Keresés

Részletes keresés

angyalhentes Creative Commons License 2002.10.18 0 0 305
Nezd, ezen szerintem folosleges vitatkozni. Nekem megvoltak a szempontjaim, ezeket ma is tartom, ezek alapjan itelek. Elsodleges szempontom a kormanyzasi stilus volt, es itt bizony sulyos es nehezen tagadhato (es senki altal nem is tagadott) tenyek dontottek az elozo kormany ellen: akarmilyen becsuletesen is vegeztek a dolgukat, annyira attekinthetetlen rendszerrel bastyaztak magukat korul (sajat magunkat interpellaljuk, nem vezetunk jegyzokonyvet a kormanyulesrol, nincsenek vizsgalobizottsagok, nincsenek teljes mediakuratoriumok, amit lehet, kormanyhatarozatkent adunk ki), hogy ez onmagaban sem tul szerencses. Ha valaki becsuletes, mi szuksege ilyenekre? Ha csupa tisztesseges es okos dolgot mondanak a kormanyuleseken, miert nem olvashatom azt el en is?

Vagy ott van a Demokracia Vonal. Gondolom, nem juttatta eszedbe a jo kis partallami nevtelen feljelentosdit. Pedig sokaknak, igy nekem is, ez volt az elso gondolatom. Ha azok a bejelentesek, amikre hivatkoznak, tenyleg leteztek volna, akkor nyilvanossagra is lehetett volna hozni oket.

Aztan ott volt a "kormanyzati kommunikacio". Mely azert sem nevezheto kommunikacionak, mert siralmasan egyoldalu volt. Havonta megkaptam a szep, szines-szagos ujsagocskat, amiben elmondtak, mennyivle jobban elek, mint 98-ban. Csakhogy en ezt nem ereztem: a tandijam magasabb lett, az adom se lett kisebb. Ami onmagaban nem baj, csak akkor ne probaljak a fejembe verni, hogy de en igenis jobban elek.

Ami meg zavart: bar nincs kozgazdasagi diplomam, azert par dolgot tanultam belole. Es hat a mutatokba sokmindent bele lehet magyarazni, es valahogy mindig azt lattam, hogy az elozo kormany hazugsagokat magyaraz bele. Kihasznaltak azt, hogy a lakossag nagy resze nincs tisztaban ezen szamok jelentesevel, osszefuggeseikkel pedig meg kevesbe. Csak egy pelda: azt mondjak, hogy tavaly 11%-kkal novekedtek a realberek. Es utana azt, hogy a mostani kormany pazarlo politikaja miatt elszabadul az inflacio. Nos, aki egy kicsit is utananez a szamoknak, lathatja, hogy a fogyasztas majdnem olyan utemben emelkedett, mint a berek. Ami egyfelol jo, mert ha a lakossag nem tartalekol, az azt jelenti, hogy bizik a jovoben. Masreszrol viszont a megnovekedett fogyasztas inflaciot gerjeszt, mivel a novekedes jocskan meghaladja a GDP novekedeset. Tehat az idei inflacio a tavalyi realbernovekedes miatt lesz magas. Igy persze mar a tavalyi realberemelkedes se er annyit. De nem baj, lehet mutogatni a mostani kormanyra.

Előzmény: Earth angel (304)
Earth angel Creative Commons License 2002.10.18 0 0 304
Ha te azt hiszed, hogy a politikai véleményedet ésszerű mérlegelés útján alakítottad ki, akkor bizony alaposan tévecc, kedvesem. :O)))
Te csak azt hiszed, hogy ésszerűen mérlegeltél. Pedig valójában behitted, amit be akartak hitetni veled. Úgy bevetted, hogy magad se vetted észre. Nem mintha baj lenne, sok ilyen "mérlegelőt" láttam már, mint te. Ismerem ezt a típust. :O)

Előzmény: angyalhentes (303)
angyalhentes Creative Commons License 2002.10.18 0 0 303
Egyebkent felreertes ne essek: emberileg Orban Viktor nekem is joval szimpatikusabb. Ha nem lenne az, nem irtam volna rola verset. :)

De egy ember irant erzett szimpatiam vagy ellenerzesem nem modositja politikai velemenyemet. Legfeljebb arnyalja.

Előzmény: Earth angel (301)
angyalhentes Creative Commons License 2002.10.18 0 0 302
Lehet, de ez pusztan szimpatia. A demokraciat ugy talaltak ki anno, hogy ne a szimpatiak dontsenek, hanem a merlegeles.
Előzmény: Earth angel (301)
Earth angel Creative Commons License 2002.10.18 0 0 301
Nekem ő százszor szimpatikusabb, mint a mostani. Ha magam elé képzelek egy gimnáziumi történelemkönyvet a 22. századból, nekem egy cseppet sem kétséges, kettőjük közül kit fognak pozitívabban értékelni.
Előzmény: angyalhentes (299)
angyalhentes Creative Commons License 2002.10.18 0 0 300
Csak hogy limericket is lassatok, ha megoly gyenget is.
Előzmény: angyalhentes (299)
angyalhentes Creative Commons License 2002.10.18 0 0 299
Volt egyszer egy miniszterelnökünk
Jólétről es erkölcsről papolt ő nekünk
De hatalma nem volt örök
Maradtak a polgári körök
Szegény focista exminiszterelnökünk.

angyalhentes Creative Commons License 2002.10.18 0 0 298
Angyali naivitasod lenyugoz
Ime, egy ember, ki sose nyul
a delete billentyuhoz.

:)

Előzmény: Versika (297)
Versika Creative Commons License 2002.10.18 0 0 297
Pest a koszból majd kilábol,
ha távozik Demszky Gábor.

Jöjjenek csak új emberek,
seperjék ki a szemetet!

angyalhentes Creative Commons License 2002.10.16 0 0 296
Igen, kb. igy gondolom en is. Bar nem csak a nezettseg szamit, szerintem a kozszolgalati mediumoknak sokkal inkabb kene torekedni a helyes nyelvhasznalatra fuggetlenul a nezettsegtol. Elvegre nyelvunk apolasa is kozszolgalat.
Előzmény: Earth angel (295)
Earth angel Creative Commons License 2002.10.16 0 0 295
Oké, van ebben igazság. De én nem ezeken a kis aranyos verseken kezdeném a szigorú, igényes műkritikát, hanem a kultúrát jelentősen befolyásoló médiumokban. Elsősorban a TV csatornákon és a rádiók műsoraiban. Minél nagyobb a nézettségük (hallgatottságuk), annál nagyobb a felelősségük is szerintem.
Előzmény: angyalhentes (294)
angyalhentes Creative Commons License 2002.10.15 0 0 294
Latod, ezert sulyos hiba ez :))

Szuletett pesti ember, plane ha tevet is nez, mar nem is nagyon veszi eszre ezeket. Es ebben bizony valoban bunos minden koz- es kereskedelmi teve, es a politikusok. Nezd meg barmelyik part honlapjat, hemzseg a magyartalansagoktol, hibaktol. "Atadasra kerult", felall a szor a hatamon.

Előzmény: Earth angel (293)
Earth angel Creative Commons License 2002.10.15 0 0 293
Nekem nincs kifogásom a felkeltek ellen sem, és a rászorultak ellen sem. Pedig helyesírásból is, fogalmazásból is mindig ötösöm volt. Imádtam a magyart, a tanárral együtt. :O))
Előzmény: angyalhentes (292)
angyalhentes Creative Commons License 2002.10.15 0 0 292
De epp az a lenyeg, hogy _nincs_. A "raszorultak" alak helytelen. Durva hiba, es pont azert durva, mert nem trivialis, tehat hajlamosak vagyunk elfogadni vagy legalabbis elbizonytalanodni, hogy helyes-e. Ugyanigy helytelen lenne a felmenoid helyett a felmentjeidet emlegetnem :)
Előzmény: barkasarja (286)
Earth angel Creative Commons License 2002.10.15 0 0 291
Ez olyan aranyos vers, hogy kár lett volna, ha nem ismerhetem meg. :O)))
Előzmény: bandikaa (289)
elefantkillah Creative Commons License 2002.10.15 0 0 290
hello mindenki!

jó, akit megbántott magasröptű kijelentésem attól bocsánatot kérek. Azér remélem mindenki tudott aludni.
üdv
A Toldi szerintem sem sikerült rosszul, de azért van egy csomó sokkal jobb mű annál is.
lásd pl. A versemet, amelynek kohéziós rendszere a sárba alázza az ilyen toldi féle fércműveket.

bandikaa Creative Commons License 2002.10.14 0 0 289
Bocs, ez offtopik:)

Technikus családi kör

Este van, este van, erők nyugalomban,
Ferdén van sraffozva az eperfa lombja.
Zúg az éji bogár, sebessége v0,
F erő hat már rá, azután elnémul.

Nyomatéka lészen valamennyi rögnek,
m tömegű békák szanaszét görögnek.
Udvaron egy tehén szaggatottan látszik,
Dugattyú s szivattyú meleg tejben ázik.
Jön egy futómacska, s hármasba kapcsol,
De oly hirtelen fékez, hogy majdnem elpatkol.

Ajtóban hasal egy kiszolgált kutya,
Lábát a harmadik képsíkon átnyújtja.
Benn a technikusné megszűri a tejet,
Deformált fiának enged inni egyet.
Körül az apróság Heron-labda mellett,
Csúszó- és gördülő csapágyakat kerget.

Dudálás hallatszik, megjött már a gazda,
Ne kapjon defektet a hátsó gumija.
A gazdán overall, és az asszony fekszik,
Statikus terhelés nyomja szegény lelkit.
Homlokát megtörli porlepte ingével,
Egész nap szántott Ő nagy görgős ekével.
Kétütemű pipáját zsebéből kihúzza,
Egy ütemben rágyújt, a másikban megszívja.

Térül-fordul immár a jó háziasszony,
Illő, hogy urának nyersanyagot hozzon.
Gépszalagon hozzák az egyszerű ételt,
Jól kiszámították a kerékáttételt.
De vajon ki csenget, nézz ki, fiam, Sára,
A csengő zsinórját rezgőmozgás rázza.
Egy vándor van odakinn, ki is dobná Sára,
De a vendég bejön, s jó estét kívána.

A vándor gyorsan az asztalhoz gördül,
A rá ható erők hatására leül.
De amikorra már a vacsorának vége,
Kívánják a vándort a Nagy Végtelenségbe.

Menne is az szegény, de nem hat rá az erő,
Működik a gazda, mint kétkarú emelő.
Kiveszi a vándort tulajdon székéből,
S g gyorsulást ad a szoba közepétől.
A vándor először forgómozgást végez,
Azután megjátszik egy TU-144-est.

Este van, este van, az erők nyugalomban,
Nyugszik a logarléc szattyánbőr tokban.
Nem folyik folyadék a Bermann-csövekben,
Nem forog csapágy Vazelin kenőcsben.
Lefeküdt a gazda, nyomja már az ágyat,
Erre a hatásra ellenhatás támad.

Kövcsi: Családi Kör Jimmyéknél

:)
bandikaa

barkasarja Creative Commons License 2002.10.14 0 0 288
"Egyébként amikor azt olvasom, hogy nincs jogom Aranyt minősíteni, mert 40000 szót tudott, azt azért nem értem, mert ti nem tudhatjátok mekkora a szókincsem, másrészt a szókincs nagysága nem jelenti feltétlenül azt, hogy valaki jó költő."

Ebben a fejtegetésedben - azt is mondhatnánk - sok igazság vagyon, ha nagy általánosságokban beszélünk a dolgokról... ha viszont csak egy személyre vonatkoztatjuk - esetünkben Arany János -, akkor ez az állítás messze nem igaz.
Arany, ha csak a Toldit írta volna meg egész életében, annak is csak az első részét, már az is elég lett volna, hogy nagy költőnek tartsák, de mint tudjuk, nem csak ezt írta... :))

Előzmény: elefantkillah (275)
barkasarja Creative Commons License 2002.10.14 0 0 287
"Az altalam kifogasolt versnel errol ugye szo sem lehet, mivel ritmushoz nem sok koze nem volt. :)"

Ebben igazad lehet, de mint említém ennyi fűzfapoétai szabadságot igazán megengedhetünk magunknak... :))

Előzmény: angyalhentes (274)
barkasarja Creative Commons License 2002.10.14 0 0 286
Szóval valahogy nem értelek, de lehet, hogy bennem van a hiba... :))
Én ugyanis épp azt próbáltam megvilágítani, hogy a "felkeltek" és a "felkelők" szavunk ebben az esetben azonos jelentéssel bír.

Ha van választási lehetőség, mint a példád esetében (rászorultak, rászorulók) és a mondat is megengedi, akkor szerintem mind a két alak helyes. De pl. amikor azt mondják, hogy "segíts az elesetteken", akkor helytelen az "elesőkön" használata, mert félreérthetővé teszi a mondanivalót, jóllehet mindkét esetben segítségről van szó.

Annyira meg má' azé' ne legyél szigorú a versírással kapcsolatban, hiszen mi csak fűzfapoéták vagyunk és ennyi költői szabadságot igazán megengedhetünk magunknak... :))

Előzmény: angyalhentes (254)
Earth angel Creative Commons License 2002.10.14 0 0 285
Helló, killah!
Az elefántot most kihagytam, mert így olyan jó ritmusos és dallamos, mint egy X szám. (Képzeld ide a kedvenc bandád nevét)

Csak annyi a problem, hogy vannak olyan költők, akiket mások tisztelnek és nagyra tartanak. Ha róluk lekezelően nyilatkozol, ne csodálkozz, ha ezen kicsikét megbántódnak. Neked se tetszene, ha te tisztelsz valakit (ha van ilyen), azt más mondjuk lecikizi.

Előzmény: elefantkillah (281)
elefantkillah Creative Commons License 2002.10.14 0 0 284
Szevasz egykomám!

igen Rákosi és Kádár is a példaképem. Együtt a kettő. Bódog vagy mostan?
mér jön mindenki azzal hogy baloldali vagyok? leírtam, hogy nem komálom igazán a pártokat. nem tudol olvasni?
a véleményem nem vállalhatom?
tisztelettel
rákosi legnagyobb híve, sőt kádáré is ám!

Előzmény: Törölt nick (283)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.14 0 0 283
"Én Arany Jankót rongy embernek tartom a tereh miatt..."

Szép magyar nyelvünk ápolásában neked gondolom Rákosi vagy Kádár a példaképed.

Előzmény: elefantkillah (255)
angyalhentes Creative Commons License 2002.10.14 0 0 282
Hat ha vallalnad, akkor nyilvan nem rad vonatkozott :))

En abszolute nem ereztem, hogy neked szolna, szerintem csak egy parhuzamos thread kerult csak a beszelgetesbe (vo. ki jonne el egy ilyen vasarnap esti valasztasnezos sorozesre), es innen a kavarodas.

Előzmény: elefantkillah (281)
elefantkillah Creative Commons License 2002.10.14 0 0 281
Angyalhentes!

Szerintem pedig Bandi rám utalt mikor aztat írta amit írt. Mindegy. Mondjuk azt se kérdezte meg senki, hogy én ezeket vállalnám -e személyes beszélgetés közben. A válaszom igen. De beskatulyáztatok egy parasztnak, és valamivel igazolni kell légből kapott koholmányaitokat. De hát ehhez sajnos hozzá vagyok szokva. Végülis, ha Szókratészt halálra ítélhették, akkor nekem sem kell elkeserednem.
üedv

angyalhentes Creative Commons License 2002.10.14 0 0 280
Te aztán tényleg vállalod a hozzászólásaid. Bandikaa nickname -ed ezt bizonyítja, ugyanúgy, mint teljesen azonosítható e-mail címed!

Fuggetlen megfigyelokent bizony azt latom, te hoztad elo a temat a fenti megjegyzessel.

Amire ugyanis reagalsz, az nem errol szol, hanem arrol, hogy az ember, barmilyen nicket is visel, olyan hozzaszolasokat irjon, amit eloben is kepes lenne vallalni.

Előzmény: elefantkillah (272)
elefantkillah Creative Commons License 2002.10.14 0 0 279
Kedves Bandi!

Meg köll, hogy cáfoljalak, mert éppen te kezdted azokat leszólni akik nem vállalják a hozzászólásaikat, névvel. Erre reagáltam anno. Egyébként a bandikaa-ból sem lehet száz százalékos biztonsággal megállapítani, hogy András vagy -e, vagy az Endre nevet kaptad a keresztségben. Mindegy. nekem aztán télleg mintegy. Arra viszont nem válaszoltál, hogy a megyóról szóló versek íróinak is írtál -e szép bejegyzéseket.
Angyalhentes: Jó az ötlet, ha fiú lesz, ha lány a gyerek majd ezt a nevet adom neki. ha dzsoki lehet, lehet elefantkillah is nemdebár?

angyalhentes Creative Commons License 2002.10.14 0 0 278
Jo napot kivanok, Kovacs Elefantkillah vagyok :)

Na jo, en nem pofazok, mert engem abszolut nem erdekel az egesz. Nem fogom xy anyazogepek elott felfedni a nevemet, es kesz. Ha valakivel eloben talalkozom, vagy maganlevelezesbe bocsatkozom, akkor igen.

Előzmény: bandikaa (277)
bandikaa Creative Commons License 2002.10.14 0 0 277
mellesleg az elefantkillah nickbol meg csak a keresztneved sem kovetkeztetheto ki.
bandikaa
bandikaa Creative Commons License 2002.10.14 0 0 276
Megtaláltalak....

de:
"Te aztán tényleg vállalod a hozzászólásaid. Bandikaa nickname -ed ezt bizonyítja, ugyanúgy, mint teljesen azonosítható e-mail címed!"

Nem én kezdtem, de ezzel lezártam a témát.

bandikaa

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!