Keresés

Részletes keresés

spacc Creative Commons License 2004.12.21 0 0 151

.....  + ÁFA!    :)))))

 

 

Előzmény: SPafi (150)
SPafi Creative Commons License 2004.12.21 0 0 150

npn!

 

Akár audiofil is lehetne a csatoló elkó nélkül, de ha hangosításra kell, akkor még ennél is jobb zárlatvédelem dukálna. (Ez talán 1 mp-ig elviselheti az előzővel szemben.)  Ezen kívül valamivel nagyobb kivezérelhetőség is jól jönne.

 

Én azt javasolnám, hogy gyere el hozzám a műhelybe, és adok

- brutális trafót,

- nagy rakás elkót,

- hűtőbordát,

- végtranyókat,

- kapcsolási rajzot,

- beültetési rajzot,

- gyártott NYÁK-ot,

összerakod, és lesz egy 2*300 W-os frankó, zárlatvédett diszkóerősítőd 28000 Ft-ból! (+ doboz)

Előzmény: npn (146)
spacc Creative Commons License 2004.12.20 0 0 149
uff....   
Előzmény: mccheese (148)
mccheese Creative Commons License 2004.12.20 0 0 148

Ide tekerj: http://www.aussieamplifiers.com/

 

Aztán nézz körül valami fickósabb után :o)) Ezek mind sokszor megépített, alaposan kipróbált cuccok, úgyhogy bátran ajánlom!

 

mcc

Előzmény: npn (146)
ddl Creative Commons License 2004.12.20 0 0 147
(amennyiben 2SK1058/2SJ162 FET-ekkel csinálod meg és FET-enként 100-120mA nyug. árammal akkor esetleg még 20-25 percél tovább is működni fog füstölés nélkül. Egyébként jelen esetben erre tervezték a nyug. áram beállítást is...)

Üdv: DDL
Előzmény: npn (146)
npn Creative Commons License 2004.12.20 0 0 146
Sikerült végre hozzájutni ahhoz a rajzhoz,amiről nemrég beszéltem.Ez egy kicsivel izmosabb mint az előző,de szerintem felépítésre jobb.Bár én még 1 pár FET-et el tudnék képzelni bele.Ugyanis ha ezt netalán megépítem,akkor ez kőkemény döngetésre lessz használva.Még nem tudom hogy leszsz-e belőle valami,nyákot már terveztem hozzá,úgyhogy végülis már csak egyh kis elhatározás kellen.Kivéve ha valaki poriggyalázza ezt a rajzot és netán még igaza is lesz:))))
Ha lehet azért kéretik nem Audiofil szemmel nézegetni.
spacc Creative Commons License 2004.12.19 0 0 145
TE vagy az én emberem!  :)))
Előzmény: Ibrahiim (144)
Ibrahiim Creative Commons License 2004.12.19 0 0 144

Én annak idején beszereztem transzformátorolajat, amit röntgenkészülékek szivárgó áramai ellen használnak. Annak nincs szaga. Aztán végül is nem készült el az erősítő, mert nálam is van család :)

Meg egyébként is úgy lett volna értelme, hogy két erősítő, az egyik olajban, a másik a nélkül.

Az audiofil kivitelben egy közvetlen fűtésű cső fűthetné az olajat :) És akkor még világítana is.

 

Előzmény: spacc (143)
spacc Creative Commons License 2004.12.19 0 0 143

Ibrahiim!

 

Kircsi ötlet ez a mericcsük olajba.... oszt majd jönnek az audiofilek, hogy a SHELL HELIX vagy a  MOL SYNTETHIC-nek van jobb hangja.....

 

1 bizti. A zasszony úgy kivágna, mint macskát szarni, ha olajszag lenne a szobában.... :((((

Előzmény: Ibrahiim (142)
Ibrahiim Creative Commons License 2004.12.19 0 0 142

Ajánlom mindenki figyelmébe, akit az elmélet is érdekel:

 

http://www.soundwizard.hu/book/frame-1.html

spacc Creative Commons License 2004.12.19 0 0 141

no azért nyitott vagyok én az ujra is,  de én még az analogon szocializálódtam tudod.......

 

Más: hatásfok... hát halltam én mán 5 wattot is, ami közben elfogott a muszáj, hogy howa mennyek, howa bujjak...:)

Előzmény: npn (138)
mccheese Creative Commons License 2004.12.19 0 0 140

Ez az erősítő IRF, vagy IRFP fetekkel nem fog működni, legalábbis jelen kivitelben csak igen nagy torzítással. Igaz vezérlés nélkül zaj sem lesz a kimeneten :o)))

Szóval spafi már írta és én is csatlakoznék, hogy kell bele egy szinteltoló a nyugalmi áram beállítására. No meg ha döngetésre készíted, akkor tennék bele még legalább egy pár végfetet csatornánként. Az IRF240/9240 nem annyira drága, hogy ne lehetne...

 

mcc

Előzmény: npn (134)
npn Creative Commons License 2004.12.19 0 0 139
Azt meg azért még hozzátenném,hogy azért 100 W "sinus" -al!!! Meg egy jó hangfallal akár falat is bonthatsz,de minimum a szomszédok kedvence leszel:))))
npn Creative Commons License 2004.12.19 0 0 138
Hmmm! Régi idők...Sajna én lemezjátszót utoljára 7 éve fogtam,azóta max a high-end show-n no meg képeken láttam.Nekem semmi bajom velük sőt vannak igen korrekt darabok,de tudod én nem az a vájottfülű "zenemanó" vagyok.Szertek meghallgatni egy-egy mondjuk úgy a gazdájának valóságos etalonnak számító rendszert. De én nem ennek a híve vagyok.Afajta mondern harcos vagyok aki harcot vív a teljesítménnyel:))
spacc Creative Commons License 2004.12.18 0 0 137

Drága npn!

 

Aszem mi teljesen más aspektusból szemléljük a dolgokat.

 

Nálam a teljesítmény nem egyenlő a mindent elseprő hangerővel, hanem egy kényszerü követelmény, tekintettel arra az apró, de nem elhanyagolható dologra, hogy zárt rendszerü hangládám van (tehát se lik, se passzív membrán nem van)

 

És ez "kissé" lerontja a hatásfokot, tehát a mély-csatorna teljesítmény igénye minima 100 wattok (ez olyan szolíd, nyugdijasokra méretezett szobahangerőt tud produkálni 30-40 hertzek környékén)

 

Amúgy meg az ökölszabály is azt diktálja, hogy legyen valahol némi teljesítméntartalék, tehát megdöngetve monnyuk 100 watt, de akkor még ott van a maradék arra, ha esetleg néha jönne egy kiemelkedő csúcs. (persze ez csak az analog rendszerekre, és abból is inkább a live és LP forrásra vonatkozik. (utóbbi esetén akkor, amikor az egyik kapatos résztvevő majd feldönti a gyalu alá rakott asztalkát, vagy állványt  oszt a 40-60-80ezer forintos polírozott csiszált gyémánt keresztben átsasszézik a 10-20-30ezer fotintos kedvenc lemezeden  :)))))

Előzmény: npn (136)
npn Creative Commons License 2004.12.17 0 0 136
T Spacc úr!Te mit mondasz?Érdemes beruházni egy ilyen szörny megépítésébe.Megvan hozzá minden(Trafó,pufferelko,graetz,nyákrajz,dokumentáció)csak az alkatrészek kellenének és össze lehetne dobni.Ki szeretném próbálni a nagyteljesítményű hangosítást.Vagyis inkább az üvöltő zene élménye,na meg az hgy az egészet én hoztam létre.Szerintem egy elektronikaőrültnek nincs is annál nagyobb öröme amikor az általa kreált dolgok életrekelnek.
spacc Creative Commons License 2004.12.17 0 0 135

Naon köszönöm kedves npn!

 

Lám ma is okosbb lettem :)

Előzmény: npn (134)
npn Creative Commons License 2004.12.17 0 0 134
Hali!

Mostanság egy IRFP240 meg a párja olyan 800Ft körül mozognak darabonként.Az MJE 340 meg a párja az olyan 190 FT körül mozognak, a Bc-k meg 10 forintos témák.
Szóval egy panelre,mert azért száolmi még tudok krb. 6300 Ft körül jön ki kis kerekéítéssel becsléssel.Mert ugye ahány üzlet annyi ár.
spacc Creative Commons License 2004.12.17 0 0 133

oka...oka!

 

 

Csak nem egészséges dolog a nagyáramu kimenetet 1 centi közelségben tudni a bemenettel....

Tényleg, mostanában nem voltam közelébe, kb. mennyi a költségvonzata a két végfok félvezetőkészletének nem tod?

Előzmény: npn (132)
npn Creative Commons License 2004.12.17 0 0 132
Hali!

Spacc!

Ez az erősítő még nálam egyenlőre csak ilyen papír formátumba létezik.A minap elkezdtem tervezni a nyákját.Remélem meglessz hétfőre...A képen lévő lehetséges elrendezési rajzról meg annyit hogy az az én fantáziám szüleménye.A kapcsolásra való első ránézésből lett.Ez közel sem végleges.Talán ami tükrözi a valóságot az a végtranyók és a munkaellenállások helyzete.

Majd meglátjuk még mi lessz belőle.

üdv. kaszi
spacc Creative Commons License 2004.12.16 0 0 131

npn!

 

Ez a kapcsolás... ez egy már műxő készülék, vagy honnan vagyon?  Mert kinyomtattam, nézegettem, és a lehetséges elrendezés címü ábrát nézegetve van némi aggájom,  valahogy nem szimpatikus a kimenet  elhelyezése, persze lehet, hogy csak én vagyok a finnyás....  Arrol már nem is beszélve, hogy a C21, c23 poziccióba akkor raknék elkót, ha a pina dalol....

null1 Creative Commons License 2004.12.16 0 0 130

Amennyiben arról az erősítőről van szó amit a másik listán betettél, akkor én azt mondom, h nem kell terveztetned/gyártatnod.

 

Vegyél 2 tenyérnyi próbanyákot és huzalrácsavarásos megoldással drótozd össze rajta az alkatrészeket. Szerintem első körben jobban fog szólni mintha profi NYÁK-kal próbálod.

 

Vagy:

Ha elég egy réteg (néhány átkötéssel), a 'játék' kedvéért Te is megcsinálhatod. Kell hozzá pár dm2 vastag, akár 70um-s fóliázott panel. AZ se baj ha üveg és lángoltó. Ráfirkálod amit szeretnél. Ahol nagyobb áramok vannak legyen szélesebb, máshol keskeny a csík. Kevés sarokkal. Veszel pl. vaskloridot a vegyszerboltban feloldod egy üvegedényben és lemaratod a panelt. Nagyon veszélyes anyag! A legtöbb környezetedben levő anyagot szétmarja. Ráadásul a végén ártalmatlanítani kell!

Maratás után lesikálod/kifúrod.

 

Vagy:

Megtervezed egy NYÁK tervező programmal. A gerber és drill file-okat elviszed a gyártóhoz, aki legyártja a panelt pár nap alatt. Ha ügyesen csinálod akkor 30-40e Ft-ból megúszod ezt a kapcsolást. Visszakapod a filmeket ezért az utánrendelés már kb fele ár lesz. Kétségtelenül ez a legszebb. Viszont légy vele tisztában, hogy elsőre a legritkább esetben sikerül hibátlan NYÁK-ot tervezni.

 

Vagy: az előbbi céggel megtervezteted, legyártatod. Ezt még nem csináltam. Nem tudom mennyiért teszik.

 

Én utoljára a Contech (www.contech.hu) -nál gyártattam. Nem volt kifogásom a munkájuk ellen.

 

Előzmény: npn (126)
spacc Creative Commons License 2004.12.16 0 0 129

Passz, én még nem csináltattam, de a hirdetések egy része arról szólt, ha van kapcsolási rajz, és alkatrészlista, akkor a paneltervezést is megcsinálják, akár 4 rétegest is, furatgalvanizálást meg egyebeket. Ha jól emlékszem, a legolcsóbb négyzetcentinként valami 170 forit 5 darabig, aztán a darabszám növekedésével természetesen drasztikusan csokken az ár.

Szerintem érdemes telefonon érdeklődni.

Előzmény: npn (128)
npn Creative Commons License 2004.12.15 0 0 128
Azt tudom hogy sok ilyen van én csak tanácsot szerettem volna kérni valaki olyantól aki csináltatott már panelt céggel.Mennyire macerás stb.
spacc Creative Commons License 2004.12.15 0 0 127

 

npn!   Telefonálj, és megtod.  Van sok ilyen, csak most nincs idegem régebbi Rádiótechnikákat lapozgatni.   Sok sikert  (gugle is van a világon....)

 

http://www.contech.hu/index.htm

Előzmény: npn (126)
npn Creative Commons License 2004.12.15 0 0 126
Halihó!

Nem tud valaki ajánlani nekem egy megbízható,jó minőségű panelokat kprodukáló nyákos céget?Milyen árak vannak mostanság?Van egy kapcsolásom kinézve és kéne hozzá nyák.Csináltassam meg nyákos céggel vagy van valaki vitéz ember-féle aki foglalkozik ilyessmik tervezésével és maratásával.Mert meg is kéne tervezni.A kapcsolás képét most nem tudom felrakni mert a másik gépemen van.De ha mód lesz rá akkor azt is felteszem.

üdvözlettel kaszi
badogos11 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 125
Akkor jobb, mint gondoltam. Azért megvárom az új verziót, gondolom nemsokára elkészül. De ha mégsem akkor is megvárom, mostmár felcsigáztál.:)Nem tudom hogy lesz-e pénzem még idén megvenni(bár szeretném), ha nem akkor januárban biztos hogy megveszem.Persze csak ha neked is jó úgy. Üdv
SPafi Creative Commons License 2004.11.05 0 0 124

Az első, honlapon látható verziót mértem, az 0,3%-ot torzított -6 dB-ig kivezérelve, és 1,5 %-ot 0 dB-en. Most egy újabb verziót készítek, ami elvileg kevesebbet torzít, de még nem mértem. Az viszont már biztos, hogy határfrekiben jobb, 30 kHz-ig  elmegy.

Előzmény: badogos11 (123)
badogos11 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 123
Hi SPafi! Azt hiszem az első verzió elég nekem, 300W körül gondoltam én is. Igazából azért kérdeztem ezt a minőségi dolgot, mert néztem, hogy nagy teljesítménynél már romlik a frekvencia átvitel. Egy ilyen 500/320W teljesítményűnél gondolom még elmegy 18-20kHz-ig, mert azért fontos a szép magas is. A végfokok 1-1 8Ohm-os hangfalat hajtanának, és főleg disco meg house zene szólna rajtuk. Most egy saját készítésű quad 405-ösöm van, csak nagyon ki kell hajtani egy-egy buli alkalmával, és az nem túl jó neki. Még a torzítás érdekelne, hogy az általad megépített végfoknál kb. milyen a torzítás a teljesítmény függvényében? Üdv
SPafi Creative Commons License 2004.11.03 0 0 122

Hello badogos11!

 

Nehéz összehasonlítani, mert a felhasználás jellegétől függ, hogy melyik a jobb. A kapcsoló üzeműek hangosításra, főleg mélyben, elvetemült impedanciamenetű hangfalakkal is jól teljesítenek. A hagyományos MOSFET-esek meg általában finomabb felhasználás esetén nyújtják a maximumot (de vannak kivételek!).

 

Ha 4 ohmosat csinálok, az 8-ra kb. 320W-os, de csinálhatom eleve 8 ohm/500W-ra is, csak akkor 4 ohmon letilt nagy hangerőknél.

 

Két végfok ára 30000 Ft.

 

tere!

 

8 ohm, 200W, 50kHz csak a nagyobbik végfokkal megy, a kisebbel csak 4 ohmra vagyok benne biztos. Tápban szerintem jobban járnál a rendes toroid trafóval. Árban, megbízhatóságban jobb. Igaz, nehezebb, de max. 4 kilóval.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!