Keresés

Részletes keresés

Béla1007 Creative Commons License 2006.08.21 0 0 150

Hali mindenkinek !!

légyszie valaki írja le hgy hogyan kell korerkt módon a Shii-take goba termesztését elkezdeni ha olyan préselt spórám van amit fába kell egy fúratba betenni . köszike

argento80 Creative Commons License 2006.08.15 0 0 149

Hali, En tudok egy oldalt ahol laskagomba termesztéssel kapcsolatban vannak adatok. Érdemes megnézni. A srac kukorica szárbol növeszti és elég jó termést kap belöle. A cime: www.laskagomba.extra.hu

 

Előzmény: Flanell (143)
dracaena Creative Commons License 2006.08.01 0 0 148
Még pár kísérlet, és eljutsz a hibrid nélküli spórához.:)))
Előzmény: wmp (147)
wmp Creative Commons License 2006.07.30 0 0 147
Sziasztok!

Ha jól tudom spóra nélküli hibrideket próbáltak már létrehozni. Na de ez??:D mindkét oldalán lemezes:D:P (saját termesztmény:))
Flanell Creative Commons License 2006.07.28 0 0 146
Mindenképpen friss vágás kell, még visszahelyezett szelet nélkül is, mert ha korhadni kezd a felület, az nem jó a gombának.
Előzmény: dracaena (145)
dracaena Creative Commons License 2006.07.27 0 0 145
Flanell, köszi, én is valami ilyesmit olvastam, de azt nem tudtam, hogy frissen kár vele bajlódni.
Viszont szerinted a szeletet se most vágjuk le a fáról? Később viszont már nem lesz itt a gép... vagy vágjuk le, és egyszerűen tegyem vissza a fára most?
Előzmény: Flanell (143)
dracaena Creative Commons License 2006.07.27 0 0 144
Valójában nem a spóra kerül sokba, hanem a posta, vagy az utazgatás. Hiába no, ilyen az, ha az ember leköltözik a térképről.:)))
Előzmény: vismaior (141)
Flanell Creative Commons License 2006.07.27 0 0 143

Az alábbiakat olvastam a tavasszal egy régi könyvben:

A fatönk tetejéből le kell vágni egy 5-10 centis szeletet. A maradékra ráteszel pár gombakalapot. (A gombának nincsenek olyan különféle részei, mint pl. a fának a szár, levél, egyéb, hanem minden részéből képződik gombafonal.)

Visszateszed a levágott szeletet. Rányomod, kővel lesúlyozod, vagy egy szöggel odaütöd. Fóliával letakarod párásítás végett, hogy a fólia lelógjon, és leföldeled.

Mikor átszőtte, pár hónap múlva, leveszed a fóliát.

 

Nincs kizárva, hogy műxik, kollégám csak rászórta a cseresznyetönkre a megpucolt laskagomba héját, szemetét, és saját szememmel láttam a rengeteg, hatalmas gombát.

 

De lehet kapni mezőgazdasági boltban laskacsírát tasakban, valami 300 ft körül.

8-as bútorcsapok vannak átszövetve. Azt hiszem, 2 db 25 centis tönkhöz elég egy csomag.

Bele kell furkálni, a bútorcsapot beleütni, fóliázni, földelni, és ennyi. Útmutató van a zacskón.

 

Ja, az fontos, hogy a fatönknek elhaltnak kell lenni, mert ha még él, akkor a gomba nem tudja megtámadni a fa szövetét.

Az sem jó, ha már régen elhalt, mert akkor meg azért nem tudja beszőni.

Úgyhogy szerintem ha most kivágjátok, akkor tavasszal, a felmelegedéskor, április táján lehet oltani.

Előzmény: dracaena (140)
argento80 Creative Commons License 2006.07.27 0 0 142
Találtam egy tök jó oldalt a laskagomba termesztesről. Vannak rajta érdekességek is, ha érdekel valaki itt tudja megnezni.  http://www.laskagomba.extra.hu
vismaior Creative Commons License 2006.07.27 0 0 141
gomba termőtestből nem tudsz spórát olyan mennyiségben nyerni, amivel farönköt be tudnál oltani. Illetve ha van egy jó mikrobiológiai laboratóriumod, akkor van esélyed... :) Ha mégis sikerül, akkor kicsi a valószínűsége, hogy a farönköt átszövi, és termőre fordul.
Az extenzív termesztés (farönkös módszer) amúgy is nagyon kis hatékonyságú, hiszen nagyon ki van téve a gomba a környezeti hatásoknak. Még ha jó minőségű csírával oltod be, akkor is nagy az esélye, hogy nem fordul termőre, mert kevés a víz, befülled, megeszik a rovarok, stb.

Ha megpróbálod, én mindenképpen ajánlom, hogy vegyél egy zsák csírát. Kb. 2500-3000 Ft-ért kapsz 10 litert, az egy köbméter fára simán elegendő és szerintem nem egy nagy összeg... De ha ez sok, akkor kistételben is kapsz, a google-be csak beírod, hogy gombacsíra és már jönnek is a cégek, ahonnan rendelhetsz csírát...

sok sikert.
Előzmény: dracaena (140)
dracaena Creative Commons License 2006.07.26 0 0 140
Két hét múlva kivágunk pár fát, a töveket laskagombával gondoltam kikorhasztani. A technológiát megtaláltam a neten, de a készen kapható csíra sok is volna, meg drága is. Szerintetek ha piacon vagy multiboltban veszünk gombát, abból lehet spórákat nyerni?
vismaior Creative Commons License 2006.07.26 0 0 139
Ha készen veszed, akkor egy átlagos laskás zsákban olyan 15 kiló alapanyag van és már be van csírázva, jobb esetben át is van szövetve, csak le kell termeszteni. A méretei kb. 1 m x 50 cm x 20 cm. Egymásra is lehet rakni mondjuk 3 zsákot, így tudsz helyet spórolni. A zsákok amúgy is csak a legkeskenyebb oldalukon vannak perforálva, tehát a legnagyobb felületükkel egymásra helyezhetők, nem befolyásolja a termés eredményét. Egyes termesztők komplett falakat építenek laskás zsákokból, de van aki a plafonról lelógatva, vagy felfűzve oszlopokat épít belőlük.

Remélem sikerült érthetően magyarázni.... :)
Előzmény: Törölt nick (137)
dracaena Creative Commons License 2006.07.25 0 0 138
szia hattyas, úgy tűnik, hiába várjuk a választ a kérdésedre.
Lehet, hogy mostanában már nem így van, de én kb. 20 éve termesztettem egy vályogpincében laskagombát. A zsákjaim akkorák voltak, amekkorák általában a terményes zsákok (50 kg-os talán???), ebbe gyömöszöltük a kigőzölt szalmát, amibe előzetesen bekevertük a gombacsírát. Ez utóbbit akkoriban gabonaszemeken (búza talán) árulták, 5 literes üvegben, és ezzel olyan 6-8 zsákot oltottunk be (ennyi fért el egymás mellé fektetve).
Előzmény: Törölt nick (137)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.02 0 0 137
Sziasztok!

10 laska gombás zsákhoz mekkora hely kell? Mekkorák azok a zsákok?
fazekasda Creative Commons License 2006.02.11 0 0 136
Laska gomba (357-es hibrid) esetén 10l-es fermentorban megfelelő körülmények között 15% micélium tartalmat értem el. Shii-take gombával most kezdtem foglalkozni. Az a probléma hogy ha termőtalajra oltom nehezen kezd el fejlődni.
Előzmény: wmp (135)
wmp Creative Commons License 2006.02.08 0 0 135
Milyen gomba esetén? És milyen eredményekkel?
fazekasda Creative Commons License 2006.02.08 0 0 134

Én foglalkozok folyadék fázisú oltóanyaggal, de csak kísérleti szinten.

Előzmény: wmp (133)
wmp Creative Commons License 2006.01.19 0 0 133
Valaki foglalkozik/ próbálkozott már folyadék fázisú oltóanyaggal bármilyen gomba termesztése esetén is?
Pósa Tamás Creative Commons License 2005.10.13 0 0 132
Köszönöm válaszát!
Előzmény: vismaior (131)
vismaior Creative Commons License 2005.10.11 0 0 131
Hódmezővásárhelyen van az Országos Korona Gombaipari Egyesülés egyik központja, ahol második fázisú csiperkekomposztot árulnak. Elvileg laskagomba szubsztrátumot is lehet tőlük kérni, külön megrendelésre szállítnak azt is.

üdv
vismaior
Előzmény: Pósa Tamás (130)
Pósa Tamás Creative Commons License 2005.10.11 0 0 130
Érdeklődnék, hogy kezdő gombatermesztőként Szegeden ill. környékén hol találhatok alapanyagot?
Köszönettel: Pósa Tamás
dudibá Creative Commons License 2005.08.21 0 0 129

Na srácok, végre elmúlt a dög meleg,hoztam megint 2 csiperkés zsákot a padlásra.

Most már nem mazsolák fognak teremni remélhetőleg.

Meg már ennék kis rántott gombát. Na,majd 3 hét múlva

wmp Creative Commons License 2005.07.25 0 0 128
Hát, teremget a laska de ez már a 4. hullám körül van.
Nyáron nem az igazi termeszteni főleg ha nincs hűtő berendezés.
Előzmény: hasand (127)
hasand Creative Commons License 2005.07.20 0 0 127
Milyen a termés?
hasand Creative Commons License 2005.06.21 0 0 126
Úristen!
Elfelejtettem már megint gombazsákot venni!
Előzmény: mpepin (125)
mpepin Creative Commons License 2005.06.20 0 0 125
Na mi van behalt ez a jó kis topic? Esetleg akit érdekel a zsákos gombáim iszonyat mennyiséget teremnek.
mpepin Creative Commons License 2005.05.14 0 0 124
Szívesen. Az úttörő ahol tud segít! Nekem meg elkezdett teremni a gombazsákom ami miatt idetévedtem. MONDOM MINDENKINEK AKI A 6-OS ÚTON DUNAÚJVÁROS MAGASSÁGÁBAN EGY KÉK LADA S UTÁNFUTÓ EGGYÜTESBŐL AKAR ZSÁKOS GOMBÁT VENNI NYUGODTAN VEGYEN! EGY ZSÁK 1300 FORINT S MINDEN LYUKBÓL TEREM4
Előzmény: hasand (123)
hasand Creative Commons License 2005.05.10 0 0 123
Kösz!
Jó volt a cím.
Előzmény: mpepin (122)
mpepin Creative Commons License 2005.05.07 0 0 122
Bocs nem tudtam hogy nem linkeli be az eredeti üzenetet. Szóval a dobozos csiperkegomba van fent a www.gombajo.hu oldalon.
mpepin Creative Commons License 2005.05.07 0 0 121
Nézd meg a www.gombajo.hu oldalt ők csinálják s elmondanak minden tudnivalót.
Előzmény: hasand (119)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!