Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Vanett user1 Creative Commons License 2019.05.17 0 0 872

Szép!

Ilyen az enyém is csak az sárga.

 

 

Előzmény: Sanzistift (870)
Mr.Gabson Creative Commons License 2019.05.17 0 0 871

 de már kinéz valahogyan. :)

 

Király, gondolom Neked is nagy szop@s a baloldali  tolóajtó, alkatrész szempontjából, mert nagyon nincs vagy nehezen beszerezhető és vagy drága a drága.

 

Szép a vas, gratulálok Neked hozzá.

 

Gábor

Előzmény: Sanzistift (870)
Sanzistift Creative Commons License 2019.05.17 0 3 870

Nos, itt tartok, emelőpontoknál kicsit foltozva, de már kinéz valahogyan. :)

 

Managa Creative Commons License 2019.05.14 0 1 869

Üdv.

Váltó kódokat nem tudom sajnos.
De kívülről ránézésre is kétféle van. Valamelyiken a bal belső féltengelycsukló a váltóban van félig benne és a váltóolaj keni, valamelyiken meg külső csuklós.
Valamelyiken a sebesség jelet a váltóból veszik a difiből, valamelyiken viszont az ABS adja a jelet.

A G9T (2.2) motorról van MAGYAR rajzom és szerelési utasításom. Spanyolul van több is az autóról (klíma,kaszni,stb) meg programban elektromos rajzok.

Üdv.: Peti

Előzmény: hillboylb (867)
Mr.Gabson Creative Commons License 2019.05.12 0 1 868

Szia Laci!

 

 Meg a 6 sebességes valtorol  hasonlo.

 

Hát, Nekem van egy pár váltó szerelési leírása angolul. Gondoltam meg leplek vele, csak nincs publikus E-mail-címed. :-(

 

Ha, gondolod és meg néznéd luk-vagy-fa alapon, akkor írj egy E-mail-t Nekem.

 

Bár, amikor megnéztem az Én váltóm szerelési leírását és csak 24 db célszerszám kell hozzá, saját-kezű javítás így felejtős. Érdeklődtem Az Én PF1-es váltómat 150-180 E Ft.-ért újítják fel, fél-év garanciával és váltó ki-be-szerelés +50 E Ft. A váltón lévő számoknak meg nem árt ha stimmelnek, mivel fuvaros-barátomnak szét-hullott a váltója és benyúlt egy bontott-felújítottba aminek nem nézegették a kódokat. Beépítés után szomorúan tapasztalta, hogy egy rövidített hegy-menethez tervezettet kapott, 120-as utazó-sebességből lett 100.

 

Nálam még várat a váltófelújítás, addig XADO adalék és reménykedés.

 

Gábor

 

 

Előzmény: hillboylb (867)
hillboylb Creative Commons License 2019.05.11 0 3 867

Üdvözlet mindenkinek. 

Tisztelt Gábor!

Elnézést,hogy nem írtam ki mi vagyok.

Laci vagyok Baja mellett lakom.Mg szerelő vegzetsegem.

A motorcod g9u650,váltótet  sajnos nem néztem nem tudo.

Csak akkor tudom váltótcod ha otthon leszek.Jelenleg Németország vagyok.Akartam információkát mire hazamegyek tudjam mihez nyuljak.Ha esetleg g9u650 dci 2.5 motor szerelési és javítási dokumentumok ,robbantott rajz. Meg a 6 sebességes valtorol  hasonlo.És elküldene nagyon megkoszonnem.

Ui:Petinek és Istvánnak Köszönöm,hogy megtiszteltek valaszukkal.

Szép napot mindenkinek. 

Laci

gyökerek Creative Commons License 2019.05.10 0 0 866

Sziasztok. Csinált már valaki master III-ban első gátlót és toronycsapágy cserét? Megvettem mindent hozzá, de látva az új alkatrészeket nem állt össze a kép, hogy ki kivel van... 

Mr.Gabson Creative Commons License 2019.05.08 0 0 865

Hát, annyit tudok segíteni, hogy Nekem van egy műszer egységem ami részben kompatibilis (üzemanyag szint, kétséges működéssel bír, ami hol jó hol nem). Ezt elküldöm Neked, ha akarod tesztelés elejéig. Ha érdekel a dolog, akkor keress E-mail-ben.

 

Gábor

Előzmény: dobozosfiu (864)
dobozosfiu Creative Commons License 2019.05.07 0 0 864

Köszi a választ, debreceni vagyok, és jelenleg nem járok arra. Ha esetleg valakinek lenne tapasztalata, akkor ossza meg velem légyszíves.

Előzmény: Mr.Gabson (859)
Managa Creative Commons License 2019.05.07 0 1 863

Hello

A kocsid elvileg tökugyanaz mint a Master.

Motorja G9U650. 
Többféle kivitelű 6-os válltó van. :( Külsőleg is meg belsőleg is másak.


1:Váltó nyekk. :( Ha nem darált be dolgokat akkor valószínű javítható. Talán széttör a szinkrongyűrű. :( 

2: Fékpedál kapcsoló! Kuplungpedál kapcsoló!

 

3: Lehet összefüggésben van az előzővel. Az a lámpa nem csak az izzítást jelzi. 

 

4: Izzítógyertyák 12V-osak. vezetékét levéve lehet őket tesztelni. Egyszerűen: fogsz egy akku + feszültséget és hozzáérintgeted az izzítóhoz. Ha szikrázik akkor ok. Ha nem akkor nem ok. :( 

Bonyolultabban: műszerrel áramot mérni egyenként rajtuk. (nem 1-2 ampert vesz fel hanem többet!) 

Ki ne akard szedni őket otthon. Bele tudnak törni és akkor :( .  Inkább fordulj olyan szerelőhöz aki ki tudja szedni bármi baj is adódik. 

Üdv.: Peti

Előzmény: hillboylb (860)
Vanett user1 Creative Commons License 2019.05.07 0 0 862

Halihó !

 

Nem tudom, hogy a Nissan Interstar mennyire hasonlít a Masterhez.

A 3. ponthoz egy info:

Ha az izzítás szimbólum világít, az nem kizárólag csak az izzítás hibáját jelezheti.

Ez egy multifunkciós hiba visszajelző.

Az izzító gyertyákat ohm mérővel tudod leellenőrizni.

Kiszedésnél a beleszakadás esélye fennáll, ezért nagyon óvatosan kell vele bánni.

 

Üdv: István

 

Előzmény: hillboylb (860)
Mr.Gabson Creative Commons License 2019.05.06 0 0 861

Szeva!

 

Üdvözlet mindenkinek. 

Szeretnék segítséget kérni.

Eddig, jó de, merre jársz, hely és kivagy?

 

Bennem a  kérdés fel merül.

 

Jó, nem tudjuk kivagy, bemutatkoztál. Ja szia Laci!

 

Bár nem tudjuk, hogy milyen motor kóddal készült az autód és milyen típusú váltóval? (ha nem tudod, hát ne kérj segítséget)

 

Szerintem többet kellene írjál. László

 

szvsz

 

Gábor

 

ui: Én nem fogok tudni segíteni, az Én vasam öregebb

 

Előzmény: hillboylb (860)
hillboylb Creative Commons License 2019.05.06 0 0 860

Üdvözlet mindenkinek. 

Szeretnék segítséget kérni. 

Van egy Nissan Interstar 2007 évjárat 2.5 dci 88 kW 120le furgonom.

Hat sebességés váltóval szerelt .Vezetés közben 5ből 6 ha akartam kapcsolni picit megreccsent németul  nagyot rántott és azóta nem veszi a6.

2.Tempomat sem működik. HOL keresem a hibat  vagy mi lehet az oka? 

3.Izzitas visszajelző világít nem  alszik el ha a motor elindul akkor sem.Hol lehet gond relé vagy gyertak?

Otthon ,hogy tudnam  gyertyákat kímérni ha kell cserélni? Gyertya hosszú elég mélyen bent a hengerfejbe könnyen  

beletorik.vagy??

 

Előre is köszönöm válaszokat és a segítséget. 

Údvözlettel 

László 

Mr.Gabson Creative Commons License 2019.05.05 0 0 859

Szia!

 

A nagyobb gondom most az, hogy a kilométeróra nem működik jól. Jeladót már cseréltünk benne, de nem az a probléma, egy darabig működik, utána nem, de ugyanezt csinálja a régebbi jeladóval is. Mi lehet a gond?

 

Hát anno, Nekem Őket ajánlották, szerintem a műszeregység haldoklik. Sajnos az enyémet nem-tudták javítani mert annyira oxidálódott.

 

https://www.google.com/maps/place/G%C5%91z%C3%B6s+Aut%C3%B3villamoss%C3%A1g+Jav%C3%ADt%C3%B3+Bt./@47.493701,19.285067,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x1a48e24bae88b0c6!8m2!3d47.493701!4d19.285067

 

szvsz

 

Gábor

Előzmény: dobozosfiu (858)
dobozosfiu Creative Commons License 2019.05.05 0 0 858

Sziasztok!

Nekem egy 1998-as Masterem van, 2,8 dti Iveco motoros, iszonyatosan meg vagyok vele elégedve, évek óta használom, még a klímája is működik, bár most elkezdett ereszteni az elpárologtatónál, ha esetleg van nektek eladó, vagy tudnátok abban segíteni, hogy hogy tudnám megoldani ezt a problémát, azt megköszönném!

A nagyobb gondom most az, hogy a kilométeróra nem működik jól. Jeladót már cseréltünk benne, de nem az a probléma, egy darabig működik, utána nem, de ugyanezt csinálja a régebbi jeladóval is. Mi lehet a gond?

DAMORON Creative Commons License 2019.04.30 0 0 857

Egy kulcs van hozzá?Esetleg több kulccsal is ugyanígy nem indul?Nekem akkor szívózott így,amikor a kulcsban lévő transzponder (immobilizer) kezdte feladni a harcot...Pápán a Teveli út sarkán lévő kulcsmásolónál sikerült hozzá kulcsot másoltatni.Még éppen ki tudták olvasni a régi kulcsból a transzponder frekvenciáját mielőtt végleg elromlik.

Előzmény: csabika71 (854)
Vanett user1 Creative Commons License 2019.04.30 0 0 856

"Már a szerelő az utobbi szerelésért nem kért pénzt.Szerintetek mi lehet a baj??"

 

Érzi ő is, hogy nem találta meg a probléma valódi okát ;)

Előzmény: csabika71 (854)
karii722 Creative Commons License 2019.04.29 0 1 855

Sziasztok,

Köszönöm szépen a válaszokat .Fel keresem öket énis .Ötleteket azért még várok. Sziasztok.

csabika71 Creative Commons License 2019.04.29 0 0 854

Sziasztok!

Van egy 2001-es évjáratú Renault Master.Néha nem indul be,ha a villamossági szerelő belenyúl dolgozik rajta 2-3 órát akkor beindul és kb 15-20 km után leállítjuk ismét nem indul.Már a szerelő az utobbi szerelésért nem kért pénzt.Szerintetek mi lehet a baj??

 

Mr.Gabson Creative Commons License 2019.04.28 0 0 853

Ezért szeretnék segítséget kérni eladó óraegység vásárlásához. Ha valakinek jó áron van érdekelne, és óra csere utáni teendők is.

 


Nekem 2001_es 2.8 DTI-m van és sajnos az eredeti műszeregységem elhalálozott. Én vettem olyat ami csak részben volt jó azzal egy évet ment. Valóban az óra egység tárolja a kilométert. Később találtam típus és cikk-szám azonosat, azzal minden tökéletesen működik:

 

Itt vettem 10E Ft.-:

 

https://www.olcsokorrektbontoszerviz.hu/

 

https://www.google.com/maps/place/SLZS+Group+Kft.+-+Olcs%C3%B3+Korrekt+Aut%C3%B3+Bont%C3%B3+%C3%A9s+Szerviz/@47.5985455,19.0198982,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xad7c8069a638a00d!8m2!3d47.5985455!4d19.0198982

 

Szerintem Neked meg kellene tudni azt, hogy milyen cikkszámmal került forgalomba tachográf nélküli modell és elképzelhetőnek tartom vezetékköteget is meg kell venned. Itt, valakinek volt olyan kérdése, hogyan tudná életre-kelteni a km-órát amiből kivették a tachográfot(ha jól emlékszem senki nem-tudott segíteni ezen a fórumon).

 

A kilóméter óra állás engem nem érdekel, saját részre fuvarozok vele. 

 

Na ez a kilométer-óra állás érdekeljen. Írtam cserés volt a egységem, vizsgán fotózzák. Mivel 5-ről 3-személesre vizsgázott így új forgalmi dukált és oda kellett beadnom számlával igazolnom, honnét vettem és ki milyen óra állásnál cserélte.

 

Próbálják kiszűrni a visszatekert óra állású autókat és tulajdonosaikat. Hogy milyen szankciók érhetik ezeket a tulajdonosokat Én nem tudom, mert nálam sikerült igazolnom mindent és szépen megkapja majd az összes papírt az autó leendő tulajdonosa.(ez remélem nem hamarosan lesz, olyan sok pénzt költöttem rá)

 

 

szvsz

 

Gábor

Előzmény: karii722 (852)
karii722 Creative Commons License 2019.04.28 0 0 852

Sziasztok,

Köszönöm szépen a válaszokat, de én mindenféleképpen szeretném megszüntetni a tachográfot. 1988 óta kamionozok, ebből adódoan örülök ha legalabb ebben a furgonban nem lenne, mert ha benne van kötelező használni, amit közúton ellenőriznek. Ezért szeretnék segítséget kérni eladó óraegység vásárlásához. Ha valakinek jó áron van érdekelne, és óra csere utáni teendők is. A kilóméter óra állás engem nem érdekel, saját részre fuvarozok vele. 

Köszönöm. 

Managa Creative Commons License 2019.04.28 -1 0 851

Nemtudom, hogy a Tachográfos verzió pontosan hogyan működik, és hova van bekötve, mi-mivel kommunikál.
 Nekünk Nincs ilyen. De mindegyik kocsinkban a központi számítógép tárolja a km adatokat. De műszerfalcserénél ez nem megy át a kijelző egységbe. Így sikerült 720E valós km-es autót vennünk 230E km-es kijelzéssel. :( 

 

Előzmény: té.bé (850)
té.bé Creative Commons License 2019.04.27 0 0 850

Az nem ajánlott mert taho-ba van a kilóméter számlálás.

Műszer falat kell venned.

Előzmény: karii722 (849)
karii722 Creative Commons License 2019.04.27 0 0 849

Sziasztok.                                                                                                                                                                 Adott egy 2005-es master amiben van gyári tachográf . Ezt szeretném megszüntetni.  Ehez kérnék segitséget. Amit elöre is köszönök.

DAMORON Creative Commons License 2019.04.26 0 0 848

Okés,Köszi!!

Előzmény: steve1000000 (847)
steve1000000 Creative Commons License 2019.04.25 0 0 847

írtam oda prájvit'

Előzmény: DAMORON (845)
steve1000000 Creative Commons License 2019.04.25 0 0 846

Igen, én voltam. :-)

Holnap lehet elugranék értük...

Előzmény: DAMORON (845)
DAMORON Creative Commons License 2019.04.25 0 0 845

Szia!

Az Espace ülés olyan méretű,ami még éppen bepasszintható a "sitnyikülés" helyére.Sok mást leméregettem,de csak ezt találtam megoldhatónak.Tapasztalat?Összehasonlíthatatlanul kényelmesebb mint a sitnyikülés.Jó áron lehet szerezni például nálam,mert egy komplett 6db-os garnitúrát kellett megvennem és megmaradt még 4 db....

Most érdeklődtek nálam a jófogáson utánuk,ha esetleg te vagy az,akkor oda már nem írok. :)

Műszakin eddig nem szóltak,szerintem észre se lehet venni hogy nem a gyári.

Előzmény: steve1000000 (844)
steve1000000 Creative Commons License 2019.04.25 0 0 844

Damoron!

 

Elevenítsük már fel légyszi ezt az anyósülés espace fotelekre való cseréjét.

Mi a tapasztalat? Miért pont espace ülésre cserélted? Honnan lehet espace ülést jó áron szerezni? Nem szólt senki műszakin az átalakításért?

Köszi

Vanett user1 Creative Commons License 2019.04.23 0 1 843

Szia!

 

Köszi!

Előzmény: DAMORON (842)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!