Keresés

Részletes keresés

neszike Creative Commons License 2011.12.07 0 0 38204

Szia, Ha felemelt családi pótlékot kapsz utána(tehát tartósan beteg, vagy fogyatékos) akkor az orvos által kitöltött kék nyomtatvány másolatát kell beadni az iskolába és 50%-os áron kapja az étkezést a gyermek.

Előzmény: Törölt nick (38203)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.07 0 0 38203

Elvesztem...valaki segítsen már értelmezni, mert hülye vagyok.

Gyermekem a szakértői bizottság vizsgálatai szerint a közoktatási törvény 121 paragrafusának 29a  kategóriájába tartozik, azaz:

 

sajátos nevelési igényű gyermek, tanuló: az a gyermek, tanuló, aki a szakértői és rehabilitációs bizottság szakvéleménye alapján

a) testi, érzékszervi, értelmi, beszédfogyatékos, autista, több fogyatékosság együttes előfordulása esetén halmozottan fogyatékos, a megismerő funkciók vagy a viselkedés fejlődésének tartós és súlyos rendellenességével küzd,

 

tankönyvpiac rendjéről szóló törvény szerint jár neki az ingyenes tankönyv, kapja is.

idézem kik kapják:

a) tartósan beteg,
b) testi, érzékszervi, értelmi, beszédfogyatékos, autista, több fogyatékosság együttes előfordulása esetén halmozottan fogyatékos,
c) pszichés fejlődés zavarai miatt a nevelési, tanulási folyamatban tartósan és súlyosan akadályozott (pl. dyslexia, dysgraphia, dyscalculia, mutizmus, kóros hyperkinetikus vagy kóros aktivitászavar),

c) stb...nem fontos

 

AMIT NEM TUDOK, hogy JÁR-E neki étkezés 50% támogatás. A törvény szerint (ismét kiragadva a lényeget)


- a tartósan beteg vagy fogyatékos gyermekek, tanulók után az intézményi térítési díj 50%-át kell biztosítani.

 

Az iskolában elvileg tudniuk kellene, gyakorlatilag az ingyenes könyvet is úgy kellett megreklamálni. Szóval inkább biztosra mennék, ha reklamálok....

Mit gondoltok?

Bébirépa2 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 38202

anyámat tavaly így rabolta ki két barnabőrű tizenéves a palotai úti penny parkolójában..

 

Io, sajnálom, hogy a péntek nem jött össze, de nem lett pesztrám, jakabot meg kellett vinnem 5-re edzésre. viszont neked is ajánlom ezt a klassz kis karácsonyi kreaoldalt: www.taradennis.com.au

 

tök jó dolgai vannak a csajszinak.

 

léptem, szép napot!

Előzmény: Törölt nick (38201)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.05 0 0 38201

Nekem van, de körlevél és hátsó ablaktörlő sem kell hozzá, hogy hamar a gyakorlatommá vált, ahogy beülök a kocsiba, az első a központi zár bekapcsolása. Utána rakom le a táskám, nézem meg a telefonom stb.. Sok bűnmegelőzési statisztika szól arról, hogy a nők előszeretettel molyolnak az üres parkolóban az álló kocsijukban. Számlaátnézés, frizuraigazítás, telefonálás. Simán kikaphatják mellőled a táskát. Fehérvár belvárosában történt meg egy ismerősömmel, szóval nem csak rémeket lát az ember.

 

Mocsok világ, de inkább légy paranoiás, mint áldozat. (Én tavaly nyáron szomorúan bár, de elhajtottam az országúton a csodás vadvirágos mezők mellett. Egyedül vezettem, nem mertem az elhagyott úton kiszállni a kocsiból. :( )

Előzmény: Pami2002 (38200)
Pami2002 Creative Commons License 2011.12.04 0 0 38200

Ok, én most olvastam először.

Nekünk nincs. :)

Előzmény: Törölt nick (38199)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.04 0 0 38199

Ez már régóta kereng a neten :-)

Nem minden kocsinak van hátsó ablaktörlője.

Előzmény: Pami2002 (38198)
Pami2002 Creative Commons License 2011.12.03 0 0 38198

Lányok!

Most olvastam. Vigyázzatok Ti is!

 

 

iFigyelem, egy egészen újfajta trükkös lopásról kaptam hírt. Aki teheti, ossza meg!
------------------------------ ----
A múlt héten az Auchan parkolóban parkoltam - írja az ismeretlen szerző. - Amikor kihajtottam, észrevettem egy papírt a hátsó szélvédőn. Amikor leszedtem (addigra már hazaértem), láttam, hogy egy benzin blokk volt. Szerencsémre egy barátom már mondta, hogy ne álljak meg emiatt, mert valaki várhatja, hogy kiszálljak az autómból. 

Figyeljünk a hátsó szélvédőre tapasztott papírokra! Úgy tűnik, a trükkös gépjárműrablások új módszerével állunk szemben! 

Sétálsz a parkolóban, kinyitod a kocsidat és beszállsz. Indítasz, hátramenetbe teszed a váltót. Amikor a visszapillantóba nézel, a hátsó szélvédő közepén észreveszel egy papírcetlit. Megállsz, kiszállsz az autóból és ekkor bukkan fel a tolvaj a semmiből. Beszáll az autódba és elhajt. Nagy sebességgel, gyakorlatilag majdnem rajtad keresztül. 
A retikül/kézitáska persze a kocsiban maradt. Így az autótolvajnak az autódon kívül már az irataid, címed, a pénzed és a kulcsaid is megvannak. De lehet, hogy a mobilodat is elvitte, így azonnal intézkedni sem tudsz! Házad, lakásod és személyed sem titok többé! 

Amennyiben papírcetlit látsz a hátsószélvédődre tapadva, zárd be az ajtókat, indíts és hajts el onnan! A papírt majd később leszeded.

Egy retikülben/táskában sok fontos irat van. Biztos nem akarod, hogy mindez rossz kezekbe kerüljön.

aprila Creative Commons License 2011.11.29 0 0 38197

Sziasztok!

 

Ha esetleg valakit érdekel, a Kodályban holnap lesz iskolanyitogató foglalkozás. A leendő tanító néniket ugyan nem ismerem (tudok érdeklődni:) ) de az iskolát tiszta szívvel ajánlom mindenkinek:)

Mi (az egész család) nagyon jól érezzük itt magunkat, a hangulat, a légkör családias, az oktatás magas színvonalú, tanító nénik kedvesek, aranyosak, de szigorúak is, pont amilyennek kell lenniük.

Szívesen válaszolok, akit érdekel valami az iskolával kapcsolatban:)

Csimpike Creative Commons License 2011.11.29 0 0 38196

Sziasztok!

 

Javítanám IO-t, a Bookline már rég elköltözött! A Fehér Palotában van a boltjuk, ott lehet átvenni a könyveket!

Ha az Alexandrától rendeltek (amit szintén érdemes, mert ha neten rendelsz, olcsóbb mint a boltban megvenni), akkor szintúgy díjmentesen átvehetők a könyvek az Országalmánál lévő könyvesboltjukban!!

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.26 0 0 38195

Igen, a GOND az, hogy vettem teszveszen egy 1000 ft-os bookline kupont, de az eladó elfelejtette közölni, hogy csak BP-i személyes átvételnél lehet beváltani VAGY futáros kiszállításnál

 

így meg már nem éri meg...a futár közel 800 ft.....Fehérváron meg nem válthatom be a kupont :(

Előzmény: Törölt nick (38191)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.26 0 0 38194

Most nézem IO, tényleg át lehet venni, csúcs vagy eszembe sem jutott hogy vidéket megnézzem... akkor problema megoldva.

Előzmény: Törölt nick (38192)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.26 0 0 38193

Pont tegnap jegyeztettem elő karaoke dvd-t kettőt, és majd a főiskolás lányom megy érte, ha összejön...Hogy melyikbe, még nem tudom., de ha Fehérváron is át lehet venni akkor sztorno. Privátba levelezzük le!!!! Plusz még egy DVD.t kosárba tettem, a Te rendeklésedhez hozzálehetne csapni? Szal beszéljünk! Írj telefonszámokat. 30-ast és vezetékest ingyen tudok hívni.

Előzmény: Törölt nick (38190)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.26 0 0 38192
Előzmény: Törölt nick (38191)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.26 0 0 38191

A Bookline könyveket Szváron is át lehet venni, a Budai út -Várkörút sarkán van egy könyvesbolt/tankönyvbolt? (A telekivel átellenben szemben) Anyósom szokott oda rendelni könyveket, ha gondolod, megkérdezem tőle pontosan. :)

Előzmény: Törölt nick (38190)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.25 0 0 38190

Lányok

 

 

Nem jár valaki a közeljövőben valamelyik budapesti BOOKLINE könyvesboltban?

 

Pólus Center 1152 Szentmihályi út 131

1072 Rákóczi út 16.

1053 Múzeum krt. 13.

1148 Örs vezér tere 24. SUGÁR

1027 Margit krt. 1.

 

 

Ha esetleg jár arra valaki, elhozna egy kisebb csomagot? (2-3 könyv)

megúsznám a szállítási költséget....csokival honorálnám :)


Törölt nick Creative Commons License 2011.11.25 0 0 38189

Sziasztok! Köszönöm azoknak, akik levélben érdeklődtek az Öko Körről. Nekik és esetleg további érdeklődőknek küldöm az azóta elkészült hivatalos sajtóközleményt az eseményről. remélem, dec. 2-án minél többen találkozunk!

 

 

Fehérváron is indul ÖkoKör

 

Az ÖkoKörök program egy globális kezdeményezés része, Magyarországon 2010 őszén indította útjára a Tudatos Vásárlók Egyesülete (TVE). Azóta Budapesten, Pest megye több településén, illetve Kecskeméten is tartottak már sikeres programokat, és erre most Székesfehérváron is lehetőség nyílik.

 

Az ÖkoKörök legfőbb célja a háztartások környezeti terhelésének csökkentése. A program 1990-ben kezdődött, és azóta világszerte több milliónyi embert indított el a változás útján. A program sikerének titka, hogy a hagyományos információs kampányokkal szemben a résztvevők gyakorlati ismereteket kapnak, melyeket alkalmazva saját maguk tehetik fenntarthatóbbá fogyasztási és életmódbeli szokásaikat. Az ÖkoKörök programja összesen kilenc csoportos találkozóra épül. A találkozókon a résztvevők a csoportirányító és a munkafüzet segítségével az energia, víz, háztartási hulladék, vegyszerek, pénzügyek és élelmiszer témáit dolgozzák fel. Az otthoni alkalmazások során elért változások számszerű - és gyakran pénzben is kifejezhető - eredményét a csoport tagjai közvetlenül tapasztalhatják meg.

 

Az ÖkoKörök programban 3000Ft adomány fejében lehet részt venni. Az első foglalkozás december 2-án 18 órakor kerül megrendezésre, a Technika Házában. A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak. További információk: reka.livits kukac gmail.com

 

-------------------

 

Az esemény Facebook oldala: http://www.facebook.com/groups/267840116599961/

 

További Információ:

http://www.tudatosvasarlo.hu/cikk/konnyed-es-sikeres-eletmodzoldites-okokorokkel

http://okofitnesz.hu/okokorok

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.22 0 0 38188

Kommunikáció szakon- sportriporter/ sportkommentátor.

Esetleg gyógytornán, a focisták, hokisok masszőrei szerintem nagyon jól keresnek, együtt utaznak a csapattal..és az eü. fősulin agyonkényeztetetnék a csajok.. ;)

(Esetleg sportorvos...?)

Előzmény: Pami2002 (38186)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.21 0 0 38187

Pami, a jog az nagyon nehéz, barátném lánya végzi most. És rengeteg a jogász, túlképzés van. Az is igaz, egyre több ügy lesz a bíróságokon.

Nagyon nehéz eldönteni, mivel lehet majd egyáltalán elhelyezkedni. Ahogy látom az állásportálokon, mérnökökre mindig szükség van.

Előzmény: Pami2002 (38186)
Pami2002 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 38186

IO!

Én gondolkoztam rajta, de ... (Nem magyarázkodni akarok.) Az ötlet tetszik. Egyszerűen idő hiányban szenvedek.

 

Az angol és a matek fakultáció biztos meglesz, mert ezeket én is javasoltam neki és ezekben jó. Februárban megy nyelvizsgázni, ill. a suliban megírták az angol érettségit (10.-es most) és kettő 5-öst kapott rá. A jogi pálya felmerült benne, de magyarból és töriből nem annyira jó. Én még a fizikát javasoltam. Meglátjuk. 

Nem egyszerű dolog ez az ember életében. Én csak pár éve tudom, hogy mit kellett volna tanulnom. Bár 7., 8.-ban már látszottak jelek, de nem foglalkozott vele senki, én sem. Aztán egy teljesen más pályát javasoltak a szüleim, ami a 80-as évek közepén fantasztikus választás volt. Ha valaha el tudtam volna helyezkedni a szakmámban, ma ki tudja, hol tartanék. (Küzdök, hogy ebbe az irányba elmozduljak, de már nem egyszerű.) Bekerülve a bankvilágba egy másik szakmát tanultam, amiben ma is dolgozom, de már rég tudom, nem az én világom, nem szeretem. És a baj itt van. Az ember úgy éli az életét, hogy nem mint nap olyasmit csinál, ami nem is érdekli. Talán ezért is küzdök azért, hogy legalább a gyerkőc ne így élje le az életét. Persze jó lenne, ha tudná, mit akar. Ami úgy látom, nagyon érdekli, az a sport. De nem műveli, csak nézi. Majdnem mindegy, hogy milyen. Reggeltől estig az megy a tv-ben. Na, de hol lehetne erre tanulni..., milyen pályát válasszon?

 

Egy érdekesség. Marciék most 3.-ban angol órán arról beszélgettek, ki mi szeretne lenni, ha nagy lesz. Hát volt egy kislány, aki könyvelő akart lenni. Azt hittem kifekszek, mikor Marci mondta. :)

Előzmény: Törölt nick (38182)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.21 0 0 38185
Előzmény: Törölt nick (38184)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.21 0 0 38184
Bébirépa2 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 38183

Io, néztem, de nem jött. ceca@vipmail.hu-ra küldted?

Előzmény: Törölt nick (38181)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.21 0 0 38182

Örülök a jó híreknek- ismeretlenül is nagy kér lett volna egy fiatal emberért.

 

Át tudom érezni a problémád, annak ellenére, hogy minket még nem érint. Valóban nehéz, de hidd el, nem csak neki, aki pontosan tudja, mi szeretne lenni, állítom, annak sincs elképzelése, milyen munka mivel jár. Nem beszélve arról, hgy van pár egészen nyilvánvaló szakma (ügyvéd, orvos, építész), de valahogy valakik aztán mégis inkább pénzügyi tanácsadónak, főnyönyvelőnek meg mittudomén minek mennek. Ezeket pedog sohasem mondják a gyerekek, amikor azt kérdik tőle, mi szeretnél lenni?:)

 

Ha nyelvet, esetleg matekot választ fakt-nak azzal nem tudtok melléfogni. Mindenhez kell.

 

Előzmény: Pami2002 (38179)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.21 0 0 38181

Br, írtam Neked mélt ezzel kapcsolatban.

Más senki..? :(

 

 

Előzmény: Bébirépa2 (38180)
Bébirépa2 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 38180

gabanyó, hogy működnek és mekkora helyiségbe ajánlják?

 

Io, én olvastam, mentem is volna, de párom munkája miatt nem jött össze. Nálam a 12-19 óra közötti időszak a nagyüzem, amikor egyedül vagyok a gyerkőcökkel, a nagyobbakat hozom-viszem, a kicsit etetem-fürdetem. De megpróbálom valahogy beleilleszteni, , mert érdekel.

Előzmény: Törölt nick (38177)
Pami2002 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 38179

IO!

A közép- és általános sulikról szólóról tudtunk. Dani kinn is volt. A saját suliját (gimi) népszerűsítette. :) Igazából nem is arra lenne szükségünk, hogy milyen iskolák vannak, hanem néhány szakmát lenne jó, ha megismerne. Ha már tudná, hogy mi legyen, ha nagy lesz, akkor könnyebb lenne az iskolák között válogatni. Van egy-két ötletem, de sajnos ezt csak majd a nyáron tudom kivitelezni (már ha egyáltalán sikerül), viszont fakultációs tárgyat idén kell választani. Találtam pár érdekes dolgot a neten pályaválasztással kapcsolatban. Most már csak arra várok, hogy egy normális állapotában kapjam el a gyerlőcöt, amikor hajlandó foglalkozni a témával. Időnként dilis kamasz. :)

 

Köszi az érdeklődést a kolléga nevében.

Igen, sok új hírem van róla. Hihetetlen sebességel javul az állapota. Az orvosok is csodájára járnak. Ha így folytatja, rövidesen kikerül az intenzívtől. A dokik szerint biztosan felépül. Egyenlőre úgy néz ki, esetleg annyi marad vissza, hogy az egyik lába 1,5 cm-rel rövidebb lesz a másiknál, de mi ez ahhoz képest, ami a napokban derült ki, hogy majdnem amputálni kellett, mert csak egy kis bőrdarab tartotta az egészet. Sebészetileg rendben van, már nem műtik többet, csak rajta múlik, milyen gyorsan épül fel. Ő pedig már most szaladna tovább. :) Egyedül a lelki állapota miatt aggódom még, mert ugyan visszatért a régi viccelődös kedve, de ha valaki biztatja, vagy csak mondja neki, hogy sokan drukkolunk neki, elsírja magát szegénykém. Úgy érzem, hatalmas csatát vív magában. Persze érthető, egy ilyen baleset után az ember az egész életét, a kapcsolatait átértékeli. Remélem hamarosan helyre jön, mert nagyon hiányoznak a vicces levelei (nem ebben a városban dolgozik már, így csak mail-ban tartom vele a kapcsolatot), a jókedve. Készülök, hogy valamikor meglátogatom. :)

Előzmény: Törölt nick (38176)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.20 0 0 38178

Sziasztok lányok!

Székesfehérváron is elindult az Öko-Kör szerveződés, nem tudom, hallottatok-e már róla, egy kis összefoglaló itt olvasható. http://tudatosvasarlo.hu/cikk/konnyed-es-sikeres-eletmodzoldites-okokorokkel A szervezet nemzetközi, sok hazai városban már működik, sőt, jól működik. Sajnos, valami miatt csak nagyon kevés emberhez jutott el a fehérvári csoportalapítás híre, így az első megbeszélésen nagyon kevesen voltunk.

 

Tudom, hogy most, december kapujában mindenki úgy érzi, talán még több felé kell szakadnia, mint eddig (de végülis, mindig így van, hisz nyáron a nyaralások, ősszel a sulikezdés stb.. okoz plusz gondot, feladatokat..), mégis arra buzdítanálak Benneteket, ha tehetitek, gyertek el!

 

Ha szeretnétek egy kicsit környezettudatosabbak lenni, de a szelektív szemétgyűjtés kivitelezése után nem maradt több ötletetek, ha többet akartok tudni a zöld háztartásról, de nincs kivel beszélnetek a témáról, ha csak egy kicsit racionalizálni szeretnétek a fogyasztásotokat, (anyagilag és energetikailag is) gazdaságosabbá és környezetkímélőbbé tennétek a háztartásotokat, egészségesebb és fenntarthatóbb környezetet teremtenétek a családotoknak, gyerekeiteknek, gyertek el!

 

A program előre láthatóan kilenc alkalmat foglalna magába, kéthetente lennének a találkozók, egyelőre a péntek estékben állapodtunk meg, de ez még nagyon képlékeny. Az első találkozóra dec.2-án kerülne sor, 18 órakor a Technika Házában.

Bővebb információt az erbrand kukac gmailpont com címen tudok adni az érdeklődőknek.

 

Aki úgy gondolja, nem érdekli a téma, azt is kérem, lehetősleg minél szélesebb körben terjessze ezt a programot.

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.17 0 0 38177

Lányok van két levegőtisztító masinám, olcsón eladnám. Egy vizes üzletbe lett vásárolva, de használva alig, dobozban van mindkettő azt kell mondjam, originálnak néz ki. A porszennyezésről jutott eszembe... na és itt áll kb. fél éve nálam.

Hauser AP 200 ötezer

AquaGlobe fényterápiás hatezerötszáz

Ha valakit érdekel, írjon privit.

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.16 0 0 38176

Logikus lenne, hogy legyen, de nem hallottam róla. A Hírlapban viszont láttam meghírdetve a közép- és általános iskolák nyílt napjait. Talán, ha lesz a fősulikon, az is benne lesz. A pályaválasztási tanácsadónál nem próbáltatok érdeklődni? (Ha van valami eredmény, légyszi, oszd majd meg velünk is. :D)

 

Kollégád állapotáról tudsz valami újat?

Előzmény: Pami2002 (38175)
Pami2002 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 38175

Sziasztok!

Bár tudom, hogy többeteket még nem érdekel a téma, da hátha tudtok segíteni.

Tudtok esetleg valamilyen rendezvényről, vagy bármiről, amit a középiskolásoknak rendeznek továbbtanulás ügyben?

Daninak rövidesen döntenie kellene, hogy milyen fakultációs tárgyakat válasszon, de fogalma nincs, hogyan tovább. Próbáltuk az informatika vagy mérnöki tanulmányok felé fordítani, de "nem érdekli". Szerintem inkább arról lehet szó, hogy fogalma nincs, hogy mondjuk egy informatikus milyen sokféle munkát végezhet manapság. Teljesen reál beállítottságú a gyerkőc, így humán szakma nevetséges választás lenne. Viszont jó lenne valamilyen rendezvény, ahol megismerkedhetne a lehetőségekkel.

Tudtok ilyenről? Pest is jó, sőt! Főleg mivel egyetemet képzeltünk el neki (és szerencsére az esze meg is van hozzá).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!