Keresés

Részletes keresés

Strange Boy Creative Commons License 2008.05.26 0 0 543

Egy lemezes. A dupla már nem kapható.

A Now I Let It Go eszméletlen gyönyörű, az a kedvencem rajta.

Előzmény: Törölt nick (542)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.26 0 0 542

Király!

Ez a dupla lemezes verzió az Animal Rights-ból?

(Annak idején 4.000 Ft-ért vettem ... mint gyöngytyúk a takonyra , úgy csaptam le rá...)

Előzmény: Strange Boy (541)
Strange Boy Creative Commons License 2008.05.26 0 0 541

Na megjöttek...

 

Strange Boy Creative Commons License 2008.05.21 0 0 540
Végre berendeltem az Animal Rights-ot 1 heti ismerkedés után. Alig várom már, hogy megjöjjön! + hozzácsaptam Mute-nál még fél (!!) fontért egy Feeling So Real Remixes maxit a Westbam mix-szel!! :))
Skywalker. Creative Commons License 2008.05.19 0 0 539
asszem mondhatjuk a klipre, h tipikus :)
Előzmény: Strange Boy (538)
Strange Boy Creative Commons License 2008.05.19 0 0 538

Kiváncsi vagyok mi lesz a hivatalos maxin ezekből a mixekből. Én még amúgy nem hallottam őket.

A szám klipje tök jó!

Előzmény: Skywalker. (537)
Skywalker. Creative Commons License 2008.05.19 0 0 537

moby: i love to move in here

 

seamus haji remix radio edit: ragyogó mix! tiszta 90-es évek retro feeling! nagyon eltalálták! talán még sziginek is tetszene! :)

 

crookers crack mix: igazi kis kísérleti zene! kísérlet az idegrendszerünkkel. túl bugyuta.

 

crookers lemmesee mix: az előzőhöz hasonló, kifejezetten idegesítő mix.

 

crookers bass in here mix: talán ez sikerült legjobban. a keménykalap és krumpliorr c. gyermekfilm 2008-as feldolgozásának is lehetne filmzenéje akár.

 

összességében eléggé felejtős a cucc. ezt a crookerst nem kéne engedni mixelni, sokat markolnak, keveset fognak. az első mixet meg úgyis mindenki letölti majd, aki kíváncsi.

Strange Boy Creative Commons License 2008.04.30 0 0 536
Végre megjött az USA Everything Is Wrong-om!! :)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.26 0 0 535
sajnos igazad van...
Előzmény: Skywalker. (530)
Skywalker. Creative Commons License 2008.04.25 0 0 534

és azzal sem kell visszaüss, hogy bezzeg a house meg téged nem visz sehova

lehet, ez már ízlések és pofonok

mégis, a house meg a többi dolog megmaradt, kialakult egy szubkultúra (persze ezt is meg lehet kérdőjelezni vastagon), vannak helyek ahol erre jönnek össze társaságok, bulik. de ez is már lecsengett, nem olyan mint 97-ben, de a rave kultúra az meg teljesen elhalt. ma már senki sem megy bulizni kukásmellényben, 3 csíkos adidas retro melegítőben, meg gázálarcban :)

szal ki tudja már mi az oka, abban nem volt ennyi tartalék, mint a techno stb... stílusokban. de ha történetesen a trance tűnt volna el az évek során, azért sem hullatnék krokodil könnyeket. számomra ugyanis ezek nem is zenék, hanem használati cikkek. ott, a partykon kellékként nagyszerűek, elszáll rájuk az ember, meg tényleg benyomódik az "OFF gomb", de tizenkettőegytucat mindegyik. nem érték, nem zene, partykellék! ennyi, nem több. 

 

a gabba jelentéséről fogalmam sincs :)

 

a thunderdome féle hardcore-t vagy mifenét meg végképp sosem kedveltem. az már kapásból az elején túl gyors, túl agyhalott, túl egyszerű volt nekem. azt meg el sem tudtam képzelni, hogy arra 15 percnél tovább tudnék bulizni :))

ettől függetlenül egy ideig ezt a stílust is hallgattam, de csak tévedésből :)

Előzmény: Szigi101 (532)
Skywalker. Creative Commons License 2008.04.25 0 0 533

nem erölteted, de mostmár kíváncsi vagyok rájuk

én sem eröltetem, de lovagiasságból, akkor már... :)

Előzmény: Szigi101 (532)
Szigi101 Creative Commons License 2008.04.25 0 0 532
Először is nem erőltetem a B52s, cserébe Te se a Vespertine-t :D azzal próbálkoztam, ja, Exciter-Madonna:Music vonal, hallatszik Mark Bell ezerrel. A Music-ot sem szerettem :-)

Rave: hát... én nem győzködlek. ha így érzed, rendben... számomra a house-nak nulla energiája van és nem visz el semerre. ugyanígy a trance-nek, meg az elektronak, meg a többi hulladéknak. Azért nem csak ezeket a mikiegér-hangú rave-eket szerettem (sőt...), hanem főleg az RMB-t, akik nagyjából mindent lefednek ebből a stílusból, valamint a keményebb gabba zenéket. Érdekes, hogy a Thunderdome+társai válogatások sose fogtak meg igazán, viszont más kiadványok ebben a műfajban nagyon is. És hangsúlyozom, hogy máig is. Ha ezeket hallom, megnyomnak rajtam egy OFF gombot, és még a DM-et is elfelejtem.
Előzmény: Skywalker. (531)
Skywalker. Creative Commons License 2008.04.25 0 0 531

Szigi még!

 

komolyan mondom, utána fogok nézni ennek a B52s albumnak!

tényleg!

te meg ígérd meg, h cserébe meghallgatod pl a Vespertine-t Björktől! tényleg!!! :)

Előzmény: Szigi101 (488)
Skywalker. Creative Commons License 2008.04.25 0 0 530

te is túlértékeled a dolgot.

aki kb 95-ben volt harminc éves, annak az US is "mai szarok" voltak

(igazuk is volt, bár mondom, 95-ben élveztem én is az US-t)

 

ma is sok szar van, valóban (szerencsére érték is)

és a sok mai szarról is majd lesz, aki ugyanazt a téves következtetést fogja levonni, mint Te az US-ról...

Előzmény: Törölt nick (523)
Skywalker. Creative Commons License 2008.04.25 0 0 529

nekem a scooter tökugyanolyannak tűnik 20 éve, de legyen igazad, én nem értek hozzá, mert nem hallgatom, csak néha hallom

 

én nem tudom mekkora jelentős igényről beszélsz. szerintem minimális az igény rá, ha valóban komoly igény lenne, már rég megcsinálta volna valaki

 

igen, én is szívesen emlékszem ilyen 95-ös emlékekre, de nálam ez hamar lecsengett. tulképp nekem ez csak a belépő volt a "színesebb stlílusok" felé. a rave egy rövid ideig tartott, mert én is hamar átválottam house, hard trance,  techno, d'n'b irányokra, tehát akár ilyen partykat is említhetnék, sőt!!!

én nem értékelném ennyire túl a dolgot, egyszar volt mind, de valóban azidőtájt kőkeményeket tudtam bulizni rájuk, de ennyi. ezeknek a zenéknek nulla az értékük ezen kkívül! a rave valóban égő volt egy idő után szerintem is. valahogy olyan komolytalan, gyermetegséggé vált az én szememben is, amikor már techno bulikba jártam. OK, viktak jó rave számok, de volt a happy rave, meg a héliumos hangon ráéneklünk gyerekverseket magas bpm-ekre... ehh... ez azért már gyalázat volt... és valahol itt ért véget a dolog, amikor ennyire leértékelték ezt is Mark 'Oh és tsai...

szal én a 98-as érdektelen house szarra szívesebben gondolok vissza. ez van.

azokra jobban el tudtam "szállni", pedig nem szedtem semmit. ellebegtem, pörögtem, meditáltam hajnali 5-ig is a palace-ban, vagy a flörtben. és nem fáradtam el, mert sodort magával a zene. ezek is tök jó emlékek! a rave-ből ekkor már csak a monoton püfölést hallottam tüf-tüf-tüf-tüf-tüf-tüftüf-tüf-tüf-tüf-tüf-tüf-tüf-tüf-tüf-tüf-tüf-tüf

 

ennyi. túlértékelsz valamit, ami gyakorlatilag értéktelen, mondhatni szemét! divatos zenei stílusok jönnek-mennek, lehet csatlakozni, de lecseng egyszer és vége. a rave is ilyen volt. hirtelen lett nagy divat és hamar funkciótlanná lett, mert elfogyott a mondanivalója, a rajongók nagy része divatból csatlakozott, meg sok gyökér is volt és tulképp mindenki talált magának hamar érdekesebb elektro stílust. marhára nem vágom, h ezen mit vársz ennyire vissza????  és hogy erre nosztalgiáztok? ez meg már bocs, de egyenesen ijesztő... pedig nem vagyok sokkal öregebb, de ez olyan, mintha 10 év múlva valaki rihannára vagy nu-metal zenekarokra nosztaligázna... (pedig lesz ilyen is!!!) brrr...

Előzmény: Szigi101 (522)
Strange Boy Creative Commons License 2008.04.25 0 0 528
A kövi kislemez egészen biztos az I Love To Move In Here lesz (rajta van a CD-matricán).
Előzmény: Giorgio Volli (527)
Giorgio Volli Creative Commons License 2008.04.25 0 0 527
Ma érkezett:

Moby - Disco Lies (2-track single)

További kislemez-várományosok még - szerintem (ha én lennék Daniel Miller, vagy tudom is én, ki dönt ez ügyben):

- Hyenas (Talán kihatott erre a dalra a Mylene Farmer-rel közös Slipping Away-átirat.)
- I'm In Love

Ennyi...

Have a nice weekend!
Szigi101 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 526
Na tessék. RMB örökké uralkodik! :-)
Előzmény: Strange Boy (524)
Strange Boy Creative Commons License 2008.04.24 0 0 525
Ebből a régi jó kis nosztalgia korszakból van néhány kincsem eredetiben. :) Happy Hardcore 5 és 7 válogatások, meg Charly Lownoise album.
Előzmény: Törölt nick (523)
Strange Boy Creative Commons License 2008.04.24 0 0 524
Épp egyik nap hallgattam a This World Is Yours-t a discman-emben. (meg azt időnként amúgyis mindig előveszem) A világ egyik legjobb elektronikus lemeze! De a Widescreen is nagyon minőségi album! Ezeket be kéne már eredetiben szereznem!
Előzmény: Szigi101 (522)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.24 0 0 523
OFF>>>...jajaja...az ULTRA-SONIC kazit anno rojtosra hallgattam és még ma is szívesen hallgatom...(vicces : tízenvalahány éves albumokról,számokról beszélünk...a mai szarokat - tisztelet a kivételnek - ki fogja 10 év múlva hallgatni?...)
ON>>>...ma munkába menet hajnalban MOBY EIW albuma zúzta szét a hallójárataimat (hazafelé meg az ANIMAL RIGHTS)...13 éves már ez a remekmű , egyszerűen zseniális...
...nekem még a HOTEL is tetszik , bár... ...szóval jó...
...néhány remix az új albumról nagyon rendben van (jobb mint az eredeti: pl. az ALICE "general midi remix"-e nagyot üt)
(tök jó volt a CLOVERFIELD-ben hallani a Disco Lies című track-et - 14:41-nél indul...)
Előzmény: Szigi101 (522)
Szigi101 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 522
A rave-et Scooter????????????????????? Scooter utolsó rave-klipszáma a Rebel Yell volt, azóta ugyanazt a lábszagú pudvás felturbózott house-t nyomatja 120 bpm-en, lemezek tucatjain át. 1996 óta Te nem láthatsz a tévében "rave" stílusú klipet, mert nincs. Nem igaz, hogy nem hallod, hogy a Scooter a Rebel Yell után körülbelül a kétharmadára csökkentette a számok gyorsaságát, és azóta (1-2 eldugott kivételtől eltekintve) ettől a kb. 120 bpm-től se fel, se le nem megy. (Bár hallottam már ennél sokkolóbbat is az ezredforduló környékén: "én réver vagyok, az Eiffel 65-től a Blue a csengőhangom", páncélöklöt az ilyenekre!)

A rave-re pedig még ma is jelentős igény lenne, sőt, évek óta jósolok egy rave-revivalt. Lám, Te is a Maydayekre és az Ultrasonicra gondolsz vissza jó szívvel, nem mondjuk valami 98-as érdektelen house-szarra.

És nem hiszem, hogy mondjuk a rave-re magyarországon háromnegyed évig volt igény, a trance-house-ra meg 12 évig... nekem úgy tűnt, hogy akkor egyszerűen "felülről" eltűnt az összes ilyen stílusú szám, és a közönség pedig gyorsan lereagálva ezt "cikinek" kezdte el tartani a rave-et, és elkezdett minősíthetetlen funkyt vagy house-t hallgatni. A kilencvenes évek közepén egy sok helyen klikkekkel telített középiskolás közegben sokan nem engedhették meg maguknak, hogy ne kövessék a divatot. Nekem például csaknem az összes haveromról kiderült később, hogy ezt az utat járta be. És ha egy igazi csillogó szeműt akarunk nosztalgiázni, akkor nem kérdés, mit teszünk be: RMB, Scooter első két lemeze, Charly Lownoise, Ultra-Sonic, Moby EIW lemeze...
Előzmény: Skywalker. (521)
Skywalker. Creative Commons License 2008.04.23 0 0 521

nem hiszem, h tudatos kigyomlálás volt

egyszerűen megszűnt rá az igény, elég rövid idő alatt például az enyém is

a régi nagy rave királyok meg voltak akkora kurvák, hogy hipp-hopp átmentek trance-be meg egyebekbe, ha már ott látták a lóvét

nyilván vannak nekem is szép emlékeim, mayday-ek, ultra sonic koncert, a moby westbam mixe, dj schulz partijai a fortunában stb... de ma már ennek nincs semmiféle jelentősége. nem is bánom, hisz amit lehetett, kihoztak a stílusból. pl vannak még a mai napig izzadságszagú ebm zenekarok is, csak ma már synth-popnak gúnyolják magukat, de nem is szólítanak meg 15 embernél többet. az sem baj. a rave-et meg pl scooter képviseli a mai napig, kb ugyanennyire arcpirító módon.

Előzmény: Szigi101 (519)
Skywalker. Creative Commons License 2008.04.23 0 0 520

zsigerekre igazán a VHK hat, mardjunk annyiban

(de jó, h eszembe jutott! be is teszem playlistbe a világösztön kiugrasztását!)

 

ebm-ben igazad van, de régen ott is születtek szép dolgok

Előzmény: Szigi101 (518)
Szigi101 Creative Commons License 2008.04.23 0 0 519
Természetesen a rave-nek nevezett stílus kíméletlen kigyomlálására gondolok, amely a 90-es évek egyik legjelentősebb zenei vesztesége. Főleg, hogy az elvileg "helyette" kitalált, nulla energiával rendelkező house és trance máig "divatos" műfaj.
Előzmény: Skywalker. (503)
Szigi101 Creative Commons License 2008.04.23 0 0 518
Gyermekbetegség? A Dm-en kívül nagyjából az egyetlen igazi, ösztönös, zsigerekre ható zene a világon. Gabbaz rulz!!!
Az EBM... na az pl. gyermekbetegség ;-)))
Előzmény: Skywalker. (510)
Szigi101 Creative Commons License 2008.04.23 0 0 517
ehhez képest meredek a romlás :-))))
Előzmény: Strange Boy (507)
Strange Boy Creative Commons License 2008.04.23 0 0 516

Természetesen az Ambient lemezre értettem, hogy unalmas, nem a Hotelre!

Előzmény: Skywalker. (515)
Skywalker. Creative Commons License 2008.04.23 0 0 515

az 1-es lemez szerintem nem uncsi, sőt a kedvencem mobytól

a 2-es viszont valóban az, pont azért, mert clef szerű szaroktól hemzseg

ugye most a hotelről beszélgetünk? csak hogy tudjam

Előzmény: Strange Boy (514)
Strange Boy Creative Commons License 2008.04.23 0 0 514
De az egy dögunalmas lemez, ráadásul Clef szerű számok nem lehetnek rajta, mert az ambient CD!
Előzmény: Skywalker. (513)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!