Keresés

Részletes keresés

ujbubo Creative Commons License 2019.04.13 0 0 848

hát azért ezt majd tisztázd le lehet 2 kezelés benne van de ha több akkor kizárt hogy ennyi. nekem 20e volt egy kezelés+vizsgálat tehát 2 kezelés 40e +2x15e

majd ird meg mennyi volt és volt e hatása.

Előzmény: Xamin (847)
Xamin Creative Commons License 2019.04.12 0 0 847

Dr Meisel Juditnál voltam. Vizsgálat 20 eft + 40 eft a lézerezés/szem. Nekem csak az egyik szememet kell. Kérdeztem, hogy minden egyes alkalommal kell ezt fizetni, azt mondta a doktornő, hogy egyszer kell kifizetni, még ha többször kezel is.

ujbubo Creative Commons License 2019.04.12 0 0 846

mennyi most egy kezelés? amikor én voltam még 25000 Ft volt/szem +15000 a vizsgálat

Előzmény: Xamin (844)
ujbubo Creative Commons License 2019.04.12 0 0 845

ki vizsgált? nekem a Gergely lézerezte

nem tudtam hogy a Gombos is lézerez.

Előzmény: Xamin (844)
Xamin Creative Commons License 2019.04.11 0 0 844

Ma voltam a logodiban. Május 3-ra beírtak a Gombos doktornőhöz esetleges lézerezésre. Aki ma vizsgált az nem végez ilyen műtétet, de szerinte 2-3 kezeléssel meg lehet oldani. Az áment majd Gombos doktornő adja rá. 

Barnus77 Creative Commons License 2019.04.09 0 0 843

Szia.

Teljesen igazat adok.

Nekem amióta hozzányúltak a retinalevállásos szememhez,ami mai napig nem derült ki miért vállt le,azóta rossz.

Már volt 3 műtétem és 3 lézerem.

Több helyen voltam,Klinikán,magánorvosnál,Logodiba,Péterfybe.

Mindenki csinált rajta ezt azt de azóta homályosan látok.

Sőt állitólag színtévesztő is lettem.

A másik szemem meg 2 éve uszadékos annak sincs meg az oka😣😣😣😣

Nem egyszerű ez sajnos.

De élünk.

És itt tudunk irogartni egymásnak,segíteni.

Ez a lényeg.

Mindegy mennyire érzed magad jelentéktelennek, mindegy milyen problémáid vannak, és mindegy milyen zavaró érzelmek töltik meg a tudatodat, sose becsüld alá a potencialitásodat, egyetlen pillanatra se! Mint a gyémánt, melyet elfed a sár, a buddha-természet ott van, várva, hogy felfedezd 🙏

 

Előzmény: Dina64 (840)
ujbubo Creative Commons License 2019.04.08 0 0 842

ezt határozottan tudom cáfolni, nekem több lézerkezelésem volt és elég szépen kitisztította a szemem. vannak korlátai nem csodamódszer ez igaz de hogy semmit nem ér nem igaz. attól is függ milyen az uszadék és mennyire tapasztalt az orvos. nekem a bal szemem hollandiába kitisztították

 

Weiss gyűrűre kifejezetten ideális a lézerkezelés

 

ami az orvosokat illeti ez sem igaz a legjobb szemsebészek Magyarországon vannak igaz itt is van kontár de pl. Bátor György, Gombos Katalin, Bereczki Árpád, Módis László a legjobbak között van europai szinten is

a szombathelyi műtő felszereltsége pl. a legmodernebb

 

minden műtétnek vannak kockázatai egy vitrektómia esetén a komoly komplikáció esélye 1-2% mindenkinek magának kell eldönteni milyen a problémája és vállalja e a műtétet de ha igen akkor vannak profi szemsebészek akik képesek erre. viszont sikeres műtét esetén a javulás elképesztő, teljesen kitisztult látás.

 

a te eseted azonban más mert erős rövidlátás esetén a retinaleválás esélye jóval nagyobb egy ilyen műtétnél de profi szemsebész le tudja menedzselni azt is

 

mindenkinek magának kell eldönteni mennyire szenved és felvállal e egy kis kockázatú de mégiscsak kockázatos műtétet vagy együtt él a bajával.

 

Előzmény: Dina64 (841)
Dina64 Creative Commons License 2019.04.08 0 0 841

Kedves Barnus!

Én és a párom hasonlóképpen gondolkozunk, sajnos. Bajunk az van, melyikünknek milyen, de az eredmény az orvosokkal ugyanaz mint amit leírtál. Ha elmegyünk az orvoshoz jobbik esetben diagnosztizás, ami vagy valós vagy sem, vagy épp összesít előző zárójelentést jó kis pénzért. Aztán még vehetsz a saját pénzeden gyógyszereket amivel még tovább árthatsz magadnak. Ez csak nálunk, Magyarországon van így, vagy nem találjuk meg a megfelelő orvost? Mink is azon az állás foglaláson vagyunk, hogy csak önmagunkat próbáljuk kezelni, hátha.............Műtét? Bele se merek menni........ mikor az egyik ezt mond a másik teljesen az ellenkezőjét.

Bocsánat a kifejezésért és tisztelet a kivételnek de ezek után a párom azt mondja itt már csak a szemetje maradt az orvosoknak, a java az mind elment.

Előzmény: Barnus77 (830)
Dina64 Creative Commons License 2019.04.08 0 0 840

És a szemcsepp, én is kaptam, már meg nem mondom mi volt a neve, semmit sem ért.

Előzmény: Csonka Tamás 1972 (837)
Dina64 Creative Commons License 2019.04.08 0 0 839

Van tapasztalatom, az érzetről. Igen ugyanez van nekem is, dugig tele üvegtesti homályokkal és Weiss gyűrű immáron 2 éve. No meg mellé nagy fokú rövidlátás, öreg szeműség, ezért multis szemüveg.  Próbálkoztam orvosoknál, voltam lézeres kezelésen egyszer. Semmit sem ért. Az egyik orvos kinevetett a lézeresés végett, a következőket mondva: " és maga még ezért fizetett! :) " A másik azt mondta a lézer az kevés hozzá.

Nem tudom te tapasztaltad-e, de nekem mióta ez van azon a szememen amelyiken a Weiss gyűrű van árnyképe van a látottaknak, olyan kettős látásféle. Egy orvos vitrektómiát ajánlott, én nem mertem bele menni, a többi semmit, vagy lebeszélt róla.

Előzmény: Csonka Tamás 1972 (837)
ujbubo Creative Commons License 2019.04.07 0 0 838

ha Weiss az elvben lézerrel kezelhető

 

Gergely Róbert, Logodi látáscentrum nézesd meg vele hátha tud vele valamit kezdeni

aztán majd irj viissza mi volt

Előzmény: Csonka Tamás 1972 (837)
Csonka Tamás 1972 Creative Commons License 2019.04.05 0 0 837

Sziasztok. Kb. egy hete jelent meg a szemem előtt egy sötét folt, amely tud mozogni. Kb, mint egy kisebb légy. Állandóan beúszik a látóterembe. Üvegtesti homályok régebb óta vannak, ez viszont most nagyon zavaró. Orvosnál voltam, azt mondta Weiss gyűrű. Adott nevanac cseppet. Van bármi esélye, hogy ettől javul, vagy tényleg halottnak a csók? Van esély, hogy csökken/felszívódik/leüllepedik? Lézeres eljárásra hová érdemes menni? Van valakinek tapasztalata? Köszönöm.

Hatospista Creative Commons License 2019.03.24 0 0 836

Elosztva szoktam!!     Szent-györgyi állitólag 8-9  ezret evett ha beteg volt

Előzmény: ujbubo (835)
ujbubo Creative Commons License 2019.03.23 0 0 835

napi 1 grammnál töb C vitamin felesleges mert csak kipisiled

Előzmény: Hatospista (834)
Hatospista Creative Commons License 2019.03.22 0 0 834

Szia! Szemem picit javult.Szerintem többet nem fog,de majd az idő eldönti!!Saját tapasztalat a Cvitaminnal kapcsolatban!!!Semmi bajom veseügyileg,megfelelő folyadékbevitel .1000 mg ot szedek 3 éve,van hogy 3-4 ezret is lenyomok ha pl megfázom!!Jó egészséget,gyógyulást!!!!!

Előzmény: zebra111 (828)
ujbubo Creative Commons License 2019.03.21 0 0 833

Menj el Bátor Györgyhöz Szombathelyre

Előzmény: Barnus77 (830)
zebra111 Creative Commons License 2019.03.21 0 0 832

Szia Barnus!

Örülök hogy írtál.:-)

Köszönöm, nagyon szép.:-)

Sok igazságot leírtál, remélem sikerül elérned ezt az állapotot.

Bár a szemedről nem írtál.

Szia. Vigyázz magadra.

Előzmény: Barnus77 (830)
ujbubo Creative Commons License 2019.03.20 0 0 831

szia

megértelek és együttérzek

de ha annak idején nem ott műtteted ahol tetted hanem egy szakmájának mesterével és a műszerezettség is top akkor lehet nem kerülsz ebbe a helyzetbe

de a lehetőségek adottak voltak valószinű.

 

Én román orvossal sosem műttetném magam. aki romániából idejön orvos és nem nyugatra arról megvan a véleményem szakmai tudását illetően is meg egyébként is.

Előzmény: Barnus77 (830)
Barnus77 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 830

Sziasztok😊

Úgy látom sokan vagyunk sajnos.

Csak egymásnak tudunk segíteni mert az orvos tudomány nem tud.

Illetve önmagunkon.

Ha más nem segít akkor probáljunk más utat.

Veszíteni biztos nem lehet.

Ennél rosszabb már nem lehet szerintem

Kívánom nektek hogy megértsétek: az *ITT *és *MOST *az egyetlen fontos dolog az életedben is, bármennyire ragaszkodsz a múlthoz, és fohászkodsz a jövőhöz! Ha *ITT *és *MOST *nyugalmat, békét, szeretetet tudsz teremteni a lelkedben, akkor van esélyed nyugalmat, békét, szeretetet teremtened magad körül. A múlt történelem – nem tudsz rajta változtatni, bármit tettél, akkor az tűnt a legjobb megoldásnak! A jövő titok – bármerre is fordul sorsod, *MOST *hozhatsz döntést – jót, vagy rosszat -, és MOST tehetsz bármit – jól, vagy rosszul – a holnapodért! Kizárólag *ITT *és *MOST* - tanulhatsz - felejthetsz - örülhetsz - szerethetsz - harcolhatsz - köthetsz békét - kérhetsz bocsánatot - bocsájthatsz meg - DÖNTHETSZ Ezen kívül egy fontosat tehetsz még: lélegezz folyamatosan! Kienged – beenged – kienged – beenged… Az életed is eszerint vezesd! Ami megy engedd, ami jön, fogadd! …békével, szeretettel! 

Önmagamat gyógyítom,kezelem.

Ez tényleg a KEZELÉS.

Ha elmegyünk a dokihoz ő nem kezel.

Megvizsgál ír orvosságot és elküld.

Magadat csak te tudod kezelni.

Megprobbálom hátha........

Előzmény: zebra111 (829)
zebra111 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 829

Szia! 

Igen vesekő miatt nem akarok szedni C vitamint, lehet a szememnek jó lenne.

Próbálj meg sok vizet inni, még ez jutott eszembe.

Kitartás.

Előzmény: Gábor Tóth84 (825)
zebra111 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 828

Szia Hatospista!

Köszönöm.:-) úgy nézek ki mint akinek bevertek, mindenki szörnyűlködik.

Majd egy hét múlva megyek kontrollra, múltkor beteg volt a főorvos úr, Zsuzsánál voltam.

Remélem jól vagy, javult a látásod? Vigyázz magadra.

Előzmény: Hatospista (827)
Hatospista Creative Commons License 2019.03.18 0 0 827

Szia!!!A baj nem jár egyedül............ sajna

Előzmény: zebra111 (819)
Gábor Tóth84 Creative Commons License 2019.03.18 0 0 826

Tudom, hogy nem javítható egyikkel sem csak arra céloztam, hogy kitalálhatnának erre is valamit. Úgy tudom ahogy először is írtam tavaly február vagy ilyenkor márciusban vettem észre először. 

Előzmény: ujbubo (824)
Gábor Tóth84 Creative Commons License 2019.03.18 0 0 825

Próbálok nem figyelni rá, de valamikor nagyon nehéz figyelmen kívül hagyni. Nehéz megszokni olyan valamit ami eddig nem 33 évig nem volt. A C vitamin nem jó vesekőre, hogy te nem szedhetsz? 

Köszönöm remélem eljön a nap mikor felébredek és kint leszek az udvaron és nem fogom látni egyenlőre így fogom fel.

Előzmény: zebra111 (823)
ujbubo Creative Commons License 2019.03.12 0 0 824

az egyetlen gyógymód ezekre a műtét. az üvegtest eltávolítása, nincs más. de az rizikós bár a rizikó kicsi de ott van

szemcseppel, gyógyszerrel nem javitható

az üvegtest inert nem jut oda semmi gyógyszer. szemcsepp bejut ha sokáig nagyadagban használod de az nem oldja fel az uszadékot.

markáns elkülönülő uszadékot lehet lézerezni de kevés esetben sikeres

a javaslatom továbbra is várj 1 évet, szokjad.

Előzmény: Gábor Tóth84 (821)
zebra111 Creative Commons License 2019.03.12 0 0 823

Szia Gábor!

Valahogy próbálj meg ne figyelni rá, mást nem nagyon tehetsz. Nekem is van sok de nem foglalkozok vele. Meg is mondta a doki hogy nem tud mit csinálni vele.

Talán még a C vitamint írta valaki, azt megpróbálhatod, de én nem merem vesekő miatt.

Szorítok Neked hogy sikerüljön.:-)

Előzmény: Gábor Tóth84 (821)
zebra111 Creative Commons License 2019.03.12 0 0 822

Szia Bubo!

Köszönöm ezt tudom, úgy néz ki a retina rendben van, körben fekszik, majd két hét múlva lesz kontroll. 

Előzmény: ujbubo (820)
Gábor Tóth84 Creative Commons License 2019.03.12 0 0 821

Igen annyi vagyok. Semmilyen egyéb kezelés nem javalott? Esetleg szedjek valamiféle vitamint? Azért ez furcsa, hogy ezzel az orvosok nem annyira foglalkoznak. Kitalálhatnának rá valamit szemcsepp vagy bármi megoldás ami eltünteti őket. Azért mikor nem volt azt se tudtam hogy ilyen van, valaki jól lát és egyik napról a másikra megjelenik egy kis pont majd ilyen átlátszó izék, persze gondolom mindekinek más. Azért a te eseted se lehet, lehetett egyszerű hogy hirtelen annyi lett. 

Előzmény: ujbubo (816)
ujbubo Creative Commons License 2019.03.11 0 0 820

Szia

a PVD a posterior vitreous detachment azaz az üvegtesti határhártya leválás

ez egy ártalmatlan dolog kivéve ha húzza magával a retinát

 

Előzmény: zebra111 (819)
zebra111 Creative Commons License 2019.03.10 0 0 819

Szia!

Nem volt vitrektómiám, tegnap az ügyeleten derült ki mert bevérzett a szemem. Az van rajta hogy üvegtesti határhártya levált ez a jobb szemem.

A balon volt a retinaszakadás és a lézerezés. Nincs rajta hogy PVD.

Előzmény: ujbubo (818)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!