Keresés

Részletes keresés

komórka Creative Commons License 2008.02.13 0 0 4295
Vasárnap valami wook-os sertésés zöldséges valamit csinált. Sütni csak a gyerekekkel sütött valami pogácsaformáju bucikat.
Irtam neki a honlapjára a svéd mogyorótorta receptjét kérve. Nem válaszolt, de lehet, hogy a honlapon válaszol, csak én nem látom? Nem tudtam egyik választ sem elolvasni.
A bélszin - az én tanulmányaim (háziasszonyi) - szerint marhából való, a sertésből való bélszint szűzérméknek nevezik. Alakban hasonlit a marha bélszinre. Ezért sokszor keverik a felhasználásban is. De -és ebben igaza van mindenkinek - a Wellington bélszin alatt mindig marha bélszint értenek. De lehet, hogy ez olyan, mint a pörkölt, amit lehet marhából és sertésből is csinálni, nem hozzátéve, hogy miből van.
carbonara Creative Commons License 2008.02.12 0 0 4294
Schnitzel
Előzmény: carbonara (4293)
carbonara Creative Commons License 2008.02.12 0 0 4293
Ahogy a Wiener Scnitzel is lehet sertés (manapság, sajnos).
Előzmény: savarin (4292)
savarin Creative Commons License 2008.02.12 0 0 4292
(A "Wellington bélszínről pedig csak a szarvasmarha bélszín jut eszünkbe, pedig a bélszín - ahogy az valemelyik topikban is ki lett tárgyalva - a legteljesebb joggal lehet sertés bélszín is. Az, hogy sertés esetében kevéssé használjuk, még nem jelenti, hogy nem is érvényes értelmű elnevezés.)
Előzmény: savarin (4291)
savarin Creative Commons License 2008.02.12 0 0 4291

"csak annyit, hogy a wellington nem sertésből van... nekem ennyi volt a legnagyobb bajom a recepttel."

 

Legyünk igazságosak:)

Kishazánkban a konyhában a "wellington" általában és szinte kizárólagosan a Wellington bélszínt jelenti. Ez jut eszünkbe erről legelsőként és többnyire egyetlenként is. De nem csak bélszín fordul elő Wellington módra, hanem sertéshús is, sőt Wellington lazac is előfordul.

Előzmény: VKOrsi (4288)
bmari62 Creative Commons License 2008.02.11 0 0 4290
Megtudnátok mondani mit főtött Judit most vasárnap????
Előzmény: komórka (4289)
komórka Creative Commons License 2008.02.06 0 0 4289
Valamelyik vasárnap a gyerekekkel csinált egy linzertésztából arra mogyorós töltelék és azt hiszem meggya tetején. Ez szerintem az uj tésztás könyvében van. Ha valakinek megvan, beirná?
A végül otthon beirás már a vége felé halad, ha kész lesz akkor az egész egyben lesz, kivéve az uj három könyvét.
Előzmény: szicsilla (4287)
VKOrsi Creative Commons License 2008.02.06 0 0 4288
nem mondtuk egyszer sem, hogy bele lehet halni :D
csak annyit, hogy a wellington nem sertésből van... nekem ennyi volt a legnagyobb bajom a recepttel.
Előzmény: szicsilla (4287)
szicsilla Creative Commons License 2008.02.06 0 0 4287

sziasztok,

 

sok-sok hozzászólással ezelőtt kértem a wellington receptet, és megcsináltam! és még élek:)) mert ugye élcelődtetek rajta.

Szóval nem volt rossz, de nem fogjuk hétvégente enni azért rendszeresen. Ami vicces volt, hogy miután már átütött a minta a gyúródeszkán, még akkor se volt előirás méretű a levelestésztám, ezért kb kétszer annyit használtam el rá + még igy is volt ami szétszakadt.

Amúgy finom lett végülis, kissé fura izű, de ha nem husis batyunak hivod, akkor teljesen jó:)))

 

Viszont megcsináltam a sajttortát is, ha ahhoz kapnátok kedvet, az tényleg finom. Bár én szereztem friss epret, és bevallom, locsoltam is kis zselét, nem csak kenegettem (még igy is lepotyogott itt ott - de az unokaöcsém örült neki, mert mindig felkapkodta a tálról, mert ő meg csak azt szerette)

 

Megvettem a végre ottthont, és a tésztás könyvet is, ha valaki receptet kérne, akkor bepötyögöm szivesen cserébe.

 

és köszönöm (jóval) utólag is a receptet!!

VKOrsi Creative Commons License 2008.02.03 0 0 4286
nem úgy értette ő azt :) te meg kukacoskodsz itt vele :D :D
Előzmény: Zitka (4285)
Zitka Creative Commons License 2008.02.03 0 0 4285

Jó ideje már csak recycling műsor megy.... :-S

 

De újfent röhögtem magamban, mikor előadta, hogy a gyerekének nem ad akármilyen kenyeret, mert a bolti kenyérben mindenféle van .... meg térfogatnövelő - erre beleborít egy jó adag szódabikarbónát a megaegészséges kenyerébe.... :-)))))))  Mi az, ha nem térfogatnövelő...??? No meg ugyan már mi lenne a süteményekből tfn. nélkül??? Legfeljebb bodag. :-)

Előzmény: stefiadri (4284)
stefiadri Creative Commons License 2008.02.03 0 0 4284
Néztem a mai adást... a csirkemell, a maffin, a Budai féle kencék, a gyerekekkel sütött kenyér mind-mind ismétlés. Tudom ez nem a fikázó topik de! A bemutató, beharangozó mindig azt mondja, a receptek újak: Stal konyha.
Nagyon gáz...csalódás.. nincs új a nap alatt?????????
Danae Creative Commons License 2008.01.25 0 0 4283
NE! Tök fekete lesz, ha a recept szerint csinálod.
Előzmény: zsuzsa154... (4281)
Raggi Creative Commons License 2008.01.18 0 0 4282
Köszönöm szépen!
Előzmény: florentine (4271)
zsuzsa154... Creative Commons License 2008.01.17 0 0 4281

Nem olvastam végig a topikot,leírná nekem valaki a sült libacomb receptjét!

Köszi!

komórka Creative Commons License 2008.01.14 0 0 4280
Első fogásra pulykamellel töltött pita volt.
H_G Creative Commons License 2008.01.14 0 0 4279
BP-t különösen megnézném, hogy mennyivel lakik jól igazán! Szemre bármikor kiállhatna egy hagymásbab-evő versenyre Bud Spencerrel :)
Előzmény: Zitka (4278)
Zitka Creative Commons License 2008.01.14 0 0 4278

Most még eszembe jutott, hogy BP a májjal töltött csirkeszárnyat sütötte, krumplis-káposztás muffinnal.

 

Nem rossz ez a "személyenként max 300 ft-ból" szöveg, de azért megnézném én akár BP-t is, hogy EGY DARAB csirkeszárnnyal jóllakik.... :-))))))))

Előzmény: Zitka (4275)
komórka Creative Commons License 2008.01.14 0 0 4277
A honlap novemberrel véget ér! Biztos a weblap szerkesztő most vette ki a szabadságát
quantum Creative Commons License 2008.01.14 0 0 4276
Köszi, már a honlapot sem frissítik, úgyhogy nem tudtam utánanézni.
Előzmény: Zitka (4275)
Zitka Creative Commons License 2008.01.14 0 0 4275

abszolút reciklikált műsor volt. :-)

narancsos kávékrém, gyerekekkel burgonyás burek, a többire nem emlékszem.

Előzmény: quantum (4274)
quantum Creative Commons License 2008.01.14 0 0 4274
Mi volt tegnap? Megint remix? Napi műsor már nem is lesz 2008-ban?
moes Creative Commons License 2008.01.13 0 0 4273
majdnem ugyanez a recept kering évek óta a neten hamis rafaelo néven. végül is alaposan átalakította, a végén nem kókuszreszelékbe forgatja, hanem kakaóporba. ha lenne egy kis eszem (meg hátszelem, pénzem, korábbi híradós arcom), akkor összelopkodott receptekből én is írhatnék szakácskönyvet, csinálhatnék tévéműsort. de nem :)
Előzmény: florentine (4271)
Georgina08 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 4272
Sziasztok!

Valaki meg tudna adni nekem a 30 perces szarnyasokbol a zsalyas csirkemell (vagy comb?) receptjet? Koszi szepen!
florentine Creative Commons License 2008.01.09 0 0 4271

Kókuszgolyó

 

15 dkg kókuszreszelék

15 dkg cukrozott, sűrített tej

10 dkg vaj

1 kisebb narancs reszelt héja

1 evőkanál rum

 

2 dkg cukrozatlan kakaópor

 

Összegyúrod az első öt hozzávalót, 5-6 percre a mélyhűtőbe teszed, diónyi golyókat formálsz, mélyhűtöd, hempergeted a kakaóba.

Hangsúlyozza, hogy csak a cukrozott sűrített tej jó, a nem cukrozott ehhez túl híg.

Előzmény: Raggi (4262)
quantum Creative Commons License 2008.01.07 0 0 4270
Hát azt már szóvá se teszem, még mindig a paradicsomlében főtt tészta megy, de legalább látszik, mennyit nőttek azóta a gyerekek... (de Ágoston változatlanul u.abban a vérlázító stílusban nyomul).
Előzmény: Zitka (4269)
Zitka Creative Commons License 2008.01.06 0 0 4269

Ma én is fennakadtam ezen. Eddig nem volt.

De legalább full ismétlés-remix volt az adás. :-S

Előzmény: quantum (4268)
quantum Creative Commons License 2008.01.06 0 0 4268
Ahogy tudom, el is ismerte: időnként "koppint" Nigellatól... végülis nekem mindegy, a diókészlet feldolgozása a kérdés és ez egy jó receptnek tűnik.
A műsorról: milyen dolog már, hogy a 35 perces adásba is benyomnak min. 6-7 perc reklámot és műsorajánlót??!!
Előzmény: SnoopyAnyu (4267)
SnoopyAnyu Creative Commons License 2008.01.05 0 0 4267
ez kicsit olyan Nigella new-yorki magjai. csak ő koriander helyett friss rozmaringot rak bele
nem szoktam beszólni Jucira, mert bírom, de ez sok a jóból :-(
Előzmény: quantum (4266)
quantum Creative Commons License 2008.01.05 0 0 4266
Na, előbb kérdeztem, mint kerestem (ill. kerestem, csak a dió túl rövid volt a kereséshez, a tojásfehérjével meg egy kicsit hosszadalmas...), szóval:

FŰSZERES DIÓ KÉTFÉLEKÉPPEN

Hozzávalók:

FŰSZERES DIÓ I.
1 kávéskanál koriandermag
½ evőkanál olívaolaj
15 dkg dióbél
¼ kávéskanál cayenne bors
½ kávéskanál cukor
¼ kávéskanál só

FŰSZERES DIÓ II.
1 kávéskanál koriandermag
¼ kávéskanál cayenne bors
½ kávéskanál cukor
¼ kávéskanál só
1 tojásfehérje
15 dkg dióbél

Elkészítés:

FŰSZERES DIÓ I.
A koriandermagot mozsárban megtöröm, és félreteszem.

Egy közepes méretű serpenyőben mérsékelt tűzön megmelegítem az olívaolajat, majd hozzáteszem a diót. Pár percig kevergetem, hogy illatos legyen.

A dióhoz hozzákeverem a megtört koriandermagot, a cayenne borsot, a cukrot és a sót, aztán ha a fűszerek már szépen eloszlottak a dión, leveszem a serpenyőt a tűzről.

A fűszeres diót melegen tálalom.



FŰSZERES DIÓ II.
Előmelegítem a sütőt 200 fokra (gázsütőn 6-os fokozat), és szilikonlapot vagy sütőpapírt terítek egy nagy tepsibe.

A koriandermagot mozsárban megtöröm, aztán összekeverem a cayenne borssal, a cukorral és a sóval.

A diót beleszórom egy tálba. Egy másik tálban kézi habverővel enyhén habosra verem a tojásfehérjét, aztán ráöntöm a dióra. Jól összeforgatom, hogy a fehérje mindegyik diódarabot bevonja.

A tojásfehérjével bevont diókat kiteszem egymás mellé a tepsire, és rájuk hintem a fűszerkeveréket.

A fűszeres diót 5-8 perc alatt illatosra és ropogósra sütöm a meleg sütőben.
Előzmény: quantum (4265)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!