Keresés

Részletes keresés

s3pooler Creative Commons License 2017.03.06 0 0 25872

hmmm...

... az elektromos térerő V/m mértékegységében szereplő V mint feszültség,  és a

vezetékben lévő feszültség közötti összefüggés nem biztos, hogy az, amire előre gondolnak páran.... 

Előzmény: Domi (25870)
senior 43 Creative Commons License 2017.03.03 0 0 25871
Előzmény: Domi (25870)
Domi Creative Commons License 2017.03.02 0 0 25870


........> ...a távvezeték elektro-smog jával kapcsolatban aggályokat emel..

Ne aggályokat hanem oszlopgrafikont emeljünk. Függőleges tengelyen a térerősség (V/m -ben mérik), vízszintesen az általad sorolt eszközök. Ha nagyon látványosak akarunk lenni, lehet térbeli hasábgrafikon, a harmadik tengely az üzemidő-kitöltés legyen. Látványos dolgokat fogsz tapasztalni. Pl: kapucsengő 8 V naponta 5 x 10 másodperc, az is szaggatottan (mert ideges az érkező), mosógép 0,4 -es  hálózaton, de csak kb naponta 1-2 -szer két óra, 3 fázisú barkácsgép: uez, de jó ha havonta egyszer-kétszer, GSM/DCS (mert ez a teljes neve), szolgáltatás igénybevétel, pl: hívásidőtartam alatt folyamatos elektromágneses tér generálás, egyébként csak handover eseményeknél, készenlétkor pedig kb óránként ötször a tartományvezérlővel való kommunikációkor ad smogot, akkor is csak néhány másodpercre, a jelszint jóval kisebb, a 0,4 -es hálózatokénál.
Na most akkor jön kis- közép- és nagyfeszültségű elosztóhálózat a maga pókhálóival ahogy bekúszik mindenhova, középpontokban a tarfóival (oszlop, konténer, meg alállomás, főelosztó-állomás méretével) és folyamatos üzemével. Feszültségszint 0,4 kV -tól 750 000 V -ig
......> minden elektromos vezeték le van árnyékolva a lakásban
Tehát fémcsőben vezetve? Nemigen hiszem én azt.

Előzmény: s3pooler (25865)
s3pooler Creative Commons License 2017.03.01 0 0 25869

Ezek a ...... nemjó matricák az újak.

 

:-(

Előzmény: kezdőR+ (25868)
kezdőR+ Creative Commons License 2017.03.01 0 0 25868

"Új matricákat küld a Depónia" idézet a Solymár Online

Előzmény: s3pooler (25867)
s3pooler Creative Commons License 2017.03.01 0 0 25867

Amikor felragasztottm, még kimondottan jól nézett ki, de az esőben nekünk is úgy felpöndörödött, mint a sicc, úgyhogy a korábban általam leírt megoldás sem oldja meg a problémát. 

:-(

Előzmény: kezdőR+ (25866)
kezdőR+ Creative Commons License 2017.02.28 0 0 25866

Köszönöm a tippeket!

Én simán mosószeres ronggyal ledörzsöltem, majd Gyógyszertári alkohollal (méreg drága) letöröltem és a felület előkészítést részemről befejeztem. Gondolom ennél többet nem várhat el a cég.

Az, hogy vannak olyan címkék amiket a körmöd árán sem tudsz lekaparni, hát ez nem az!

Nemgond majd küldenek másikat, vagy nem!

Előzmény: s3pooler (25864)
s3pooler Creative Commons License 2017.02.28 0 0 25865

Aki a távvezeték elektro-smog jával kapcsolatban aggályokat emel, az feltételezem tiltakozik a szomszédja által üzemeltetett WIFI hotspot ellen is, és teljesen nyilvánvaló, hogy nála nincs

-WIFI

-GSM telefon

-DECT telefon

és minden elektromos vezeték le van árnyékolva a lakásban.

 

Már ha konzekvensen jár el elektroszmog témában...

Előzmény: Domi (25855)
s3pooler Creative Commons License 2017.02.28 0 0 25864

Azt a részt ahova fel akarod ragasztani a matricát "Hideg zsíroldó" nevű csodaszerrel meg fémszivaccsal sikáld meg, vízzel öblítsed le, ezt  kérszer-háromszor ismételd, utána töröld le szárazra a felületet,  és akkor ott marad a matrica.

( A cellux is, csak az a napfény UV sugárzásától lebomlik. )

 

https://bevasarlas.tesco.hu/groceries/hu-HU/products/2004010268625

 

http://www.irodabarat.hu/picroot/term/n_29609.jpg

 

Madaras teszkóban is lehet venni mind a kettőt. 

 

Persze még mindig a levegőben lóg az a kérdés, hogy a huszonegyedik században miért kell a kukát sikálni ahhoz, hogy egy hirdetményt helyezz el rajta azért, hogy kiürítsék, miközben a Lajtán túl a kukásautó GPS-ében benne vannak a címek ahol dolga van, kamera veszi a műveleteket, és a kukásautó beépített mérlegelése alapján az elszállított hulladék súlyából számítva kapják a számlát a szolgáltatást igénybevevők.

 

Voltak, akik már korábban is azt mondták, hogy a rezsicsökkentésnek ára van, és ezt valamilyen formában a lakosság fogja megfizetni.

A lakosság most éppen kuka-sikálással és matrica-ragasztgatással fizet. 

 

 

Előzmény: kezdőR+ (25850)
cochenille Creative Commons License 2017.02.27 0 0 25863

A legutóbbi vörösvári M0-fórumon elhangzottak alapján elég erős valószínűsége látszik annak, hogy a solymári Shell-kút környékén talán még 15 év múlva, kb. 2032 táján sem lesz M0. Ha csak nem történik valami őrülten nagy fordulat a nagypolitika ezzel kapcsolatos hozzáállásában, amire viszont kevés a kilátás...

 

Másképp fogalmazva: még nem vagyok 45, de úgy érzem, tutira nem fogom megérni az M0 bezáródását. Szerintem még aznap is, amikor meghalok, a solymári ex-Opel-kanyaron és a hidegkúti lámpás kereszteződésen keresztül, a Szépjuhászné úton végigkanyarogva fog haladni a nemlétező "körgyűrű" teljes forgalma a Megyeri híd és Budakeszi között.

Előzmény: Domi (25855)
s3pooler Creative Commons License 2017.02.26 0 0 25862
Előzmény: szkitty (25856)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2017.02.25 0 0 25861

 

"APA, KEZDŐDIK...!"

 

Há benne vagyunk a zujságba:

 

http://hvg.hu/cegauto/20170225_solymar_katyu_beton

Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2017.02.25 0 0 25860

bocsánat képekben nem jön le, de  a linkek...:

 

Mai elképzelés:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Altair_holdkomp

 

Apolló program holdkompja a 60-as években:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Holdkomp

 

Minima 8 m3,

2 tartályban

4 az éghető anyag, 4 a folyékony oxigén

mindez 150 valahány Celsius fokos naptűzben - old meg vazze 60-ban!

 

aztán cáfoljon aki tud, hajrá!

Persze egy másik topikban.

 

Topik on! :-)

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25859)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2017.02.25 0 0 25859

Topik off leszek, ...de ez a gyengém...

 

Személy szerint az gondolom, hogy a holdraszállás,...

 

Honnan vetted, hogy ez igaz?- mert a NASA mondta, mutatta, USÁbúl?

De felszállni-leszállni a tudomány mai állása szerint ennek alapján lehet:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Ciolkovszkij-egyenlet

Sajnos viszont ez elméleti esetben is legalább 8m3 üzemanyagot jelent, ha kitöltöd a változókat konkrétra.

 

Apollo program... 8m3 minima 2x4m3 tartályai - muhaha, napon 150 valahány fokon, a hűtést még nem is ragoztuk az 1960-as évekből, ...csakhogy ez nem fér bele:

 

 

 

 

mai elképzelés szintén a NASA-tól 2019-es elméleti megvalósulást célozva:

 

 

 

Előzmény: s3pooler (25853)
kezdőR+ Creative Commons License 2017.02.24 0 0 25858

Arról van szó ami leázik, ázott. Még azonosító is, hogy ki fizet, ki nem, de ha leázott akkor mit? Valaki elszúrta.

Előzmény: szkitty (25857)
szkitty Creative Commons License 2017.02.24 0 0 25857

Megint új van? Kb.3 hete kaptunk egy világoskéket, de már leázott. A régi lila meg teljesen jó :)

Előzmény: kezdőR+ (25850)
szkitty Creative Commons License 2017.02.24 0 1 25856

Ezt nem teljesen értem. Helyi értékvédelmi területek -így-olyanok nincsenek..

 

Előzmény: s3pooler (25841)
Domi Creative Commons License 2017.02.24 0 0 25855

Lehet egy nagyfeszültségű elosztóállomás témakörét akárhogy is körüljárni, az mindenféleképp tény:
- a táj visszavonhatatlanul rondul, sérül (egy vagy két 500-750 kV -os betáp távvezetéki sor, illetve irány, a nyomvonalon fák, erdők irtva, védőtávolságon belül építési tilalom, művelési korlátozás, de akár kisajátítás is, stb)
- azért épül elosztóállomás, hogy onnan alacsonyabb feszültségszinten, mint a pókháló sugara, széttovábbítva  legyen a környéken az elektromos energia (környezetpusztítás mint föntebb, csak a vezetéktől kisebb védőtávolságon belül)
- az elektro-smog a létesítés előttinél nagyságrendekkel több lesz


Az igazi buktató azonban a telepítendő aknában van: miért kell ilyen teljestmény-növelés a Pilisben, amikor a lakossági fogyasztók már most egyre hatékonyabbak, takarékosabbak? (A+, A++, LED -ek, napelemes visszatáplálás)
Nyilván ipari fogyasztásra, tehát az elosztóállomás az előörs, mögötte nyomul a zöldmezőt faló beruházások sora. Jól megfigyelhető, hogy amerre az autópályák kanyarognak, pl: M0, ott megjelennek a telephelyek, logisztikai központok, terminálok, minden ami nagy zajos, bűzös és nem emberi. Kell a mi pilisi tájunkat ezekkel terhelni, meg csúfítani? Az emberiség mindigis hajlamos volt mindazzal tönkretenni a környzetét, ami elől odamenekült korábban.
Maga az atópálya - különösen az M0 -ás ÉNy -i ága sem egy áldás, sőt akár úgyis definiálható, hogy Európa K-i szennycsatornája, de akár kloákájának is nevezhető. Jönj rajta kamionforgalom, zaj, bűz, bűn, bűnözés, örömlányok, minden ami nem hiányzik. Hiába lesz az alagutak miatt ezen ág kapacitása kisebb, az a sofőr (vagy GPS-navigátor program) amely Hegyeshalom felől Ukrajna, Románia felé akar haladni, a rövidebb táv miatt erre fogja kerülni a fővárost. Solymár számára ez például azt jelenti, hogy Shell kút környéke, a Rózsika forrás környéke teljesen átalakul. Csomópontok felhajtók, 3/4 körívek, felüljárók lesznek a lakóházak mellett, vagy helyén. Valahogy úgy, mint most Budakalászon, beleértve a torlódásokat is. Hegyen, erdőben szellőzőaknák az alagutaknak, na a villanyt majd az új állomástól kapják.

senior 43 Creative Commons License 2017.02.23 0 0 25854

Én egyetértek. És, hogy ez az egész mennyire csupán civilizációs szint kérdése, elmesélném, hogy annak idején, Wüstenrót testvérközségünk alpolgármesterének mutatván a dunakanyari tájat a visegrádi Szilvánusz hotel teraszáról, megjegyeztem, hogy ebbe a gyönyörű tájba akartak a kommunisták egy vízi erőművet bele erőltetni. Mire ő: szerinte, meg pont ez hiányzik innen... a Duna Németországi szakasza tele van erőművekkel. Ő egy kultúrmérnök volt, a Stutgarti egyetemen a Mosonyi professzornál tanult, aki az egész Bős-Nagymarost kitalálta...

Előzmény: s3pooler (25853)
s3pooler Creative Commons License 2017.02.23 0 0 25853

Szó sincs ilyesmiről. Senkit nem akarok átformálni, vagy meggyőzni. Az interneten meg semmilyen blog nem tekinthető hitelesnek, és az internetes hírportálok is éppen csak egy fokkal jobbak az ufóhívők által értelmezett aznapi kínai horoszkópoknál. 

Éppen csak ez is egyféle(másféle) megközelítése a dolognak.

 

És bár minden egyes ember spirituális lény, azért az ezotéria által tálcán kínált, sokszor kézenfekvőnek tűnő és könnyen befogadható, kényelmes magyarázatokra nem mindenki alapoz egy életet 7/24-ben.

 

Ugyancsak elgondolkodtató az, amikor valaki a nagyfesz távvezeték ellen ágál, de eközben napi két órát tapasztja a mobiltelefont a fejéhez, vagy amikor a mikrohullámú sütőbe nem teszi be az ételt/italt, de az indikciós főzőlapot bőszen használja.

 

De ezekkel sincs semmi gond addig, amíg az illető a meggyőződéseit nem akarja másokra ráerőltetni, illetve amíg a meggyőződései miatt mások nem szenvednek tényleges hátrányt.

 

Személy szerint az gondolom, hogy a holdraszállás, a nemzetközi űrállomás és a CERN részecskegyorsító gyűrű korában talán van rá műszaki megoldás, hogy egy trafóházat úgy építsenek meg, hogy az ne legyen vizuális környezetkárosítás, és egy távvezetéket talán lehet olyan nyomvonalon vinni, ahol kevésbé fáj.

 

És igaz, hogy egy távvezeték nem egy Michelangelo freskó, de a gyertya, a fákja, és a gáz-falikar sajnos nagyon kormol - és eletromos hálózat nélkül kb ezek az alternatívák. 

 

(És még csak egyetérteni sem kell velem!)

Előzmény: Törölt nick (25846)
s3pooler Creative Commons License 2017.02.23 0 0 25852

Köszi a választ..

 

közben kuglival megtaláltam amit kerestem, de ettől még sajnos nem javul a helyzet...

 

Mindenesetre elég furcsa lenne ha az önkormányzat hivatalos oldala leállna miközben az államigazgatás általában egyre inkább online lesz...

Előzmény: senior 43 (25842)
ZerindVezér Creative Commons License 2017.02.22 0 0 25851

Hát ez bizony nem így van!
Ebben az országban már nagyon régóta nem az van, hogy nem TUDNAK, hanem, hogy NEM AKARNAK elszámoltatni, nem senkit, hanem egyeseket a szakszerű munkáról és korrektül, például a szerződésük szerinti díjuk 1/10 -ével kifizetve, mert olyan pocsék munkát végeztek, (amit azon nyomban harmadik személlyel kellene kijavíttatni), hogy az szakszerű, jó és tartós legyen valóban.

A probléma felplankolása meg nyugodtan kezdhető a fikázással, elvégre azért alkalmazták a fikázottak - 302 eFt ért - a műszaki ellenőrt, hogy gondoskodjon a szakszerűségről, minőségről, stb. Dehát ezek szerint nem gondoskodtak.

Megjegyzném, hogy ugyanazon cégek amelyek kontár munkát végeznek idehaza, külföldön tudják hozni a szabvány I. osztályú minőségét.

Előzmény: senior 43 (25849)
kezdőR+ Creative Commons License 2017.02.21 0 1 25850

Más!

Megkaptuk a matricát.

"A solymáriak a napokban kapják meg a hulladékszállítást végző Depónia Kft –től  a matricákat, amelyeket a kukákon kell elhelyezni."

A baj csak az, hogy még egy esős napot nem bír ki, mert leázik. Gondoltam celluszra, de az sem bírja a nedvet. 

senior 43 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 25849

Kilépek a házból, és máris fél méterrel kisebb vagyok, ugyanis a csatorna fedél mellett megsüllyedt az úttest, amin megyek. Ezt egy másik cég kivitelezte és állította helyre- többször. Elhiheted nekem, hogy az egész falu, az egész megye, sőt, az ország tele van ilyenekkel, nem csak Kerekhegy. Túl egyszerű a problémát egy cég, egy polgármester fikázásával kezelni. Ami az elszámolást illeti, az nekem is fájó pont. (persze az előző is az) Hosszúra nyúlt tudományos kutatásaim eredményeként arra jutottam, hogy ebben az országban már nagyon régóta nem TUD senki semmivel szakszerűen és korrektül elszámolni!

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25848)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2017.02.20 0 1 25848

Szívesen!

Igen,

igyekeztem két legyet ütni egy csapásra. :-)

 

Hogy mennyire más a valóság, meg a (tömeg)tájékoztatás:

A gyerök, hogy jött haza a "már járó" 157-es busszal, megállította a rendőr a buszt és nem nagyon akarta továbbengedni, mert veszélyesnek tartották az áthaladását- szép kis helyreállítás, de jellemző Hajdú és Társáékra.

Ez pont nem tudom mikor volt, cca. 4 körül.

Én este 1/2 8-kor, mikor jöttem haza, akkor egy BKK-s "üzemzavarelhárítás" feliratú kocsi vigyázta ott az utat, gondolom ugyanezért.

Mekkora égés már, hogy valakinek a munkájában így bíznak - és mi pénz..., de bizton nagyon csókos lehet, ha a mai napig él és vélhetően virul a cég.

Megjegyzésként: Kerekhegyen is ez a cég vadult csatornázás címen, ezzel simlizett le az önkormányzat, így közvetlenül is élvezhettük-élvezhetjük munkájuk gyümölcsét, akiknek a munkájáról a mai napig nem számolt el senki a befizetett összegekkel- persze a munkájuk errefelé is ugyanilyen SZAR!!!

Előzmény: cochenille (25844)
ZerindVezér Creative Commons License 2017.02.20 0 0 25847

Akkor most a Fidesz a médiában a jövőbeni alállomás áltudományos fantomjaival harcol, míg a valós pénz kiszivattyúzását meghagyja az ellenzéknek és annak gázszerelő Pharaon professzorának? És ha átformálta akkor mi lesz belőle: virtuális hulla, mint Pharaon (ál)professzorból?

Előzmény: Törölt nick (25846)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.20 0 0 25846

Drága vagy, aszittem a szkeptikus blogról fogsz majd linkelni. 

Miért gondolja azt minden szcientista-materialista, hogy észérvekkel meg lehet győzni egy elborult ezoterikust? Miért gondolod, hogy számomra hiteles lesz egy ilyen blog, ha már hithű ezozizi vagyok? A spiritualizmus és az ezotéria filozofiai szempontból pont a skála másik végén áll.

Kicsit ugy van a tudomány ezzel mint a Fidesz a saját média erőfeszitéseivel. Hiába harcol az áltudományokkal, soha nem fog célt érni, pont azokat nem éri el ez, akiket át szeretne formálni... :)

 

De ez már off topic... :D

Előzmény: s3pooler (25838)
sund Creative Commons License 2017.02.20 0 0 25845

Van valakinek ötlete, hogy a Györgyhegy utca elején milyen mélységben lehet vajon tiszta(réteg)vizet találni vagy kérdezhetném: milyen mély kutat kell fúratni? Köszi!

cochenille Creative Commons License 2017.02.20 0 0 25844

Köszönöm az infót, ami egyben válasz is volt a kérdésemre.

Amúgy a BKK facebookja azt írja, hogy két órája helyreállt a forgalom.

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25840)
senior 43 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 25843

Bár, nálam megy.

Előzmény: senior 43 (25842)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!