Keresés

Részletes keresés

Mega Tróger Creative Commons License 2015.06.05 0 0 15948

Akkor 1 Mrd kellett vagy a 23-nak kellett összesen 1 Mrd?

Előzmény: Hajnal70 (15943)
Hajnal70 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 15947

Egy kicsit "guglizva"

A világgazdaságban 2014.-ben megjelent cikk szerint, ahol vannak számadatok is:

 

http://www.vg.hu/kozelet/elindul-az-orszagos-uszodaepitesi-program-436468

 

" Az idei évi költségvetésben és a jövő évi büdzsében is 3-3 milliárd forintot szántak a programra, ugyanekkora keretekkel egyébként tornaterem építési programot is terveztek. Szabó Tünde, a Magyar Úszó Szövetség főtitkára lapunknak korábban azt nyilatkozta, hogy azokban a járásokban épülhetnek új medencék ahol eddig még nem voltak. A kormányzat tervei szerint két év alatt legalább 32 tanuszoda jöhet létre, a korábbi tervek még 48-at is említettek. A program célja, hogy a hátrányos helyzetű területeken is az általános iskola végéig megtanulhassanak úszni a gyerekek. Ilyen uszoda lesz például Derecskén is mintegy 160 millió forintból..."

nagypapi Creative Commons License 2015.06.05 -1 0 15946

"nekünk miért nincs 1 Mrd Ft önrészünk."

A többi településnek sincs közelítőleg sem ennyi pénze.

Újból elolvasva a cikket, a 23 típustervek alapján készülő tanuszoda összesen kerül 4 milliárd forintba, ehhez kellett volna - az eredeti tervek szerint - a 23 településnek összedobnia 1 mrd-ot. Így egy tanuszoda költsége olyan 180 milla, ami azért közelebb állhat a valósághoz, mint a 4 milliárd --> a Pancho aréna került kb. ennyibe. 

Ezt az 1 milliárdot vállalta most át állambácsi.

Hogy Irsa miért nincs benne, az más kérdés, de meg kell nézni a többi települést, amelyik kap, valószínűleg nagyobb a vonzáskörzetük, nehezebben érnek el másik uszodát. Ja, és Fideszes a városvezetés. :-)

Előzmény: harmincháromszor (15944)
Hajnal70 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 15945

Üdv Önnek is.

 

Semmi tetézés nincs benne, ha végig olvasok egy cirka 15 soros cikket, s értelmezem az olvasottakat.

A felsorolt városok közül Szob az egyetlen amit össze lehetne hasonlítani, ugyanis a többi nem Pest megyében leledzik.

Az pedig köztudott, hogy megyénként piszkosul eltér az adott összeg nagysága, a fejlesztés, a lehetőség adás....

 

Az edelényi kastély felújítását történetesen sok-sok évvel ezelőtt kezdték meg.

Az ott jártunkkor mesélték, hogy a fővárosi művészeti főiskolákkal kötött megállapodás szerint, tanulók mentek

gyakorlatra hozzájuk és pingálták fel a falakra a korhű rózsadíszítést ingyen, s szobáról szobára haladtak piszok lassan.

 

Amíg "falunk" lakosságának nagyrésze (tisztelet a kívételnek) falusiasan viselkedik addig ne várjon semmilyen változást, mert erre képtelenek vagyunk, leszünk.

 

Lásd:

Szemetes kuka az állomással szemben.

A Dánosi, Hősök sarkára 4-5 éve ültetett piros fácskás fasor pótlás hiánya.

A Coop és régi áruház előtt düledező beton-vas kerítéske.

Ha Dános felé indul és bekanyarodik a hűtőház mögötti úton, évek óta leváják tövig a diófákat melyek minden évben

próbálkonak a növögetéssel. Így persze már mindnek 15 ága van. Már gyönyörű fasor lehetne, mert még villanypózna sincs...

Albertin a templom előtt mindkét oldalon megoldott lett a parkolás, de az óvoda előtt már 16 évvel ezelőtt is kérték a bővítést, árok lefedéssel, hogy ne csak két kocsi tudjon egyszerre megállni.

 

Esetleg ismerne olyan személyt aki jobban és főleg hatásosabban "dörgölődne"?

Nosza, jelentkezzen. Önként. Anyagi javadalmazás nélkül. Mert nem akar polgi lenni,

csak segítene, szívvel-lélekkel Albertirsának. 

Kiváncsian várom a jelentkezést és a jelentkezésére a kapott választ az önkormányzattól.

 

Ha kérhetem akkor most az egyszer Megacsibe, ne kezd el sorolni a vélt panaszodat :)) 

 

Személyes véleményem az, hogy nem csak egy személyen múlik ez az egész dolog. Sokan hőbörögnek, de amikor meg kell fogni az ásó nyelét akkor biztos, hogy nem érnek rá, nincsenek Irsán, épp munkaebédjük van, vagy pont csak az időjárás nem kedvez a munkakedvüknek.

Nézzük egy kicsit Irsát női szemmel. Baromi ronda, s elhanyagolt helyek vannak, s nem pénz kell hozzá, hogy valahogy a jövőben majd

kinézzen.

 

 

 

 

 

 

 

harmincháromszor Creative Commons License 2015.06.03 0 0 15944

Ne tetézd kérlek.

23 önkormányzat bevállalta, mert nekik volt pénzük

Inkább azt kéne megvizsgálni, hogy nekünk miért nincs 1 Mrd Ft önrészünk.

 

Tanulmányi kirándulásokat kell az alábbi helyszínekre szervezni és a gazdálkodásukat megvizsgálni. Nekik miért van egymilliárd Ft önrészük?

 

3000 fős  Szob

5000 fős Tokaj

10000 fős Edelény

13000 lakosú Sárborgárd

 

Az a felháborító, hogy olyan kis települések tudnak észszerűen gazdálkodni amelyek a térképre éppen hogy ráfértek - míg mi Budapesttől 50 kilométerre koldusok vagyunk. Ez kinek a felelőssége? Mit csinál a polgármester ez ellen?

 

De nem csak gazdaságilag vagyunk nullák - hanem politikailag is. Ha az az információ megvolt valami miatt a pályázóknak, hogy mégsem kell az önrész, akkor erről a polgármesterünk miért nem tud? Miért nem dörgölődzik a tűzhez közel álló politikusokhoz? Ez is feladata egy polgármesternek úgy gondolom.

Előzmény: Hajnal70 (15943)
Hajnal70 Creative Commons License 2015.06.03 0 0 15943

A cikk szerint 1 milliárd önrésszel lehetett pályázni induláskor... ezt nem hiszem, hogy sok önkormányzat bevállalta volna.

Jelenleg mégsem kell fizetni mert közben megváltoztatták a feltételeket. Erre építeni így?

H.

Előzmény: Törölt nick (15942)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.02 0 0 15942

Nálunk biztos azert nem epul uszoda mert f.l.-ról akarják majd

Elnevezni.(mivel városunknak nincs és nem is volt soha kiemelkedő úszója)így arra a "legérdemesebbről"lenne elnevezve.

dixxicsirke Creative Commons License 2015.06.02 0 0 15941

jellemzően <> kötelezően

mivel én nem ismerem a pályázat részleteit, ezért tettem fel a kérdést, hogy - idézem - "ilyenre volt-e lehetősége pályázni az önk-nak?"

Előzmény: Hajnal70 (15940)
Hajnal70 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 15940

Lehet, hogy nem vagyunk "jellemzően járásközpont"?

Előzmény: dixxicsirke (15939)
dixxicsirke Creative Commons License 2015.06.02 0 0 15939

ilyenre volt-e lehetősége pályázni az önk-nak? igen? megtette? nem? miért nem?

 

Nagyszabású tanuszoda-építés kezdődik ősszel

23 településen örülhetnek az úszni tanulók, milliárdokért épülnek majd a medencék. Tovább »

forrás: Index.hu

Mega Tróger Creative Commons License 2015.06.01 0 0 15938

üres bizony - senkinek nem kell, sem megvételre, sem bérletre

és ez nem véletlen

Előzmény: Hajnal70 (15937)
Hajnal70 Creative Commons License 2015.06.01 0 0 15937

Mesélj! - Nekem úgy tűnik, hogy üres.

Előzmény: Mega Tróger (15936)
Mega Tróger Creative Commons License 2015.06.01 0 0 15936

nem, nem volt rá szükség - nekem magáért beszél már az is, hogy jelenleg mire használják...

Előzmény: Hajnal70 (15935)
Hajnal70 Creative Commons License 2015.06.01 0 0 15935

Voltál már bent, mióta átépítették  "szocreál funkció-deficites"-re?

H.

Előzmény: Mega Tróger (15934)
Mega Tróger Creative Commons License 2015.05.31 0 0 15934

ezt azért én nem így gondolom - ha lehet választani egy 40 éves szocreál funkció-deficites vagy egy saját igényeimre szabható új épület között akkor nem kérdés, hogy egy új, gazdaságosabb épület a jobb

Előzmény: Hajnal70 (15932)
Hajnal70 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 15933

Jut is eszembe, ha már áthelyezzük a szelektív gyűjtőhelyeket:

Aki ide újonnan érkezik az állomásra városunkba, a kukák látványa fogadja, hogy folyik ki belőle a szemét..

Az állomás gazdasági bejárata (dupla szárnyas kapu, gyámhivatal mellett) láttam erre megfelelő helyet mely autóval is tökéletesen megközelíthető.

S ha már tavasszal és ősszel árkot javítunk, virágot ültetünk a parkoló mellett,a másik oldal 100 méterét a taxis sarokig, miért nem lehet ugyanerre a szintre emelni???

(még visszatérek néhány ötlettel :) )

H.

Hajnal70 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 15932

Nem, de megvehetné. Mindegy, hogy építesz egyet vagy veszel egy célnak megfelelőt.

Előzmény: Mega Tróger (15931)
Mega Tróger Creative Commons License 2015.05.30 0 0 15931

az önkormányzaté az az épület?

Előzmény: Hajnal70 (15930)
Hajnal70 Creative Commons License 2015.05.30 0 0 15930

Abban egyet értünk, hogy én sem raktam volna oda ahol van, de már ott van ezen nem lehet változtatni.

A hűtőházi iparterületen is tökéletesen megfelelt volna.

Vagy ha már a Lidl (Penny) megvette a házakat területnek, akkor a hűtőház mögötti magán kézben lévő földeket is megvehette volna... Talán kevesebb lenne a parlagfűvel gazdagon termő terület nagysága.

Vagy a pesti út és négyes közötti rét. De itt lehet, hogy belefutnának a lelkes természetvédelembe és itt is unkák lakta közegre tévednénk :)

 

Az olcsó termékben nem értünk egyet. A Tisza cipőt pont annyiért veszed meg az Adidast meg a Nike-t és ugyanott gyártják mint a Winket. A gyerek meg három hónap alatt széthordja mindkettőt. Az egyiket 25ezerért a másikat meg 3ezerért.

 

Európában hol gyártanak középkategóriás terméket? sehol. nem éri meg mert nem tudja elfogadható áron adni.

 

 

Ui. : a polgármesteri hivatalt meg a rendőrséget már rég beköltöztettem volna a robbantott diszkó helyére:)))

 

Alul üvegtáblás ügyfélszolgálat (Mega kedvéért kormányablak, bár nem sokat lehet intézni ott)

Felül meg az irodák. Van bicaj tároló, lehet berakni liftet. Az ügyfélszolgálat mentes időben rá lehet nézni a piacra az ablakból :)

ÉS végre eltűnne a negyven éve kornyadozó betonból és vasból készült áruházi kiskerítés....

H.

 

 

 

 

Előzmény: dixxicsirke (15929)
dixxicsirke Creative Commons License 2015.05.30 0 0 15929

teszkónak, meg minden ilyen egyéb vacaknak a falu/város szélén a helye, szvsz, bár ez szubjektív. menjen oda a kamion/szgk forgalom. Cegléd, Monor, stb. a kockaboltok a város

szélén vannak. lehet, hogy oda szánták a régi focipálya helyére, de az anekdota szerint volt olyan képviselő testület, amelyik ezt leszavazta, majd eladták a területet valami ingatlankezelőnek,

ami meg tovább adta a teszkónak. így valőban ott van, ahova a beruházó eredetileg tervezte. nagyszerű (viszont ez nem jelenti azt, hogy jó helyen van). vagy nem így volt? javítsatok ki kérlek, ha tévednék

 

a kínai (paki,indi) olcsó áru meg átb.szás. leginkább a minőség miatt. hosszabb (de már közép-) távon olcsóbb egy közép, vagy felső-közép minőségű és árkategóriájú terméket megvenni, mint a gagyi olcsót.

tudom, sok ember nem tudja megvenni, csak az olcsót, adott pillanatban. de hosszabb távon, a gyenge minőség és gyors kopás okán az lesz a drágább (gyakrabban kell cserélni, pl. cipő), még ha adott

pillanatban ez nem is realizálódik a vásárlóban

 

aki meg közterületen szemetel, legyen az akár egy csikk, vagy akár "csak" egy nájlon-acskó, száradjon le a keze. vállból!

Előzmény: Hajnal70 (15928)
Hajnal70 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 15928

Úgy emlékszem a Tesco elvileg ott van ahova szánták. A polgármesteri hivatal és rendőrség a postai oldal és a Tesco közötti részen lesz-lenne a kocka harmadik oldalán, melynek negyedik oldala a Vasút utca...

A Pennybe járok de nem látom azt, hogy kínai termékekkel lenne megtömve.

Egyébként meg ha ott van a gyártás (vagy Indiában illetve Pakisztánban) akkor mehetsz a Praktikerbe, Obiba, Deuchtmannba, CCC-be mindenütt az ott gyártott termékek vannak.

A múlt héten volt előadásunk melyen a kínai üzemben járt német tulaj elmondta, hogy két gyártó sor megy egymás mellett.

Az egyiken a "drága" cucc szerelődik a másikon az "olcsó" ugyanabból a termékből. Esetleg a színe lesz más meg a cimke.

Akkor mi az olcsó kínai ?

A parkban nincs szemét vagy én ahányszor arra jártam nem volt, de a parkolóban sem találkoztam katasztrófális helyzettel.

 

Jelenleg a szépen legyalult szélű hűtőházi út bokrai alá pakolják a zsákokat megint valakik..

H.

 

 

 

Előzmény: dixxicsirke (15926)
dixxicsirke Creative Commons License 2015.05.29 0 0 15927

gondolom ezt is a piac dönti el, melyik multi lát fantáziát egy ilyen beruházásban

a Penny tulajdonosa német. de biztos lesz benne a németen kívül kínai olcsó áru is

Előzmény: Törölt nick (15925)
dixxicsirke Creative Commons License 2015.05.29 0 0 15926

tudom, hogy a piac diktál, kínaira van kereslet (mert olcsó), azokat talán soha nem is fogják bezárni

de a tesco-nak elvileg nem is kellene ott lennie, ahol. de ezt a történetet sztem mindenki ismeri

eleve közintézményeknek kellene ott lenniük (önkormányzat, rendőrség)

egyébként meg lehet nézni, hogy a tesco parkoló mirelit park felé eső részén állandó a szemetelés.

a parkban nem tudom, mi a helyzet, oda én már "öreg vagyok" bemenni :)

Előzmény: Hajnal70 (15924)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.28 0 0 15925

akkor lehet hogy albertin is valami kínai áruház épül a templom mellett?

 

egyébként ilyenkor ki dönti el hogy melyik bevásárlóközpont jön egy adott területre?

úgymegy hogy sorba felhívja valaki a bevásárlóközpontokat hogy:jónapot, jönne albertirsára?

 

 

Előzmény: dixxicsirke (15923)
Hajnal70 Creative Commons License 2015.05.28 0 0 15924

Az Ön javaslata mi lenne üzlet nyitás szempontjából, hogy az "összkép" szebb legyen?

H.

Előzmény: dixxicsirke (15923)
dixxicsirke Creative Commons License 2015.05.27 0 0 15923

korrigálom maga: Ázsiai Divatház, vagy mi lesz a neve

a posta mellett pedig már nincs, valszeg az költözött át

de így sem sokkal szebb az összkép

Előzmény: dixxicsirke (15922)
dixxicsirke Creative Commons License 2015.05.26 0 0 15922

a Tesco épületében levő kisboltok, kávézók, hidegkonyhák nyílnak zárnak hosszabb rövidebb időközönként

egy jó ideje már a helyiségek fele üresen, elmaszkolva állt. most a kávézó helyén KÍNAI MEGAÁRUHÁZ

a hidegkonyha és a mellette levő helyiség összenyitásával kapott helyiségben ugyancsak KÍNAI MEGAÁRUHÁZ nyílik.

az új posta épületében ugyancsak  van egy nagy területű kínai gagyibolt

ez igen, igazán igényes városközpont alakult ki 2015-re!

dixxicsirke Creative Commons License 2015.05.14 0 0 15921

a szalmabála figurák a DolinaCoop előtt "Kellemes Húsvéti Ünnepeket" felirattal megvárják a jövő évi nyuszit is?

elég elárvultan (vagy inkább lesz.rva) állnak ott. lassan Pünkösd, esetleg át lehetne öltöztetni őket az alkalomra

Hajnal70 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 15920

20:30-kor még világos volt ma.

Előzmény: dixxicsirke (15918)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.12 0 0 15919

mert addigra már az ingázók (dolgozók és iskolába járók) 90% hazaért...

 

Előzmény: dixxicsirke (15918)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!