre bővebb, mint az említett Extreme Digital-os..

 

 

ITT !
Előzmény: bolka78 (421)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!