Keresés

Részletes keresés

Paleokrites Creative Commons License 2023.11.05 0 0 12422

egyébként nem tagadtam, csupán másképpen látok dolgokat....

Előzmény: Tiszta tudat (12420)
Paleokrites Creative Commons License 2023.11.05 0 1 12421

ez a gondolat nem buddhai találmány....

Előzmény: Tiszta tudat (12420)
Tiszta tudat Creative Commons License 2023.11.05 0 0 12420

"minden a mulandóságról szól.." 

 

Hogy tagadtad eddig,... mi történt? 

 

"A mulandóság a lét három ismérvének egyike a buddhizmusban. Ez a fogalom azt fejezi ki, hogy kivétel nélkül minden, ami feltételek függvényében létrejön, mulandó, és állandó változásban van." 

Előzmény: Paleokrites (12417)
evolúciómérnök Creative Commons License 2023.11.05 -1 0 12419

ja már megint a többes -szám. Anyájszellem erőt ad. Értelmet biztosan nemmmm

Előzmény: Paleokrites (12417)
evolúciómérnök Creative Commons License 2023.11.05 -1 0 12418

hogy a kiválasztottsági mizéri az agyadra ment, Az azért lehetséges mert nincsen eszed.
mit nem értesz azon, a tudatosodás útján lehet -buddhává-istenné- lenni.
ez pedig az evolúció lehetősége
jobbulást-tudatosodást-evolválódást

Előzmény: Paleokrites (12417)
Paleokrites Creative Commons License 2023.11.05 0 0 12417

minden a mulandóságról szól...., még akkor is, ha a jövőbe nézünk!

Előzmény: evolúciómérnök (12416)
evolúciómérnök Creative Commons License 2023.11.05 -1 0 12416

ha egyszer a mulandóságot hozza. Ha nem is leseprem, de szelektálom.
// nem nem az emberiséghozta létre. Az illetékesek hozták létre , Az emberiség 70% tutura annyit tud a villamos áramról ,, hol van a villanykapcsoló. A termékek előállírtásáról szintén semmit.....  . de vallás politika, szeretem -nem szerwetem-gyülölöm az megy. Nem gondolom engem irányítanának ideológiák, a szeretet nem szeretem nevében*/*érzelmi alapon/ //
S mert hit hű halandó vagy , már sokx írtam .. eszed ha agyad mégis volna .. nincsen. Lévén a halandóságért nem gondolom bárki is kiállna. Ha megunta magát , elpusztítja magát. De mint létforma -halandóiság- csupán valami tévedés.
Ha értenéd az emberszabásúságot, tudnád az vagy fejletlenségre, vagy az -embri forma- engedte lehetőségekkel élő, lény.
-evolúció-

Előzmény: Paleokrites (12413)
Paleokrites Creative Commons License 2023.11.05 0 0 12415

mi pusztul bele egyáltalán, mond mi?

Előzmény: evolúciómérnök (12412)
Paleokrites Creative Commons License 2023.11.05 0 0 12414

én nem tekintgetek magamra, nem vagyok nárcisztikum, te igen?

Előzmény: evolúciómérnök (12411)
Paleokrites Creative Commons License 2023.11.05 0 1 12413

ezek szerint valahol a vakablak és a négy fal adta sugallatokból ,eríted az ember, emberiség és az ezzel kapcsolatos dolgokat, talán vallásazonos ideafilozófia adja az értelmezések hava részét, te emberként érzed magad, vagy lénynek, netán tudatformának, testben lévő entitás vagy, mert nem érem mit akarsz kihozni szavaiddal, hisz az emberiség hozta létre azt a mérhetetlen tudást, amit ma csak úgy lesepersz, holmi sazintén emberi terelményre!

Előzmény: űrcsavargó (12410)
evolúciómérnök Creative Commons License 2023.11.04 -1 0 12412

miért volna "agya" annak, ami tudásnak tekinti amibe belepusztul

Előzmény: Paleokrites (12409)
evolúciómérnök Creative Commons License 2023.11.04 -1 0 12411

azért mert kényelmesbb magadra űgy tekinteni csupán az agyad vagy kiegészítő izékkel.
mintsem magadat tekintenéd agynak.*/*mert az illetékesek nem ezt mondják... s nem hiszed, ebbe halna bele az -ember-.

Előzmény: Paleokrites (12409)
űrcsavargó Creative Commons License 2023.11.04 -1 0 12410

próbáld értelmezni a -lény- , -ember-.
A tapasztalatom szerint az -ember- csupán az emberiséggel, saját maga és az emberiség viszonyával föglalkozik. A világegyetemet ha egyáltalán érzékeli is csupán mint számára épített diszlet ként...
A -lény- viszont a világegyetem polgáraként, tekint a vilájegyetemre mint élőjelyére... mit fenntart.

Előzmény: Paleokrites (12409)
Paleokrites Creative Commons License 2023.11.04 0 0 12409

ha értelmezni akarnám álláspontodat, akkor arra akarsz következtetni, hogy az agynéélküli ember tudata, tudatformája, tudatossága létezik....

 

számomra nem!

Előzmény: evolúciómérnök (12407)
evolúciómérnök Creative Commons License 2023.11.03 -1 0 12408
evolúciómérnök Creative Commons License 2023.11.03 -1 0 12407

tök mindegy milyen látókőr, tudás, értelem, az agy akkoris agy marad "

tök mindegy-hez képest, miért pont az agy marad-na?
.. mert, tökmidegy   :) 
csak az istentudhatja..  :)

Előzmény: Paleokrites (12406)
Paleokrites Creative Commons License 2023.11.03 0 1 12406

tök mindegy milyen látókőr, tudás, értelem, az agy akkoris agy marad és enélkül sem tudatosság, sem tudata nincs az embernek, de ha ezt nem érted a nagyon széles kllátómeződ kiterjedése miatt, akkor majd egyszer úgy is tapasztalni fogod...., de akkormár semmiről nem veszel tudomást... :)

 

így hiába győzzőn téged meg az ember, maradj buddhaturos, turjad a buddhaságot!

Előzmény: evolúciómérnök (12405)
evolúciómérnök Creative Commons License 2023.11.03 -1 0 12405

miért gondolod, az általad tudományként elfogadot teoriák, nem a saját 2dimenziós*/*földi-égi lét/ szűklátókörűséged okán kedvesek számodra.Lévén ugyan az a logika szülte ami a halandóság szükségét is igazolja számodra

Előzmény: Zellem Estelen (12404)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.11.02 -1 0 12404

Honnan veszed, hogy az agyadnak nem a gondolkozás az egyik funkciója? Miért nem fogadod el, hogy az agyaddal gondolkozol?

Ki és miként győzött meg az ellenkezőjéről?

A májét, epéét elfogadod, az agyét meg nem:-)

 

Ami az univerzumunkban elektromágneses sugárzás van, vagy foton, az honnan van? Honnan volt a hatalmas energia a "fotonkorszak" idején?Vagy a "nukleonkorszak" idején? 

És az a te kis életedben mit is számít?

Olyasmivel foglalkoznál, amit kevesen értenek, te meg fel sem fogsz?

Azt figyeltem meg, egyesek a fizika bizonyos állításait, a tudományos ismereteket, a saját kis hülyeségeik igazolására szeretnék használni.

Nem érdemes.

El kell olvasni a tudományos ismeretterjesztést, de "túlgondolása" csak a hülyeség láppos mezejére vezetheti a laikust.

És az roppant gyakori. Meg sokan még pénzt is tudnak a hülyítésük által szerezni.

Óvatosnak kell lenni!

 

https://mindenenergia.blog.hu/page/5?layout=1%3Fdesktop

Te ilyen helyekről informálódsz?

:-O:-P

Ugye nem?

Inkább: https://index.hu/tudomany/2023/07/28/higgs-bozon-tomeg-meres-isteni-rszecske/

Most akkor van tömege?;-)

Nem akarok ilyen vitát folytatni, mivel magam sem értek hozzá.

 

Az I.G. az nem "memetikai tudós", írni sem tud rendesen, ollóz és meglovagol...másképp is minősíthetném, de nem szándékom.

Amennyiben a "memetika tudomány" nem tőle várok infókat. Megtehetem?

És legyen itt egy idézet az általad "memetikai tudósnak" vélt I.G.-től : "

" A memetikának még nagyon sok kérdésre kell választ adnia, ahhoz, hogy tudománnyá válhasson."

 

Egyenlőre proto-tudománynak minősítik. A memetika elméletének híveit nevezik memetikusoknak.

Én nem vagyok "memetikus", nem a mémek halmazának vélem a tudatomat.

Ám osztom Savvas Zannettou vélemlnyét, ( Ciprusi Műszaki Egyetem PhD-hallgatója) aki szerint „a mémeket érdemes nagyon komolyan venni. Azokat ugyanis arra használják, hogy az információból fegyvert gyártsanak, amivel aztán manipulálni lehet a közvéleményt."

 

 

Előzmény: Nick & Nick (12397)
evolúciómérnök Creative Commons License 2023.11.02 -1 0 12403

a demokrácia vallás politika.. mentes */*oka fogyott/ értelmes lények közössége.// ha belehalsz a tudásodba , az miértt értelmes. Ha kiálsz halandóságod szükségéért az miért értelmes?/ halandói ideológia logika rendszerében -értelmes- értékrend hogyan lehetséges !?
Eistein is MÁR felismerte, a problémát abból a szemszügből megpldani.. sem felismerni nem lehet - ami létre hozta- ! Így -ezért igényed- mivel szabad magyrázni cáfolni szűklátókörűségedet. Nem haladja meg a terrorizmus, tudatlan erőszakosságát!

/evolúció/

Előzmény: Zellem Estelen (12401)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.11.02 -1 0 12402

A tojás az mennyire állati eredetű zsír?És mia jó és a rossz koleszterin?

Kinek hiszel ennek okán?

A tudománynak, vagy a "természet gyógyászatnak"?

Ha döntesz, mi alapján is?

Gyógyszer, vagy tyúkhúr tea, és rozmaring rágás?

Miért az "agyban" érzed, nem a májadban? Miként érzed az agyadat?

Nem lehet, hogy becsapod a "tudatodat"?

Előzmény: Nick & Nick (12398)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.11.02 -1 0 12401

Érdekes ha nem a diódban lévő agyat használod gondolkodásra,miközben az a funkciója.

Te fizikus lennél, aki elbírálja miként is működik a világunk? 

Ha tévednék, győzz meg tudományos oldalak által!

A felsorolt "részecskék" mind az anyag részei, és annak okán lettek detektálva.

A mém, és a memetika, reális ismeretet ad, miként juthatnék én is oda, ahol te vagy  a képzelgéseiddel.

Memetika tudóst meg nem is ismerek az oldalakról, csak hülyéket akik visszaélnek a szóval, és szájkaratéznek vele.

Jelesen az Ige.

Ő a leggyopárabb aki értetlenül hintené az észt.

Más?

Előzmény: Nick & Nick (12397)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.11.02 -1 0 12400

Vagy ahogy nevezted: Következettség.

 

Valami okán, ami az egészséged, úgy ítélled meg, következetesen egy étrendet követsz.Még azt sem tudhatod bejön, csak hiszed.

Ezért szómágia és szájszkander az ilyesmi:-)

Aki meg leszarja, lehet tovább él nálad!

Az őseid, felmenőid, nem törődhettek vele, mert labor eredményeik sem voltak.

Így nem is követhették az  adott és ajánlott étrendet, de még nem is törekedhettek rá.

Vajon aki törekszik, az tovább él?

És vajon minőségibb életet él?

Te tudhatod, meddig éltek a fölmenőid. És így nyilván szansobban élsz túl, mint ők?

Miközben ők az adott időszak termését fogyasztották,, vagy azon állatokat amiket ők dolgoztak fel!

 

Előzmény: Nick & Nick (12394)
Paleokrites Creative Commons License 2023.11.02 0 0 12399

A koleszterint a máj állítja elő, ha az megbetegszik akkor kontrolálatlanul termelődhet rossznak mondott koleszterin, egyébként az agy sem működik koleszteruin nélkül rendesen!

 

Ja, azon táblázatokból merítesz, amit ajánlanak, vagy jó neked, netán az összeset átolvasgattad és méárlegeltél?

 

Magyar, nemzetközi, amerikai, netán Japán, Európai szabványokat olvastál, vagy buddhista ajánlásokat?

 

ah, a rozmaring, meg más pszichotrop növény, ja ja, ahol a füstölők illatát szívják rendületlenül, majd egy idő után érzed a tüdődet is... :)

 

 

Előzmény: Nick & Nick (12398)
Nick & Nick Creative Commons License 2023.11.02 0 0 12398

Tisztában vagyok ezekkel,.... de a koleszteri szint csak az állati eredetű zsíroktól függ,... 

nem a "buddhista képzelményektöl" :) 

... az meg elég pontosan meg van határozva a táblázatokban.

Tehát tudom mi mennyi, és azt tudatosan teszem, eszem.

 

Rágcsálj rozmaringot, és az illó olaját amikor összegyűlt a

szájpadlásodban, tüdőzd le,... egyböl fogod érezni az

agyban a jótékony hatását a zavaros gondolatok ellen. 

Saját fejlesztés, termesztés ahogyan sok más vitaminban meg

tápanyagban gazdag növényem. 

 

... egy  kis időre kiszállok, mert nem akarok

sok energiát belefeccölni

Ne is kérdezz, vagy tegyél x re! :) 

 

Előzmény: Paleokrites (12396)
Nick & Nick Creative Commons License 2023.11.02 0 0 12397

Akkor miért hiszed, az agytól függő a tudat? 

Mi mástól? Nincs bizonyítva hogy az agytól függ. És ha bizonyítás nélkül elfgadod, az vallás

Az a dolga.Nem a szív, az epe teszi azt. Persze, mert ezeknek nem  a gondolkodás a funkciója. 

 

Miért hiszed hogy a tömeg nélküli részecskék önmagukban nem létezhetnek. 

Mert tudjuk miért és miként léteznek. Rosszúl tudod,... cseréld le,.. mert az egész univerzumot elektromágneses sugárzás tölti ki, aminek a kvantumai a foton. (háttérsugárzás) és ez nem az anyagból származik, ugyanis akkor még anyag sem volt. (fotonkorszak) 

 

Te tudsz olyant, ami nem anyagból, energiából jött létre? Persze. foton, bluon, higs bozon. 

 

Vagy miért tagadod a memetikát? 

Itt lent hivatkoztam rá, a vallás is egy mém.

Ja, a másik fórumon meg x re rakod a memetika tudóst az ellenszenv miatt. 

Az mennyire józan gondolkodás?....egyiktöl elfogadod, a másiktól nem. 

Lülönben a vallás nem mém hanem csak annak a tárgya az. 

 

 

 

Előzmény: Zellem Estelen (12395)
Paleokrites Creative Commons License 2023.11.02 0 0 12396

el kell keserítselek!

 

ma már teljesen más értékek vannak, amiket természetesen nem tüntetnek fel, így amit biónak kiáltanak ki sem az, sőt a tápanyag, vitamin, ásványi anyag tartalma jó ha a negyedrésze, avagy nyomokban van nlémely termék esetében..., de te egy buddhista képzelményből mazsolázzál nyugodtan, no meg persze azon tudósok kimutatásáából, akiket jól megfizetnek az ilyen-olyan adatokra és gyógyhatásúra, amilyen egy ideális potenciál vevőkőrt generál, ebbe estél bele?

Előzmény: Nick & Nick (12394)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.11.02 -1 0 12395

Akkor miért hiszed, az agytól függő a tudat? 

Mi mástól? Az a dolga. Nem a szív, az epe teszi azt.

Miért hiszed hogy a tömeg nélküli részecskék önmagukban nem létezhetnek. 

Mert tudjuk miért és miként léteznek. Te tudsz olyant, ami nem anyagból, energiából jött létre?

Vagy miért tagadod a memetikát?

Itt lent hivatkoztam rá, a vallás is egy mém.

 

Előzmény: Nick & Nick (12387)
Nick & Nick Creative Commons License 2023.11.02 0 0 12394

Ha megnézel egy táplálék táblázatot, ott láthatod mit tartalmaz

az adott kaja, az alapján magadtól is összeállíthatod azt a menüt

ami  egészséges számodra.

Nos ha ezt következetesen alkamazod, az bizony tudatosság.

 

Te mosod össze a vallással azért tíltakozol ez ellen annyira. 

 

Előzmény: Paleokrites (12393)
Paleokrites Creative Commons License 2023.11.02 0 0 12393

ah, te nagyon összemosol valamit a Tudattal kapcsolatban..., amit itt leírsz egyféle döntés, mérlegelsz és a lehetséges alternatívát választod, amit olyanoktól  veszel át, akik éppen ezzel foglalkoznak, de elmondom, nagyon sok sokféle táplálkozási irényadó van és te leteszed a voksot annál...

 

a tudat egyféle érzés, érzed, hogy te te vagy..., mint ember.  A tudatosság meg egyféle filozófiai besorolás..., ami  életen át tartó tanulás, saját szerzet tapasztalat és másoktól átvett szerzett tapasztalás!

Előzmény: Nick & Nick (12392)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!