Keresés

Részletes keresés

misikt Creative Commons License 2007.05.18 0 0 748
Az én hozzászólásomnak kellett volna előbb következnie, így előbb válaszoltál, mint ahogy felvetettem a problémát.
Előzmény: MakróFotós (746)
misikt Creative Commons License 2007.05.18 0 0 747

Az amerikaiak nagyon pörögnek, de van egy halom kép amin látszik, hogy egy csoport tagji készítették, de van egyforma is. Hiába van azoban sok, nagyrésze (már elnézést) de megkérdőjelezhető. Az önarckép műfajjal semmi bajom, ha látom benne a gonolat apró szikráját, de itt ezt általában nemfedezem fel. Persz az is lehet, hogy nem ez a lényeg.

Azt hittem már lejárt a feltöltés határideje.

Jó lett a képed! Ez valami sportcsarnok? Miért nem írtál valami adatot az gépről? A képkivágást az exponáláskor sikerült beállítani, vagy vágni kellett?

Előzmény: fregoli (743)
MakróFotós Creative Commons License 2007.05.18 0 0 746
Azért van sok kép egyes országokban, mert workshopokat szerveznek erre a jeles napra, azt illően megünneplendő.Így sokan először próbálkoznak fotópapírra - ezért a sok egyforma kép. pl. önportré fejek egy vagonnal :)
fregoli Creative Commons License 2007.05.18 0 0 745
Előzmény: fregoli (744)
fregoli Creative Commons License 2007.05.18 0 0 744
Ezt küldtem be:
Előzmény: fregoli (743)
fregoli Creative Commons License 2007.05.18 0 0 743

Kínát azért verjük:-) de végigpörgettem az országokat, és a teóriám müxik elméletileg, hihetetlen Brazília-nagyhatalom e téren, az USA más dimenzió, de az európai nagy filmgyártó országok olasz, spanyol, német, brit, francia is képviselik magukat jelentősen.

 

Előzmény: fregoli (742)
fregoli Creative Commons License 2007.05.18 0 0 742

Már 5-tel, csak egy nap kellett amíg feltöltődtem:-)

Egyébként abszolút igazad van, próbaképpen rákerestem néhány országra Lengyelország 77 képnél tart, Olaszország 80-nál, Csehország 25-nél, de pl. a környező országok Ausztria, Szerbia, Szlovákia stb kevesebbnél. Sajnos azt kell, hogy gondoljam, hogy ahol magasabb színvonalú a vizuális kultúra tálalása és elfogadottsága jelenleg, ott nagyobb az igény a fotózás minden szegmensére is.

Jövőre majd álnéven is feltöltünk:-)

Előzmény: misikt (741)
misikt Creative Commons License 2007.05.17 0 0 741
Tavaly 9 képpel szerepelt kis hazánk a pinoleday -en, az idén csak 4 van feltöltve. Mivel magyarázzuk ezt?
misikt Creative Commons License 2007.05.09 0 0 740
Nem al- hanem túlexpós lett, és ráadásul túl is hívtam, pedig fotópapír, tehát láttam a hívást, csak hát sötétben minden szamár szürke (helyett fekete). Nem akart feketedni, aztán belefordítottam a hívóba, és mire visszafordítottam, már túlszaladt. Filmesre akartam fotózni, csak reggel vettem észre, hogy nincs nyersanyag, ezért maradt a fotópapír. A fotózz -zal kapcsolatban akkor valahol eltévedtem, azért nem találtam. Köszönöm a linket.
Előzmény: MakróFotós (734)
canon.Eos Creative Commons License 2007.05.08 0 0 739
baró....köff

boldog névnapot!

Előzmény: misikt (727)
fregoli Creative Commons License 2007.05.08 0 0 738
Szuper! Akkor mit javallasz végül? Két zéro-m is akad:-) Nem akarok kockáztatni,de szétbarmolni sem szeretném. itt megtalálsz info@tobbmintfoto.hu
Előzmény: kofic (737)
kofic Creative Commons License 2007.05.08 0 0 737
fregoli!
valoszinu tul nagy volt a paratartalom. Nekem is van zerom nem tunik tul kenyesnek .
Szerintem a belsejet ne olajjal es viasszal kezeljed az olaj lassan szarad a viasz is ,es a viasznak van valamennyi fenye is. Ha matt lakkot akarsz ,oldoszerest a milesinek van egy sorozata" LGA "annak van egy 20 gloss-os valtozata . Altalaban a kereskedelemben 35-45 golsst lehet kapni de sok gyarto meg se adja . Ha ez mellet dontenel ebbe en meg oldoszer helyett vagy mellett fekete oldoszeres pacot is kevernek.Ha a vizes rendszert valasztasz vigyazz mert vannak olyan gyartok - auro ,biopin -akik vizes emulziot arulnak de azok is tartalmaznak olajat . mellesleg nagyon jo termekek. Vannak olyan oldott pigmentek amik akar az oldoszeres es a vizes kozegben is mukodnek.
Milesiben es szinezekben tudok segiteni az auronak meg vannak kicsike kiszerelesei meg ilyen aqua dolog is akad.
Előzmény: fregoli (729)
MakróFotós Creative Commons License 2007.05.08 0 0 736
Hát ez tök jó, nem megy a linkelés. http://fotozz.hu/geptipus_oldala?GepTipus_ID=2122
Előzmény: MakróFotós (735)
MakróFotós Creative Commons License 2007.05.08 0 0 735
[link1]
Előzmény: MakróFotós (734)
MakróFotós Creative Commons License 2007.05.08 0 0 734
Rossz helyen keresed :) [link1] Látom már felkerült a képed. Alexpós lett ?
Előzmény: misikt (732)
misikt Creative Commons License 2007.05.08 0 0 733
Az Ilford papírok érzékenységéről tudtok valamilyen adatot? Ha nem, akkor a Fortéval összehasonlítva (hasonló típusú papírokat) annál érzékenyebb, vagy nem?
misikt Creative Commons License 2007.05.08 0 0 732
A fotozz.hu -n jártam és szomorúan tapasztaltam, hogy a kb. egy éve használt kódom nem jó, de még szomorúbban láttam, hogy az összes lyukkamerás képet kisöpörték. Olyan géptítust találtam csak, hogy hippinhole. A pinholeday -re én is feltöltöttem a képem (volt képem), de még nem látható. Valami olyasmit olvastunk ki a felhívásból, hogy matériára készült képet lehet csak feltölteni, tehát a digitálisok elvileg ki vannak zárva, de gyakorlatilag van, bár mintha nem annyi lenne, mint 1 éve.
misikt Creative Commons License 2007.05.07 0 0 731

A lenolajat nem javasolnám, mert ha a felület nem issza jól, akkor akár hónapogig maszatolni fog, és szerintem a méhviasz sem jó választás, mert az melegben eléggé meglágyul, (és esetleg még a méheket is vonzza). Létezik matt lakk, tapasztalatom szerint a vizes bázisú mattabb, mint az oldószeres. A mattságát tovább lehet fokozni egy kis csiszolóvásznas símogatással, de utána a port nagyon erősen ki kell fújni (komresszorral).

 

Előhívtam az eseményre szánt képet... 

a Photoshop-nak sok dolga lesz.

Előzmény: fregoli (729)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.05.05 0 0 730

Búvártok???

 

:))))

Előzmény: fregoli (729)
fregoli Creative Commons License 2007.05.04 0 0 729
Szia, nékem már elôhívódtak! Most szkennelem ôket! Más. A tanácsotokra lenne szükségem. Júniusban megyek Korfura, természetesen pinholostúl. Ami gondot okoz, hogy egy ismerôsöm volt tavaly ugyanebben az idôben és szintén Zero lyukkamerával és a kamerája teteje megvetemedett, vagy mifene. Ez a kamera kívülrôl példásan le van kezelve, de úgy látszik belülrôl nem, így aztán most azon agyalok, hogy szilikagéles tasakokkal tároljam, vagy kezeljem-e le belülrôl az eredeti matt fekete festéket. A lakk nem t?nik jó megoldásnak, kipróbáltam egy másik lyukkamerámon, mert csillog és nem szeretnék mindenféle reflexfénybe belefutni. Esetleg lenolaj, vagy méhviasz? Mit javasolnátok?
Előzmény: misikt (728)
misikt Creative Commons License 2007.05.03 0 0 728

Leexponáltam az eseményre szánt képeket, de még nem hívtam elő. Ti hogy álltok? Vagy elfogytunk?

misikt Creative Commons License 2007.05.02 0 0 727

Ez jó lesz?

 

pinhole
Előzmény: canon.Eos (726)
canon.Eos Creative Commons License 2007.04.29 0 0 726
camera obscura S JOBBFAJTA KÉPEKET LINKELJETEK MÁ IDE NEKEM!

fregoli Creative Commons License 2007.04.29 0 0 725

No elszaladtam, s elkészültek a képek a WPD-re. Most már csak hívni kell, szkennelni és feltölteni:-)

misikt Creative Commons License 2007.04.27 0 0 724
Már készülök szellemileg. Azt hiszem megint kisfilmre exponálok, mert kirándulás lesz vasárnap, ezért az a leg praktikusabb. Sok lesz a nép, ott, ahová megyek, nehogy azt higgyék, hogy a majálison készült a kép.
Előzmény: MakróFotós (723)
MakróFotós Creative Commons License 2007.04.27 0 0 723

Ugye nem feledtétek, hogy VASÁRNAP lyukkamerás VILÁGNAP ???
Vegyünk minnél többen részt benne, öregbítsük hazánk pinholos hírnevét. :)

misikt Creative Commons License 2007.04.03 0 0 722
Az idei pinhole day április 29 -én lesz. 
misikt Creative Commons License 2007.03.23 0 0 721

No meg ez nem is egy típus, hanem több. Melyikre gondolsz? Ezek lencsés masinák, és egy részük talán nem is fotózásra való, hanem rajzolásra.

Ha házilag akarod nagyítani, nem kell fordítósan hívni. A Fekete-fehér topicban foglalkoztak a fordítós hívással, de nagyon macerásnak találták (vegyszer, hőmérséklet, idő).

Először valami egyszerű obscurát építs, hogy kisebb munkával sikerélményed legyen, aztán majd készítesz valami furmányosat.

Előzmény: karas (719)
MakróFotós Creative Commons License 2007.03.22 0 0 720
Szia,

hát ami ezen a linken van az a hagyományos camera obscura, ez így nem alkalmas fotózásra. Kérdés, hogy mire szeretnél dolgozni ? Fotópapírra ? Filmre ?
A papírt talán könnyebben elő tudod hívni, az átfordításhoz ha nincs kedved, akkor csak beszkenneled és invertálod programmal. A papíros kamerákat rendkívül egyszerű megcsinálni.Kell hozzá egy fényzáró doboz, arra csinálsz egy zárszerkezetet , illetve csinálsz egy lukat ami az egésznek a lelke. Ezen a siteon van egy online luk kalkulátor, kameraszámító : MrPinhole
Előzmény: karas (719)
karas Creative Commons License 2007.03.22 0 0 719
sziasztok!

bocsássatok meg pofátlanságomért, de lusta vagyok 650 hsz-t átolvasni:(
engem egy dolog érdeke... már megterveztem nagyjából a saját lyukkamerámat ezen fotók alapján:
link

negatívra szeretnék fotóni, hogy azt előhívhassam pozitívan. ez hogy is működik? nincs valakinek egy "hogyan csináljunk otthon lyukkamerát?" leírása? teljesen amatőr vagyok...
ha weblap nincs, valaki segítene mailben? karas@karas.hu

annyira boldoggá tennétek, ha meg tudnám építeni ezt a kis csodát és otthon nagyíthatnám le a filmeket!

szóval minden segítséget köszönök, üdvözlettel: karas

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!