Keresés

Részletes keresés

[tamkov] Creative Commons License 2022.11.27 0 0 29605

Jó helyen, már a földben :)
Végül lett paneled a vezérlőhöz?

 

 

Előzmény: hifitibi (29604)
hifitibi Creative Commons License 2022.11.27 -1 1 29604

Na, hol van a cső? :-)

 

hifitibi Creative Commons License 2022.11.18 0 0 29603

Igen, erre a nyomásesés-dologra én is gondoltam. Ahogy a Junkers hőszivattyú tervező segédletéből az ottani 7,5kW-os és 9kW-os hőszipka kollektorköri térfogatáramaiból átszámoltam, nekem a 8kW-os hószipkának a kollektorköri térfogatárama 1548l/óra. (Valahol olvastam, hogyha egy kicsit több is tud lenni, az nem baj.) Ez 25,8l/perc. Nem kevés.

 

A kütyünek az adatlapján nincs kvs diagram (sem). Egyébként egy colos csatlakozású. Bár a gyártő rozsdamentes, "örökké kopásálló" csapágyazásról ír az adatlapban, én hosszú távon feleslegesnek tartom benne hagyni a rendszerben. Egyszer beállítom vele a cuccot, és kiveszem.

Az eddig nem olvastam olyanról, hogy a rendszer COP maximalizálásához a kollektorkör tömegáramát dinamikusan módosítanánk. Bár biztosan lehet. :-)

 

Szóval valószínűleg csak az egyiket kötöm be, beállítom vele a kábé jó tömegáramot, és kiveszem. Ha később szükséges finomhangolás, azt szerintem már mérőke nélkül is meg lehet oldani....fülre, mint a hifiben. :-)   

Előzmény: kiggyo (29602)
kiggyo Creative Commons License 2022.11.18 0 1 29602

arra figyelj hogy mekkora a nyomásesése azon átfolyásnál amin használod.

 

Lesz valahol grafikon (Kvs érték) az adatlapon.

 

Elég kicsinek tűnik, nehogy sok szivattyúzási veszteséged legyen emiatt.

Előzmény: hifitibi (29601)
hifitibi Creative Commons License 2022.11.18 -1 1 29601

Tegnap megérkezett a hőszivattyúm két első alkatrésze. Átfolyásmérők. Az adatlapja azt írja, hogy ahány liter/perc a tömegáram, annyi Hertzes négyszögjelet ad. Majd megmérem.

 

hifitibi Creative Commons License 2022.11.17 -1 0 29600

Kaptam mailban visszajelzést, köszönöm szépen!

Előzmény: hifitibi (29599)
hifitibi Creative Commons License 2022.11.17 0 0 29599

1 valaki olvtárs!

 

Kérem visszajelzésedet, hogy tudok-e tőled a Valden-féle hőszipka vezérlőhöz venni nyákokat, vagy rendeljem meg kínából.

 

Köszi 

hifitibi Creative Commons License 2022.11.15 -1 0 29598

Hű, az tegnap volt, bocsi....csak sok a történés.

Előzmény: hifitibi (29597)
hifitibi Creative Commons License 2022.11.15 -1 0 29597

Tegnapelőtt írtam mailt. Nem kaptad meg?

Előzmény: 1 valaki (29584)
hifitibi Creative Commons License 2022.11.13 -1 0 29596

"Paneljaim vannak pluszban, ha kell."

Igen, szeretnék venni tőled egy garnitúra nyákot. A kínaiaknál 5 db a minimum mennyiség. Nekem nem lesz szükség 5 db-ra, és amúgy is védjük a természetet, ne szállíttassunk egy újabb csomagot a fél Földbolygón át, ha nem muszáj. Tele vagyok itthon 3-4 maradék nyákokkal a hifi hobbym kapcsán.

 

Írok mailt. Úgy látom, publikus az email címed.

Jövő héten amúgy is szándékozok menni Angyalföld országba, Te onnan meg már egy ugrásnyira vagy. 

 

Előzmény: 1 valaki (29584)
hifitibi Creative Commons License 2022.11.12 0 0 29595

Nnnna, tegnap és ma megbetonyoztam a mindent is. A talajkollektor osztó-gyűjtő köré tervezett aknát, 5 nm-en betonoztam egy placcot a kis fészer-faháznak a kollektor csövek fölé a telek sarkában (igen, a kollektor fölötti területen 5 nm-t beépítek :-)).  

hifitibi Creative Commons License 2022.11.10 0 0 29594

Két email címemről is próbáltam küldeni neki emailt. Mindegyiknél az jött vissza, hogy a mailbox elérhetetlen.

 

Tudott már vele valaki érdemben levelezni?

hifitibi Creative Commons License 2022.11.09 0 0 29593

:-)

 

Köszi

Előzmény: 1 valaki (29592)
1 valaki Creative Commons License 2022.11.09 0 0 29592

Hát, nem én mondtam...

 

 

gonzho kukac web.de

Előzmény: hifitibi (29591)
hifitibi Creative Commons License 2022.11.09 0 0 29591

Csak én bénázok az emilcím megtalálásában, vagy regisztrálni kell a gitre, hogy megmutassa?

(Csak a szükséges helyekre szoktam regisztrálni.)

Előzmény: 1 valaki (29589)
hifitibi Creative Commons License 2022.11.07 0 0 29590

Nem megyek bele további találgatásokba, írok a srácnak.

1 valaki Creative Commons License 2022.11.07 0 0 29589

Amúgy írni kell a faszinak, gondolom segít a téli nyári váltás programozásban. Email címje ott van.

Előzmény: [tamkov] (29587)
1 valaki Creative Commons License 2022.11.07 0 0 29588

Szerencsére van megoldás neked is:  teszel be egy puffert, és a keringető szivattyút kapcsolják a termosztátok.

A vízhőfok meg fix, vagy ahogy hűl kint, úgy emeled.

 

Előzmény: hifitibi (29586)
[tamkov] Creative Commons License 2022.11.06 0 0 29587

Szerencsére publikus a forráskódja, így testre lehet szabni.

Én tennék rá egy kapcsolót amivel lehet váltani téli és nyári üzemmód között és ehhez módosítani a programot.

 

Úgy rémlik hogy szobatermosztátból is van olyan amit át lehet állítani hűtésre, így a beállított hőmérséklet felett fogja bekapcsolni a hőszivattyút nem alatta.

Én egyenlőre nem bonyolítom ilyesmivel, így is elég nagy falat ez a projekt :)

Előzmény: hifitibi (29586)
hifitibi Creative Commons License 2022.11.06 0 0 29586

Nem tud. Legalábbis nem tesztelten.

 

A instructables oldal mellett egy egy másik (create.arduino.cc) oldalon is megjelent a projekt. Ott az alábbi bejegyzést olvastam:

 

"Ez a vezérlő használható újonnan épített hőszivattyúk automatizálására, régi rendszerek javító vezérlőjeként vagy hűtőberendezéseken végzett kísérletek vezérlőrendszereként."

A refrigeration equipment-et nem tudom máshogy fordítani, mint hűtőberendezés.

 

Ez ugye semmire nem garancia. Ha a cucc tényleg csak a fűtési visszatérőre szabályoz (bocsánat... vezérel), és addig dolgoztatja a hőszipkát, amíg a visszatérő el nem éri a kívánt hőmérsékletet, és mindegy, hogy azt alulról, vagy felülről közelíti (és ez itt egy nagyon fontos kitétel), és semmilyen más figyelt érték nem lépi túl a beállított intervallumokat, akkor elméletileg működhet a tragacs hűtésre is. Természetes, hogy ha a termosztátok hűtésre vannak állítva, és addig kérik a mannát, amíg a helyiség hőmérséklet el nem éri az ott beállított értéket.

De ez részemről természetesen pusztán spekuláció (na jó, egy picit belenéztem a programba), de a puding próbája az evés. 

 

Szerencsére a működés "könnyen" tesztelhető lesz. A különböző hőérzékelők hideg sörösdobozhoz történő ragasztása, kézzel való fogdosása, hajszárítóval/forrasztópákával történő inzultálása, az átmenetek szimulálása (pl sörös dobozról levesz, kézben fogdosás....)

 

Ühüm, milyen szép tervek. Csak most jöttem rá, hogy ennek a tragacsnak nincs termosztát fogadó on-off bemenete, hanem azt is egy hőmérővel intézi. Csak akkor így nehézkes meghágni a szobahőmérséklet előjelét, másrészt nálam több termosztát van. 

 

Előzmény: hifitibi (29585)
hifitibi Creative Commons License 2022.11.06 0 0 29585

Láttam már ezt a Valden cuccot, de nem láttam arra való utalást, hogy hűtő üzemmódban dolgozó hőszipkát tud vezérelni. Tud?

Előzmény: 1 valaki (29584)
1 valaki Creative Commons License 2022.11.05 0 0 29584

Bocs, nekem a mellett ezt jelenti.

Az vagy lett volna, ezek szerint.

 

 

Valden néven megtalálod. Paneljaim vannak pluszban, ha kell. Kb 50.000 Ft mire összeáll a vezérlése, talán több is.

a 4 utas bekötést google hozza, ha nem menne fejből.

Előzmény: hifitibi (29579)
hifitibi Creative Commons License 2022.11.05 0 0 29583

Nem szondám van, hanem talajkollektorom. Ennek az a sajátossága, hogy nyáron a kollektor hőmérséklete +15-17 fok is lehet. Nagyon kicsi lesz a deltaté.

Nekem eddig kútvizes hűtés működött. Van egy rendes kutam, meg egy négy méteres lyuk. Először egy "szaki" jött hozzánk kutat fúrni. Lement a fúrója 9m-ig, ott megakadt. Ahogy tolta bele a műanyag csövet, 4m-nél megszorult.

Utána hívtam egy szakembert (annyival drágább is volt ugyan), de fúrt nekem egy rendes kutat.

 

A hűtés eddig úgy nézett ki, hogy a kútból szívtam 6-7l/perc vizet, és beengedtem a 4m-es lyukba. Ez, és egy bazinagy hőcserélő elég volt arra, hogy pár fokot hűtsön a házon, de a konyhában a sütőt a legnagyobb melegben már nem lehetett bekapcsolni. Ez a hűtőke a nagy melegben napi 6-7 órát ment, így megevett kb 1kW-ot (2db keringető+kútszivattyú).

 

Ezt cserélem le arra, hogyha az mondom hogy 25 fok, akkor 25 lesz fél óra alatt. Utána pedig csak hében és hóban kapcsol be az éppen aktuálisan sok villanyt evő hőszipka. De a keringetők is keveset mennek majd.   

Előzmény: tny (29580)
hifitibi Creative Commons License 2022.11.05 0 0 29582

Ma délelőtt átmostam a 3 csövet, kifújtam belőlük a vizet. Rájuk dobtam az osztó-gyűjtőt, aminek a két csöve bent a garázsban. Megfújtam az egészet 3 barral. Szépen tarja a nyomást.

 

Délután kicsit csinosítgatom az osztó-gyűjtő körüli lukat, hogy egy egészséges formájú aknát tudjak köré betonozni. Holnap betonozok, mást is (faház alap, stb).  

hifitibi Creative Commons License 2022.11.05 0 0 29581

"Nemá! Nem hiszem, hogy ennyire félreérthető voltam."

 

Elnézést kérek, hogy reggel nem voltam csupa báj és kellem. Akkor bootoltam.

Előzmény: hifitibi (29579)
tny Creative Commons License 2022.11.05 0 0 29580

Miért nem hűtesz csak a szondával. 

Előzmény: hifitibi (29579)
hifitibi Creative Commons License 2022.11.05 0 0 29579

Nemá! Nem hiszem, hogy ennyire félreérthető voltam.

 

Hőszivattyúval nyáron lehet hűteni is. 4 járatú szelepet akarok beépíteni. Átváltjuk a vezérlőt és ezzel a hőszipkát hűtésre, és hűt a tragacs. Ilyen vezérlőt keresek. Falfűtésem van.

Előzmény: 1 valaki (29578)
1 valaki Creative Commons License 2022.11.05 0 0 29578

Olyan nincs, hogy hűt és fűt egyszerre.

De használhatod a hűtő felét hűtésre, a fűtő oldal hatásfokot javítod.

 

Előzmény: hifitibi (29577)
hifitibi Creative Commons License 2022.11.04 0 0 29577

Más.

Tud-e valaki olyan víz-víz hőszivattyú vezérlésről, ami a fűtés üzemmód mellett kezel hűtés üzemmódot is. Nekem feltétlenül szükséges a hűtés is.

Vagy open source programmal rendelkezik, vagy ami számomra még jobb, ismert a programozója. Ha a kódon nem is lesz szükséges módosítani, az egy nagy biztonságérzetet ad, ha elérhető a szakija.

hifitibi Creative Commons License 2022.11.04 -1 0 29576

Köszi. Meglátom, hogy ez a három cső elég lesz-e.

 

Éppen délben viccelődtünk egy kollégámmal, hogyha az ember PB gázzal tölti meg a csövet, és öngyújtóval csekkolja a szivárgást, még az ásást is megspórolja. :-) 

Előzmény: halaloszto (29575)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!