Keresés

Részletes keresés

g_prefect Creative Commons License 2004.08.25 0 0 123
Mail ment!
Előzmény: kivi (114)
Psychedelicatessen Creative Commons License 2004.08.24 0 0 122

seb. = sebesség :)

 

A 8-ashoz való lánc jó a heteshez, fordítva azonban nem jó, mert a lánc súrlódik az eggyel nagyobb fogaskeréken. A 9-es lánc csak a saját rendszerébe építhető.

Előzmény: _nyunyuka (121)
_nyunyuka Creative Commons License 2004.08.24 0 0 121

Természetesen láncot is cseréltem, a lehető legerősebbre! :-)))) Meg is volt nyúlva a régi rendesen. Kaptam egy Bikers Guide katalógust, abban szerepel többféle lánc, némelyikhez oda van írva, hogy "7 seb." vagy "10 seb" kompatibilis. Ez mit jelent?

 

 

 

Előzmény: Psychedelicatessen (120)
Psychedelicatessen Creative Commons License 2004.08.24 0 0 120

Az új racsnihoz vettél új láncot is? Mert az erősen javallott, mivel a régi lánc megeszi a szép új fogaskerekeket.

 

Apropó lánc: Tegnap sikerült elesnem,  a lánc frankón beszorult a hajtómű és a váz közé (!), 1-2 szem szépen el is ferdült. Kérdés: Hajtókarleszedő nélkül hogy lehet szépen, okosan levarázsolni a hajtóművet? Nem akarok még több kárt csinálni. :) Thx.

Előzmény: _nyunyuka (119)
_nyunyuka Creative Commons License 2004.08.24 0 0 119

Sziasztok!

 

Köszi mindkettőtöknek a tippeket, hazafelé bementem, egész jó cuccaik vannak. Vettem náluk gumikat, kulacstartót, első lámpát, új nyerget stb. vagyis olyan dolgokat amikkel nem lehetnek kompatibilitási problémák :-)))). Már cserélve lett a racsni és a hátsó váltó (racsni úgy kikopott, hogy a Harmat utcán csak lépésben tudtam följönni, mert átugrott), módosítottam az áttételt kicsit országútibbra, de ilyen szar utakra marad az MTB!

pROF Creative Commons License 2004.08.24 0 0 118
A RideBike egy egész jó kis bolt, én is náluk vettem a bringám. Az alkatrész vásárolgatással viszont óvatosan, vidd magaddal a bringát is, mert nem biztos, hogy a régi váz alkalmas egyes újabb alkatrészek felszerelésére. Lehet, hogy jobban jársz, ha a XVI. kerületi üzletükbe mész (Rákóczi u. 51.), mert ott van szervíz is, vagyis van ott szaki, aki meg is tudja nézni, hogy mit hova....
Előzmény: _nyunyuka (115)
Bluntside Creative Commons License 2004.08.24 0 0 117

nyunyuka!

 

Többek véleménye szerint az általad említett bolt szolgáltatásai igen jók, nyugodtan mehetsz hozzájuk. Ha esetleg több címre lenne szükséged, klikkelj ide: bicikli.lap.hu

 

 

Előzmény: _nyunyuka (115)
-Henger- Creative Commons License 2004.08.21 0 0 116

"Aszfalton az MTB-nek csak hátrányai vannak"

Ez nem teljesen igaz, az MTB fordulékonyabb, ami aszfalton is előny.

 

Mindkettő téves!

 

Az MTB nagy előnye, az üléshelyzet, a megfelelő áttételsor, a strapabíró kialakítás, és a rendkívüli variálhatóság.

Traktorgumival erdőjáró, egy vékony slick külsővel pedig gyors aszfaltszaggató válik belőle.

 

És az, hogy melyik a forduléonyabb, a geometria, és a dinamika dönti el.

Előzmény: H_G (97)
_nyunyuka Creative Commons License 2004.08.21 0 0 115

Sziasztok!

 

Az Őrsön az Árkádban találtam egy Ride Bike kerékpárboltot. Ki mennyire ismeri, alkatrészek tekintetében? Az "őskövület" Csepel Hargia montimat szeretném egy kicsit fölturbózni, fémpedállal, jobb fékekkel stb. Marad az abroncsék, mert a gyári abroncs igen brutál rajta, a járdáról föl-le ugrásokat is jól bírja több mint 10 éve. Vagy tudtok-e segíteni egyéb jó bp.-i alkatrészbolt tekintetében?

 

Előre is köszi!

kivi Creative Commons License 2004.08.17 0 0 114
Írtam neked az itteni címedre.
Előzmény: g_prefect (111)
pROF Creative Commons License 2004.08.17 0 0 113
Jaj, most nézem, hogy többször is elírtam a neved. Elnézést :) A TF2 pedig, ahogy tanult kollegám is írta, spray formájú, teflon tartalmú kenőanyag, elsősorban a láncra, váltóra. (Nekem is egy boltos ajánlotta, akkor még nem tudtam micsoda. Azóta már tudom, hogy a többség ugyanezt használja...)
Előzmény: g_prefect (111)
H_G Creative Commons License 2004.08.17 0 0 112
Teflonos kenőanyag, sprében.

Előzmény: g_prefect (111)
g_prefect Creative Commons License 2004.08.17 0 0 111
Köszi, amit lehet mindent megnézek. Tényleg jó, hogy van ez a fórum! E nélkül csak abban voltam biztos, hogy nem a Tescóban vagy a Metróban stb. kell keresgélnem. Így pedig már nem azt az első bringát fogom megvenni, aminek szép a színe, vagy ilyesmi. (A TF-2 mi?)
Előzmény: pROF (109)
pROF Creative Commons License 2004.08.17 0 0 110
Na ja, de a városból ki is kell jutni vhogy

Nem emlékszem, hogy g_perfect mondta volna, hogy városban lakik ;))))
De egyébként is, ha tényleg túrázni fog, akkor feltehetőleg a városban az útja max 5-10%-a fog vezetni, vagyis nem mérvedó, hogy ott mit tud a bringa, max tolja a tábláig :)))
Előzmény: H_G (105)
g_prefect Creative Commons License 2004.08.17 0 0 108
Tényleg köszönöm a segítséget, és az is igaz, hogy a számítógép előtt ülve nem fogok venni semmit, muszály a boltokat rendesen körbenézni. Ha kinézek pár konkrét bicajt -a topicon szerzett ismereteim birtokában- a végső döntés előtt még kikérem a véleményeteket.
Előzmény: H_G (107)
pROF Creative Commons License 2004.08.17 0 0 109
Amivel még számolj a vásárláskor, ha még nincs: világítás (elölre és hátulra is), pumpa, gumijavító készlet, alapvető szerszámok, bicajos táskák (vázra, csomagtartóra) és bukósisak! Ezek nélkül túrázni igen problémás lehet, úgyhogy ennek függvényében határozd meg konkrétan a kerékpárra szánható összeget. Én még vettem egy flakon TF2-t is, időnként szükség van rá. (Hetente 1-2x)
Az árak tekintetében javaslom nézd meg ezt az online boltot, itt (az Author és a Caprine kivételével) a legtöbb szóba jöhető márka megtalálható. (Legalábbis a listaára.)
Előzmény: g_prefect (106)
H_G Creative Commons License 2004.08.17 0 0 107
A vita csak elméleti, én sem akarlak lebeszélni a trekkingről (elvégre az van nekem is). De tény, h. egy merevvillás MTB, jó keményre fújt slick gumikkal, majdnem olyan hatékony az aszfalton.

Most az a logikus lépés, hogy tégy egy körtúrát a boltokban, nézz ki három olyan modellt, amik tetszenek Neked (végül is az a legfontosabb szempont!), linkeld be a gyártó adatlapját ide, és akkor mi megpróbáljuk megmondani, szerintünk melyik éri meg leginkább!

Előzmény: g_prefect (106)
g_prefect Creative Commons License 2004.08.17 0 0 106
Ebbe a vitába alapvető ismeretek hiányában nem szólók bele, de az tény, hogy főleg aszfaltra, viszonylag eseménytelenebb utakra keresek valamit. A MTB ezért nem vonz. Szerintem trekking bicaj, csomagtartóval, miegymással pont erre lenne jó, legfeljebb az első teleszkóp lehet vonzó, tekinteve az utak minőségét sok helyen. A választáson pedig azért nyavajgok annyit, mert tényleg egy olyan gépet szeretnék, ami hosszú ideig kiszolgál, a szívemhez nőhet - persze a már említett anyagi keretek közt.
Előzmény: pROF (104)
H_G Creative Commons License 2004.08.17 0 0 105
Tényleg szakított a Giant a SRAM-mal? Tavaly még volt egy sor azzal szerelt modelljük.

"Nem hiszem, hogy g_perfect városi túrázásról álmodozik. :)"

Na ja, de a városból ki is kell jutni vhogy, vagy helikopter viszi a hegyekbe? :) És nem csak Pesten van pocsék zsúfolt bicikliút, hanem pl. a Balaton körül is, és irgalmatlanul ráküldenek a rendőrök.

Előzmény: pROF (104)
pROF Creative Commons License 2004.08.17 0 0 104
Nem hiszem, hogy g_perfect városi túrázásról álmodozik. :) Ha pedig országúton annyira váratlanul kerül eléd kátyú, hogy nem tudod biztonságosan kikerülni egy trekkinggel (vagyis feltehetőleg éppen lejtőn hasítasz, vagy valaki mögött mész, aki későn kerüli ki...), akkor valszleg MTB-vel is csak elesnél egy ilyen hirtelen kormánymozdulattól. De ezzel az elvi vitával amúgy sem visszük előrébb g_perfect ügyét :) Azt remélem nem akarod vitatni, hogy egy átlagos MTB és egy átlagos trekking közül a trekking országútra jellemzően lényegesen előnyösebb tulajdonságokkal rendelkezik. (Üléspozíció, kerékméret, áttételek, gördülési ellenállás, stb.)

Aha! Ez nem volt világos

Ld. 90-es hozzászólás :)

Akkor nézz meg egy Giant katalógust.

Megnéztem, és amit találtam a kedvenc online áruházamban, egytől egyik Shimano váltókkal voltak szerelve (Tourney, Comfort, Acera, Alivio). Legfeljebb váltókar, lánc, esetleg hajtómű volt SRAM rajtuk.
Előzmény: H_G (103)
H_G Creative Commons License 2004.08.17 0 0 103
"De aszfalton nincs szükség a plusz fordulékonyságra, tehát ez egy értelmezhetetlen előny..."

Dehogy nincs. Az országúton váratlanul fölbukkanó kátyúkat kell kerülgetni, a kerékpárúton gyalogosok, babakocsik etc. között szlalomozni.

"Én a Shimano alkatrészekről beszéltem csak"

Aha! Ez nem volt világos.

"Én egyébként még nem láttam katalógusban SRAM-al szerelt trekkinget..."

Akkor nézz meg egy Giant katalógust.

Előzmény: pROF (100)
pROF Creative Commons License 2004.08.17 0 0 102
De amiről beszélsz, az már nem minőségbeli különbség, hanem egyéni ízlés kérdése. Ezért mondom én is, hogy el kell menni megnézni, kipróbálni.
Előzmény: H_G (98)
H_G Creative Commons License 2004.08.17 0 0 101
Vagy vegyük példának a Kona bicajokat -- az árukhoz képest igen gyenge a felszereltségük; aki csak arra megy, soha nem venné meg. (A képen a Dew trekking, jellemzően Altus cuccokkal.) De a váz és a villa kiváló, jól eltalált geometriával, az alkatrészeknél is tudják, hogy mivel lehet spórolni és mivel nem szabad, így a végeredmény azért megbízhatóan működik és az egész szívdöglesztően stílusos. Imádják is őket a vásárlóik.

pROF Creative Commons License 2004.08.17 0 0 100
De aszfalton nincs szükség a plusz fordulékonyságra, tehát ez egy értelmezhetetlen előny...
Én a Shimano alkatrészekről beszéltem csak, és arról, ami konkrétan az alkatrészre van írva, nem a katalógusba. A Comfort pl. úgy néz ki, hogy egy C betű és 3 számjegy. Az Acera-ra és az Aliviora konkrétan ez a nevük is van ráírva. Én egyébként még nem láttam katalógusban SRAM-al szerelt trekkinget...
Előzmény: H_G (97)
g_prefect Creative Commons License 2004.08.17 0 0 99
De akkor mégis melyiket?
Előzmény: H_G (98)
H_G Creative Commons License 2004.08.17 0 0 98
Igen! Nekem volt azonos felszereltségű, hasonló árú Caprine és Magellan trekkingem is, érzésre ég és föld.

Előzmény: g_prefect (95)
H_G Creative Commons License 2004.08.17 0 0 97
"Aszfalton az MTB-nek csak hátrányai vannak"

Ez nem teljesen igaz, az MTB fordulékonyabb, ami aszfalton is előny.

"A gyengébb alkatrészek vannak sorszámokkal azonosítva."

???

Ezt nem értem. A Shimano alkatrészeknek mindig van fantázianevük is (pl. a Tourney és a C/omfort/ az olcsó bicajokra szánt gyenge alkatrészcsaládok) és egy két betűből meg számokból álló kódjuk is. A katalógusokban, árlistákon stb. hol az egyiket használják a bicajgyártók, hol a másikat.

A konkurrens SRAM sorszámokkal jelöli az alkatrészcsaládjait (kivéve a Shimano-kompatibiliseket, azoknak nevük van, pl. Centera, Attack). De ez nem jelenti, hogy gyengék lennének, van köztük mindenféle -- pl. az olcsó 3.0 tényleg gyatra, az 5.0 már eléri a Shimano Alivio minőségét, a 9.0 (ettől az évtől már X9) abszolút felsőkategóriás, az XT-vel van egy súlycsoportban.

Előzmény: pROF (90)
gyrk Creative Commons License 2004.08.17 0 0 96
nem
Előzmény: g_prefect (95)
g_prefect Creative Commons License 2004.08.17 0 0 95
Ha az őszt kibírom apám kölcsönbringájával, akkor a februárt már biztos megvárom. (Ha nem, nem.)Í gy talán ugyanazért a pénzért valamivel jobbat vehetek. A márkák között, amennyiben hasonló felszereltségű, és hasonló árú bicajt találok, érdemes tipródnom?
Előzmény: gyrk (93)
pROF Creative Commons License 2004.08.17 0 0 94
Folyamatosan vannak kisebb-nagyobb leértékelések, ezeket érdemes nyomon követni. (Bár a trekking kategóriában sajnos épp nem olyan sűr az ilyesmi.) Különböző rendezvényeken is előfordul, hogy egy-egy forgalmazó akciókkal jön ki. (Én pl a sajátomat először leárazva láttam a Sport-szigeten. Aztán lusta voltam visszamenni alaposabban megnézni, így le is maradtam az akcióról...)
Márkák közül, ha nem mész egy bizonyos szint alá, akkor minőségben szinte ugyanazt kapod, úgyhogy érdemes élőben is megnézni néhány gépet, és meg is nézni. Mert ami képen jól (vagy rosszul) néz ki, élőben egész másképp mutathat. Az itteni hozzáértők azt szokták modnani, hogy ha végképp nem tudsz dönteni két számodra megfelelőnek tűnő bringa közül (értelem szerűen lesznek előnyei a másikka szemben mind a kettőnek), akkor vedd azt, amelyik jobban tetszik :)))
Előzmény: g_prefect (91)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!