Keresés

Részletes keresés

imi61 Creative Commons License 2005.06.21 0 0 114
Bocsi, nem akarok kötözködni, de az a 150 euró kicsit túlzás, jelenleg oda-viszonylatban személyautóra az olasz pályadíj: 41 euró.
Forrás:www.autostrade.it
Mellékesen 5x voltam Spanyolországban......
Előzmény: bopat (113)
bopat Creative Commons License 2005.06.21 0 0 113

Mi is Olaszországon keresztül mentünk, jöttünk de az autópálya díj brutális volt , egy irányban legalább 15o  EUR.

Ettől függetlenül nagyon élveztük, főleg a gyerekek a hídakat és alagutakat...

Előzmény: B_B (110)
markoo Creative Commons License 2005.06.21 0 0 112
sziasztok

tudna esetleg vki idei autópálya árakkal szolgálni?
Budapestől mondjuk Lloret ig mire lehet számítani
köszi előre is
sziasztok
pof Creative Commons License 2005.06.21 0 0 111
Most jutott eszembe, hogy kb. 10 éve voltunk a gyerekekkel Costa Bravan, akkor Németo-on keresztül mentünk, Impériában és St.Tropez-ben aludtunk 1-1 éjszakát, csak a kényelem miatt. Genovánál lementünk az autópályáról és végig a tengerparti autó uton mentünk. Haza felé egyhuzamban nyomtuk,ahol lehetett autópályán háát?? jól elfáradtunk.
Előzmény: B_B (110)
B_B Creative Commons License 2005.06.21 0 0 110

Ok, meg lesz.

 

A tavaly a sógornőm a családjával (kint élnek) Olaszország felé jött hozzánk és nem volt elragadtatva a nagy forgalom és a több száz alagút miatt. Az autópályadíj és magasabb arrafelé. Ezért hazamenet választották ezt az utat. Szerintük ez sokkal könnyebb és, mellesleg Németországban nincs autópályadíj.  

 

A távolság majdnem, hogy ugyanaz.

 

Üdv,

 

B_B

Előzmény: pof (109)
pof Creative Commons License 2005.06.21 0 0 109
Sajnos mi még nem voltunk ezen az utvonalon, de nagyon tervezzük egész Malagáig. Sokat segítenél vele, ha haza jöttetek leírod a tapasztalataidat, információidat. Nekünk így "könnyebb" lesz, mert járt uton haladunk.
Előre is köszi és jó utat.
Előzmény: B_B (108)
B_B Creative Commons License 2005.06.20 0 0 108

Sziasztok!

Mi (kocsival) megyünk Costa Blanca-ra valamikor augusztus végén - szeptember

elején. Az útvonal: Ausztria, Németország (München, Ulm, Stuttgart, onnan

 

délirány-Svájc felé). Nem lépjük át a svájci határt, hanem nyugatra térünk

 

Freiburg felé.Belépünk Franciaországba  Mulhouse-nál, majd következik

 

(A36/E54/E60) Becancon, Dole-ig.Ott letérünk délfelé A39 majd (A42/E611)

 

kikerülve Lyon-t. Givors-nál rámegyünk az A7/E15-re, érintve Valence,

 

Montelimar-t. Bagnols sur Céze-nél letérünk az A9/E15-re, érintve Montpelliér-t,

 

majd Perpignan-t, amely a spanyol határnál van.

 

Átlépjük a határt. Innen az út neve: AP-7/E15 Autopista Del

 

Mediterrani/Autopista Del Mediterráneo.

 

Kikerüljük Barcelonát, Tarragonát, Castelón--t, Valenciát és megérkezünk

 

Benidorm-ba.

 

Budapestről: 2570 km. Ebből 2449 km autópálya.

Eddig csak repülővel voltunk. Az üzemanyag ára 155 Euró. Autópálya-díjak:

 

kb.90-95 Euró. Nem olcsóbb, mint a repülőjegy, csak más.

Volt mát valaki ezzen a útvonalon?

Gyula Creative Commons License 2005.04.04 0 0 107

Szia. Köszi a gyors választ. Azt hiszem, én is levezetném "egy seggel" (Erdély túlsó végéről már jöttem haza kitérőkkel váltótárs nélkül, szar utakon), de ha már arra járunk, megnéznénk ezt-azt (Velence, Genova, Monte Carlo, ha másik úton, akkor Genf, ez-az), ráadásul a két lánynak (5 és 7 évesek) elég fárasztó lenne 25 óra alatt egy helyben ülni.

A F1 motelek jól hangoznak, rájuk keresek a hálón.

 

Még egyszer köszönöm.

Előzmény: laveusa (105)
catta Creative Commons License 2005.04.04 0 0 106
sziasztok,
mi ugyan repcsivel szeretnénk utazni, de hátha tudtok segíteni,
nem tudtok barcelonában (esetleg strandközelben) 4 főre 2 hálószobás, vagy 2 főre akár egylégterű apartmant, jó áron? július 5 körül megyünk 2 hétre, szeretnénk megfizethető áron egy szép kis lakást, aminek esetleg terasza is van.
Írjatok, ha tudtok ilyenről!
előre is köszi
laveusa Creative Commons License 2005.04.04 0 0 105
Szia.Én tavaly voltam Andorrában,igaz gyerekek nélkül de egy seggel levezettem.25 óra alatt.A szállás útközben:autópályáról látszanak kiirva F1 motelek,azt hiszem kb12euro/fő.
Előzmény: Gyula (104)
Gyula Creative Commons License 2005.04.04 0 0 104

Sziasztok!

 

Úgy néz ki (ha az utazási iroda is úgy akarja), hogy idén nyáron sikerül eljutni Spanyolországba, a Costa Brava-ra.

 

Autóval mennénk, ezért is lenne több kérdésem, egyelőre főleg az oda- és hazautazást illetően. Mivel két kisgyerekkel megyünk, előrelátónak kell lennünk.

1. Hosszú az út, valahol meg kell szállni. Milyen lehetőségek vannak, kb milyen árban, ha valaki valami kontaktot is tudna adni, igen hálás lennék. Úgy számoltam első nekifutásra, hogy odafelé és hazafelé is elég egy-egy éjszakát valahol Olaszország (Genova?) magasságában eltölteni.

2. Merre érdemes menni? Ahogy utánanéztem (sajnos, elszórtan találtam csak info-morzsákat), az olasz és francia autópálya szakaszok elég drágák. Érdemes esetleg Ausztria (matrica) - Svájc - Franciaország útvonalat választani? Egyáltalán; kifizetődő a kerülő?

3. Alternatívaként felmerült a Genova - Barcelona komp is, megnéztem, 336€-ért vinne át minket. Nagyon kényelmes lehet, este az ember behajózik, délután ott van, se benzin, se autópályadíj, vezetni sem kell, és a szállás is meg van oldva. Kicsit drágállom, de ha a szállás - autópálya összeg sem sokkal kisebb, akkor lehet, hogy megéri.

3. Van-e autópályákon kívül olyan megoldás, ahol azért haladni is lehet, de mégsem kell fizetni?

 

Az az igazság, hogy nem szeretném a 7 éjszakai szállás árát kifizetni még egyszer autópályára (is).

 

Köszönöm előre is a válaszokat! Nem ígérem, hogy nem kérdezek többet. :)

Előzmény: bopat (103)
bopat Creative Commons License 2004.11.01 0 0 103

Hát az igazat megvallva én írnék de nem nagyon van időm és főleg írói tehetségem sem, de ha valami konkrétan érdekel, akkor szívesen válaszolok.

 

Előzmény: zo_lee (101)
Zsefe Creative Commons License 2004.09.03 0 0 102

Ha utleirast nem is, de nehany otletet talalsz a www.zseninfo.nu -n

 

Zsefe

Előzmény: zo_lee (101)
zo_lee Creative Commons License 2004.09.03 0 0 101
Valami nagyobb lélegzetű spanyol élménybeszámolót nem volna kedve írni valakinek?
Lehetne benne minden: az utazásról, szállásról, a látnivalókról, a tengerpartról , az időjárásról, a bolti és éttermi árakról stb...
Előzmény: hoppaaa (100)
hoppaaa Creative Commons License 2004.09.02 0 0 100
Beljebb. Nem pont Salounál, hanem feljebb láttuk, szép új vasuti felüljárókat, és sineket.
Előzmény: bopat (99)
bopat Creative Commons License 2004.09.02 0 0 99

Hol épül? Csak nem a strandon?

Én nem láttam semmi építkezést a tengerpart mentén, csak beljebb.

Remélem nem cseszik el az egészet mint Calellaban. Ugyanis ez nagyon nem tetszett ott

Előzmény: hoppaaa (98)
hoppaaa Creative Commons License 2004.08.31 0 0 98
Épül. Ott mentünk el alatta :))
Előzmény: bopat (97)
bopat Creative Commons License 2004.08.30 0 0 97

Hát nem tudom van vonatjárat Barcelona és SALOU között. Ugyanis mi is ott voltunk és vonatot illetve síneket sehol nem láttam.

Például Calella ban tudom biztosan hogy van vonat, a sínek ott haladnak el a tengerpart mellett

Amúgy jó nyaralást kívánok, szerintem SALOU egyik legjobb hely. Ja és menjetek át Cambrils ba is, nézzétek meg a kis halászkikötőt

Előzmény: Vandil (95)
kolozsvari Creative Commons License 2004.08.30 0 0 96
Hali!
Vonatmenetrend a www.renfe.es oldalon érhető el.Nagyjából korrekt,árakat is ír.
Olcsóbb szállások pedig erről a honlapról nézhetők:(Bár nem tudom,mennyire vagytok igényesek:):
http://reservas.reaj.com/listadoalbergues/listadoalbergues.asp?IdIdiomas=2&Idioma=EN
Előzmény: Vandil (95)
Vandil Creative Commons License 2004.08.27 0 0 95

Szia!

Nagyon örülök, hogy végre megtaláltam ezt a fórumot és valszeg hasznos info-kat is gyűjhetek.

Ugyanazzal a problémával küzdünk majd mint te nemrég.  A repülőnk Barcelona-Gironában száll le, onnan busz vagy vonat visz majd Barcelonába, ahol szeretnénk megszállni és szétnézni, másnap pedig vonattal Salouba leutazni.

Kérdéseim: nézegettem már az ottani vonatmenetrendet, egyelőre azt mondom: érdekes.

Minden info érdekel: olcsó szállás 4 főre Barcelonában 1 éjszakára, melyik pu-ról indul a vonat Salouba.

Én úgy láttam, hogy a vonat olcsóbb, nem a busz. Megadnád az oldalak címét, hol kerestél, vagy te csak ott tájékozódtál a pu-n?

 

Köszönöm válaszaidat.

v.andil@freemail.hu

Előzmény: lesliet (86)
hoppaaa Creative Commons License 2004.08.27 0 0 94
Bocsi, nem igy terveztem, hanem struktúráltabban. :((
Előzmény: hoppaaa (93)
hoppaaa Creative Commons License 2004.08.27 0 0 93

Itt egy kép a Montserratról:

 

 

Barcelonáról:

 

 

 

 

Erről másik is:

 

 

 

 

Mi itt nyaraltunk:

 

 

 

 

 

Aranjuez:

 

 

 

 

Madrid:

 

 

 

 

Még egy Madrid:

 

 

 

hoppaaa Creative Commons License 2004.08.27 0 0 92
Hát ezek nagyon szép képek. Igy mindenestül mennyi volt az odaút? Nekünk sajnos csak annyi időnk van, hogy a lehető leghamarabb lejussunk odáig, és kalandozni közben nincs :((
Előzmény: Briko (90)
hoppaaa Creative Commons License 2004.08.27 0 0 91
Mi is, de a szokásos útvonalon: Ausztria, Olaszország, Franciaország. Megszállunk Olaszországban, közel a francia határhoz. Idén korán indultunk, és sikerült kicselezni a francia csúcsot a pályán. Tavaly nagyon meleg volt a spanyoloknál, nem nagyon mentünk sehova, idén voltunk Barcelonában és a Montserraton meg Madridban is. Nyilván mindkét helyen futólag, ami egy-egy napba utauással elfért. Úgyhogy menni kéne még :))
Előzmény: Briko (90)
Briko Creative Commons License 2004.08.27 0 0 90

Sziasztok!

 

Mi egy héttel ezelőtt jöttünk haza Spanyolországból. Kocsival mentünk, fél Európán keresztül. Az elkészült fényképekből csemegézhettek a

BrikóFilm honlapon.

 

Üdv:

 

Brikó

Zsu58 Creative Commons License 2004.08.26 0 0 89

Szia Soni!

 

Köszönöm, aranyos vagy! Én is ugyanezt kívánom Nektek! Egy hét múlva már mi is úton leszünk. 4-re kell Tossába érnünk, ill. a Cala Llevadoba.

Nagyon vigyázzatok magatokra, főleg a tolvajokkal, nagyon találékonyak! Nem mindenki olyan segítőkész, amilyennek mutatkozik. Tapasztalatból mondom, sajnos!

 

Üdv,

 

Zsu

 

Előzmény: Soni33 (88)
Soni33 Creative Commons License 2004.08.26 0 0 88

Szia Zsu!

 

Nekünk eljött a nagy nap, holnap indulunk!!!! :)) Csak az idő lehetne egy iciripicirivel sokkal jobb, néztem az ottani időjárást is, hááááát....lehet, hogy nem én nyerem mégsem az aranyat a  "ki lesz idén a legbarnább" olimpiai számban. Na nem baj, fő hogy nyaralunk!

 

Mindenkinek köszi a sok infót, segítséget!

 

Zsu, Nektek pedig nagyon jó utat, pihenést, stb.... szóval minden jót!

 

Sziasztok!

Előzmény: Zsu58 (87)
Zsu58 Creative Commons License 2004.08.25 0 0 87

köszönöm!

 

Zsu

Előzmény: zo_lee (85)
lesliet Creative Commons License 2004.08.25 0 0 86
Spanyolországi vonatközlekedés: KATASZTRÓFÁLIS! augusztus 12-én voltam barcelonában. El akartam jutni Zaragozába /kb. 300 km/. a 3-4 járat közül mindegyik tele volt, nincs jegy. Talán másnap. Jó, mondom, akkor Pamplona, esetleg egy másik útvonalon. Szintén full. Nagynehezen kaptam jegyet egy másnap reggeli Zaragozai vonatra, de csak elsőosztály, heroináron. Előrelátóan meg akartam venni a 3 /!/ nappal későbbre szóló retúrjegyet Zaragoza-Barcelona-Girona /itt van a reptér, ahonnan jöttem haza/ útvonalra, TELE VOLT! 3 nappal előtte!!! Egyébként a távolsági buszok sokkal olcsóbbak /Barcelona-Zaragoza vonattal kb. 28 euro volt, míg Zaragoza-Barcelona busszal asszem 14 euro/. Ja és a vonatom késett 15-20 percet, de én ezen már nem akadtam fenn... Szóval szerintem a közlekedésük szörnyű, remélem neked több szerencséd lesz!
Előzmény: kolozsvari (84)
zo_lee Creative Commons License 2004.08.25 0 0 85
Olaszországban bármelyik nagyobb hipermarketben ami útközben útbaesik. Mi egy IPERCOOP-ban vettük 3,5 Eu-ért. Az osztrák benzinkutaknál is van, de ott nagyon drága, 14 Eu-ért láttam.
Előzmény: Zsu58 (83)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!