Keresés

Részletes keresés

previa6969 Creative Commons License 2020.04.05 0 0 380

 

Természetesen, de a a lágy víz kapacitás ugyanannál a gépnél lehet akár 1 m3  és akár 3m3 is, a különböző településeken értelemszerűen különböző a víz keménysége is.
Pont ez a beüzemelési beállítások egyik legfontosabb része.A helyi vízre ki ki kell számolni a gép kapacitását, erre, pontosabban ennél egy kicsit kisebb értékre érdemes beállítani.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: sylvanus67 (377)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.04.05 0 0 379

Persze nélküle is lehet használni!

 

 

Hogyan?

 

Hogyan állítod be a víz kemenyseget? 

Előzmény: -Memme- (210)
östermelő Creative Commons License 2020.04.05 0 0 378

Ez úgy van megfogalmazva,hogy több féleképen lehet értelmezni,pont mint a törvényt vagy a bibliát.

Két regenerálás közt mindig annyi vizet lágyít perpillanat  amennyit épp használsz. Van idő/max liter korlát amit tud folyamatosan.

Az hogy a két regenerálás közt mennyi vizet tud lágyítani összesen az függ attól mennyi a gyanta benne és mekkora a víz keménysége,és a végén milyen hatásfokkal dolgozik. Bár legutolsó az szerintem egyforma minden gépnél a jobb hatásfok inkább azt jelenti,hogy egy regeneráláshoz mennyi sót és vizet használ el.

És ebben jó az ecowater,kevés sóval beéri. Egyszer kiszámoltam,hogy a drágább gép a só spórolással az élet ciklusa alatt a végén az olcsóbb. És négy év alatt rá se néztem csak évente egyszer.

 

Hát úgy írás közben jöttek a gondolatok sorban.

Előzmény: sylvanus67 (377)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.04.05 0 0 377

Idezet

 


A regenerálások között létrehozható lágyvíz mennyisége a lágyító kialakításától, a gyanta mennyiségétől és a víz keménységétől függ.

 

 

Ez azt jelenti, hogy a vízlágyító két regenerálás között legyartja a teljes lágyvíz mennyiséget?? 

previa6969 Creative Commons License 2020.04.05 0 0 376

Üdv

Ami még aranyos hogy ennek a két gépnek pont ellentétes a bekötése
Elég sok "hozzáértő" szerelőt bevisz a málnásba :)

 

Előzmény: loloandras (372)
previa6969 Creative Commons License 2020.04.05 0 0 375

Csak a fényezés miatt :)
Csütörtökön  mondta ezt egy kedves hölgy nekem "de jó végre valaki olyannal találkozni aki ért is ahhoz amivel foglalkozik"
Előttem már hárman nyúltak a géphez,ami nem jobb,hanem egyre rosszabb lett, pld valamiért a gép kevesellte az 5 perces vízfeltöltés helyett beállított 6 másodpercet
de találkoztam olyan géppel ami úgy ment 10 éven keresztül, hogy fordítva volt bekötve
Ellenben én is hallottam már kb 3X áron 60 ezer forintért történő beüzemelésről, kamu fénymásolt munkalappal ezáltal kamu garanciával is
Szóval valóban vannak érdekes dolgok oda vissza

Előzmény: sylvanus67 (374)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.04.05 0 0 374

Az 5. Pont a lenyomosabb, emiatt a többi fontosságú erősen csokken:(

Előzmény: loloandras (372)
östermelő Creative Commons License 2020.04.04 0 0 373

"Az Ecowater tudomásom szerint Lengyel, de nem innék rá vizet."

Nem lengyel hanem Usa.

Viszont a lengyeleknél volt régebben a legolcsóbb. Most úgy tudom nincs már akkora árkülönbség.

Előzmény: loloandras (372)
loloandras Creative Commons License 2020.04.04 0 1 372

Szia. Bwt aqa perla bio 75.  Ilyen vízfogyasztásnál és 20Nk felett ez a méret kell.

A nyomás ági lefolyó beköthető a gép felett, viszont van egy biztonsági elfolyó ág, aminek a bekötéséről, estleges elfolyásról gondoskodni kell(ene).

Az Ecowater tudomásom szerint Lengyel, de nem innék rá vizet.

Az Angol Bwt csak az Aquadial típust gyártja, ami olcsóbb de a víz paraméterei

miatt a fentartási költséged az egekbe szökne.

Az Aqa perla Német minőség, de a Bwt Budaörsi raktárában minden alkatrész megtalálható.

Tartósság:  Most újítottam fel egy Bwt Bevamat vízlágyítót, ami a Perla elődje.

Nem tudta már a beállított értéket, elkopott a belső szerkezet.

16 év után újra gyári minőségű a gép... Ja, kb. 25.000.- ft volt...

Minden vízlágyítót be kell üzemeltetni szakemberrel.

1: A garancia miatt

2: Vannak beállítások amihez a tulaj nem fér hozzá

3: A víz nyomását, keménységét is állítani kell.

4: Láttam gépet ami kétszer annyi sót fogyasztott

5:  Nekem is meg kell élnem valamiből...

Előzmény: Tomsojer68 (370)
loloandras Creative Commons License 2020.04.04 0 0 371

A vízkő vízlágyító beszerelése esetén nem fogja kimosni a vízkövet, nem lesz dugulás a csapoló helyeken. Lemezes vízkőleválás lehetséges, de az vízlágyító nélkül is.Pl: hirtelen nyomás esés-emelkedés.

Előzmény: -csövi- (369)
Tomsojer68 Creative Commons License 2020.03.28 0 0 370

Sziasztok!

Vízlágyító vásárlás előtt állok és most nagyon nincs időm kiművelni magam ebben a témában.

A paraméterek az alábbiak:

24 Nk bejövő víz (elvileg ua. mint a zalaszentgóti palackozott ásványvíz.

10m³/hó fogyasztás, de a vendégházat is el kell látnia ami jelentheti a pillanatnyi megduplázott vízelvételt.

Kazánház-pincében tervezem az elhelyezést.

Szennyvíz lefolyó a mennyezet alatt 70cm-re van.

Az Ecowater mennyire amerikai?

A Bwt angol gyáràban már jártam mint kamionsofőr...ha alkatrész kell lehet hogy könnyebben lesz mint az amcsiktól ebben a küszöbön lévő káoszban.

Aki márt értője ennek a szakágnak melyik készüléket venné magának?

Csilivili, wifi, stb árát inkább a tartósságra fordítanám.

Köszönöm az értő hozzászólásokat.

-csövi- Creative Commons License 2020.03.25 0 0 369

Ha meg beszerelésre kerül egy vízlágyító az meg kimoshatja a vízkövet a bojlerból és a vezetékekből?

Előzmény: loloandras (366)
loloandras Creative Commons License 2020.03.24 0 1 368

Szia!

 

Éves felülvizsgálat esetén 3 évre kitolható a GYÁRI garancia.

Ha nem húznak le akkor kb 20000 ft a felülvizsgálat plusz a kiszállás.

Szabott árak vannak és jegyzőkönyvet töltenek a felülvizsgálatról

Előzmény: föld kam (357)
loloandras Creative Commons License 2020.03.24 0 0 367

Szia!

 

Regenerálás után 300-500 literenként mérj vízkeménységet.

Amikor felmegy a Nk érték akkor újra regenerálni kell.

Úgy kell beállítani hogy megfelelő időközönként dolgozzon.

Szerintem 15-18 Nk-t levinni 5Nk-ra  14L gyantával kb 3000Liter vizet kellene meglágyitania.

A Bwt 16 liter gyantával 3600-3800 litert tud..

Előzmény: Pityinger1 (352)
loloandras Creative Commons License 2020.03.24 0 0 366

Szia!

 

Ha a hidegvízen 15-öt mérsz akkor a lágyító nem működik vagy rosszul van beállítva.

A beállításban 10.000. liter víz elfolyásakor regenerál.

Ez a típus max 2000-3000 liter vizet tud lágyítani, a többi elfolyik lágyítatlanul, nyersen...

A meleg vízen azért mérsz 5-öt mert a többi a víz melegítés helyén kicsapódik (bojler,kazán).

Előzmény: Hofika76 (341)
loloandras Creative Commons License 2020.03.24 0 0 365

Szia!

A Bwt is megoldotta a rálátást a gépekre.

A központ és a szervíz is látja hogy mi van a géppel.

Wifiről állítgatás butaság mindenki részéről.

Hadd ne nyúljon a gépemhez senki a távolból.

Plusz szolgáltatás is járni fog a Bwt-hez.

 - kifolyó víz érzékelés, baj esetén mágnesszelepes elzárás

 - sófutár

 - Kiépített szervíz szolgáltatás (Ausztria,Németország működik, Magyarországon teszt alatt, elvileg szeptembertől éles)

 

Előzmény: Csabex00 (339)
Fiddy Creative Commons License 2020.03.15 0 0 364

Sziasztok,

 

Van valakinek tapasztalata az Arezzo bsr (bluesoft) vizlagyitoval kapcsolatban? Hol lehetne rajta állítani a vizkemenyseget?

-Memme- Creative Commons License 2020.03.13 0 0 363

Szia!

 

Itt valami biztosan nem stimmel!  Ha a berendezés szakszerűen be van üzemelve, a készülék beállításai megfelelőek,  a by-pass szelepen jól van beállítva a visszakeverés akkor nem fordulhat elő ilyen. Ha a víz a jól beüzemelt berendezésen folyik át, úgy végbemegy az ioncsere, akkor pedig nem lehet vízkőkivállás.

Javasolnék egy beállítás elenőrzést!

Előzmény: Pityinger1 (352)
Philipcsiga_ Creative Commons License 2020.03.13 0 0 362

Agrovíz

Előzmény: -csövi- (361)
-csövi- Creative Commons License 2020.03.12 0 0 361

Hol nézted?

Előzmény: Philipcsiga_ (360)
Philipcsiga_ Creative Commons License 2020.03.12 0 1 360

Múlt héten néztem az EcoWater Comfort 300-at és nem volt készleten. Ma újra ránéztem és van rá 10% kedvezmény. Meg is rendeltem. Jó, hogy nem kapkodtam el a múltkorában.

previa6969 Creative Commons License 2020.03.10 0 0 359

Tedd 0-ra vagy 1 értékre hátha úgy jobban tetszik :)
Így is kaptál rá garanciát ?

Előzmény: Pityinger1 (352)
previa6969 Creative Commons License 2020.03.10 0 0 358

Karbantartással még + 2X1 év-el ki lehet tolni a garanciát, az 50% csak pillanatnyi érték ez esetben nem számít érdemi információnak
A te döntésed, ilyenkor átnézik, áttisztítják érdemes 8kg-os fertőtlenítő sóval átregeneráltatni stb. illetve 2-3 évente érdemes felújító szettet is tenni bele
/ez tömítéseket,stb tartalmaz /

Előzmény: föld kam (357)
föld kam Creative Commons License 2020.03.06 0 0 357

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy 1 éve használom a  BWT AQUADIAL softlife 15-ös vízlágyítót. 4,5-re állították be, 5m3 a havi vízfogyasztásom és egy év alatt 3 vagy 4 zsák sót használt el. Milyen sűrűn kell felülvizsgáltatnom, mert felhívtak a BWT-től, hogy jönnének az éves vizsgálatra. A kijelzőn 50%-ot mutat. Vagy érdemes évente vizsgálni?

 

Köszönöm előre is válaszotokat!

 

östermelő Creative Commons License 2020.02.29 0 0 356

Hát ehhez nemm tudok mit hozzá fűzni. 

Esetleg a vízben van olyan anyag amit a vízlágyító nrm szed ki? Víz vizsgálat volt vagy csak hasraütéssel lettt véve a lágyító?

 

Van a kevert ágyas töltés vagy mi a sima lágyító gyöngy helyett az nem tudom mit tud. Majd kapsz választ Memme-től.

Előzmény: Pityinger1 (355)
Pityinger1 Creative Commons License 2020.02.28 0 0 355

Nekünk viszont nem igazán akar lejönni. Pont ez lett volna a lényeg hogy ne kelljen  annyit subickolni  a vízkövet. Ma például a csempét próbálta letakarítani a feleségem, de még a vegyszer sem akarja lefele hozni a rajta lévő vízkövet.

Kaptam is hogy semmi haszna az egésznek.

Ezek alapján gyakorlatilag ablakon kidobott pénz volt a vízlágyító... 

östermelő Creative Commons License 2020.02.28 0 0 354

Jól mondod,nálunk is így van.Simán le lehet törölni.

Előzmény: -csövi- (353)
-csövi- Creative Commons License 2020.02.28 0 0 353

Nekem is ez van. De nem olyan hamar lesz vízkő foltos és könnyen lejön. Szerintem mivel a vízlágyító egy ion cserélő ezért a kalciumot cseréli ki nátriumra. Az is meglátszik de ne marja meg a fémet és könnyen lejön én lényegében le tudom törölni egy könnyed mozdulattal.

Előzmény: Pityinger1 (352)
Pityinger1 Creative Commons License 2020.02.28 0 0 352

Sziasztok!

Van egy érdekes problémám. 

Decemberben vettem egy EcoWater Comfort 300 vízlágyítót, amit be is üzemeltem.  A víz keménységet beállítottam 5Nk értékre. Le ellenőriztem BWT csepegtetős teszterrel is. Viszont azt tapasztalom hogy továbbra is vízkő foltos az üveg kabin, és a csaptelep is. Gyakorlatilag nem sokkal jobb a javulás.

A sima víz 16Nk, ezt lágyítottam 5Nk-ra, de nem sok javulás tapasztalható. Valaki találkozott már ilyen esettel? 

Sutee111 Creative Commons License 2020.02.20 0 0 351

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!