Keresés

Részletes keresés

almakorte69 Creative Commons License 2013.05.12 0 0 1489

OFF Sajna nem kaptam meg őket :( Pedig biztosan jó cuccot küldesz.Próbáld meg ide : erika.petroman@gmail.com.Köszi.

ON

 

Előzmény: Mike--23 (1488)
Mike--23 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 1488

OFF!

Halihó!

Küldtem Neked 2 e-mailt (remélem), és mindkettőnél kaptam egy automatikus figyelmeztetést, "hogy 4 óra alatt nem lehetett kézbesíteni, de ne küldjem újra".

Odaért a levelem? A kérdés arra irányul, hogy a mellékletet akkor törlöm a Dropbox fiókomból hogy ne foglalja a helyet.

Üdv, Mike

Előzmény: almakorte69 (1487)
almakorte69 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 1487

Igen,ha csak felnőttek játszanak,ott jó a kézből elhúzgálós módszer.Viszont a lurkók nagyon élvezik,hogy nem egymástól húznak,így hamarabb vége is egy partinak,ráadásul mi csak 7 nyerő pontig játszunk,bár így is több,mint 1 óra a játékidő :) Meg az is nagyon bejön nekik,ha kell mondjuk búza és az a 2. a "bank"-ban és előre megmondja,hogy 2-est fog dobni és tényleg kijön a 2-es,akkor határtalan az örömük :)

Előzmény: Mike--23 (1486)
Mike--23 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 1486

Szerintem ez a megoldás gyerekek+felnőttek felállásban jó, de csupa felnőtt játékos esetén az elhúzott lapnak pont az az értelme, hogy attól húzok, akinél van olyan lap ami nekem kell (feltéve hogy tudom követni ki mit kapott és rakott le) másrészt pedig attól húzok aki esetleg nagyon elhúzott és nem szeretném ha nyerne.

Aki meg ezen megsértődik 10 percnél hosszabban az ne játszon Catant. :) De mást se nagyon, mert ilyen elemek az első társasjátékomban - Ki nevet a végén - is voltak.

Mike

Előzmény: almakorte69 (1485)
almakorte69 Creative Commons License 2013.05.05 0 0 1485

Értem.Mi is a kártyás megoldásnál maradtunk,de nincs kiegészítőnk egy sem,bár a gyerekeknek ( 6 és 8 ) ,ez is bőven elegendőnek tűnik,nagyon élvezik.Mi annyit változtattunk,ha jön a rabló,akkor az nem az ellenféltől húz lapot a mozgatása után,hanem dobni kell egy sima 6 oldalú dobókockával és ahányast dobott,annyiadik nyersanyagot kapja meg a "bank"-ból.Így nincs sértődés,hogy miért húztad el ,a kézben már kész, városomból a búzát :)

 

Előzmény: Sharky#54 (1484)
Sharky#54 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 1484

hát nem tudom.

 

mi lovag+tengeri+boszorkány+egyház kiegészítőkkel játszunk, eseménykártyákkal és gyakran valamelyik kereskedős szituációt is belekeverjük.

 

az a tapasztalat, hogy nagyon-nagyon ritka az az eset, amikor valaki unatkozik, nem tud semmit csinálni.

 

sok kiegészítő, sokféle lehetőség, nem nagyon tud senki se elhúzni.

 

a végjáték is mindig úgy alakul hogy 3-4 játékosból 2-3 játékos 1-2 pontra van a győzelemtől.

 

 

én nekem pont az tetszik a sok-sok kiegészítőben, hogy tényleg finomhangolja a játékot és nem csak sokrétűvé teszi.

 

 

 

 

Előzmény: almakorte69 (1483)
almakorte69 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 1483

Igen,igen,igazad van.Én csak azt szeretném elkerülni,hogy sorban mondjuk 4x-5x egymás után dobnak 10-est,és 6-ost és addig meg a többiekkel nem történik érdemi dolog és elalszanak a tábla mellett :) Ezt kéne jól kifundálni,hogy lehetne ezt megoldani jól.Tulajdonképpen a kártyás megoldás jó,ott minden szám kijön 31 húzás alatt ,keverve,míg ugyanez nem mondható el a kockadobálásnál.Még azon is gondolkodtam,hogyha 10 kártya van csak összekeverve (2-12-ig,a 7-es kivételével) és azt húzzák a játékosok,ha meg elfogy,akkor újrakeverés van.Így viszont tuti,hogy 10 kör alatt minden szám szerepelni fog és akkor talán nincs akkora jelentősége az elején,hogy ki hová pakolja le a településeit.Kiegészítésként meg a kártyahúzásoknál,ha páratlan számú kártyát húzott valaki, mondjuk egy 3-5-7-9-11-est,akkor dobnia kell egy "igazi" kockával és ha ott is páratlant dob ,indulhat a rabló ,olyan mintha 7-est  dobott volna valaki :) Vagy valami ilyemire gondolok,tehát ne unatkozzon az,akinek a száma sokáig nem jön ki.Ötlet ?

 

Előzmény: Sharky#54 (1482)
Sharky#54 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 1482

az ötlet jó, de az 1 nyersanyag kevés érte. főleg a végjátékban , amikor minden számnál 3-10 nyersanyag üti a markod.

meg ezzel gyakorlatilag 100%-ban ki lehet kerülni a rablót/kalózt, ami a játék egy fontos eleme.

 

inkább azt mondanám, hogy minden játékostársadnak oda kell adnod 1 nyersanyagot (4 játékos esetén ez ugye 3 nyersanyag), ez inkább kompromiszum köteles plusz lehet a játékban.

Előzmény: almakorte69 (1481)
almakorte69 Creative Commons License 2013.05.01 0 0 1481

Sziasztok ! Mi a véleményetek,aki dobókockával játszik Catan-t és nem a Mike23 "féle" Event Card-ot preferálja (37 db kártya+évforduló),amit gyorsan hozzáteszek az is jó kis megoldás,hanem arra gondoltam,hogy aki a dobása előtt bead egy tetszőleges nyersanyagkártyát,az dobhat 3 (!) db dobókockával egyszerre és amelyik 2 szimpatikus,azt tartaná meg mint dobott szám.Így 3 féle szám közül lehetne választania (jó esetben) a dobónak.Példa : lead a "bankba" egy fa nyersanyagot,majd dob egy 3-ast ,egy 4-est meg egy 6-ost : ekkor választhatna a 7-es (3+4),10-es (6+4) és 9-es (6+3) közül.Legrosszabb,ami történhet,hogy dob 3 db 6-ost :) ,de ennek vajmi kicsi az esélye. Így mindenképpen 12-lesz a vége :) Esetleg ,ha 2 nyersanyag kártyát ad le dobás előtt ,akkor 4 db kockával kéne dobnia és 4 kockából választaná ki,amit szeretne. Ki kéne próbálni élesben ezt az ötletet,biztos vidám perceket okozhat :) Vagy szerintetek van gyenge pontja az ötletnek ? Írjatok mindenképpen jót,vagy rosszat !

Attila

 

Előzmény: Sharky#54 (1480)
Sharky#54 Creative Commons License 2013.04.29 0 0 1480

igazad van, ez botrány egyébként.

 

Főleg ugye most a kalózos nem sem lesz kompatibilis.

 

 

Egyébként a boszorkányos és egyházos kiegészítő nem hivatalos, az sehol nem kapható.

Előzmény: Mike--23 (1479)
Mike--23 Creative Commons License 2013.04.28 0 0 1479

Érdekes "vita" alakult ki.

Én azt hiszem aki nekiáll maga megcsinálni egy játékot annak az elkészítés már maga öröm lehet.

Nekem az volt és nagyon jó érzés, amikor végignézek a Catan készletemen.

Mellesleg azzal egyetértek hogy a játék valakinek a szellemi terméke.

Ezért vettem 2 készlet alapcatant - sok évvel ezelött - aztán csináltam hozzá 5-6 fős kieget, mert magyar nyelven nem volt!!!! (A fából faragott bábúim szebbek mint a gyári. Aki nem hiszi jöjjön el, megmutatom.)

Aztán vettem Lovagos kieget és Tengeri utazó kieget és mivel a lovagosnak az 5-6 fős kiegjéhez adtak 3 darab keret elemet, amivel nem akartam bajlódni vettem egyet, német verziót mert magyar megint nem volt!!! (Hozzáteszem fillérekért árulták a mai árakhoz képest, igaz nem volt szép nagy doboza, hanem keménypapírra volt minden ráerősítve és zsugorfóliával lefogatva, de nem is azért vettem.)

Aztán nekiálltam és megcsináltam a boszorkányos kieget és az egyházast is, természetesen ezeket sem lehetett nálunk kapni.

Aztán megcsináltam a kikötőmestert, ez megint nem volt kapható akkor még.

A nagy karavánon most gondolkozok, amiről azért nem árt tudni hogy eredetileg ingyen osztogatták és volt belőle valamilyen ujságmelléklet is.

"Event Cards"-ból van 2 eredeti készletem, természetesen angol nyelvű, meg egy magyar amit én csináltam amikor magyar még nem létezett.

Tanulság? Nem tudom, de ha a Piatnik vagy bárki más nagyon be akar perelni állok elébe.

Azt nem értem hogy egy dobozos játék amihez van vagy 15 kiegészítő hogyan az isten nyilába kerülhet 10E Ft-ba. Szerintem ha most megvennék mindent újra, lenne vagy 50E FT. És akkor joggal kérdezhetném hogy mi is van a kompatibilitással? Miért nem tudok minden megkötés nélkül összetenni egy ma kapható kieget az általam vásárolt 1.0-ás kiadású alapjátékkal. (Nekem minden megvan az összes készletben.)

Na, röviden ennyi. Nem szeretnék senkit meggyőzni, csak a véleményemet mondtam el.

Jó játékot mindekinek, akár vette, akár csinálta a készetet! Mert a lényeg a játék.

Mike

almakorte69 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 1478

Hali ! Attól tartok,hogyha kihozzák a Felfedezők és kalózok-at ,nem bízom benne,hogy az alapjáték is megint kint lesz belátható időn belül.De remélem igazad lesz és várok pár hetet,addig szünetel a projectem :)

Ugyanis,most is kint van rengeteg kieg,de az alapjátékot még használtan sem tudom megszerezni :( Vaterán is csak hiányosat találtam.

 

Előzmény: Mr. Nocadlee (1477)
Mr. Nocadlee Creative Commons License 2013.04.26 0 0 1477

Én nem mondtam, hogy szerzői jogokat sért, nem értek hozzá, nem is érdekel.

Csak arra céloztam, hogy értelmetlennek találom időt, pénzt és energiát beleölni egy saját példány elkészítésébe, amikor egyrészt olcsón lehet hozzájutni használtan, másrészt meg a hiány csak átmeneti, elvileg heteken belül megjelenik az új kiegészítő, a Felfedezők és kalózok, nem hiszem, hogy kihoznák úgy, hogy nem kapható az alapkészlet.

 

De ha te csinálsz valami hiperkreatív, überbrutál, fából faragott dolgot, akkor hajrá.

Előzmény: almakorte69 (1471)
almakorte69 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 1476

Oké,én nem is akarlak meggyőzni,meg szét is offoljuk ezt a jó oldalt,csak még egyet mondj : ha én szeretnék MOST játszani a lurkóimmal Catan-t,akkor milyen megoldásod van ? Várjak karácsonyig,hátha kiadják megint ? Mi van akkor, ha mésem ? Ráadásul amit én "ragasztgatok" mondjuk furnér lapra,az lehet,hogy olyan minőségű lesz,hogy akár 10 évet is kibír,persze csak akkor,ha nem hagyod el.Nem is értem,hogy hogyan lehet elhagyni bábút,kártyát stb. ,amikor összepakolásnál mindig kell egy gyors leltárt csinálni és akkor következő játéknál nincs meglepetés.A többieknek is köszönöm a gyors reagálását ! Attila

Előzmény: Youwine (1473)
bm613 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 1475

Maximum akkor lehet adócsalás, ha nyereséggel adod tovább, ami ebben az esetben kb. nem fordul elő. És még ilyenkor is csak ha bizonyos összeg fölött, avagy üzletszerűen csinálod (tehát direkt azért veszel olcsó cuccokat, hogy többért eladd). Veszteséges eladáson értelemszerűen nincs jövedelemadó, áfára meg szintén csak üzletszerű kereskedéshez kell bejelentkezni.

Előzmény: Sharky#54 (1474)
Sharky#54 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 1474

Azt kell ebben azért megérteni, hogy ha senki nem venne társasokat, akkor a társasjáték készítők is éhen halnának.

 

Használtan amúgy tovább adhatsz valamit ,az maximum adócsalás de a megvásárlással jogot szereztél a tovább adásra is.

(ez pl. mostmár számítógépes játékokra is igaz)

 

 

 

Előzmény: almakorte69 (1472)
Youwine Creative Commons License 2013.04.23 0 0 1473

 

Nézd, úgyse fogjuk egymást meggyőzni. Mi több, mint tíz éve jétsszuk, a harmadik garnitúrát gyűrjük, mert az előzőek egyszerűen elhasználódtak, a kis bábuk egy része elkallódott. Úgyhogy amikor akciós (Karácsonykor általában), vettünk egy-egy újat. Kellemes ragasztgatást és jó játékot kívánok!

 

 

Előzmény: almakorte69 (1472)
almakorte69 Creative Commons License 2013.04.22 0 0 1472

Arról már nem is beszélek,hogy a használt cucc eladása is illegális (eladás után nem fizet senki ,semmit ,sehova ) ezek szerint,mivel az,aki eladja a megunt (jelen esetben társast) dolgait,az megkárosítja a szerzőt,mivel az egy új vevőtől esik el,amikor valaki egy használtat vesz meg,ahelyett,hogy kifizetne egy vadi új társast.Így van ?

Attila

 

 

almakorte69 Creative Commons License 2013.04.22 0 0 1471

Többek között ez a vaterás is hiányos... :(  Akkor ,ha én rakok bele másik társasból valamilyen bábút,akkor

az is szerzői jogokat sért,ugye ? Ezt nem eszem meg :)

Attila

 

Előzmény: Mr. Nocadlee (1468)
almakorte69 Creative Commons License 2013.04.22 0 0 1470

Sharky#54 : köszi,közben én is rátaláltam az általad linkelt oldalra ! Nagyon köszi ,profi a cucc !

 

Előzmény: Sharky#54 (1467)
almakorte69 Creative Commons License 2013.04.22 0 0 1469

Hali ! Szerintem egy nem kapható játék home made elkészítése ,csak elismerés lehet a játék kitalálója szemében ! Megvenném én (ha lehetne kapni) ,nem sajnálnám a kitalálótól a pénzt.De ha már a használtra kell(ene) fanyalodnom,akkor inkább megcsinálom házilag ,jóval erősebbre,strapabíróbbra és szívesebben is ülök le játszani vele,mint egy valaki által "levetett" ,sokszor hiányos,használt játékkal.

Attila

 

Előzmény: Youwine (1466)
Mr. Nocadlee Creative Commons License 2013.04.22 0 0 1468

Amikor ezt a kommentet írom, van egy példány a Vaterán 1500 Ft-ért (villámára 3500), szerintem nem éri meg otthon ragasztgatni...

Előzmény: Youwine (1466)
Sharky#54 Creative Commons License 2013.04.22 0 0 1467
Előzmény: almakorte69 (1465)
Youwine Creative Commons License 2013.04.22 0 0 1466

 

Amellett, hogy a leírt módszer szerzői jogokat sért, jóval egyszerűbbnek is tűnik venni a Vaterán egy használtat.

 

Előzmény: almakorte69 (1465)
almakorte69 Creative Commons License 2013.04.21 0 0 1465

Sziasztok ! Nagy kérésem lenne ! Mivel az alapjáték (Catan telepesei) nem kapható jelenleg,csak a kiegek,ezért az lenne a kérésem,hogyha valaki venné a fáradságot és lefotózná (nem telefonnal :) )

a Catan "alkatrészeit" (összes kártya , 6szög lapok, tehát mindent ) jó minőségben és elküldené nekem,vagy feltöltené egy free szerverre,nagyon megköszönném !!! A Carcassonne játékot én megcsináltam (72 db lapka) a következő képpen : kinyomtattam színes nyomtatóval a lapkákat méretre,majd régi vastag ,gyerek mesekönyvet szétvagdostam négyzetekre,a kinyomtatott képeket ráragasztottam és az egészet celluxal

körbetekertem.Nem lett rossz ! Sőt ! A celluxtól csillog-villog a lapka :) Igaz, ráment egy teljes vasárnapi nap :) Én meg szeretném csinálni a Catan alap játékot is,ehhez kérnék segítséget olyan vállalkozó szellemű tulajtól,aki segítene ebben a lefényképezés,feltöltés,esetleg elküldés,"játékban".Előre is köszi ! Attila

 

Traumin Creative Commons License 2013.03.27 0 0 1464

Eladó Catan telepesei alapjátékot keresek!

e-mail.: picibubi@hotmail.com

 

Előre is köszönöm!

hpeti2 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 1463

Engem leginkább az érdekelne, hogy a Lovagok és városok 2. kiadás mennyire jó/nem jó az 1. kiadású Catannal. Egyik társasjátékbolt honlapján láttam, hogy kompatibilis, de a kiegészítőhöz tartozó műanyag figurák mások, mint a BGG-n lévő képeken (amik az 1. kiadású L és V kiegészítőről vannak).

Előzmény: Mike--23 (1462)
Mike--23 Creative Commons License 2013.03.14 0 0 1462

Sajnos ez igaz.

Erről jut eszembe:

 

Tisztelt Játékostársak!

Akinek régi és új vagy magyar és nem magyar kiadású alapjáték és kiegészítők vannak keverve írja meg.

itt a fórumban, vagy az e-mail címemre (publikus de a honlapomon is megtalálható). Mennyire keverhetőek ezek? Vannak-e alapvető eltérések.

 

Ígérem hogy ha lesz több adat akkor a oldalamon közkincsé teszem mert ez a kérdés sokszor felmerül.

Én sajnos sokat nem tudok hozzátenni, mert magyar alapjárékom van fa bábukkal, tengeres és lovagos kieg szintén fa bábukkal és eredeti német lovagos 5-6 fős kieg szintén fa bábukkal. Az alapjáték 5-6 fős kiegjét magam csináltam, meg még sok minden mást is.

Ezek mind kompatibilisek, de ez nem is volt kérdés.

Szóval akinek van infója írja meg!!!!

 

Mike

Előzmény: hpeti2 (1461)
hpeti2 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 1461

Köszi az említett oldalt ismerem, de szerintem kb semmit sem ér. Annyi szerintem mindenkinek evidens, hogy az újkiadású magyarokat lehet keverni egymással és az angol kiadást is lehet keverni az angol kiadással. Pont a lényegről nem beszél, hogy a különböző kiadású/nyelvű alapjátékok és kiegészítők milyen párosítással játszhatók minden gond nélkül.

Előzmény: Mike--23 (1460)
Mike--23 Creative Commons License 2013.03.10 0 0 1460

Ezen a címen találsz egy összehosonlítást, de sajnos a németre nem térnek ki :(.

http://www.szellemlovas.hu/tarsasjatek/index.php?main_page=page&id=37

Miért akarsz németet venni?

A magyar kiadású műanyag bábusról azt állítják hogy kompatibilis.

Nekem (régi) német 5-6 fős Lovagos kieg van, az teljesen kompatibilis volt amikor vettem.

(Csak akkor ilyen magyarul nem volt, most se vagyok biztos benne hogy van.)

Szerintem a németet nézd meg mielött megveszed.

Üdv, Mike

 

Előzmény: hpeti2 (1459)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!