Sarki házunk van mögöttem 1 kmre nagy tó van keleti szél telibe talál kelti oldal falam ful vizes a fűtés olyan mintha utcát fűteném. kérdésem Grafit 15cm Vagy 20cm Esp valamint van-e olyan kőpor ja milyen szint világost közép sötét színező ami lepereg víz nem foltosodik a fal ( a szilikont ismerem látásból szembe szomszédomnak az van de ö is sarki ház és igen csak foltos a háza halvány zöld színe van. Szilikon kívül más anyag létezik a építőiparban.
nincs szomszédom a ház magasságába csak alacsonyban környező hatásokkal Ti milyen vastag szigetelőt raknátok fel!?
Ha befolyik a víz a betondísz mögé, és megfagy, le fogja feszíteni. Elhagyott épületen látni ilyet. Nem tudom mennyi az esélye, hogy szigetelés után ez megtörténjen.
Minél vastagabbat tegyél, 15cm grafitos már nem rossz. XPS elég az alsó 30-50 cm-es sávra, a fröccsenő víz ellen. Egy síkban, indító sín nélkül jobb, csak így sokan nem fogják vállalni...
Hát, az ember csak oda tud figyelni, hogy a megfelelő fóliát tegye a megfelelő helyre... Viszont fólia nélkül ha a gyapot bepárásodik elég hamar elveszti a hőszigetelő képességét, vagy nem jól tudom?
Hőszigeteléssel / lábazati szigeteléssel kapcsolatban lenne kérdésem! A házunk egy kb 80cm lábazattal (beton) rendelkezik, szigetelés majd a falak. A lábazatra kívülről tettek egy "díszítő beton" fedést, ami a vízszintes szigetelés felé nyúlik. Ezeken a részen a fal vakolata (cirka 50 év alatt) tönkrement, amit kijavítottunk. Illetve a szigetelés fölé érő részt levágtuk. A beton lábazat szokott vizes lenne, a falak nem.
Szigetelni szeretnénk. A terv 10cm lenne. A problémám, hogy a lábazati dísz elem (ami igazából csak beton) a fal síkjából kiáll 3-4 cm-t. A lábazati szigetelés, hogy ne álljon ki így csak 5-6 cm XPS lehetne (1cm-el legalább jó lenne, ha fal síktól beljebb lenne a lábazat).
Elég lehet 5-6 cm xps? Vagy verjem le a díszt? (oda van rendesen kötve) Vagy esetleg 12cm homlokzati szigetelés lenne, akkor kb lehetne 7-8 cm lábazati.
A lábazati betonra ragasztható az xps, vagy kell vmi plussz még rá? Itt elsősorban a vizesedésre gondolok.
Sziasztok! Adott egy Kádár kocka, ahol padlás szigetelést akarok csinálni. Évente 2 alkalommal megyek fel, amikor megnézem és kitisztítom a kéményt, azt is közvetlenül a feljáró mellett van. A szigetelést a következőképpen képzelem el:
Körbe a szélére (tehát a koszorú meg az alsó cserép közé) gondoltam betenni 10 cm gyapotot, hogy elkerüljem a hőhidakat, a padlásra pedig fóliára 10 cm gyapot, erre kötésben még 10 cm gyapot és fólia. Mit rontottam el? :)
A komplett tető tavaly lett cserélve, a (beton) cserepek alatt párazáró fólia van.
Az 1-es esetben lehet-e számítani az eredeti mennyezetnél penészesedésre, amit ugye nem látnék? Több magát szakembernek képzelő egyénnel beszéltem és megoszlottak a vélemények. :-)
Egyáltalán nincs alápincézve a ház, viszont van benne egy kis szinteltolás, azaz a nappali 3 lépcsőfokkal lejjebb helyezkedik el, mint a ház többi része. A régebbi házrész ezzel a 3 lépcsőfok magassággal van kiemelve a talajszinttől.
Jelenleg vizesedik a fal, kedden jön egy szaki megnézni, ajánlatot tenni. Valószínű injektálva lesz.
Milyen költséggel kell kalkulálni a lent részletezett rétegrend kapcsán?
A földszinten 5 helyiség van: szoba, közlekedő/lépcsőtér, wc, fürdő, nappali-konyha. Ezeknél mind játszik a rétegrend feltételezem.
Van egy fa lépcső is a házban. Ez alatt is érdemes megcsinálni a műveletet?
Van egy teljesen szigeteletlen Bramac tetőm. Úgy néz ki, hogy fekete fólia van a cserép alatt, de pár helyen ki van szakadva és ott közvetlenül a cserép látszik, meg rendesen befúj a szél. A tetőteret szeretném beépíteni (nem lakni benne, de legalább tárolni ott dolgokat). A padlón, a gerendák között elég vastag téglalap alakú, üveggyapotnak látszó, alufólia szerű borítással rendelkező valamik vannak.
A kérdésem, hogy mit kellene most csinálnom, hogy használható legyen a terület és a házból se szökjön el felfelé a meleg, és az nagyjából mennyibe fog kerülni négyzetméterenként? :)
Ha igazán jó szigetelést akarsz a tetőtérbe akkor érdemes elgondolkozni a polyuretànhab szigetelésen. A gyapothoz képest majdnem 3szor akkora a szigetelési képessége. Ami nagyon fontos ez egy hőhídmentes szigetelés. Nekem ezzel van szigetelve a hàzam és nagyon jó. Sokkal kevesebbet kapcsol be a kazànom mióta megcsinàltattam.
Üdvözlök mindenkit.Az Adeplast polisztirol lapokról van e valakinek véleménye vagy valami információja?Minőség stb...Itt jelenleg nálunk 1600ft m2(10cm)áron még lehet kapni.Érdemes lehet beépiteni
Különálló családi házunk kívülről szigetelve van. Tetőtéri szobák vannak, amiket mivel keveset alkalomszerűen használunk nem is fűtjük rendszeresen.
Ezeknél a helyiségeknél, egy 90 cm parapet (betonkoszorúval), ami kívülről a cserép által rejtve van, nincs is szigetelve.
Főleg ez a betonkoszorú penészedik (csak vakolat van rajta). Ezt a parapetet szeretném belülről szigetelni körbe ... zárt cellás xps 6 mm vastag lemezzel megoldható hatékonyan? Mik erre a tapasztalatok, esetleg más ötlet ami megoldaná a problémát?
Gondoltam még laza paplannal kívülről betakargatni a parapetes részt a tető és az ereszdeszka között, de koromat tekintve ez macerásabb lenne.
Nem vagyok szaki, de nekem úgy tanácsolták, hogy a pince plafonját és az oldalfalak felső fél méterét célszerű leszigetelni. Ez nálam folyamatban van, 10 cm-es EPS-el. Ők mondták: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9084059
Egy régi családi ház fel lett teljesen újítva, új ablakok, kívül 10cmes szigetelés + plafonoknál is üveggyapot stb... Olyan probléma lenne hogy az előszoba alatt pince van és ott a járólag télen nagyon hideg sokkal hidegebb (pl ott 15 fok van a járolap szintjén beljebb 21) mint 1-2 méterrel odébb ami alatt már nincs pince és ott a fal is penészesedik (gondolom a padló és a feljebb levő levegő hőeltérése miatt). Arra gondoltunk, hogy a pince plafonját és a falak egy részét belülről leszigetelnénk 10cm-es nikecellel vagy üveggyapot lemezzel. Ez szerintetek megoldás lehetne vagy akkor csak nő a páratartalom a pincében és akkor megint gond lesz a felette levő lakószinten a falaknál? Kívülről van a lejárat a pincébe, azt mindig megszoktuk nyitni picit hogy szellőzzön, de mást nem tudunk tenni a szellőzése miatt.
sarok házunk van az időjárás telibe talál. hideg meleg szél.
milyen szigetelés kel Grafit 15cm vagy fehér 20 cm ?
nincs szomszédom pontosban alacsonyabban van mint mi házunk. mögöttem tó van cirka 500 m
Én Grafitott szerettem volna de itt netten sok infó,döntésképtelen lettem mert a grafit sorházaknál jó de ha nincs szomszéd akkor már ??? jeles vegyem figyelembe fal hogy ne zárjam le teljesen,,,, a penészt vegyem figyelembe ,,,, párát az hogy itt 4 fokkal mindig hidegebb van mit a sorházaknál,,, tó miatt meg hogy sarok ház. B30 falam.
Meg kellene nézni az építésügy eljárást az adott évekre.
DE, nekem meg az érthetetlen, hogyan hosszabbíthattak meg egy 2010 es építkezés engedélyt 2015 ben 2017 ig, amit még el sem kezdtek, ugyanis a kezdésre, annak bejelentésére a jogerőtől számítva 2 év áll rendelkezésre. Ezt az ép. hatóság helyszíni szemlével szokta ellenőrizni. Ha ez nem történt meg, a 2 év után az engedély érvényét vesztette.
A jogerőtől számítva 2 év+ 5 év amíg lehet építkezni, majd + 1 évet lehet még hosszabbítani.
A jogszabályban definiálják, mi számít meglévő épületnek. Amit még el sem kezdtek építeni az új épületnek számít. A jogszabály nem teszi függővé a szabályok betartását attól, hogy mikori az építési engedély. Számomra így érthetetlen ez az álláspont, hogy épülhet egy új ház 2017-2018-ban, 2010-es energetikai előírásokkal?
Olyan kérdésem lenne hogy most készülök a padlásteret beépíteni,és rengeteg 2cmeres xps lapom van.Arra gondoltam ,hogy a szarufák közé szorosan 15cmes vastagságban raknám kőzetgyapot helyett.
Jó ötlet ez ,vagy mindenképpen kőzetgyapotot kell vennem a szarufák közé?Megfelelő lenne így a ház szigetelése?
Előreis köszönöm annak aki tanácsot tudna adni erre az esetre.
Segítséget szeretnék kérni. Pár éve vásároltam egy hetvenes években téglából épült kockaházat. A lábazat rész talaj szinten és fent kb. 70 cm magasan az alap tetején is egyszerű kátrányos megoldással vízszigetelt. Az aljzat viszont valószínűleg nincs vízszigetelve sem. Sajnos alúlról nedvesednek a szobák. Egy-két helyen a kemény régi parketta is kezd szétmállani. Emiatt nem tudom a padlóburkolatot sehol sem cserélni addig, amig a vízszigetelés nincs megoldva. Tudom, hogy fel kellene verni az egészet, aztán homok, kavics, záróbeton, vízszigetelés... De erre nincs elég anyagi forrás.
Kérdésem az lenne, hogy létezik-e valamilyen víz szigetelési megoldás, ami nem jár a jelenlegi aljzat felverésével? Valami spéci anyag, amit le kell fektetni, önteni, lekenni, vagy bárni egyszerű megoldás, aminek nincs horror költsége, és utána mehetne a laminált padló. Örülnék ha lenne valakinek jó megoldása vagy egy hasznos link a problémára.