Keresés

Részletes keresés

szabvik Creative Commons License 2009.06.18 0 0 383
Hát jól kell csinálni, és nem tintázod össze a kezed :)
Amúgy megnézem a levegőzőt a tetején, lehet télleg h az a baj, kössz a tippet!
Előzmény: mr_ricsi (382)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.06.18 0 0 382
Nem értem ezt a töltögetést. A nyomtatód a BCI24 patronokat használja, utángyártott patront ~200Ft-ért lehet venni hozzá. Annyi pénzért a f.szom tintázná össze a kezét...

"Át is volt ázva rendesen festékkel, mert később is csinálta, miután vártam vele."
Nem tocsogósra szokás tölteni a patronokat, hanem meghatározott ml mennyiséget bele. Azért van az utántöltő beskálázva.
A leírt hiba arra utal, hogy nem folyik utána a tinta. Vagy nem megfelelő a tinta, vagy felül el van dugulva a lélegző nyílás.
szabvik Creative Commons License 2009.06.18 0 0 381
Azt ujratöltöttem mielőtt nyomtattam, azért nem értettem én se. Át is volt ázva rendesen festékkel, mert később is csinálta, miután vártam vele.
Előzmény: mr_ricsi (380)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.06.18 0 0 380
Cseréld ki a patront.
Előzmény: szabvik (379)
szabvik Creative Commons License 2009.06.18 0 0 379
Sziasztok!
Van nekem egy Canon S200-as nyomtatóm, aminek az a baja. hogy kb. 6 lap kinyomtatása után "elfárad" és csíkosan kezd el nyomtatni. Van erre valami egyszerű megoldás, vagy nincs mit tenni vele? Valakinek ötlete esetleg?
dnemethfoto Creative Commons License 2009.06.18 0 0 378
Illetve ha tudja valaki, hogy ilyen esetben melyik üzletben vennék be az ilyen új, bontatlan nyomtatót, azt is megköszönném!

Üdv.
dnemethfoto Creative Commons License 2009.06.18 0 0 377
SZiasztok!

Új Epson Stylus Photo R2880 professzionális A/3 fotónyomtató ELADÓ

Tökéletes belépő a nagyformátumú nyomtatás világába

Professzionális Epson UltraChromeTM K3 Vivid Magenta tintarendszer a káprázatos fényképek készítéséhez, akár A3+ méretben. Gyönyörű és tartós képeket nyomtathat a legújabb Epson nyomtatófejjel és pigmenttinta-technológiával, sokféle nyomathordozó használatának lehetőségével.

(Pályázaton nyert gépről van szó, ezért a piaci árnál olcsóbban adom.)

150.000,-

garancia van rá.


06-30-346-80-69
mr_ricsi Creative Commons License 2009.06.14 0 0 376
Hogyan lehetne megtudni, hogy egy 2008 novemberében vásárolt Epson DX8400-asba milyen chipverziójú utángyártott patron használható?
Ugyanis a neten ehhez a típushoz 5.0-t írnak, de azt is, hogy 2008 nyarától már 5.1 kellene.
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.04 0 0 375
Eladó egy HP Photosmart 335 nyomtató + bontatlan festékpatron.

Az eredeti:
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/hu/hu/ho/WF10a/18972-18972-3328063-3328077-3328077-443030.html?jumpid=oc_R1002_HUHUC-001_HP%20Photosmart%20335%20Compact%20Photo%20Printer&lang=hu&cc=hu
Az eladó:
http://kepfeltoltes.hu/090604/elado_hpprinter_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ár: 20.000 Ft

Tel.: 30/211-5989
E-mail: bluesman.ati@gmail.com
Átvétel helye: Budapest
ashura Creative Commons License 2009.05.05 0 0 373
Egy ideje már nem foglalkozunk tintásokkal, de tudom, hogy volt pár ilyen idióta nyomtató. Viszon nem ez volt a jellemző. Az persze lehet, hogy manapság a többség ilyen, ezt nem tudom, ám ebben esetben is fenntartom: ez egy hülye működési opció. De ebben a hülye korban, amikor a filctoll kupakját is chippel látják el, nehogy ügyeskedj vele...
Előzmény: mr_ricsi (370)
locsemege Creative Commons License 2009.05.05 0 0 372
Nem minden táp passzív PFC-s, azaz nem mindenhol van a bemenettel sorban egy jó nagy induktivitás. Azt nem vitatom, hogy az sokat segít, már feltéve, hogy a vas nem megy telítésbe bekapcsoláskor.
Előzmény: mr_ricsi (371)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.05.05 0 0 371
"Arról sem vagyok meggyőződve, hogy a Graetz-híd diódái specifikáción belül üzemelnek a bekapcsolási tranziens alatt. Meg arról sem, hogy az elkó szintén."

Nekem pl. márkás passzív PFC-s tápom van. A bemenetén a szűrők és a pfc tekercse elég hatásosan csillapítják a bekapcsolási tranzienseket.
Viszont némelyik rosszul méretezett táp jobban melegszik standby-ban, mint működés közben, ami az elkoknak nem tesz jót.
Előzmény: locsemege (366)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.05.05 0 0 370
"a nyomtató is áramtalanítva van, nem csinál semmit a napi min 1*-i bekapcsolás során."
A Canon nyomtatóm minden bekapcsoláskor megszívja a fejet alulról. De ezt jól lehet észlelni, mert ilyenkor visszafelé pörög a papírttovábbító rendszer.
Előzmény: ashura (364)
ashura Creative Commons License 2009.05.05 0 0 369
Hosszú évek óta a pc-s, a videós és az audiós szekció is áramtalanítva van nálam, amikor nem használom. Egyikkel sem volt bajom, igaz nem is gagyi cuccokból épülnek fel a konfigurációk.
Előzmény: locsemege (366)
ashura Creative Commons License 2009.05.05 0 0 368

Ha félévenként akarsz nyomtatni, akkor ne vegyél nyomtatót, mert minek.

Ezért írtam, hogy hetente-kéthetente kell a tintással nyomtatni egyet.

Egyébként pedig a lézerben is letapadhat a por, ha hónapokig áll, főleg amikor már kevés van benne. Ilyenkor szar lesz a nyomtatott minőség. Volt már ilyen tapasztalat. Utántöltöttnél meg az isten tudja mi minden gixer összer nem jöhet.

Előzmény: locsemege (365)
attila7575 Creative Commons License 2009.05.05 0 0 367
Köszi! Nálam a gép is és a nyomtató is stand-by-ban van ha nincs használva. A gép ilyenkor sleep-ben van, a nyomtatónak meg világít a bekapcsológombja, de a képernyője inaktív és úgy tűnik nyugiban van :)
Előzmény: ashura (364)
locsemege Creative Commons License 2009.05.04 0 0 366
Nyilván be- illetve ki lehet kapcsolni, csak az a kérdés, mekkora az igénybevétel a tranziens során. Arról sem vagyok meggyőződve, hogy a Graetz-híd diódái specifikáción belül üzemelnek a bekapcsolási tranziens alatt. Meg arról sem, hogy az elkó szintén.
Előzmény: ashura (364)
locsemege Creative Commons License 2009.05.04 0 0 365
Kifejezetten ritka használatról írtam. Tehát kinyomtatok ma 3 oldalt, holnap 1-et, egy hét múlva 6-ot, 8 hónap múlva nyomtatnék, de beszáradt. Akkor mennyire is volt elég a festékkazetta? Szerintem 10 oldalra, még akkor is, ha majdnem tele van. Ezért írtam, hogy ritka használatra mindenképpen lézernyomtatót javaslok, mert a műanyag por nem szárad be. Alapból száraz.
Előzmény: ashura (363)
ashura Creative Commons License 2009.05.04 0 0 364

Nálam nemcsak a gép, hanem vele a nyomtató is áramtalanítva van, nem csinál semmit a napi min 1*-i bekapcsolás során. Az pedig szerintem hülyeség, hogy ne lehessen kikapcsolni egy eszközt.

Előzmény: attila7575 (362)
ashura Creative Commons License 2009.05.04 0 0 363

Kb 250 teljesen teleírt oldalt nyomtattam ki egy fekete patronnal (közepes űrméretű).

Ismerek olyan lézernyomtatókat, amiknek a kezdő tonerje sem sokkal több oldalra elég ennél, ráadásul 5%-s lefedettség mellett (a tonerek lapszáma ekkora lefedettségre vonatkozik!). Egy új toner pedig nem két fillér, töltött és utángyártott tonerrel pedig elég sok probléma adódhat, ezzel mindennap szembesülnek a nyomtatókat javító kollégák.

Előzmény: locsemege (361)
attila7575 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 362
Elnézést, a kérdésem még mindig az, hogy érdemes-e bekapcsolva hagyni a gépet, és nem az, hogy töltsem-e utántöltővel, vagy külön szkennert-nyomtatót vegyek, vagy ne HP-t, vagy ne belépőszintűt.

Egyszerűség kedvéért:
- nem venni akarok, megvettem
- HP-t vettem
- belépőszintűt vettem
- volt külön szkennerem és nyomtatóm, ezeket cseréltem le
- nem akarom utántölteni
- nem az a kérdés hogy szerinted jól döntöttem-e, hanem hogy érdemes-e bekapcsolva hagyni.

Tudom, hogy tök kezdő dolog meg minden, de nekem tök jó a multifunkciós, mert kivált egy szkennert (amit már nem tudtam hova tenni, és a funkciói 80%-át nem használtam, körülményes volt), egy nyomtatót (a régi nyomtatóm már vagy 4-5 éves, lassan kezd elhasználódni), tudok fénymásolni anélkül hogy be kéne kapcsolni a gépet, és gépészkedni egy szkenneléssel, méretezéssel, nyomtatással, ehelyett megnyomok egy gombot. És még a kártyaolvasómat is nyugdíjazhatom, azaz megszabadulok 3 eszköztől és az ehhez kapcsolódó kábeldzsungeltől. Tölteni, illetve utángyártott patront használni eddig se szoktam, éveken keresztül én bizony az eredeti tintát vettem. Tudom lúzer vagyok xD
Előzmény: DJG (356)
locsemege Creative Commons License 2009.05.04 0 0 361
Nem hinném, hogy az a gazdaságosabb, ha 10 oldalt kinyomtatsz egy patronnal, aztán cseréled. Otthon ritkán kell nyomtatni, de akkor nagyon. Teszem azt, menetrend, önéletrajz, egy-két apróság, másra nincs szükség.
Előzmény: ashura (360)
ashura Creative Commons License 2009.05.04 0 0 360
Viszont drágább, mind a nyomtató, mind a kellékanyag - így a gazdaságosság már megkérdőjelezhető...
Előzmény: locsemege (359)
locsemege Creative Commons License 2009.05.04 0 0 359
Természetesen aki sokat nyomtat feketén, annak a lézer a gazdaságosabb és praktikusabb megoldás.

És aki keveset, annak is, mert nem szárad be.
Előzmény: ashura (358)
ashura Creative Commons License 2009.05.04 0 0 358

Ezzel meg én vitatkoznék. Én sem használom sokat a nyomit, és éppen tegnap töltöttem után a színes patront. Három fecskendő tűvel, az adott festék felszippantása a flakonból, jelzőmatrica patronra ragasztása, betöltés óvatosan, gyors megszívás a szett megfelelő darabjával, és már nyomtatott is a kalibráció után. Tehát vannak olyan patronok, ahol nem kell tördelni, lyukat fúrni, stb. Sőt olyanok is vannak, hogy csak rá kell csepegtetni a festéket a patron adagoló szájára. Tintás nyomtatónál pedig alapszabály, hogy hetente egy lapot ki kell nyomtatni (persze minden színt használva), nehogy a fúvókákba száradjon be a festék. Mert a fejbe szárad be, nem a tartályba. De még a beszáradt fejű patronnál is megoldás lehet a beáztatás. És vannak utángyartott patronok is, változó árban.

Természetesen aki sokat nyomtat feketén, annak a lézer a gazdaságosabb és praktikusabb megoldás.

Előzmény: mr_ricsi (357)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.05.04 0 0 357
"Vegyél egy rendesebb nyomtatót, és olyat, amit te magad utána tudsz tölteni festékkel "

Ezzel vitatkoznom kell, ugyanis az utántöltés éppen azoknak nem jó megoldás, akik ritkán használják a nyomtatót. Ugyanis vagy nagy lyuka(ka)t kell fúrni a patronra, vagy letörni a tetejét. A nagyobb lyukakon sokkal hamarabb elpárolog az oldószer, és beleszárad a festék, aztán pár utántöltés után már a friss festék sem tudja annyira felhigítani, hogy a fúvókákon átférjen.
Az utántöltés irodákban gazdaságos megoldás, szerintem.
Előzmény: DJG (356)
DJG Creative Commons License 2009.05.04 0 0 356
Nézd, ezzel csak három baj van. Hogy belépőszintű, hogy multifunkcionális és hogy HP. A tintasugarast kitárgyaltátok, én is pocsék technológiának tartom, de fényképhez, sajnos, ma még az kell. A másik hárommal viszont csak baj van.

Vegyél egy rendesebb nyomtatót, és olyat, amit te magad utána tudsz tölteni festékkel (kaphatóak erre a célra speciális elektronikájû patronok és festékek). Nem baj, ha alapárban többe kerül, a festék árán pillanatokon belül sokszorosan meg fog térülni.

Vegyél mellé egy rendes szkennert is, ha szükséged van rá, a multivackok egyik funkciójukra sem alkalmasak igazán.

És semmi körülmények között ne vegyél HP-t (a magasabb árkategóriában, százezrekért, persze, szabad, de ezek az olcsó bóvlik azok, amik: olcsó bóvlik). Ebben az árkategóriában senki nem tud igazán jó minőséget gyártani, nyilván, de az összes beszámoló és tapasztalat szerint a HP még ezen a mezőnyön belül is nagyon hátul kullog. És a meghajtói, szoftverei is katasztrofálisak.
Előzmény: attila7575 (350)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.05.04 0 0 355
"de arra gondoltam, hogy ha ki-be kapcsolgatom, akkor ez az alkalmanként akár 5 percenként is lehet."

Megcsinálhatod azt is, hogy ha bekapcsoltad, akkor a számítógéppel együtt kapcsolod ki.

Egyébként a HP éppen a fotópatronoknál szokta a lejárati időt figyelni. (És van bennük régiókód is, tehát az USÁban olcsón vásárolt patron valószínűleg nem fog működni az Európában vásárolt nyomtatódban.)
Előzmény: attila7575 (353)
attila7575 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 354
Köszi, tudom hogy a különbség a lézer és a tintasugaras nyomtató között, ez a poszt igazán sokat segített nekem :( Mivel nagyon kell az itthoni fotónyomtatás, ezért a lézer nekem nem jó. (Nem az volt a kérdésem hogy lézert vagy tintasugarasat kell venni.)
Előzmény: locsemege (352)
attila7575 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 353
Oké, de arra gondoltam, hogy ha ki-be kapcsolgatom, akkor ez az alkalmanként akár 5 percenként is lehet. Na mindegy, majd utánanézek.
Előzmény: mr_ricsi (351)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!