Keresés

Részletes keresés

Anginga Creative Commons License 2006.06.28 0 0 940
Gyere át a Tunéziai élmények topicba!
Előzmény: Lizz (939)
Lizz Creative Commons License 2006.06.28 0 0 939
kedden indulunk Monastirba a Palm inn hotelbe.
Meglepően keveset találtam róla a neten. Ismeri esetleg valaki? Kicsit aggódom a kevés infó miatt....
Képkovács Creative Commons License 2006.06.18 0 0 938

Látom jól pörög a topic :-)

 

Na azóta voltam egészen délen El Bormánál is. Már van tapasztalat.

Előzmény: Képkovács (937)
Képkovács Creative Commons License 2006.03.20 0 0 937

Bár úgy látom a topic nem egészen a kérdésem témája körül kering, azért megkérdezem, hátha valaki mégis tud rá mondani valamit :-)

 

Van-e, aki ismerős a Grand Sud területén a nagy Keleti Erg-ben?

Ha igen, merre vannak a leglátványosabb dűnék és a legbizarrabb sziklaformációk?

 

Ksar Ghilene-ig ismerem a járást, de délebbre most mennék.

Dydand Creative Commons License 2006.03.11 0 0 936
Pedig elég népszerű banda (Gondolom az AB-t nem ismerted, Niki Lauda osztrák társasága elég ismert). Ha többször és többfelé utazol, akkor javaslom a http://www.whichbudget.com/hu/ oldal sűrű nézegetését, itt kb. 100 fapados légitársaság járataiból válogathatsz a világ minden részén.
Üdv: dy
Előzmény: Dulcinea2 (935)
Dulcinea2 Creative Commons License 2006.03.10 0 0 935

Köszi Iklara, de az 70 ezer magyar pénz...ennél még budapestről a Tunisair  menetrendszerinti járata is jobb, 65 ezer kb., vagy a Budavar Tours 44+illeték, és akkor nem kell Bécsbe mennem.

Rómából voltak 160 Euróért is. De az általad emlytett egyik léágitársaságról még nem is hallottam, úgyhogy megibnt tanultam valamit, köszi ;-)

lklara Creative Commons License 2006.03.10 0 0 934
szia, az air berlin és lauda air is 280 euroért adja oda vissza a jegyet, és bécsi indulással
Előzmény: Dulcinea2 (933)
Dulcinea2 Creative Commons License 2006.03.10 0 0 933

Sziasztok !

 

A fórumot - és más egyéb Tunéziával kapcsolatos topicocat  is ismerve - lehet, hogy Anginga lesz a szaktanácsadó:-))), de ha másnak is van ötlete, előre is hálás vagyok.

Nyáron még csak találok csak repülőjegyet Tunéziába, jó áron ( 9900, 199900+illeték), de ilyenkor a téli szezonban nem nagyon- 60 ezerért akarnak rámsózni, ami még ha egy hónapra mennék ( de mennék!!!), rendeben is lenne.

Ha van valakinek ötlete, hol és hogyan lehet hozzájutni, boldog lennék. Az egyágyas felárat sajnálom kifizetni - bár egyes esetekben még ezzel együtt is olcsóbb mint 60 ezer - mert nem szoktam a szállodát igénybe venni.

A legtöbbször van üres hely a gépen, így nem, értem, miért nem éri meg  a

legalacsonyabb csomagáron eladni csak repjegyet - szerintem mindenki jól járna.

Már néztem Olaszországból is repjegyet, na de hát oda is le kell jutni...

Anginga Creative Commons License 2006.03.10 0 0 932
Slim Reisen, Taurus Reisen, Medina Tours, Best Reisen- szerintem ezek a legmegbízhatóbbak.
Karthagonál nagyon sok a reklamáció, de még jónak mondható.
www.slimreisen.hu ők nem csak osztrák iroda, hanem magyar is.
k.valcsi Creative Commons License 2006.03.10 0 0 931

Szia JTNZ!

 

Mi a Taurus Reisennel voltunk Sousseban 2004-ben, a Karawán szállóban. Minden nagyon jó volt. Utazás, szállás, idegenvezetés. Ez az iroda tulajdonképpen az osztrák Slim Reisen utazási iroda fiókja. Van honlapjuk is, nézd meg. Lehet, hogy találsz számodra megfelelő ajánlatot.

http://www.taurusreisen.hu

 

Üdv.: Valcsi

Előzmény: JTNZ (925)
lklara Creative Commons License 2006.03.09 0 0 930
igazad van, de elfelejtettem. sokan dicsérték és néhányan szidták is. én még nem utaztam velük, ugyhogy nem tudok véleményt mondani. utazási irodás ismerősöm szerint nem rosszabbak mint a többi iroda.
Előzmény: Dydand (929)
Dydand Creative Commons License 2006.03.09 0 0 929
Így van. De a Medina-Best vonalba teljesen beleillik, ezért kár lett volna kihagyni.
Előzmény: lklara (928)
lklara Creative Commons License 2006.03.09 0 0 928
aha, kinek a pap, kinek a papné
Előzmény: Dydand (927)
Dydand Creative Commons License 2006.03.09 0 0 927
...és a Kartago Tours, aki szintén jó:)
Előzmény: lklara (926)
lklara Creative Commons License 2006.03.09 0 0 926
szia a best reisen és a medina torus, a sahara tours, amikről tudjuk,. hogy jók.
Előzmény: JTNZ (925)
JTNZ Creative Commons License 2006.03.09 0 0 925

Sziasztok!


Lenne még egy kérdésem ami tulajdonképpen az utazásszervezőkkel, illetve -értékesítőkkel kapcsolatos.

A kérdés tulajdonképpen az lenne (mindenféle reklám nélkül), hogy a Neckermann, a TUI, a Tensi-n kívül mely utazásszervezők szerveznek (!) utat Tunéziába (Sousse)?
Elnézést a buta kérdésért, de abszolúte nem vagyunk járatosak a témában.


Segítségeteket előre is köszönöm!

Zoli
Anginga Creative Commons License 2006.02.10 0 0 924
Gyere át a Tunéziai élmények című topicba, ott rengeteg ilyesmiről olvashatsz.
Előzmény: Martial (923)
Martial Creative Commons License 2006.02.10 0 0 923
Sziasztok!

Én már jártam Tunéziában, helyileg Sousseban a Scheherezade *** csillagos hotelben!
Sőt még befizettünk 1 fakultatív programra is ( Tunis-Karthago- Sidi bou Side ), és megnéztük a Medinát is, de nem minden részét!
-Szóval a lényegre térve meg szeretnék v.kit kérdezni, hogy hova lenne még érdemes elmenni Sousse-hoz közel! ( pl. Port El Kantoui? vagy ilyesmi) ezeket pl. kihagytuk a luxuskikötőt abból az 1 hétből.De várom azokat az infókat, hogy hova lenne érdemes
még elmenni ezeken kívűl!

- A válaszokat előre is köszönöm!
Anginga Creative Commons License 2006.01.29 0 0 922
A május biztosabb....és a tenger is már fürödhető:-)
Előzmény: Jency76 (919)
Anginga Creative Commons License 2006.01.29 0 0 921
Tunéziai dínárt csak Tunéziában tudtok váltani. Dollárt, vagy eurót érdemes vinni. Tavaly nyáron az euró jobb volt..
Előzmény: heho (920)
heho Creative Commons License 2006.01.29 0 0 920

Sziasztok!

 

Baráti társasággal tervezünk tunéziai utat március elejére. Mo-n milyen pénzt érdemes váltani, vagy van egyáltalán tunéziai dínár váltási lehetőség Magyarországon? Mi az árfolyam? Mi mibe kerül kint? Jaj, Európán kívül még sehol nem voltam!

Jency76 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 919
Hi! Április 10-e körül érdemes kimenni, ha full tengerparti nyárra vágyom?
Előzmény: bajorbarack (915)
Anginga Creative Commons License 2006.01.14 0 0 918
1997-ben voltam februárban Tunéziában "nyaralni." Akkor még csak szimpla turistaként. Február 18-tól 25-ig. A nappali hőmérséklet végig 30 fok körül volt, egész nap a strandon napoztunk fürdőruhában. A tenger viszont hideg volt. Így csak napfürdőzni lehetett.
Természetesen nem miindig lehet ilyen időt kifogni, de egy nagyon kellemes nyáreleji időjárásra kell számítanotok.
Előzmény: farkasdi (917)
farkasdi Creative Commons License 2006.01.14 0 0 917
A másik kérdésre: Ilyenkor is vannak a fakultatív programok. Az idegenvezetők állandoan kint vannak. Ők is csak szabadságuk idején jönnek haza. A 2 napos szaharai túra nagyon tuti. Nekünk nagyon tetszett. A Tunisz-Karthagó is klassz.
Előzmény: bajorbarack (915)
farkasdi Creative Commons License 2006.01.14 0 0 916
Lehet inni alkoholos italokat a vendéglátó helyeken is. Sörök közül választhatsz világos, barna, búza sör...stb. Csapoltat!!!! És persze üvegeset is. A csapolt 2-4 TD/ korsó között mozog. Az üveges is kb ennyi. Rövidet is tudsz inni. Annak nem tudom az árát. Boltban csak a Magazin General-ban tudsz venni alkoholos italt. Bukhat (fügepálinka) thibarint (datolya likör ez olyan mint a Jager nekünk nagyon izlett) csak keveset hoztunk haza az a baj. Ezek a reptéten olcsóbbak sokkal. 7,5-10 Euró 1 és 0,7 l-es kiszerelésben. A boltban 25 TD körül van. A boltban (MG-ban) is kapsz minden féle égetett szeszt de jó húzosak az áraik. Vigyetek itthonról "gyomor fertőtlenítésre". De jó borokat is lehet kapni a boltban. Azok árát sajna nem tudom.
Előzmény: bajorbarack (915)
bajorbarack Creative Commons License 2006.01.13 0 0 915
Sziasztok!
Néhány praktikus kérdésem lenne Tunéziával kapcsolatban.
Azt olvastam, hogy arab ország lévén tilos az alkohol fogyasztás. Tudom, hogy ez természetesen nem vonatkozik a turistákra, de vajon az árakban mennyire érezhető. Van-e egyáltalán normális italuk (sör, valami normális rövid stb.), és ezeket boltban is meg lehet venni, vagy csak vendéglátó helyeken méregdrágáért? Azért is érdekes, mert azt is olvastam, hogy kaja előtt célszerű benyomni egy felest, nehogy valami afrikai vírus galibát okozzon.

Más:
Volt már valaki február tájékán Tunéziában. Milyen az idő ott ekkortájt? Van ott egyáltalán valami ilyenkor, vagy még a telepített idegenvezetők is hazajönnek? Fakultatív programok vannak ilyenkor is, vagy csak nyáron?

Köszi
B
TiLLaBoY Creative Commons License 2005.10.30 0 0 914
sziasztok. decemberbe megyek tunéziába. érdekelne miylen idö van ott akkor? és hogy felpezsdült élet van akkrois ott? avgy semmi szorakozási lehetöség már...?
Farnetani Creative Commons License 2005.10.29 0 0 913
Izraelben is voltam tunéziai és jordániai pecséttel. Nem foglalkoztak vele. Aqabából mentünk át, 10 perc alatt átengedtek.
Előzmény: nagy_erzsi (906)
k.valcsi Creative Commons License 2005.10.28 0 0 912

Szia HA-SLN!

Attól ne félj, hogy unatkozni fogsz egy hétig. Mint említettem Sousse egy nagy város, tehát lehet csavarogni benne. A taxi pedig olyan olcsó (alkuval), hogy mi pl. Port el Kantauniba 4 tunéziai dínárért (TND) mentünk át, Monasztírba pedig 10 TND-ért.

Az El Hana Beach (ha esetleg ez lenne a szállodátok) nagyon jó helyen található, innen könnyen lehet menni minden felé, hogy gyalog bejárjátok a várost.

Üdv.:

Előzmény: HA-SLN (911)
HA-SLN Creative Commons License 2005.10.27 0 0 911

Köszi nektek! Holnap rákérdezek megint! De még nem döntöttük el, hogy utazunk e!

 

Most, hogy ílyen "olcsó" elmennénk! De igazából nem akarunk sokat költeni, mert akkor inkább máshová megyünk. Namost! Ha kirándulás nélkül, napi taxizás, és strandbelépők mellőzésével tudunk ott kezdeni magunkal valamit egy hétig, elmegyünk.

He nem, akkor nem!

 

Jövőre elég komoly utazási projectünk van, így most erre a területre kevés juka költségvetésből.

 

Laci

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!