Keresés

Részletes keresés

alric Creative Commons License 2003.07.05 0 0 26
Egyik kedvenc novellam Michael Moorcock-tol az Ime, az ember. A foszereplo visszamegy, hogy talalkozzon Jezussal. Meg is talalja, de nem pont olyan, amilyennek elkepzelte.

Nekem nagyon tetszett Tim Porwers regenye, az Anubisz kapui. Ez kicsit elter az eddig felsoroltaktol, mivel fantasy(magiat hasznalnak az idoutazashoz). Megis, annyira atgondolt es kovetkezetes, hogy siman elmenne scifinek is.

Meg egy jo konyv: Michael Swanwick - Bones of the Earth. Ez nem jelent meg magyarul. Amolyan Jurassic Park keresztezve idoutazassal. Egy expedicio visszamegy a multba a dinokat tanulmanyozni, de egy szelsoseges vallasi csoport felrobbantja az eszkozt, amivel visszaterhetnenek. Probalnak mentoalakulatot kuldeni, de ez nem olyan egyszeru: az idoutazast ugyanis - mint kiderul - nem az emberiseg talalta fel, hanem ajandekba kapta, es igen szigoru szabalyokat kell betartani a paradoxonok elkerulese miatt. A vegere persze kiderul, hogy kitol kaptuk az idoutazas technologiajat es hogy milyen celjuk volt ezzel.

-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.04 0 0 25
hehe. lebuktam: az előző kettő hsz.-t én követtem el :]]
meszkalin Creative Commons License 2003.07.04 0 0 24
Amúgy ha már beszélünk a Majmok bolygója filmváltozatairól (amikre a "filmfolytatások exponenciális min?ségromlási törvénye (c)" érvényes), akkor feltétlenül említést érdemel a könyv is, amit Pierre Boulle írt. Egyszer?en fenomenális. Az elejét?l a végéig fojtogatóan feszült, a legvégén meg van egy akkora csavar, hogy az ember pofánrúgva érzi magát t?le.
Er?sen ajánlom.

Hogyaza! Ma voltam rengeteg antikban, és pont láttam a könyvet, asszem párszáz ft-ért, de nem voltam benne biztos, h érdemes megvenni. Áá :[

Harry Potter - én ebbe nem szólnék bele, csupán ennyivel: amennyire tudom, távol tartom magam a témától, nem szeretnék ezen senkivel összeveszni....:]

És nem méltatuk még eléggé az id?utazásos könyvek ?sapját: H. G. Wells: Az id?gép
Olvassátok angolul, úgy jobb.
A szociáldarwinista dumáját én kicsit elavultnak érzem, de a végs? kép a horizonton függ? óriási vörös napkoronggal meg a lassan araszoló elkorcsosult lényekkel nagyon megfogott.

Ha hiszed, ha nem, több mint egy éve hajszolom a könyvet. Gyak. ma is ezért jártam meg a fél várost, de egyszerűen sehol semmi. Rohadt idegesítő :[[ Magyarul szeretném, de már lassan ott tartok, h ha látok egy angolt, azt is megveszem..[azért ódzkodtam tőle kicsit, mert azt hallottam, elég nehéz a nyelvezete]
Amennyiben tudsz/tudtok bármilyen beszerezhetőségi [van ilyen szó? :]] forrásról, akkor légyszi...!

Frequency kinek hogy tetszett? Én már írtam róla a topicindításban.

Előzmény: Tim the Enchanter (22)
meszkalin Creative Commons License 2003.07.04 0 0 23
Ha jól tudom, az általad belinkelt f451-en fent vannak az antológiák, amikben megjelentek.

Kösz, épp most töltöm őket lefele :]

King-et nem nagyon ismerem, csak a Setét Torony ciklust olvastam tőle. Nem rossz, nem rossz, sőt, meglehetősen egyedi, de nálam nincs az élbolyban.

Nem akarlak megtéríteni, de a ST pont nem jellemző Kingre, lévén az az egyetlen fantasy-szerű írása [najó, van még 1, de az nagyon nem tetszett nekem pl]. Mindeggy, nem kell off, bocs.

Asimov sokáig a kedvenc íróm volt, de valamiért ez az írása mindig elkerült. Azt hiszem ezúttal is kihagyom, nem tudom, ti hogy vagytok vele, de utálok monitorról regényeket olvasni... Csak akkor teszek kivételt, ha különösen érdekel a könyv, és sehogy máshogy nem tudom beszerezni (mondjuk nem is jelent meg magyarul).

Én is utálok monitoron olvasni, a halhatatlanság halálát is kinyomtattattam :]]

Ja, van amúgy egy Időstoppolók c film, azt látta vki? Én tervezem, bár kb 100%-ra tudom, h az általad jelzett 'kalap szar' kategóriába sorolható....:]

Előzmény: dercon (19)
Tim the Enchanter Creative Commons License 2003.07.04 0 0 22
>>Rövid vélemény A teremtés utolsó napjáról:
Hidd el, alapvet?en megváltozik a könyv, amint elkezd?dik az érdemi cselekény. El?tte túl kell jutni a nemtommilyen szicíliai szerzetes m?anyag... ereklyéjén, de utána szinte letehetetlen. Vegyél egy nagy leveg?t :)

>'Tim, the Enchanter', ez ugye Tim Burton-re utal? :))
Neeeem. :)
"What manner of man are you that can summon up fire without flint or tinder?"
"I... am an enchanter."
"By what name are you known?"
"There are some who call me... 'Tim'?"
Ha tudnék képet belinkelni:
http://www.mwscomp.com/movies/grail/inlines/20_tim.jpg

Így már ismer?s? :)

Amúgy ha már beszélünk a Majmok bolygója filmváltozatairól (amikre a "filmfolytatások exponenciális min?ségromlási törvénye (c)" érvényes), akkor feltétlenül említést érdemel a könyv is, amit Pierre Boulle írt. Egyszer?en fenomenális. Az elejét?l a végéig fojtogatóan feszült, a legvégén meg van egy akkora csavar, hogy az ember pofánrúgva érzi magát t?le.
Er?sen ajánlom.

Ha már itt vagyok:
Harry Potter és az azkabani fogoly :))))
Van benne id?utazás, végülis. :)

És nem méltatuk még eléggé az id?utazásos könyvek ?sapját: H. G. Wells: Az id?gép
Olvassátok angolul, úgy jobb.
A szociáldarwinista dumáját én kicsit elavultnak érzem, de a végs? kép a horizonton függ? óriási vörös napkoronggal meg a lassan araszoló elkorcsosult lényekkel nagyon megfogott.

Meg még kett?: Olaf Stapledon: Star Maker
meg egy másik aminek nem jut eszembe a címe.
A Star Maker arról szól, hogy ül a fickó a kertjében, nézi a csillagokat, aztán hirtelen elkezd utazni a csillagok között ide-oda a térid?ben, megismer más civilizációkat, végül találkozik magával a Csillagkészít?vel, és megismeri az univerzum végs? sorsát.
Jobb, mint ahogy itt elmondtam, bár elég nehéz olvasmány.

Egyel?re ennyi jut eszembe.

Előzmény: dercon (20)
dercon Creative Commons License 2003.07.04 0 0 21
Tegnapelőtt láttam minden idők egyik legrosszabb filmjét, a Frankenstein Unbound-ot, ami mellesleg egy időutazós történet. A rendezés egyenesen Edward D. Wood Junior színvonalú volt. Brian W. Aldiss egyik regénye alapján készítették, ezért kezdtem el nézni. Hogy miért néztem végig, azt ne kérdezzétek. (:
Szerintem a leggyalázatosabb film ebben a témában, de ha van más jelöltetek e megtisztelő címre, akkor elő vele! :)
dercon Creative Commons License 2003.07.03 0 0 20
Rövid vélemény A teremtés utolsó napjáról:
Egyébként megvan a könyv, már kétszer bele is kezdtem, egyszer még nagyon régen, egyszer meg idén, de az elején valahogy mindig elakadtam. Az mondjuk jó jel, hogy te is elismered a döcögős indítást. ;)

'Tim, the Enchanter', ez ugye Tim Burton-re utal? :))

Előzmény: Tim the Enchanter (17)
dercon Creative Commons License 2003.07.03 0 0 19
Kösz a novellacímeket! Esetleg nem tudod, elérhetők-e digitálisan, mármint netről?
Ha jól tudom, az általad belinkelt f451-en fent vannak az antológiák, amikben megjelentek.

Bilenkin : Metagalaktika 4/II
Sheckley/Brown : Gyilkos idő
Rocklynne : Metagalaktika 9
Willis : Fényévek 2

A Sembten-t szerintem nem fogod megtalálni, tavaly decemberben jelent meg az Átjáró magazinban.

Nincs meg véletlenül a Majmok bolygója film?
Sajnos nincs. Őszintén szólva én is nagyon régen láttam.

Amúgy eszembe jutott még egy jó időutazós story: Stephen King: Langolierek.
King-et nem nagyon ismerem, csak a Setét Torony ciklust olvastam tőle. Nem rossz, nem rossz, sőt, meglehetősen egyedi, de nálam nincs az élbolyban.

annak, akit érdekel: A halhatatlanság halála
Asimov sokáig a kedvenc íróm volt, de valamiért ez az írása mindig elkerült. Azt hiszem ezúttal is kihagyom, nem tudom, ti hogy vagytok vele, de utálok monitorról regényeket olvasni... Csak akkor teszek kivételt, ha különösen érdekel a könyv, és sehogy máshogy nem tudom beszerezni (mondjuk nem is jelent meg magyarul).

Előzmény: -boneheaD- (16)
-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.03 0 0 18
kösz a tippe[ke]t.

annak, akit érdekel: A halhatatlanság halála

[én még nem olvastam, de kíváncsivá tettél ezzel a promo-szöveggel :] ]

Előzmény: Tim the Enchanter (17)
Tim the Enchanter Creative Commons License 2003.07.03 0 0 17
Rövid vélemény A teremtés utolsó napjáról:

Arról szól, hogy az amerikai kormány(nak dolgozó tudósok) feltalálja('k) az időutazást, és ezt arra akarják felhasználni, hogy 5 millió évvel ezelőttre visszamenve, átszivattyúzzák az Perzsa-öböl olaját az Északi-tenger alá, ezáltal még "a kezdeténél" megfogva az olajválságot, és nyerő gazdasági pozícióba juttassák magukat.
Óriási erőfeszítéseket tesznek ennek érdekében: felszereléseket és csapatokat küldenek vissza 5 millió évvel ezelőttre. Ám amikor hőseink megérkeznek, lövések fogadják őket: kiderül, hogy az arabok megelőzték őket, ráadásul a felszerelés is használhatalan, mert egy hiba miatt 200 évvel korábbra küldték.

Számomra rendkívül kellemes meglepetés volt ez a könyv: ugyan az eleje kissé döcögősen indul, de a vége bőségesen kárpótol: lenyűgözően ábrázolja, ahogy a maroknyi idő-telepes megpróbál emberi életet elni az 5 millió évvel ezelőtti Földközi-ternger partján.
Bár mint minden időutazásos könyv, ez is összeomlik, ha elkezdjük logikailag elemezni - de egyébként nagyon kellemes könyv.
Nagyon hitelesnek találtam az ember előtti környezet leírását.
Úgyhogy melegen ajánlom.

Valamint még nem említettétek, ezért én ajánlom minden időutazásos könyvek legjobbikát:
Asimov: A halhatatlanság halála (End of Eternity)

-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.03 0 0 16
Kösz a novellacímeket! Esetleg nem tudod, elérhetők-e digitálisan, mármint netről?
Nincs meg véletlenül a Majmok bolygója film? Mert most voltam a tékában, és ott nyet, pedig érdekelne. Már épp akartam írni, h nyugodtan lődd le a poént, úgyse jutok hozzá, de előbb itt járt egy haver, és ő is mesélte, h nagyon jó a film, majd folytatta, h 'a végén pedig...' - és itt megkértem, h ne mondja tovább :]

A Tim Burton féle verzió nekem se tetszett túlságosan, ez abból is jól látható, h az általad említett jelenetre nem is emlékszem, annyira nem maradt meg bennem...csak vmi szabadság-szobros történet rémlik a végéről, halványan.

Amúgy eszembe jutott még egy jó időutazós story: Stephen King: Langolierek. Jelzett író amúgy is favorit nálam, a történet meg egészen érdekes, szokatlan aspektusból világítja meg a témakört. Érdemes elolvasni, mindenféleképp. A belőle készült film kétrészes egyébként, igazából - a King adaptációkhoz mérve - nem rossz, meg lehet nézni.

Egyébként holnap megyek, megnézek pár újabb antikváriumot, Wells Időgépe után kutatva...remélem több szerencsém lesz, mint az elmúlt hónapokban...:]]

+:

Az Időjárőr nekem megvolt, olvastam egy db-ig, aztán letettem, elvittem egy antikba eladni. Ennyit róla.
A Hyperion-ról hallottam már, többek között az általad említett összetettségéről is :]

Előzmény: dercon (15)
dercon Creative Commons License 2003.07.02 0 0 15
És hogy a topikcímhez hűen szó essen az irodalmi vonatkozásról is:

Regények

[Harry Harrison - A Technicolor® időgép]
Komolytalan, de jó humorú írás arról, hogy hogyan lehet profitálni az időutazásból... mondjuk egy filmstúdiónak. A csőd szélén álló cég egy vikinges filmet szeretne forgatni, és mivel váratlanul az ölükbe pottyan egy időgép, már nincs különösebb gondjuk a statisztákra és a díszletekre. :) A forgatókönyv is elkészülhet seperc alatt, csak vissza kell küldeni az írót a múltba, egy nyugis helyre. A producernek még az is megfordul a fejében, hogy mivel a stáb valójában csak egy napig volt távol (az igazi forgatás hetekig tartott), csak egy napos bért kell fizetni az alkalmazottaknak. (Ezt persze a többiek gyorsan leszavazzák:)

[Dan Simmons - Hyperion Cantos]
Ebben a regényciklusban többször is előkerül az időutazás, többféle formában, de itt valóban annyira sok szál és történés van, hogy képtelenség volna időutazós történetnek beskatulyázni a Hyperion-t. Azonban a második kedvenc regényem, így nem hagyhattam ki. ;)

Illetve ami még eszembe jut : Poul Andersontól az "Időjárőr" és Wolfgang Jeschkétől "A teremtés utolsó napja". Ezeket ugyan nem olvastam, de valaki más véleményezhetné őket.

Novellák

Nyilván kismillió van, úgyhogy csak pár a számomra legemlékezetesebbek közül, így első nekifutásra:

Dmitrij Bilenkin - A bizonytalanság elve
Robert Sheckley - Hideg, meleg
Frederik Brown - Tükörterem
Malte S. Sembten - Vakrepülés
Ross Rocklynne - Az idő csontvázat érlel
Connie Willis - Nonstop Portalesbe

dercon Creative Commons License 2003.07.02 0 0 14
Sajnos ezt nem tudom anelkul elmondani, hogy lelonem a film fo csattanojat, azt pedig nem szivesen tennem...
De ha meg igy is erdekel, leirom. Tim Burton ugyesen kiherelte a filmet, ezert nem tudhatod, mirol van szo.

Amugy az uj valtozatban is volt idoutazas, nem lattad?
Ezen rohogtunk utana vagy negyed oraig. :)))

Jelenet : Mark Wahlberg ul az urjarganyban, belekerul a nem-tudom milyen anomaliaba, es ekkor... a kabinban levo datumkijelzo el kezd porogni! Tim ezzel tudatta velunk, hogy idoutazas tortent. :)) Az nem zavarta, hogy a kabinon belul teljesen normalisan kellett telnie az idonek. De ha valamiert megis ilyen radikalis idoelmozdulas tortenik a kabin belsejeben... szerinted mi maradt volna a fohosbol? :] Egy marek por?

Előzmény: -boneheaD- (13)
-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.02 0 0 13
Szégyen gyalázat, de nem láttam az eredeti filmet, csak a remake-t, ami télleg nem nagy szám. Nagy vonalakban leírnád, miről szól, hogy kapcsolódik a témához? Köszi!
Előzmény: dercon (11)
dercon Creative Commons License 2003.07.01 0 0 12
OFF

Oké, az Opera valamiért kérdőjeleket rak a hozzászólásaimban lévő "ő" és "ű" betűk helyére, úgyhogy átállok Explorerre. (Ez most egyben teszt is:)

dercon Creative Commons License 2003.07.01 0 0 11
Kiegészítve a listádat, ide kívánkozhat a Majmok bolygója is, nem? Na nem éppen a Tim Burton féle remake-re gondolok, az szörny?-szörny? volt!
dercon Creative Commons License 2003.07.01 0 0 10
Azért, mert nem az alapján állítottam fel a sorrendet, hogy 'mennyire id?utazós' az adott film, hanem az alapján, hogy mennyire hatott rám. Nálam amúgy a DD és a 12 majom is ott van a (kategóriafüggetlen) top 10-es listámon, ezért említettem csak ezt a kett?t; a többi id?utazós film, amit láttam, elég távol áll ett?l.

De ha a DD nem ér, akkor :
1. 12 majom

:)

-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.01 0 0 9
üdv itt is! :]

a Donnie D. szvsz is hihetetlen nagy film, bár én még csak egyszer láttam. mondjuk azt nem teljesen értem, h miért sorolod be első helyre, mint időutazós movie, hiszen nem kifejezetten erről szól, ahogy te is írod a köv. hozzászólásodban.
más filmeket láttál esetleg? [témába vágóakat, ofkorz]

Előzmény: dercon (7)
dercon Creative Commons License 2003.06.30 0 0 8
Csak most olvastam a hozzászólásod. :) Valami gond volt az index-szel, vagy az én hozzáférésemmel.

A Donnie Darko hihetetlen nagy film!
Valóban nem csak az időutazásról szól, de fontos szerepe van a történetben.

Előzmény: -boneheaD- (6)
dercon Creative Commons License 2003.06.30 0 0 7
Kedvenc időutazós filmjeim a
1. Donnie Darko
2. 12 majom

Az Idővonal nem volt rossz regény, de kiemelkedőnek se nevenzém.

-boneheaD- Creative Commons License 2003.06.30 0 0 6
>Egyébként a könnyen filmre vihetőség nem igazán pozitív jelző egy könyvre, ugyanis azt tapasztaltam, hogy az igazán jó könyvekre inkább az a jellemző: nehezen vihetők filmre

Ez így is van, általában. [pl fight club, stb.]

>Nekem végig, amikor olvastam, olyan érzésem volt, mintha egy film alapján írt könyvet olvasnék. Lehet, hogy azért, mert MC eleve filmre tervezte a könyvet?

Nem hinném. Én legalábbis nem éreztem ilyesmit, szvsz önmagában is megállja a helyét.

A Donnie Darko-t láttad? 'Vhol' az is érinti a témát...

Előzmény: DuDoR (5)
DuDoR Creative Commons License 2003.06.30 0 0 5
> A Timeline-ról még annyit, - nem tudom mennyire közismert tény - h ez is egy Michael Crichton műből készült, uezen címmel.

Van aki tudja, de biztos jócskán akad, aki nem. Nekem csak utána jutott eszembe, hogy érdemes lett volna beleírni ezt is, hátha jól jön az infó valakinek.

> Magyarul Idővonal néven jelent meg, és szerintem iszonyú jó könyv, én nagyon imádtam/imádom.

Nekem végig, amikor olvastam, olyan érzésem volt, mintha egy film alapján írt könyvet olvasnék. Lehet, hogy azért, mert MC eleve filmre tervezte a könyvet?

> hisz a történet nem túl bonyolult, a megvalósítást is meg lehetne oldani egész ügyesen.

Meg is oldották, ugy tünik. Már trailer is letölthető, de igazából nem mutat túl sokat.
Egyébként a könnyen filmre vihetőség nem igazán pozitív jelző egy könyvre, ugyanis azt tapasztaltam, hogy az igazán jó könyvekre inkább az a jellemző: nehezen vihetők filmre.

Előzmény: -boneheaD- (4)
-boneheaD- Creative Commons License 2003.06.30 0 0 4
A Timeline-ról még annyit, - nem tudom mennyire közismert tény - h ez is egy Michael Crichton műből készült, uezen címmel. Magyarul Idővonal néven jelent meg, és szerintem iszonyú jó könyv, én nagyon imádtam/imádom. A filmről én nem tudok személyszerint semmit, de reménykedem, hisz a történet nem túl bonyolult, a megvalósítást is meg lehetne oldani egész ügyesen.

>Az egyirányú, csak a jövőbe előre utazás is időutazás? Pl. ha valakit elaltatnak...

Nézd, ez szerintem felfogás kérdése. Valahol nevezhető annak is, ennek a fénysebességgel-utazás dolognak is van egy ilyen olvasata is. De nem igazán tudom. Hogy őszinte legyek: én nem tartom annak. Lehet, h túl maradi felfogású vagyok, de nálam az időutazás alapvető 'kelléke' [hülye szó ide, tudom] valamiféle átjáró [időrés, stb.], portál, jármű, ilyesmi. Anno ment egy sorozat, ha jól rémlik, ahol ilyen injekció féleséget használtak: a fazon kapta a szurit, fény, villanás, és már ott is volt a kívánt korban. Ilyen nyomozós volt, el kellett kapnia az időszökevényeket. V mi. Lehet, h totál rosszul emlékszem...

Előzmény: DuDoR (3)
DuDoR Creative Commons License 2003.06.29 0 0 3
> Ebben a topikban az időutazásról szóló könyvekről, filmekről lenne szó

Az egyirányú, csak a jövőbe előre utazás is időutazás?
Pl. ha valakit elaltatnak, hibernálnak, stb. és pár száz év múlva felébred, akkor időutas?
Vagy ha egy fénysebességközeli űrhajóval utazgat, és évszázadok múlva, de csak egy-két évvel öregebben ér haza, akkor időutas?

Előzmény: -boneheaD- (-)
DuDoR Creative Commons License 2003.06.29 0 0 2
A legközelebbi időutazásos film a Timeline lesz (tervezett dátum: nov 26.), vagy tud valaki mást is a közeljövőben?

http://www.thetimelinemovie.com/

DuDoR Creative Commons License 2003.06.29 0 0 1
http://www.timetravelreviews.com/
Csokis Creative Commons License 2003.06.29 0 0 0
Nulladik típusú találkozások? :-)
Előzmény: -boneheaD- (-)
-boneheaD- Creative Commons License 2003.06.29 0 0 topiknyitó
Bevallom, a fenti témakör számomra nagyon kedves: erről szinte bárhol, bármikor, bárkivel el tudok beszélgetni, egyrészt mert szerintem kimeríthetetlen, másrészt mert a fantázia egyik alapja. - Ugyan kinek ne tették volna fel a kérdést: ha tehetnéd, hova mennél az időben? Melyik korba? Szeretnél találkozni egy ősemberrel? Beethovennel? Napoleonnal? egy rokonoddal? Mit szeretnél látni: a dinoszauruszokat, a piramisok építését, a világháborúkat, v mást? A lehetőségek, ahogy mondani szokás: korlátlanok, pontosabban csak a fantázia szab határt.
Ugyan tudományosan a dolog - még - nincs bebizonyítva, sok a pro/kontra érv, ez nem akadályozza meg az írókat, filmeseket, h feldolgozzák a témát.

Ebben a topikban az időutazásról szóló könyvekről, filmekről lenne szó, de akár mehet az eszmecsere bármiről, ami érinti a témakört.

Csak így hirtelen, pár említésre méltó példa:

- filmek:
- Vissza a jövőbe! - ki ne ismerné? halhatatlan trilógia, amely rendkívül ötletesen dolgozza fel az utazásban rejlő sok paradoxont, humort, kalandot. Felejthetetlen idézetek, beszólások, jelenetek. Kevés olyan emberrel találkoztam, aki ne szeretné.
- 12 Majom - számomra szintén egy etalon, bár ez teljesen más, mint a BTTF. Őrület, káosz. Roppant komplex, ám nem túl könnyen emészthető [anti]utópisztikus movie. Erről is szinte a végtelenségig lehetne beszélgetni, lévén annyi kérdést vet fel...Mindenesetre szvsz Terry Gilliam ezzel nagyon is maradandót alkotott.
- A gömb - sok embernek nem tetszett, nálam ez is egy favorit. Bár az időutazás itt gyakorlatilag másodlagos, azért érintőlegesen jelen van. Érdekes, s ha belegondolunk a helyzetbe, amit a történet teremt, hááát...szerintem elég meredek. Amúgy Michael Cricthon azonos című regényéből készült.
- Az időgép - sajnos csak az újabb változatot láttam, ami elég felejthető. Ami tetszett benne: a vizuális megjelenítés, bár tudom: ez manapság nem nagy kunszt...Ami nem tetszett: olyan rövid, fura, semmitmondó az egész. Az eleje szvsz jól indul, majd amikor a főhős eljut a jövőbe, ott annyira gyenge az egész 'konfliktus', h feszültségteremtésre se jó. Nyilván köztudott, h H. G. Wells regényének adaptációja, amit akárhogy keresek, egyszerűen nem tudok sehol megvenni!
- Frequency - milyen lenne rádión keresztül kommunikálni a múlttal, ezáltal folyamatosan változtatva a jelent? Ezt a kérdést feszegeti a 2000-es film, szerintem nagyon is élvezhetően. Nem túl bonyolult, de szvsz egész ötletes, én jól szórakoztam.
- Végső visszaszámlálás - akadályozzuk meg a Pearl-Harbor-i támadást! Legalábbis ez a célja - ha jól rémlik, rég láttam - a hősöknek, egy véletlenül, valamiféle időhurkon keresztül történt utazásból való megérkezés után. Sok mindenre nem emlékszem belőle, csak a téma miatt maradt meg bennem :]

Hú, még tudnék írni, de már így is hosszú lett. Pardon. De nem véletlenül mondtam, h nagyon kedvelem a témát, és gondoltam, nem intézem el egy 2 soros első hozzászólással...tehát várok mindenkit, akinek van kedve ilyesmiről beszélgetni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!