Keresés

Részletes keresés

benmar Creative Commons License 2005.04.04 0 0 2462

Szia Aa z1-hez én sem találtam , de van ahol azt írják, hogy a z3-hoz kiadott firmware j ó az 1-es sorozathoz is.... persze azért nem merném kipróbálni!

 

 

http://www.psybt.org.uk/directory/firmware-minolta-z1.html

http://www.cameratown.com/firmware/index.cfm/hurl/pid%7C2724301

Előzmény: exac (2460)
rstudi Creative Commons License 2005.04.04 0 0 2461
A Z sorozatból, ha jól tudom, csak a Z2-höz adtak ki firmware frissítést. Sőt, hackelt firmware is csak ahhoz van. :(
Előzmény: exac (2460)
exac Creative Commons License 2005.04.04 0 0 2460
Sziasztok ismét!

Benmar! Nem, nem volt rossz biznic :) És egy pillanatig sem gondoltam, h átvágtál. Csak néha jól jönne az a miki. De letettem róla... Végleg. Olyan sok pénzt nem érne meg nekem a javítás... Max ha párezerért megnéznék, és javítanák, akkor... De adig is: ez a téma lezárva. Amúgy a többi jó (persze ennek a gépnek is vannak hiányosságai, de ez a gép akkor is egy jó gép)

Elkezdtem összeszedni a kérdéseket, de még minig nem jutottam a végére, így még mindig nem azokat teszem fel... (azért is, mert egy csomó kérdésre idővel magam is megtaláltam a választ, hát minek fárasszalak titeket...)

Viszont addigis egy kérdés/kérés: van új firmware a Z1-hez? Ha van, akkor valaki el tudja nekem küldeni? mit javít (módosít) az új firmware, hogyan kell feltenni? (ha van , persze)

Köszi:
Isti
hirzel Creative Commons License 2005.04.04 0 0 2459

Hi!

Kb 1 éves a Z2 és pár napja nyafizik: minden bekapcsoláskor kéri a dátum és idő megadását... mi lehet az oka? Belső elem lemerült volna?

(a'szem pont most járt le a gari ...)

Mercur5 Creative Commons License 2005.04.01 0 0 2458

Szervusz lAlA!

 

Köszi, sokat segítettél ezzel...

Most már nem fogok ismerni határokat a gépen belül, immár magyar használati utasítással! Még nem is volt időm tanulmányozni nagyon a gépet, de mosmár le fogok vele ülni és átböngészem teljesen.

Mégegyszer köszi...

Előzmény: lAlA (2451)
benmar Creative Commons License 2005.03.31 0 0 2457

Szia Isti!

 

"Z1 boldog/boldogtalan tulajdonosa"

 

Tőlem vetted a z1-et... Remélem azért nem gondolod, hogy átvágtalak? Azt gondolom nem volt azért olyan  rossz biznic a részedről! Komolyan nem használtam a video funkciót! A problémát egyébként miután szóltál, mint korábban említetettem, megírtam a Minolta Mo. szervízének, ahonnan visszajelzésként azt írták, hogy fel kell vinni hozzájuk a masinát, mert mindenképp látniuk kell a z1-et ahhoz, hogy meg tudják állapítani a probléma okát. Ha jól tudom elég húzósak a szervíz díjai.....

 

Nem szeretnék :Off) lenni de

Ha valamiben tudok szívesen segítek a továbbiakban is!

 

Üdv

Előzmény: exac (2452)
Fredo Creative Commons License 2005.03.31 0 0 2456
Sziasztok! Nagyon-nagyon rég játram erre, nem lesz egyszerű visszaolvasni az egész topikot, de sort kerítek rá. Az én Z1-esem 1,5 éves (az elsők között vettem) és majdnem teljesen meg vagyok vele elégedve. Az utóbbi 1 évben nem is néztem mi történik digit. fényképezők frontján igy most meglepődve látom milyen óriási áresés történt.
_Szabolcs Creative Commons License 2005.03.31 0 0 2455
Lassan az én gépem is egy éves lesz (Z1).
A video-t általában minden héten használom, és semmi baja a mikrofonnak.
Néha talán nincs szinkronban a hang és a kép (ez biztos nem a mikrofon hibája), de egyébként tökéletesen működik állandó használat mellett is.
Előzmény: rstudi (2454)
rstudi Creative Commons License 2005.03.31 0 0 2454
Én is itt vagyok, mint elégedett Z1 tulaj. Télen használtam a video funkcióját a Z1-nek, és rendben találtatott a mikrofon. Igaz, előtte vagy egy évig nem használtam, mert nemigen van rá szükségem.
Előzmény: exac (2452)
smith Creative Commons License 2005.03.31 0 0 2453
Pl. a topicgazda. Kérdezzél bátran.
Előzmény: exac (2452)
exac Creative Commons License 2005.03.31 0 0 2452
Sziasztok!

Nemrég lettem én is tagja a Minoltások Táborának, ugyanis lassan több mint egy hete vagyok egy Z1 boldog/boldogtalan tulajdonosa. Sajnos nem engedhetem meg magamnak, hogy új gépeket vegyek, ezért használtan szereztem be ezt is. Sajnos hozzám már eleve úgy került, hogy nem működött a mikrofon benne, csak akkor ha belekiabálok. Akinek hasonló problémája van, és talált rá megoldást (pl tisztítás, szervíz) azt megkérném, hogy írja meg nekem a tapasztalatait (pl.: hogyan tisztítsam, mennyibe került a szervíz és hol, stb...) Előre is hálás köszönet.

PS.: még lesz egy halom kérdésem Z1-gyel kapcsolatban, remélem vannak még itt Z1 tulajok, illetve Z1 ex-tulajok, mert ahogy olvasom a fórumot lassan kezd átállni Z2, Z3 fórumra :)

Üdv: Isti
lAlA Creative Commons License 2005.03.29 0 0 2451

Hi!

 

magyar leírás Z3-hoz

 

http://nikla.srv.hu/z3hu.zip

Előzmény: Mercur5 (2448)
zelenacs Creative Commons License 2005.03.29 0 0 2450

Helló!

Nekem is kb. 1 év után "ment" el a video hangja a Z1-en. A mikrofon adta meg magát. Úgy tűnik típushiba!!!

 

Előzmény: _Szabolcs (2446)
Műhód Creative Commons License 2005.03.27 0 0 2449

Kellemes ünnepeket!

 

Mai sétakép Nektek:

 

 

 

 

 

 

 

 

Mercur5 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 2448

Üdv mindenkinek!

 

Nem olyan rég vettem egy Z3-ast, és kellene hozzá egy magyar nyelvű használati utasítás. Edigitaltól vettem, és meglepően gyorsan le is szállították, csak nem adtak hozzá magyar nyelvűt! Végül is nem olyan fontos, mert nem olyan nehéz a kezelése, de azért még is...

Ha tud valaki adni, ill. megmondani honnan tölthetném le, megköszönném...

 

Előre is köszönöm.

benmar Creative Commons License 2005.03.24 0 0 2447

Szeva!

 

Köszi a segítséget, de közben már minden szóbajöhető lehetőséget kipróbáltam (kártya, tv,pc kiment stb) és sajna úgy néz ki, hogy a mikrofon térdelt le..!!!! De már belenyugodtam, tonképp a gép fényképezésre való és nem filmezésre, legalábbis ezt gondolom. Azt hiszem szervízbe ezért nem fogom vinni , mert valószínű, hogy húzós volna.

Előzmény: _Szabolcs (2446)
_Szabolcs Creative Commons License 2005.03.24 0 0 2446
Nem próbáltad meg lejátszani TV-n vagy számítógépen is.
Mert itt ugye az is kérdés, hogy eleve ilyen zörejesen vesz-e fel, és akkor természetes, hogy így adja vissza (a probléma a mikrofonnál van), vagy csak a hangszóróval van gond. Ez még azért az előzőhöz képest mindig a kisebbik baj lenne.
Előzmény: benmar (2445)
benmar Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2445

Szevasztok!

1 évig nem használtam a z1-em video funkcióját, most amikor meg vettem fel egy rövid jelenetet próba jelleggel: a hangszóróból csak sistergés és hangfoszlányok jöttek elő!!!!!???? Minden beállítás rajz szerint van ennek ellenére a csinálja ezt... Valakivel már történt hasonló eset? Vagy bepókhálósodott a hangszóró, mi lehet bibi, vagy én ..?

kösz

renegade Creative Commons License 2005.03.21 0 0 2444
www.minolta.hu -n csak fénymásolókat látok ...

Viccelsz?

Gyári szerviz itt.
Előzmény: szurma (2443)
szurma Creative Commons License 2005.03.21 0 0 2443

Sziasztok !

 

Tavaly májusban vettem egy Konica-Minolta Z2-es gépet a Hansa Electro -ban (Budapest Váci u. 53-55.) ami most hétvégén behalt. Egyszerűen nem lehet bekapcsolni.

 

Először csak azt hittem hogy az aksi merült le, de csere utás se kép se hang. Kipróbáltam másik frissen feltöltött akkukkal, de semmi.

 

Na mondom gari, hiszen még ninics egy éves se.

Viszont úgy látszik a Hansa electro megszünt. Legalábbis telefonon nem érhető el egyik számon se.

 

Na most ilyenkor mivan ?

Kit kellene felhívnom ?

Van a Konica-Minoltának magyarországi gari ügyintézése ? Ha igen hol találom ?

www.minolta.hu -n csak fénymásolókat látok ...

 

Segítsetek légyszíves ....

 

Előre is Köszönöm !

 

heliosis Creative Commons License 2005.03.21 0 0 2442
Ja, hogy ez egy ilyen drága üzletág!! OOh!! Tyű, kivert a víz!! Na de semmi pánik! Szusszanás..., Na már meg is van!! Ebben az esetben keresek olyan nagyfazék méretű üvegtálat, aminek a fala torzításmentes, és búvárharangként használható a Z1-es géphez.
Előzmény: Műhód (2439)
Műhód Creative Commons License 2005.03.20 0 0 2441
A topik:http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9018307
Előzmény: heliosis (2437)
Műhód Creative Commons License 2005.03.20 0 0 2440

Sajna ennyi maradt az árjegyzékből mire ideért,

pedig beillesztettem.

 

Úgy néz ki olcsóbb komplett vízhatlan gépet venned, mint tokot.

Műhód Creative Commons License 2005.03.20 0 0 2439

N10
(Nikon F100-hoz)

551.000 Ft + Áfa

 

 

 

 

 

 

Találtam egy vízalatti tok árjegyzéket. A fentiek azok.

Van egy vaku tok is:

 

Strobecase SN
Vaku tok
(Nikon SB24, 25, 26, 28)

109.500 Ft + Áfa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sajna Z1-hez még nem találtam, de szerintem az sem lehet drága.

A gép árának 5-10-szereséből megúszhatod. (http://www.vizalatti.freeweb.hu/)

Előzmény: heliosis (2437)
gmondi Creative Commons License 2005.03.20 0 0 2438
Z2-esem van és többször találkoztam a következő problémával: Néha ahogy "húzgálom" a zoomot elindul és meg sem áll a végpontig, pedig már nem is nyomom a gombját. Olyan mintha, a kapcsolója "fixre" bekapcsolna és csak végpontnál kapcsol ki. Ez gondolom hiba, mert szándékosan nem sikerül előidézni, igaz szerencsére eddig csak 4-5 alkalommal jártam így. Ez hiba és javítható, vagy együtt kell vele élni...?
heliosis Creative Commons License 2005.03.17 0 0 2437
Vízalatti fényképezéshez Z1-hez nem tud valaki tokot? Emlékszem halványan, hogy valaki a fórum elején egyszer feltette már ezt a kérdést, de akkor egy másik valaki mondjuk úgy, lebeszélte róla. Babaúszásra visszük a picit, nemsokára vízalatti életet is fog élni (újra), és gondoltam elkapnám a mosolyát odalent. Ha tud valaki valamit válaszoljon. Köszi.
Előzmény: smith (2434)
klep Creative Commons License 2005.03.16 0 0 2436
A gépem elkezdett hotpixeleket rakni a képre. Valakitől azt hallottam, hogy esetleg van olyan szoftver, ami ezeket valahogyan ki tudná szűrni. Tudtok valamit ajánlani?
benmar Creative Commons License 2005.03.15 0 0 2435

Sziasztok!

bocs az ismétlésért, de az árakat elfelejtettem beírni.

Nekem volna egy eladó minolta z1-em gyári tartozékokkal+ minolta közgyűrű uv és polar szűrővel, 2x64 mb sd,/

+tartozékok nélkül:55 000,-

-kiegészítőkkel 62 000,-

T:309728667

 

 

smith Creative Commons License 2005.03.11 0 0 2434
Ilyesmire gondolok én is! Egy rövid versike, egerészés kinn a hóban, fáramászunk, a bicajozás első bizonytalan próbái... Ennyiért nem veszek kamerát.
Előzmény: Turbobácsi (2433)
Turbobácsi Creative Commons License 2005.03.11 0 0 2433
mivel nincs videocamerám, szempont is volt a gép vásárláskor, hogy türhetö videot produkáljon....
mikor a kisfiucskám aranyoskodik, azt mozgóképen jobb eltenni a jövönek....
Előzmény: rstudi (2429)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!