Keresés

Részletes keresés

Borcsamama Creative Commons License 2003.06.10 0 0 162
Sziasztok.
(Nem, nem Borcsa a leguánom, ő a tengerimalacom volt, és ezen a néven topicolok ott)
Most viszont muszáj erre az oldalra is ellátogatnom( örömmel teszem), mert holnap jön haza Süsüke, a leguán, aki a férjem régi álma volt, és most megkapta a névnapjára. Terráriummal együtt vettük, háttér, terasz, lámpa stb minden megvan. Csak! Süsüke egy álló évig nem evett mást csak salátát. Télen nyáron csak fejessalátát evett. Télen ugye a jó vegyszereset, mert nem volt más, nyáron is, mert ennyit törődtek vele. Kb 5 éves lehet, de nem tudni, mert akitől vettük, nála is cak egy éve lakik.
Most ugyan nagyjából végigolvastam a topicot, de még mindig nem tudom biztosan, hogy akkor adjak -e neki állati fehérjét egy keveset vagy ne? Tekintettel legyünk ugye egyhangú táplálkozására is!! Most adja sajtot vagy ne? Meg fogja-e enni egyáltalán a többi zöldséget egy évnyi salátázás után? Lehet, hogy ha az utóbbi egy évben alig nőtt, akkor azt már nem fogja bepótolni?Kb 90 cm-es lehet " a fülétől a farkáig"Egyáltalán nem fogja -e sokkolni a változatos étrend? Ha természetes napfény kevés éri akkor kell az infralámpa? Vagy az mindig kell? Esetleg csak télen? Megőrülök......... De azért az a legfontosabb, hogy nagyon várjuk haza Süsükét!
Köszi minden választ:

Borcsamama/Süsüke mama

Mamut79 Creative Commons License 2003.06.10 0 0 161
Ok! Nagyon várom!
Előzmény: Manó (160)
Manó Creative Commons License 2003.06.10 0 0 160
Igyekszem...2 héten belül...
Előzmény: Mamut79 (156)
JaMaN és Gonzi Creative Commons License 2003.06.10 0 0 159
Gonzi is nagyon szerencsétlenül néz ki :)
a fejéről egyben szokott lejönni a bőr, és úgy néz ki mindig, mintha sisak lenne rajta:)

De örülj, hogy vedlik, ez azt jelenti, hogy nő :)

Mamut79 Creative Commons License 2003.06.10 0 0 158
Biztos, hogy leguán! :-) Csak mint már mondtam Ottó nem 28-30 fokban hanem szobahőmérsékleten azaz 20-22 fokon nevelkedett. Lehet, hogy ezért nem bírja. Egyébként Ottó is vedlik! Úgy néz ki mint egy rosszul öltözött csöves! :-)
Előzmény: JaMaN és Gonzi (157)
JaMaN és Gonzi Creative Commons License 2003.06.10 0 0 157
Megérkezett, el is olvastam, nagyon frankó a doksi :)

Nehezen bírja a meleget?
biztos leguán az?:)))

Gonzinál lent talajszinten több, mint 30 fok van, fent mégmelegebb, és nagyon élvezi :)
elkezdett vedleni, meg hízni, de nagyon durván, lassan úgy néz ki, mint egy ponty:)

Mamut79 Creative Commons License 2003.06.10 0 0 156
Manó!

Mikorra várható a cikk a terráriumon a sövényleguánokról?

Mamut79 Creative Commons License 2003.06.10 0 0 155
Hali JaMaN!

Emilt küldtem neked! Épp most.

A ti leguitoknak is nagyon melege van? Ottó elég nehezen tűri ezt a meleget!

JaMaN és Gonzi Creative Commons License 2003.06.10 0 0 154
Küldtem emilt még a szabim alatt, nem kaptad meg?
benne volt a számom is...
Egyébként ha nem akarod Te magad megcsinálni a műsziklát, vannak, akik ezzel foglalkoznak, és profin megcsinálják Neked.....

Amúgy az enyém úgy van, hogy a terkó hátuljára van ragasztva egy hajlítható, alufólia szerű anyag, csak sokkal vastagabb, azt hiszem hőszigetelésre használják....

ez meg van úgy hajlítgatva, meg domborítva, ahogy szeretném, hogy a műszikla domborodjon, és ez le van fedve Perlittel kevert gipszel, sajnos az arányokat nem tudom....

Ezután, ha megszáradt, már csak le kell festeni barnára, vagy zöldre, vagy amilyenre szeretnéd, hogy élethű legyen.

Üdv

JaMaN és Gonzi Creative Commons License 2003.06.10 0 0 153
Sziasztok!
Ennyire megállt itt az élet?:)

Mamut, ha felhívsz, elmesélem hogy kell műsziklát csinálni :)

Üdv

Mamut79 Creative Commons License 2003.06.06 0 0 152
Nem tudjátok mi történt az iguanainfoval?
Se az extrán, se az ultraweben nem érhető el!
Mamut79 Creative Commons License 2003.06.06 0 0 151
Sziasztok!

Mivel az extra szerver elérhetetlen 2 napja megpróbálok az ultrawebről linkelni egy friss fotót Ottóról, csak, hogy mia.mano megnyugodjon! :-))))

Manó Creative Commons License 2003.06.06 0 0 150
Bármilyen melegtürő szobanövény megfelel, nekem azt nem ették meg. Mondom a scelok főleg rovarevők.
Előzmény: Mamut79 (149)
Mamut79 Creative Commons License 2003.06.06 0 0 149
Milyen növényeket lehet nekik berakni? Mert azt tudom, hogy a zöld leguánhoz nem mindegy mit raksz be, mert az mindent megeszik! Az enyém is! :-)
Előzmény: Manó (148)
Manó Creative Commons License 2003.06.06 0 0 148
Nálam egy 75szélesx60magasx40széles hátfalas terkóban vannak, kb ez a minimális méret 1 párnak. Melegszeretők, helyileg 35fok felett is lehet a hőmérséklet (spot belogatva). Növények, faágak, mert istenigazából lombleguánok, a földre ritkán mennek le, viszont szeretnek betemetkezni a homokba.
Enni naponta kapnak az állataim, liszkukacot soha, tücsköt, sáskát, viaszmolyt, gyászbogár lárvát, illetve ezek plussz, még néha virágot, illetve gyümölcspépet.

Képeket találsz a terrarium.hu galériájában a nevem alatt, illeve a fotos cikknél is ezek az állatok álltak modelt.

A S. malachitus elevenszülő, de vannak rendes tojásrakó scelok is.

Előzmény: Mamut79 (147)
Mamut79 Creative Commons License 2003.06.05 0 0 147
Oké! :-)

Például:
Két ekkorka leguánnak mekkor a minimálisan ajánlott terkó? Te mekkorában tartod őket?
Milyen gyakran esznek? A lisztkukacon és a tücskön kívűl mit esznek?

Ha van róluk képed, várom! Vagy ide a fórumba vagy a mamut79@freemail.hu címre

Mamut79

Előzmény: Manó (146)
Manó Creative Commons License 2003.06.05 0 0 146
Ha addig is van valami extra kérdés, ne tartsd magadban, kérdezz bátran, lassan 1 éve tartok Malachitokat.
Mamut79 Creative Commons License 2003.06.05 0 0 145
Este lesznek csak képek, jelenleg karbantartják az Extra szervert!

Addig jók legyetek!

mia.mano Creative Commons License 2003.06.05 0 0 144
de megállt itt az élet, mióta Druszám megszólalt :)))
Mamut, készülnek azok a képek? ;-)
Manó Creative Commons License 2003.06.04 0 0 143
Majd a terráriumon, ha megirom a cikket...neten nem igen van anyag róla. Viszont van egy német könyvem amiben csak ezekről van szó
Előzmény: Mamut79 (142)
Mamut79 Creative Commons License 2003.06.04 0 0 142
Köszi az infót! Esetleg tudsz egy helyet a neten, ahol részletesen olvashatnék róluk?
Előzmény: Manó (141)
Manó Creative Commons License 2003.06.04 0 0 141
A Malachit sövényleguán (Sceloporus malachitus) Közép-Amerikában előforduló lényegesen kisebb termetü gyíkfajta a hagyományos leguánokhoz képest. Szokták tüskés leguánoknak is hivni őket mivel nem sima bőr, hanem tüskék boritják. A Sceloporusok igen fajgazdagok majd 400 fajta tartozik ide. Lényeges tartási különbség, hogy ezek főleg rovarevők, és csak mellékesen fogyasztanak növényi táplálékot.

Hamarosan a terrarium.hu-n lesz egy részletes cikk róluk.

Előzmény: Mamut79 (135)
Mamut79 Creative Commons License 2003.06.04 0 0 140
Itt kolbászolok a neten, nem tudok aludni mert melegem van! Viszont találtam egy szép képet!

Mamut79 Creative Commons License 2003.06.03 0 0 139
Ottónak még nem volt ilyen! Bár szerintem neki élete legnagyobb tarumája a költözés volt! Akkor majdnem két hétig nem evett!
Előzmény: zsuzsa (138)
zsuzsa Creative Commons License 2003.06.03 0 0 138
Norbinak szoktam adni reteklevelet, karalábélevelet, kinai kelt meg jégsalátát, Lollo salátát, endiviát is. Mikor mi van a háztartásban. Néha reszelek a zöldekre répát. Almát azért nem szeretek reszelni, mert nagyon cukros és a meleg terráriumban elkezdene erjedni.

Norbi farka vége elhalt. Annakidején pici volt és sérült, senkinek sem kellett, ő volt az utolsó a terráriumban ezért vettem meg. Akkortájt voltam vele állatorvosnál, aki mondta, hogy semmi egyéb baja nincs és a sérült farka valamennyire rendbe fog jönni. valamennyire rendbe is jött, de az utolsó 6 cm-t le kellene vetetni, mert az nem pikkelyesdett ujra.

Viszont fogalmam sincs, hogy birják a leguánok az ilyen beavatkozásokat, altatást, helyi érzéstelenitést stb és kicist aggódom. Volt már a ti jószágotoknak része ilyen beavatkozásban?

Mamut79 Creative Commons License 2003.06.03 0 0 137
A képet a terrárium.hu-n én is láttam, de semmi infót róla! Egyébként nem sikerült a képbeillesztés!
Előzmény: mia.mano (136)
mia.mano Creative Commons License 2003.06.03 0 0 136

JaMaN kedvenc oldaláról...
(www.terrarium.hu) >

Mamut79 Creative Commons License 2003.06.03 0 0 135
Emberek!

Tud nekem valaki információval szolgálni a Malachit sövényleguánról? Miben különbözik a tartása a Zöld leguánétól?

Mamut79 Creative Commons License 2003.06.03 0 0 134
Egy kis szabadság? Üdvözlöm Gonzit!
Előzmény: JaMaN és Gonzi (133)
JaMaN és Gonzi Creative Commons License 2003.06.03 0 0 133
Hát barátaim, én lassan lelépek, és csak jövőhét kedden leszek legközelebb....

Ha valami sürgős dolog van, írjatok a jaman@freemail.hu -ra, azt wapról is el tudom olvasni :)

Üdv

JaMaN

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!