Keresés

Részletes keresés

m_péter Creative Commons License 2015.11.22 0 0 1490

Szia...

Próbáld meg újból feltanítani a távirányítót.

Nice motoroknál előfordul a felejtés.

Ha nem sikerül esélyes hogy kuka mert elég kényes a rádió moduljuk.

MP

 

Előzmény: camjoe (1489)
camjoe Creative Commons License 2015.11.19 0 0 1489

Sziasztok. Öt redőnyünkből kettő elromlott egy hónap különbséggel. A redőnyöket Nice motor mozgatja vagy mozgatná de valószínüleg cserélni kell, mert meg sem moccannak a hiába nyomkodom a távirányítót. Viszont nem találok szerelőt, mert a Nice motort senki nem vállalja. Más motor is jó lenne, de akkor két távirányítót kellene használni. Többen megpróbáltak rávenni, hogy cseréltessem ki az összeset, mert a Nice nagyon rossz minőségű és már amúgy is 7-8 évesek.

Tényleg ennyire rosz a Nice vagy minden motort cserélni kell 8 év után? Javítani nem lehet a Motorokat?  Milyen márkát válasszak, ha tényleg cserélni kell mind? Melyik megbízható és nagy márka, amihez 8 év múlva is találok alkatrészt? 

 

lapar Creative Commons License 2015.11.16 0 0 1488

Gavron-ról valakinek infó?  Full-solar?

lapar Creative Commons License 2015.11.15 0 0 1487

Redőny beszerzés előtt állunk.

Alu lenne aranytölgy szinben, és több ajánlatot kértem. Köztük van a lentebb említett Gredex is.

A 16. ker. Hoffmann redőnyről van valakinek info?

Ami érdekes, hogy a drágább ajánlatok Aluprof redőnyt írnak, míg egy olcsóbb (Ablakland) Alante tipust. Mi lehet a kettő közt a különbség, mert több, mint 20 % az eltérés. Persze más is lehet az ok.

tronik Creative Commons License 2015.09.03 0 0 1486

FB-ra raktam anno értékelést, leszedték megint. Fotó is volt.

Előzmény: HoIsti (1484)
tronik Creative Commons License 2015.09.03 0 0 1485

Beltéri ajtókat vettem. Beépíteni nem jöttek el, a raktáruk siralmas. Egyik ajtóm sérült volt gyárilag. (60e  ajtó) Valakinek a beépített nyílászárói nem működtetek. Amíg fizetsz jófejek, utána le se szarnak. Egy asztalos is panaszkodott rájuk. Olcsó húsnak híg a leve! Marketingjük jó.

Előzmény: HoIsti (1484)
HoIsti Creative Commons License 2015.08.19 0 0 1484

Sziasztok,

 

alumínium redőny vásárlása előtt állok, több helyről kértem árajánlatot és a "Jola" cégtől elég kedvezőt kaptam.

 

Esetleg tud valaki erről a cégről valamit milyen minőségűek a termékeik?

 

Előre is köszönöm

goodtip Creative Commons License 2015.07.06 0 0 1483

Csak a Grédics (Gredex) Kft-t ne!!! Lassú, nehézkes ügyintézés, csak a kasszánál megy minden hibátlanul. Nem tartják be a megígért időpontokat, a munkájuk meg silány. Az 5 év garanciával vállalt alig használt redőny már kétszer leszakadt, a javítást pedig szinte lehetetlen elérni náluk. Nagy hiba, ha őket választjátok.

BECKER red Creative Commons License 2015.07.03 0 0 1482

JA, ÉS MÉG ANNYI,HOGY A MÁSIK LAKÁSOMBAN KÍNAI REDŐNYÖKET VETTEM ÉS HIBÁTLANUL MEGY 4 éve.....IDE IS EZT KELLETT VOLNA VENNEM CSAK GONDOLTAM VESZEK KOMOLYABBAT,DE NEM SIKERÜLT!!!!!!!!!!

BECKER red Creative Commons License 2015.07.03 0 0 1481

ÜDV!Én Bekcer redőny és zsalúzia rendszert vásároltam több millió forintért amivel 2 éve még GARANCIÁLIS PROBLÉMÁKKAL KÜZKÖDÜNK VAN OLYAN REDŐNY AMI MÉG 1x SEM MOZDULT MEG ÉS ÁLLANDÓAN CSAK AZ IGÉRETEKET KAPOM ,DE MEGOLDÁS NEM SZÜLETETT!!!SZÓVAL ÉLETEM EGYIK LEGROSSZABB VÁLASZTÁSA VOLT...SAJNOS!!!!!

megrendel Creative Commons License 2015.06.28 0 0 1480

Nekem felemás tapasztalatom van a Grédics kft-vel kapcsolatban. Nagyon meggyőző volt a reklámjuk és a bemutató termük úgyhogy náluk rendeltem meg a redőnyeimet. Azt ígérték, hogy kb. hàrom héten belül be is szerelik. Ezzel szemben majdnem két hónapot kellett várni hogy eljussanak hozzám. Már nagyon elkeseredett és ideges voltam és már azon gondolkodtam hogy visszakérem a pénzem. Aztán nagy nehezen eljutottak hozzám és amit akkor kaptam mindenért kárpótolt. Két nagyon profi, maximálisan hozzáértő szakember érkezett. Mindent gyönyörűen az igényeimnek megfelelően felszereltek. Tényleg nagyon értettek hozzá. Nemrég még mindketten Svájcban dolgoztak. Szóval ha garantàlni tudják, hogy ők fogják beszerelni akkor ajánlom a céget. Úgy tudom több csapat is dolgozik náluk úgyhogy alapból nem biztos, hogy őket küldik. 

Előzmény: totyy (1479)
totyy Creative Commons License 2015.06.27 0 0 1479

Sziasztok!

Már nagyon rég válogatok a cégek közt és végül eljutottam a Grédics kft-hez.(új nevük Gredex). Szereték redőnyt és napellenzőt is. Van valakinek tapasztalata velük kapcsolatban? Minden véleményt megköszönök. Elég nagy beruházás előtt állunk és szeretnénk jól dönteni.

Mr O Creative Commons License 2015.05.31 0 0 1476

Sziasztok!

Alumínium vagy műanyag redőny?A napokban jönnek mérni és az árajánlattal,de igazából nem tudtam eldönteni melyik lenne jobb.Sokan dicsérik az alut ,higy tartósabb stb...De megéri a felárat?

 

Köszi!

Robertooo# Creative Commons License 2015.05.29 0 0 1475

Eladó a képen látható komplett redőnyvezérlő készlet.

SOMFY SOLIRIS IB szélerősség és napsütés érzékelő készlet, ami tartalmazza a belső központi redőnykapcsolót is!

Cikkszám: SOMFY 1818188

Újonnan vettem, nem építettem be, a padláson állt a dobozában. 

 

Redőnyönként szükséges még 1db Somfy 1810281 motorvezérlő beszerzése.

email publikus

 

 

Ár: 10.000.-Ft

 

szin-s Creative Commons License 2015.05.26 0 0 1474

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni redőnyszerelében jártas szakiktól,adott 5db újonnan beépített műa.ablakom fölötte beépített régi fa redőnytok.Terveimben szerepel a redőny felújítás,amit szeretnék alu lamellás dió színben majd később motorizálnám.Addig el jutottam,hogy meg vettem a lefutókat dió színben utána sajnos emberem távozott az élők sorából.Az lenne a kérdésem mire van még szükségem,hogy komplett össze álljon a redőny,honnan lehet legolcsóbban beszerezni az alkatrészeket,és mennyibe kerülnek.Abak méreteim:4db120x135 ill.1db180x135.

Előre is köszönöm segítségeteket.

m_péter Creative Commons License 2015.05.20 0 1 1473

Szia...

Az adatlapomon megtalálod az e-mail címemet.

Kérdezz bátran.

MP

 

Előzmény: Wick84 (1472)
Wick84 Creative Commons License 2015.05.19 0 0 1472

Üdv! Alu redőnyben jártas szaki segítségét szeretném kérni, lenne pár nem teljesen épeszű kérdésem :D Emailben ezt fel is tenném ha valaki nyitott az ilyesmire :D köszönöm :)

lmonika72 Creative Commons License 2015.04.14 0 0 1471

Amennyiben szeretne valaki olyan "szakembert" hívni, aki 2x mérés ellenére is rossz méretű redőnyt visz ki, és ezek után sem követ el mindent annak érdekében, hogy ezt a hibát orvosolja, azoknak ajánlom hívják a Hernádi Árnyékolástechnikát. Csak ajánlani tudom azoknak, akik túl nagy nyugalomban élnek és ezért egy kis izgalomra vágynak.

m_péter Creative Commons License 2015.03.22 0 0 1470

Sajnos nem...

Teljesen más elven működik a műanyag és az alumínium lamellába való arriter...

Előzmény: 13ferenc (1469)
13ferenc Creative Commons License 2015.03.22 0 0 1469

Köszönöm a válaszod, de nekem max. 20-25db kellene. Az aluhoz valót nem tudom megfaragni, hogy jó legyen?

Előzmény: m_péter (1468)
m_péter Creative Commons License 2015.03.22 0 0 1468

Szia...

 

Próbáld meg a Portos-nál.

Ezzel a kóddal és névvel fut.

APA 52-PCV - LAMELLA ELCSÚSZÁST GÁTLÓ PCV-52-ES PROFILHOZ

Csak viszonteladókat szolgálnak ki.

És ha jól tudom nincs nekik raktáron. Csak rendelésre.

Azt nem tudom hogy minimum hány ezer db-ot kell rendelni.

 

MP

 

Előzmény: 13ferenc (1467)
13ferenc Creative Commons License 2015.03.22 0 0 1467

Sziasztok!

 

Műanyag Maxi redőnyléchez szeretnék arritert felszerelni, de csak aluhoz találok mindenhol. Tudnátok segíteni, hogy hol találok műanyaghoz felszerelhetőt, akár kis átalakítással is.

Köszönöm!

m_péter Creative Commons License 2015.03.08 0 0 1466

Szia...

 

 

"Kérdésem az, hogy egy adott ablak méretre más más gyártmányú vakolható külső tok méreteiben mekkora különbségek vannak, és ha most a tervek elkészülnek X típusra, de a beépítéskor lehet, hogy Y típus lenne kiválasztva, gond lehet-e a beépítésnél?"

Mindegyik gyártó nagyjából ugyanazokat a méreteket használja. 1-2mm eltérés lehet.

 

"A tervező kérte a külső vakolható redőnytok típusát"

A tervezőknek tudniuk kellene, hogy milyen méretek jöhetnek szóba.

Évek óta járjuk a tervezői irodákat, hogy ismertessük az árnyékolástechnikai rendszereket.

Ezek a termékek már az esztétika, hővédelem, fényvédelem, gépészet (stb.) részét képezik így ugyanolyan alkotóelemei egy épületnek mint a beton, a tégla vagy a cserép.

Mi tenne ez a tervező ha belefutna egy épületautomatizálási rendszerbe elektromos árnyékolókkal?

Persze a mai napig vannak olyanok akik elutasítják ezt.

 

"Maguk a redőnyök csak később kerülnének bele."

Ezt a megoldást nem javasolnám.

 

"Két ablakos cégtől már kértem ajánlatot."

Ők nem tudják megadni a kért méreteket?

 

U.I.:

A végleges méretekhez kellene a pontos igény is.

Milyen külső tokos redőny?

Milyen működtetéssel?

Lesz-e rovarháló rendszer? Ha igen, milyen?

Stb...

 

Bármi kérdés felmerül még nyugodtan kérdezz.

 

 

MP

 

Előzmény: Tele kérdéssel (1465)
Tele kérdéssel Creative Commons License 2015.02.26 0 0 1465

Kedves Fórumozók!

 

Tervezés alatt álló háznál a kiviteli tervek elkészítéséhez a tervező kérte a külső vakolható redőnytok típusát, méretét. Mivel még csak a tervezésnél tartok, így az ablakok méretein kívül abban vagyok biztos, hogy műanyag ablakokat szeretnék redőnyökkel. Két ablakos cégtől már kértem ajánlatot, de még nem döntöttem el, hogy melyiket válasszam és még mire az ablakok beépítésére kerül a sor, lehet hogy még egy harmadik típus is szóba jöhet. Drágább ablakok beépítésénél szinte biztos, hogy anyagi forrásaim csak a redőnytok beépítésére adnak lehetőséget, maguk a redőnyök csak később kerülnének bele. 

Kérdésem az, hogy egy adott ablak méretre más más gyártmányú vakolható külső tok méreteiben mekkora különbségek vannak, és ha most a tervek elkészülnek X típusra, de a beépítéskor lehet, hogy Y típus lenne kiválasztva, gond lehet-e a beépítésnél?

Válaszokat előre is köszönöm.

vzsolo Creative Commons License 2015.02.26 0 0 1464

Inkább nem kockáztatnék a műanyaggal, mondván hátha a barnából még nem spórolták ki a PVC-t. Ráadásul a sötétebb színű redőnyöket maguk a webshopok sem ajánlják napsütötte homlokzati oldalakra, mivel állítólag annyira felmelegszik, hogy ellágyul és a dilatáció miatt deformálódik.

Előzmény: Palási (1462)
z350 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 1463

Tudok ajánlani egy megbízható redőnyöst,nekünk faredőnyöket gyártottak,többet is.A minőség kiváló,korrekt volt az ár is.Régóta vannak a szakmában.

 

http://www.meszarosredonyos.hupont.hu   vagy   http://www.mzroll.clx.hu

 

 

Palási Creative Commons License 2015.02.23 0 0 1462

És miért nem a köztes megoldást választod    ?

Azaz maradsz a műanyagnál, csak nem a hitvány, de mutatós fehéret teszed fel, hanem a világos barnát.

 Nekem olyanok vannak nagyjából 30 éves élettartam átlaggal és még mindig semmi probléma. A legrégibb pont 36 éves.

 Vannak egyenesek és vannak íveltek is.

 De lehet ma már minden anyag hitvány.

 

Na ezt nem tudhatjuk.

Előzmény: vzsolo (1461)
vzsolo Creative Commons License 2015.02.22 0 0 1461

Sziasztok!

Problémaismertetés (hiszti), átugorható:

2005-ben a ház DK-i homlokzatán az addigi faredőnyök lecserélésre kerültek egyforma, fehér műanyag redőnyökre. A felszerelést követő 6. évtől az egyik redőnynél évente 1-2 léc áttetsző, egymásba kapcsolódó perforált része eltörik, melyek helyére a másik redőnyből pótolok léceket (szerencsére [a költség növelése érdekében] anno ráhagyással építették be). Így, bár különösebben nem érdekelt az árnyékolástechnika, mára már csukott szemmel szét ill. össze tudom szerelni ezeket. A két egymás mellett lévő redőny között csupán annyi a különbség, hogy az eddig hibátlan redőny napi szinten fel van húzva, így nem kap akkora UV terhelést, mint az, amelyik szinte mindig le van engedve, legfeljebb a perforáció megjelenéséig van részlegesen felhúzva. Az, hogy hitvány anyaga lévén nem csak rideggé válik fény hatására (ennyire UV álló), de át is engedi azt, árnyékolástechnikai szempontból használhatatlanná teszi számomra a műanyag redőnyt. Mivel pedig mind a türelmem, mind pedig a rendelkezésemre álló felhasználható anyagok végesek, úgy döntöttem, hogy alumínium redőnyt szerelek fel. Sötétítés szempontjából valószínűleg nagyságrendekkel kielégítőbb lesz a műanyagnál lévén, hogy anyagában nem fényáteresztő. Azonban némi fenntartással kezelem az alumínium redőnyt is, mivel az, hogy PU habot alkalmaznak az ALAKTARTÁS biztosítására azt sugallja számomra, hogy az alumínium redőnyből a profit maximalizálása és a beépített élettartam elérése érdekében kispórolják annak névadó anyagát, az alumíniumot. Mivel azonban várhatóan kiküszöböli a műanyag redőnynél tapasztalt hibákat, ezért teszek vele egy próbát.

Kérdésfeltevés:

Milyen módon kapcsolható össze az alumínium redőnyléc a fa tengellyel (Igen, fa. Nem lett kicserélve és nem is áll szándékomban.)? Gondolom a műanyag redőnyöknél látható tengelyre csavarozás az alumínium vékonysága miatt nem járható út. Járható e a jelenlegi übergány megoldás, miszerint a redőnylécen késsel ejtett nyíláson átfűzött gurtni darab van a tengelyre csavarozva? Vagy rácsavarozható a - fém tengelyhez használhatónak hirdetett - féder a fa tengelyre? Tengelyen lévő távtartó hiányában ejt e sérülést a féder a redőnylécen? Minden esetben elemeli a féder a felső pár redőnylécet, utat biztosítva így a fény bejutására a perforációkon?

Köszönöm!

E547_GT Creative Commons License 2015.02.04 0 0 1460

Szia én szécsényi vagyok és a neten (olx, jofogas stb) találtam több hirdetést is de itt nógrádba azért nem annyira jó a felhozatal.. Aztán kérdezősködtem a szomszédoknál is nekik egy gyarmati redőnyös (Ledeczki János) készítette és ők elégedettek voltak, ajánlották nekem is. (ja a tarjániaktól óva intettek nem tudom pontosan miért na mind1) Telefonos megkeresés utána 2 napra rá ki is jöttek, lemérték, majd a megbeszélt kéthetes határidőn belül hozták is az árút (4ablakra) ami nekem pozitív volt. Konkrét árat nem írok mert ahány ablak annyi variáció gondolom... Ja amikor kijöttek ott lefixáltunk a megbeszélt árat  és miután végeztek akkor is az az ár maradt :) Hirtelen ennyi.

Előzmény: Bendegúz76 (1457)
redőnyszerelés Creative Commons License 2014.12.07 0 0 1459

helo.igen az egész redőnyt az a két csavar fogja de általában 4 lukat szoktak neki előfurni.azzal felfogatod a redőnyt az ablakra,de elötte kifurod a lyukat a gurtninak,átfűzöd belülre mert utána nehezebb lesz ha ezt elötte nem csinálod meg. utána jön a láb,azokat természetesen méretre vágod.azt magasságtól függően előfúrod,felcsavarozod és amit kaptál hozzá azt tükörgombnak hívják ha fent van a láb akkor rápattintod arra a részre amit elötte felcsavaroztál a lábra.benlül befűzöd a gurtnit az autómatába és szinte kész is.

Előzmény: Törölt nick (1458)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!