Keresés

Részletes keresés

lcsibe Creative Commons License 2011.09.22 0 0 4138

Sziasztok!

Az én lányom is Fallot t.-val született, épp egy éve volt a nagy műtétünk, Janka most 2 éves múlt. Másfél hónapja elhagytuk már az utolsó gyógyszert is, a gyerek teljesen jól van, tegnap voltunk kontrollon Szekszárdon, minden oké, kivéve: a bal pst III-ban 2/6os protosystolés ejectios zörej, pulmonális törzsben enyhe turbulencia, pulm. flow 2 m/s, I fokú pulm. insuff.

Kedves VSD! Ezek az adatok a műtét óta szinte semmit nem változtak. Milyen esélyt látsz arra, hogy bármikor is felléphet valami probléma, esetleg egy újabb műtét szükségessé válhat-e?

Válaszodat előre is köszönöm, és minden gyerkőcnek mielőbbi gyógyulást kívánok!

Gy.

Nati anyu Creative Commons License 2011.09.22 0 0 4137

hja,kihagy az agyam:-)látom hogy 28.-án mentek.........szoritunk!pussz

Előzmény: Nati anyu (4136)
Nati anyu Creative Commons License 2011.09.22 0 0 4136

szia Gabeszka!

 

voltatok már kontrollon?jól vagytok?üdv:Szilvi

Előzmény: Gabeszka (4132)
VSD Creative Commons License 2011.09.20 0 0 4135

Kedves Anita (UKíra)!

 

A pacemaker egy igen speciális tudást igénylő eszköz a gyermekkori szívritmus zavarok kezelésében.

Az általad elküldött leletről én a következőket tudom írni Neked:

Van egy nagyon rövid szívultrahang-vizsgálati lelet, amiből annyit lehet látni, hogy a bal szívkamra funkcióját mérte meg a vizsgáló. A számokról azért nem nyilatkoznék semmit, mert tudni kéne, hogy ez egy több vizsgálatból álló sorozat része, vagy most mérték először. Ennek a leletnek az értékelése szigorúan a gyermekkardiológus kezelőorvosotok feladata, mert csak ő tudja a kislányoddal kapcsolatos összefüggéseket.

A pacemaker bemérés számai is olyanok, hogy önmagukban nem mondanak semmit. Sajnos ebből még az sem derül ki pontosan, hogy milyen üzemmódban van a készülék. Annyit azért biztosan állíthatok, hogy a megfigyelt időszak 18 %-ában vezérelte a készülék a szívkamrát a beállított alapfrekvenciával (70/perc).

Én nagyon ajánlanám, hogy alaposan faggasd ki a gyermekkardiológusotokat ezekről a dolgokról.

 

VSD

Előzmény: UKíra (4134)
UKíra Creative Commons License 2011.09.19 0 0 4134

Kedves VSD!

 

Nekem egy 9 éves,9 hónapja pacemaker-es kislányom van.Szeretném,ha elmagyarázná nekem a legfrissebb kontroll leletünket,mert nemigazán értem.

Echo:M-mód:IVS:6/9,BK:30/19,HF:6/9,FS:36%

PM bemérés:Imp:534Ohm.Sense:6.5-6.9mV.Theshold:1,0V/0,4 ms.Obs:18%-i 70/min kamrai ingerlés,de 130 /min senselés is van.

 

A pacemaker 70-re van beállítva.

 

Köszönöm szépen!

 

Anita

atika17 Creative Commons License 2011.09.19 0 0 4133

Szia Kati!

Örülök,hogy túl vagytok rajta s jól van a kislányod.Ti is sokáig voltatok kórházban.Mi még nem vagyun túl a műtéten,tehát még nagyon izgulok ez miatt.

Üdv:Anita!

Előzmény: littlezorro (4130)
Gabeszka Creative Commons License 2011.09.18 0 0 4132

Kedves Szilvi,

 

Köszönöm a választ... Majd 10 nap múlva kiderül nekünk is. Jó egészséget Natinak!

 

És Martinkának is!

 

G

Előzmény: Nati anyu (4121)
MARTINKA 77 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 4131

Köszönöm a jó kívánságot!

 

Előzmény: mamimami (4127)
littlezorro Creative Commons License 2011.09.18 0 0 4130

Szia!

 

Aztán mégsem maradt el a műtét, úgyhogy már hála istenek túl vagyunk rajta. Most már itthon vagyunk 28 nap bezártság után.

De most már hála istennek minden rendben van.

Üdv.

Kati

Előzmény: atika17 (4120)
MARTINKA 77 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 4129

Szia Peti Anyu!szívbillentűvel műtötték mivel olyan baktérium támadta meg a még élő szövetből lévő szívbillentyűt ami elrágta ezért kellet pótolni beépíteni a másik billentyűt.Röviden ennyi történt minden gyerek más én teljesen kiborultam mikor elmentek sokat néztem a neten a Fallot tetrologiával kapcsolatos cikkeket de igazán talán akkor nyugszol meg ha már tul vagytok rajta nekünk a sok tüdőgyulladás és betegségek elhúzták az időt 2 éves korig jó lett volna túlesni rajta de így sikerült.Bármilyen kérdésed van szívesen válaszolok szerintem bármelyik anyuka illetve a fórum egyik legnagyobb segítsége VSD.Abban biztos vagyok hogy a GOKI-ban olyan profi orvosok vannak akik mindent megtesznek a kis betegekért és őszintén válaszolnak bármilyen kérdésedre nem utolso sorban a nővérek is nagyon arik.Minden jót nektek.

Előzmény: Peti Anyu (4126)
atika17 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 4128

Szia Peti Anyu!

Megkérdezhetem,hogy van a kisfiad?Mennyi idős már?Az én kisfiam kettő lesz,Ő is sajnos fallós!!

Üdv:Anita!!!

Előzmény: Peti Anyu (4126)
mamimami Creative Commons License 2011.09.18 0 0 4127

 

Martinka 77!

 

Nagyon boldog vagyok hogy Martinka jól van és szépen gyógyulgat! Továbbra is minden jót gyors hazatérést , örömteli napokat és baráti ölelést kivánok Nektek!!!

Peti Anyu Creative Commons License 2011.09.18 0 0 4126

Szia !

Nagyon szorítunk Nektek !

Augusztus 17.-én miről műtötte a Professzor Úr Martint? Billentyű csere volt a tüdőartérián? A Martinnak mi volt az alapbetegsége,mert azt nem tudom,még "új" vagyok itt , sajnos. Jobbulást.

Előzmény: MARTINKA 77 (4122)
MARTINKA 77 Creative Commons License 2011.09.16 0 0 4125

Köszönöm szépen!Nem lehetne vhogy előre tekerni az órát az időt:))?

Előzmény: Brigi06 (4124)
Brigi06 Creative Commons License 2011.09.16 0 0 4124

Kedves Martinka77!

 

Nagyon örülök, hogy Martin jobban van és már egyre közelebb az idő, amikor hazamehet. Továbbra is minden jót Nektek!

 

Brigi

Előzmény: MARTINKA 77 (4122)
MARTINKA 77 Creative Commons License 2011.09.16 0 0 4123

A büszkeségem!!

Előzmény: TádéMazsi (4118)
MARTINKA 77 Creative Commons License 2011.09.16 0 0 4122

Helló!Meghatodva olvastam hogy van olyan ember aki érdeklődik Martin felöl.Igen nekem nagy segítség a férjem és ritka az ilyen férj mint ő ezért is imádom őt és nagyon büszke vagyok rá!Nem hiába vagyunk már 18éve együtt jóban rosszban.Na a lényeg Martinka sajnos ismét meg kellett műteni mert egy baktérium megtámadta és elrágta a még élő szívbillentyűt Hartyánszki profeszor úr műtőtte agusztus 17 én este 11 -kor tolták be és reggel 6-kor hozták ki sajnos 30%tulélési eslyel indult de az égiek és az orvosok segítségével ma már jól van kap 1 antibiotikumos kezelést ami szept 28 -án jár le és még 1 hét  megfigyelés után ha nem lesz semmi haza engedi Kádár doktornő.Abban reménykedtem hogy szülinapomra haza jönnek de sajnos  mivel szept 29-én van így esély sincs rá de legalább tudom most kell még egy pár hétnek eltelni és rendben lesz  az életünk egyik kincse Martinka.Már nagyon hiányoznak nekem is és a tesoknak és.A lányom este úgy alszik el hogy apa Martin  és a 2 bátyo is idönként sírva alszik el.Nehéz és hosszú idő áll mögöttünk de nemsokára véget ér.  

Nati anyu Creative Commons License 2011.09.14 0 0 4121

Kedves Gabeszka!!!

 

sajnos semmi külső tünete nem Natinál az állapot romlásnak!Ugye ilyenkor mondják,hogy az általános állapota jo!a legelső billentyü meszesedésénél,gyakorlatilag állt a jobb szivkamrája,és még annak sem volt semmilyen tünete az izzadáson kívül!a mostani mütét előtt jobb szívfél elégtelensége volt Natinak,szintén tünet nélkül......Az ultrahang nagyjábol mutatja a szív állapotát,de tapasztalataim szerint,a katéterezés a mérvado!szerintem ne aggodj,ha bármi gond lenne,az ultrahangon látszik....de a Mi esetünk szerintem nem gyakori,hogy ilyen hamar meszesedik a homograft!Üdv:Szilvi

 

UI:a zárt billentyü csere legjobb tudomásom szerint még kint is gyerekcipőbe jár....és ahol csinálják,ott is ugy tudom,hogy olyan gyerekeken,akiket még nem mütöttek!De lehet hogy rosszul tudom....

Előzmény: Gabeszka (4119)
atika17 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 4120

Kedves Kati!

Olvastam,hogy elmaradt az augusztusi műtétetek,kaptatok már új időpontot?Vagy talán már túl vagytok a műtéten?

Üdv:Anita!

Előzmény: littlezorro (4090)
Gabeszka Creative Commons License 2011.09.09 0 0 4119

Kedves VSD és Natianyu,

 

Bár mi csak szept. végén megyünk kontrollra, így nem tudom még mire számítsunk, de ez a téma majd engem is érdekel. Domi 3 éve kapott homograftot, és hát itt is talány, hogy még hány évig bírja, no meg mi is reménykedünk, hogy hátha a következőnél már nem kell felnyitni.

ÉÁs volt valami külső jele, hogy már meszeseik (4 év ill. 4 hónap után)? Vagy csak a kontrollon derült ki?

 

Köszönöm 

Előzmény: VSD (4116)
TádéMazsi Creative Commons License 2011.09.07 0 0 4118

Kedves Martinka77!

 

Péntektől bent voltunk a GOKI-ban, láttuk Martint és apukáját!Büszke lehetsz rájuk, igazi kis hősök!Ezt azt hiszem látni kellene minden szülőnek, h apuka minden percben a kisfia mellett áll, ahogy vigyázz rá, aggódik, félti őt és elmondani nem lehet, h mennyire szeretheti!Remélem, hogy minél hamarabb felgyógyul , és hazamennek hozzád!

katikaje Creative Commons License 2011.09.01 0 0 4117

Kedves Vsd!

 

Köszönöm a válaszod!

 

Katikaje

Előzmény: VSD (4084)
VSD Creative Commons License 2011.08.31 0 0 4116

Kedves Szilvi (Nati anyau)!

 

Ez bizony nem jó hír. Sajnos a katéteres billentyűbeültetés még nem rutinszerűen végzett beavatkozás, ráadásul iszonyatosan drága is. Ha ilyan gyorsan meszesedik a billentyű, akkor tényleg valami más megoldást kell kitalálni. Ahogy mondod, a pulmonalis billentyűt csak nagyon ritkán helyettesítik úgynevezett mechanikus műbillentyűvel, mert igen erélyes alvadásgátló kezelést igényel.

Sajnos azt kell mondanom, hogy külföldön sincsenek csodaszerek erre az esetre. A meszet nem lehet eltávolítani, csak a billentyűvel együtt. Szerintem konzultálj a szívsebésszel, hátha van valami megoldás a Ti esetetekre is!

Írj, hogy mire jutottatok, komolyan érdekel és gondolom, másokat is!

 

Sok szerencsét!

Üdv: VSD

Előzmény: Nati anyu (4115)
Nati anyu Creative Commons License 2011.08.31 0 0 4115

Kedves VSD!

 

az előzö hozzászolásom rosszul irtam!4 honapja volt a billentyü cserénk,az előzö 4 évig birta..............bocsi:Szilvi

Nati anyu Creative Commons License 2011.08.31 0 0 4114

Kedves Vsd!

 

Irtam már párszor 5 éves  kislányommal kapcsolatban!!4 honapja volt pulmonalis billentyü cseréje,ami kb 4 évig volt bent majd teljesen elmeszesedett!hát az a helyzet,hogy a beültetett homograft most 4 honappal a mütét után elmeszesedett,a homograft egésze látványban kifejezetten meszes,kötött!insuff gyakorlatilag nincs,a kamra funkciok jok!De persze én is tudom,hogy ez sokáig nem marad igy!Nem értem hogy tudott ilyen hamar elmeszesedni?míg az előző 4 évig birta!nem lehet tenni valamit a meszesedés ellen?Nagyon félek,hisz már 6.szorra kell majd megoperálni........felnyitni stb...És ha a következő sem birja......A sebészünk azt mondta pulmonalisba nemigen szoktak müanyag billentyüt rakni....Hallottam hogy külföldön már csináltak kisgyereken katéteres billentyü beültetést...sajnos nálunk még csak felnőtteken!Nem lehet valamit tenni  a lerakodott mésszel?azt mondták hogy katéterrel ezen nem lehet segiteni,ebből azt veszem le,hogy csak a csere a lehetőség.........Azt sem értem hogy ha az előző birta 4 évig,ez hogy tudott ilye4n hamar elmeszesedni?persze tudom,a szervezet változik.....köszönöm:Szilvi

mamimami Creative Commons License 2011.08.25 0 0 4113

 

Kedves Martinka77!  Nekem is van egy szivbeteg unokám ezért olvasom ezt a fórumot. Nagyon izgulok és szoritok Martinkáért kérlek ha mód van rá irj ! Minden nap eszembe juttok  és kivánom hogy erőben lélekben testben erősödjetek és gyógyuljon ezerrel a kis csöpségetek!!!! A lehető legjobbakat Nektek!!! Várom a jó hireket.....Martinkának sok sok gyógypuszi......

TádéMazsi Creative Commons License 2011.08.22 0 0 4112

Kedves VSD!

 

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!

Igen, mi is fenntartjuk még azt az lehetőséget, h a tüdő beteg...Pulmanológushoz is van időpontunj , bár már többen látták...

 

Nincs mit tenni, szep.2-án megyünk katéterezésre, majd akkor többet tudunk..

 

Mindenképp fogok jelentkezni, addig is további szép napot!:)

 

Üdv

Tomi anya

 

Ui.: Milyen jó, h vagy nekünk kedves VSD:)!!!!!!!!!!!!

Előzmény: VSD (4111)
VSD Creative Commons License 2011.08.22 0 0 4111

Kedves TádéMazsi!

 

Ez tényleg szokatlan, hogy egy pitvari sövényhiány kiskorban ilyen súlyos pulmonalis hypertoniát (magas vérnyomás a tüdőben) okozzon. Még az is előfordulhat, hogy nem a szívbetegség (az ASD) okozza ezt, hanem eredendően maga a tüdő beteg. Mindenesetre az jó jelnek számít, hogy a nyomás tudott változni. Most, hogy meg lett operálva és ezáltal megszünt annak a nagy felesleges vérmennyiségnek a tüdőbe áramlása, ami okozhatta, vagy fenntarthatta a magas nyomást, van esély arra, hogy rendbejöjjenek a tüdőerek és normalizálizálójon a nyomás. A szívkatéterezés biztosabb diagnózist is tud majd mondani, illetve kiderülhet, hogy eredendően beteg-e a tüdő, vagy csak másodlagosan alakult ki benne a magas nyomás. Az Általad említetteken kívül még léteznek egyéb gyógyszerek is pulmonais hypertonia kezelésére, úgyhogy van még lehetőség a gyógyításra. Ennek szükségességét a kezelőorvosotok fogja eldönteni.

 

Üdv: VSD

Előzmény: TádéMazsi (4104)
Arrive'd-Erci Creative Commons License 2011.08.21 0 0 4110

Nagyon szépen köszönöm! :) A holland most lényegtelen, az már az én dolgom lesz! :)

 

Millió köszönet!!! :)

 

Szép estét!

Előzmény: rotweiler23 (4107)
Emma 2 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 4109
Szia Marika!
Köszönöm az infót, de az ismerőseim Ukrajnában élnek, így rájuk nem vonatkoznak az Uniós szabályok :(
Ha valaki tud ezzel kapcsolatban valamit, légyszi írjatok, sürgős lenne.
Köszönöm
Előzmény: marika3241 (4108)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!