Keresés

Részletes keresés

dlse Creative Commons License 2011.07.21 0 0 8203

A kerületi válogatottak mérkőzéseivel kapcoslatban kérném a segítségeteket. Az egyes kerületi válogatottak részére kiíírt Szövetségi díj, majd Dréhr serleg, Szent Korona kupa mérkőzések zajlottak 1920-1950 között. Keresem az 1931-1933-as években lejátszott Dréhr serleg és Szent Korona Kupa mérkőzések ill. ezen időszakban lejátszott döntők eredményeit. Valamint tudtok-e részleteket (eredmény, döntő mérkőzés) az 1946 őszén megrendezett Köztársaság kupáról, mely szintén a kerületi válogatottak tornája volt?

popa59 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 8202

Kedves Viktória FC!

A GyőriETO FC múzeumának igazgatója szeretné Önnel felvenni a kapcsolatot, ezért kérem adja meg az elérhetőségét!

Köszönöm és üdvözlettel: Popa

Előzmény: Viktória FC (8185)
Viktória FC Creative Commons License 2011.07.20 0 0 8201

Kedves Sabaria!

 

Köszönöm a segítséget! Nagyon sok értékelhető információ van benne!

Ez időtájt a hivatalos politika a finnugor gyökereket, a finnugor származás bizonyítását helyezte előtérbe!

Igy rengeteg sporteseményre utaztak a magyar csapatok Észtországba és Finnországba!

Úgy tudom, volt egy évente ismétlődő finn-magyar-észt hármas focitorna, amire a magyarok

általában az amatőr válogatottat vagy valamelyik klubcsapatot küldték ki! Volt, hogy a Kispesti AC volt a

magyar "válogatott", de általában az amatőrök mentek. Talán köztük lehetett olyan győri, vagy később Győrbe került

játékos, edző, aki összegyüjthette ezeket a jelvényeket!

 

Mégegyszer köszönöm a segítségét!

Előzmény: sabaria (8200)
sabaria Creative Commons License 2011.07.19 0 0 8200

Balti turák folytatás.

FŐISKOLAI VÁLLOGATOTT  ellenfelei:

Fk RIGA, Lett főiskolai vállogatott, Lett olimpiai válogatott, Jelgava válogatott

Részt  vett játékosok:

Goda, Kovács I, Szántó, Pázmándy, Herczeg, Halas, Gonda, Toth II, Kovács II, Varga,

Bukovetzky, Bernard, Baroti, Berényi (MAFC), Kiss (PEAC), Toth (KEAC), Sárdy (BEAC)

Balogh (DEAC), Szele (BEAC)

SZEGED FC  ellenfelei:

Estoria Tallin , 

A csapat  Finnországban játszott több mérközést  a tudositások szerint a balti

államokban csak ezt mérközést és egy  ott turázó osztrák  csapat ellen játszot

1937-töl  1940-ig  nincs adatom , 1940 közepétöl megszüntek önállo állam lenni.

 

 

Előzmény: Viktória FC (8185)
sabaria Creative Commons License 2011.07.19 0 0 8199

Balti turák  folytatás.

1936-ban a BUDAFOK , FŐISKOLAI VÁLOGATOTT,  SZEGED FC

BUDAFOK ellenfelei:

Kaunas vegyes, Kovas KAUNAS, Hakoah RIGA, Ek RIGA, Olimpia LIBAU, Lett válogatott,

Tfc Tallin, Észt válogatott, Smigli VILNO, Daugavpila  VILNO, Makabi VILNO,

Toverit HELSINKI, Finn válogatott

Részt vevő vezetők és játékosok:

Fiala Ferenc  intéző, Magyarváry József igazgató, Rasko, Szebehelyi, Beldi, Iglody, Kapta,

Nyilas, Mészáros, Hegyes, Zilahi, Kovács, Szeder, Sirály, Palotás

Előzmény: Viktória FC (8185)
sabaria Creative Commons License 2011.07.19 0 0 8198

Balti  turák  folytatás:

1928-ban a NEMZETI

Ellenfelei:

Olimpia LIBAU, Fc RIGA, Jalgpalli TALLIN, Kalex TALLIN, Tartu vállogatott

A turán részt vett játékosok:

Balogi, Gallina, Török, Szendrő, Flóra, Hossó, Volentik, Bartos, Belcsik II, Vanicsek, Odri,

Kautczky, Rémay II. Bihámi, Singer, Horváth

1929-ben , 1930-ban, 1931.07.30-ig , 1932.06.30-ig  nem turázott magyar csapat a

balti államokban.1933-ról és 1934-ről nincs adatom.

1935-ben BUDAFOK

Ellenfelei:

Lett válogatott, Olimpia RIGA, Makabi VILNA (VILNIUS), Hakoah RIGA, Riga válogatott,

Makabi KUNAS, Litván vállogatott

A turán részt vett játékosok:

Budavári, Király, Szebhelyi, Hoffman, Kapta, Nick, Mészáros, Hegyes, Iglody (volt SABARIA)

Vig, Hajós, Fabok, Horváth

 

Előzmény: Viktória FC (8185)
sabaria Creative Commons License 2011.07.19 0 0 8197

Tisztelt Viktoria FC.

A magyar csapatok balti államokban tett turáikról az alábbi ismereteim vannak a

Nemzeti Sport korabeli tudositásai alapján, talán ezek is elősegithetik az Ön kutatását.

1926-ban nem turázott  ott magyar csapat

1927-ben a NEMZETI  és az amatőr FTC

Nemzeti ellenfelei:

Jalgpalli TALLIN, Sport TALLIN, Észt válogatott, Fs KAUNAS(KOVNO), Lfls KAUNAS,

Kaunas válogatott, Olimpia RIGA, Rfk RIGA

A tudositásokban szereplő játékosok:

Török, Toth, Bartos, Rémay II, Rémay III, Spitz, Czétényi, Gallina, Veréb, Szendrő, Bihámi,

Gencsy, Weinberger, Wurth

FTC ellenfelei:

Sc Tallin, Tallin válogatott, Sport TALLIN

A tudositásokban szereplő játékosok:

Hungler, Deák I, Oberfrank, Domján, Boriszék, Müller  FTC játékosok

Kölcsönjátékosok:Kertész, Fábián (BEAC) Csergő, Wachsmann (UTE) , Kramarik (URAK)

 

 

 

Előzmény: Viktória FC (8185)
sabaria Creative Commons License 2011.07.17 0 0 8196

Üdvözletem.

Keresem a MAGYAR HIRADÓ (néma)

-193-as számát mely 1927 novemberében készült és szerepel  bent a

   SABARIA-FERENCVÁROS mérközés

-187-es számát  mely 1927 szeptemberében készült és szerepel bent a

   SABARIA-HUNGARIA  mérközés

 

                                                         Segitséged  elöre köszönöm.

 

Előzmény: rkozma (8182)
lg23 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 8195

esetleg ha volt valamilyen pestkörnyéki lap, ami még megjelent, az jobb eséllyel közölhette. Pl. váci, vagy óbudai, vagy ilyesmi lap...

 

Ha jól emlékszem, létezett valami "BSzKRt Értesítő" vagy valami hasonló lap... mintha ide is be lett volna rakva néhány oldala. Esetleg ott is lehet nyoma!

 

Sőt, 1945-ben az újságok gyakran sztoriztak a "vészkorszak" időszakáról. Vagyis lehet, hogy (ha még létezett ilyen, akkor) a BSzKRt Értesítő 1945. augusztusi számában talál az ember egy interjút mondjuk Kónya II-vel, ahol sztorizgat az utolsó bajnokiról a front előtt... (vagy ugyanez Deák Bambával a Népsportban). 1945 őszétől ritkulnak ezek a sztorizgatások, egyre inkább a jövő, a haza újjáépítése, stb. a téma.

Előzmény: Tempó Vasutas! (8194)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2011.07.06 0 0 8194

Megelőztél, vidéki lapban érdemes utánanézni, bár talán fontosabb dolguk is lehetett. Meg azt sem tudom, hogy az ostrom alatt álló városból hogy jutottak ki ilyen hírek.

Előzmény: lg23 (8191)
mezdema Creative Commons License 2011.07.06 0 0 8193

Köszönöm! Utána nézek! Megírom itt, ha találok valamit!

Előzmény: lg23 (8192)
lg23 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 8192

esetleg ha van valamilyen BKV Előre könyv, vagy SZAC-os könyv, abban, vagy valamilyen Pestszentlőrinci helytörténeti könyv sportrészlegében is elképzelhető, hogy lehet valamilyen hasznos infót találni...

Előzmény: lg23 (8191)
lg23 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 8191

az a baj, hogy 1944. december 18. után az MTI sem működött. Vagy legalábbis az MTI archívumában nincsenek már hírek. Azt nem tudom, hogy (bármilyen) budapesti sajtó jelent-e meg még december 24. után, ha igen, abban lehet nyoma. Nem tudom, milyen lapok jelentek meg akkoriban, pl. Magyar Nemzet, Népszava vagy Pesti Napló már biztosan nem. Gondolom a Magyarság meg a Nyilaskereszt az megjelenhetett :-)  Esetleg még elképzelhetőnek tartom a Sporthirlap még megjelent december 25. után (bár nem tűnik túl valószínűnek), abban 100%, hogy benne lesz. A Nemzeti Sport viszont már biztosan nem jelent meg.

 

Esetleg a vidéki (nyugat-magyarországi) sajtót is át lehet nézni, hátha, de pl. a Győri Nemzeti Hírlapban semmi nyoma:

http://infoserver.kkmk.hu/kereses/nandigi/nandigiw.exe?keres=fk&kod=102

 

Amúgy ha budapesti vagy, ajánlom a Fővárosi Szabó Ervin könyvtár Budapest gyűjteményét. Pillanatok alatt be lehet (ingyen) iratkozni, és bármilyen budapesti sajtóhoz hozzáférsz.

Előzmény: mezdema (8190)
mezdema Creative Commons License 2011.07.05 0 0 8190

Köszönöm a választ!

Már felforgattam az egész netet, hogy valamit megtudjak erről a mérkőzésről, de jelenleg semmi! Továbbra is érdekelne az utolsó góllövő személye!

Voltam már Csád-i és Mozambik-i oldalakon is, de nem találtam semmit a Szentlőrinc-BSzKRT meccsről.

Kutatok tovább!

Előzmény: lg23 (8189)
lg23 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 8189

őőő

 

szóval

 

1944. december 24., 10:30

Szentlőrinci AC - BSzKRt 0-2

 

Előzmény: lg23 (8188)
lg23 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 8188

Elvileg a Hadibajnokság utolsó, lejátszott mérkőzése ez volt:

1944. december 24., 10:30

Szentlőrinci AC - BSzKRt 2-0

 

Viszont mivel december 25-én már nem jelent meg a Nemzeti Sport, ezért tudósítás nem készült róla. Gólszerzőt így sajnos nem tudok.

 

Várható összeállítást a 24-i számban még írtak:

Szentlőrinc: Kalmár - Csabai, Kapcsos - Fala, Mátrai, Várhegyi - Schindler, Nagy, Deák, Lázár, Buza

BSzKRt: Márki - Kónya II., Bajkai - Kovács I., Kovács II., Sződi - Mészáros, Gaáz, Ördög, Forgács, Szabó III.

Játékvezetők: Skultéty (Pető és Mocsári)

 

(Érdekesség, hogy Kapcsos, aki később Deák Bamba remek összekötője lett, itt hátvédként jutott szóhoz)

 

Az eredményt is innen vettem: http://rsssf.com/tablesh/honghist1940.html#44o

 

Az Üllői útra, december 25-én 10:30-ra kiírt Ferencváros-Újpest meccset már nem játszották le.

Előzmény: mezdema (8186)
toto92 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 8187

Az biztos, hogy a légitámadás miatt félbeszakadt Ferencváros-Újpestet már nem tudták újra lejátszani.

Előzmény: mezdema (8186)
mezdema Creative Commons License 2011.07.05 0 0 8186

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy megtudja e mondani valaki, hogy az 1944-es őszi bajnokság utolsó mérkőzése mi volt, illetve ki lőtte az utolsó gólt? Akkor már a front szinte a pályák szélénél tartott, ezért érdekes ez számomra!

Köszönöm a választ előre is!

Viktória FC Creative Commons License 2011.07.03 0 0 8185

Kedves Fórumozók!

Segítséget kérnék! Egy viszonteladótól sikerült vennem egy hagyatékból 252 db jelvényt, egy bekeretezett és korrekt módon lezárt, üvegezett képkeretben! Szeretném kideríteni, hogy ki volt az eredeti tulajdonos, mert a jelvényekből kiindulva valamilyen kiemelkedő labdarúgó lehetett a háború előtt! A gyüjtemény Győrből származik! A képkeretet 1961. december 09.-én zárták le, a monogram FJ vagy FI, de ez már lehetett az illető fia is. Az bíztos, hogy a háború előtt járt játékosként Észtországban, mert a legnehezebben fellelhető észt jelvények közül 7 db is volt a tablón, köztük az 1928-as Balti Kupa jelvénye! Úgy gondolom olyan győri sportolóé lehetett, aki 1928-1940 között valamilyen válogatott vagy club csapat szineiben szerepelt Észtországban, bizonyára tagja volt a Nyugati Alosztály válogatott csapatának és a sportpályafutását befejezve, edző, sportvezető vagy játékvezető (ennek van kisebb esélye, mert összesen 1 db játékvezető jelvény volt az anyagban) lett. Azt is el tudom képzelni, hogy két személy, apa és fia gyűjtése a tabló, mert kb. 60 évet ölel át!

Várom az ötleteket! Előre is köszönöm!

Tempó Vasutas! Creative Commons License 2011.07.01 0 0 8184

Kösz, már lájkoltam is.:)

Előzmény: mezdema (8183)
mezdema Creative Commons License 2011.07.01 0 0 8183

Üdv mindenkinek!

 

Találtam egy ilyen facebook oldalt: http://www.facebook.com/pages/R%C3%A9gi-Magyar-Labdar%C3%BAg%C3%A1s/129385490474321 gondoltam megosztom veletek! 

rkozma Creative Commons License 2011.06.21 0 0 8182

Üdvözletem!

 

A FOCIMECCS-GYŰJTEMÉNYEK nevű topikba beraktam néhány két vh. közötti magyar válogatott meccs linkjét:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9170913&la=110296374

 

 

tibor6908 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 8181

Szereztem pár képet a Siófoki SE-ről a két háború között.

Ha valakinek van képe a Siófoki fociról  bármilyen időből kérem jelezze,vagy küldje el.

Köszönöm.

 

Kisslászló Creative Commons License 2011.06.14 0 0 8180

Szia Bamata!

 

A képekkel kapcsolatban próbálkozz esetleg a gombfoci fórumon is, néhány srácnak nagyon komoly képgyűjteménye van. Üdv.

lg23 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 8179

A Nemzeti Sport vezércikke (!!!) volt szíves megtisztelni minket egy linkkel:

 

http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb_i/mi-koze-a-man-unitednek-a-torekveshez-csapatnevek-a-vilagban-ii-2081648?nocache

 

(jobboldalon, a szürket hátterű keretes írásban)

Kisslászló Creative Commons License 2011.06.14 0 0 8178

Köszönöm Bamata, ez a kép nekem is megvan. Az említett képekkel sajnos nem tudok segíteni. Üdv.

bamata Creative Commons License 2011.06.12 0 0 8177

Szia!

 

Részben erről készítettem a képeket:

 

 

Estleg Neked, vagy valaki másnak nincs véletlenül 1956 előtti szovjet klubcsapatokról fényképe? Leginkább 1947-ben magyarországon szerepelt Torpedó Moszkva, és 1953-ban a Népstadion megnyitóján szereplő Szpartak Moszkva érdekelne.

Előre is köszönöm!

 

 

Előzmény: Kisslászló (8176)
Kisslászló Creative Commons License 2011.06.12 0 0 8176

Köszönöm Bamata a segítséget. Talán egyszer majd sikerül beazonosítani a játékosokat.

 

Érdeklődnék, hogy a gombfoci csapatodhoz a képek egy tablóképből valók? Ha igen, esetleg felraknád az eredeti képet? Előre is nagyon köszönöm.

Üdv.

Csaba68 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 8175

Angol csapatok budapesti mérkőzéseiről fényképes tudósítás a Vasárnapi Ujság 1903. ápr. 26-i számában,

pl. Magyar Testgyakorlók Köre-Southampton 0-15

A lap a neten megvan, ráadásul az epa.oszk.hu-s példányoknál kereső is van.

bamata Creative Commons License 2011.06.11 0 0 8174

Üdv!

 

Megtaláltam ugyanezt a képet, ami szerint a Pamutgyár melletti pályán készült 1901-ben.

Névaláírás sajnos nincs, csak egy akkori csapatösszeállítás, ha ez segít:

 

Ugró-Steiner, Szedlyár-Weidlinger, Pozsonyi, Neubrand-Schön, Herczeg, Dinich, Meskó, Fürst.

 

Előzmény: Kisslászló (8163)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!