Keresés

Részletes keresés

Nelorfin Creative Commons License 2018.10.13 0 0 5924

A németek ugyanabban a betegségben szenvednek még mindig mint a VB-n. Rengeteg helyzet, amit baszott szarul értékesítenek. Fejben nincs egyben az a gárda.

Előzmény: Neeskens (5923)
Neeskens Creative Commons License 2018.10.13 0 0 5923

Nem várt arányú nagyon szép győzelem született és jók is voltunk :) :) :)

Gyenyi Creative Commons License 2018.10.12 0 0 5922

Slendrián voltam, igazad van. Ezzel együtt a német foci visszaesett, míg a holland mintha elindult volna fölfelé. Szombaton kiderül, mindez mit jelent. Szerintem ma már nem egyértelműen a németek az esélyesek.

Előzmény: de Bilde (5921)
de Bilde Creative Commons License 2018.10.11 0 0 5921

A németek verték Szaúd-Arábiát, de az a vb előtt volt, ahogy az osztrákok elleni vereség is. Kötőjeles csapattól vereség Dél-Korea ellen volt az utolsó csoportmeccsükön.

Előzmény: Gyenyi (5920)
Gyenyi Creative Commons License 2018.10.11 0 1 5920

Szombaton a Nemzetek Ligájában Hollandia – Németország. 1 éve semmi esélyt nem adtam volna az Oranjének.

Azóta sok minden történt. A németek a VB-n nem jutottak túl a csoporton, majd kikaptak Ausztriától, és Szaúd-Arábiától.
A német klubfoci zászlóvivője, a Bayern is válságban van. A korábbi sikerek hősei kiöregednek, az utódok túl lassan jönnek.
A holland foci ezzel szemben lassan kilábal a válságból. Koeman, az új szövetségi kapitány a fiatalokra támaszkodik. Kluiverten kívül a nagy tehetségek mind Hollandiában maradtak, sokat játszanak, és tovább fejlődnek. Azzal, hogy a két legjobb csapat a BL-ben játszik, sok tapasztalathoz jutnak játékosaik. A válogatott csapatkapitánya, Van Dijk a világ legdrágább és egyik legjobb hátvédje. Párja, De Ligt a jövő nagy hátvédje, de már most sincs sok jobb nála. Középen, ugyancsak nagy ígéret Frenkie de Jong. A csatársorban Depay lassan befutott játékosnak számít. Bergwijn hatalmasat fejlődött idén, és rá is szép jövő vár. És még van a keretben néhány nagyreményű játékos. Sokat várok Dumfriestől és Rosariotól.
A válogatott játéka az utolsó meccseken bíztató volt. 2 védelmi hiba miatt 2:1-re a franciák nyertek, de, különösen a második félidőben jó volt az Oranje.

A transfermarkt.de szerint még mindig sokkal nagyobb a német válogatott értéke, de míg ott a legtöbb játékos ára lefelé megy, az Oranje ára nő.

Lehet, hogy ez a meccs még korán jött a hollandoknak, de remélem, hogy nem.

Szép lenne nyerni.

Neeskens Creative Commons License 2018.07.19 0 0 5919

Igazából ha ezek tényleg olyan hatalmas hazafiak akkor csak magyar klubcsapatnak szabadna drukkolniuk. Mennyien teszik ezt ?

Előzmény: de Bilde (5916)
Neeskens Creative Commons License 2018.07.19 0 0 5918

Valójában már engem sem érdekelnek az ilyen beírások. De amit egyszerűen nem tudok megérteni, hogy ezek a "hatalmas hazafiak" miért próbálják meg a másokat megtéríteni és miért fáj nekik ha valaki másnak drukkol. Úgy adják elő mintha letagadtam volna a nemzetiségemet. Ezért muszáj válaszolnom nekik.

Amúgy én Szlovákiában születtem / lakom tehát nekem nem is a magyar csapatnak kellene drukkolnom :)

Előzmény: nj (5917)
nj Creative Commons License 2018.07.18 0 1 5917

Szerintem, hagyd, ez a téma már többször lerágott csont. Felesleges belemenni meddő vitákba. Én sem véletlenül hagytam válasz nélkül.

Előzmény: Neeskens (5915)
de Bilde Creative Commons License 2018.07.18 0 1 5916

Persze az angol topikba senki nem írja be, hogy hogy lehet magyarként Angliának szurkolni... ha troll lennék, még arra is rákérdeznék, hogy nagyapád már a 6:3 alatt is az angoloknak szurkolt? :)

 

Csak egy kis statisztika a válogatott topikok kommentszámáról:

Fans for England: 12175

Argentína: 11517 (trollkomment: Nyilasi és Törő piros lapja után hogy lehet magyarként az argentinoknak szurkolni)

Hollandia: 5536

Németország: 3680

Brazília: 2574

 

Utóbbi kettő sok vb-t nyert, nekik meg csak a divatok szurkolnak? :D Szóval lehetne sok topikban kötözködni, mégis csak ide jönnek a trollok, furcsa.

De ki lehetne számolni, hány válogatott topik van, 30-on felüli számra saccolnék. Ezt mind be kell zárni?

Előzmény: Neeskens (5915)
Neeskens Creative Commons License 2018.07.18 0 0 5915

"Tényleg ne értsétek félre, nem rosszindulat, de hogy lehet valakinek ilyen szintű identitászavara, hogy magyar emberként a holland válogatott kapcsán többes szám első személyben fogalmaz??"

 

A válasz csak annyi, hogy az Oranje-nak durkkolunk. Nincs az előírva sehol sem, hogy kötelező a saját országom válogatottjának drukkolni.

 

"Ez nagyon súlyos.."

 

Miért lenne súlyos? Nem háborúról beszélünk.

Előzmény: Doctor Morreau (5911)
de Bilde Creative Commons License 2018.07.16 -1 0 5914

Ez a belga-holland stílus lehetne talán nekünk a minta, mert hasonlóságokat mutat a gyökereinkkel.

 

https://forbes.hu/uzlet/foci-vb-2018-hegedus-henrik-forbes/

Előzmény: Doctor Morreau (5911)
nj Creative Commons License 2018.07.16 0 0 5913

Persze, tudom, hogy a NL még nem a selejtező - bár, pár csapat bejuthat onnan is -, igazából nem is esélyt latolgattam, hiszen, ha a franciák most kikaptak volna, akkor sem lett volna könnyebb a szeptemberi meccs. Erős csapat ez, tapasztalhattuk a VB-selejtezőkön is.

Előzmény: de Bilde (5910)
nj Creative Commons License 2018.07.16 0 0 5912

"Gondolod, ha a horvátok nyertek volna (...), akkor könnyebb lenne?"

 

Nem, nem gondolom.

 

"Nem voltunk ott a VB-n, így nem tudhatjuk, nem mi lennénk-e most a világbajnokok."

 

Azért naivak ne legyünk!

 

"Emellett, miután 98-ban VB-t nyertek, nyertünk ellenük a következő EB-n, és miután a 2006-os VB döntőjében kikaptak az olaszoktól, a 2008-as EB-n szétvertük mindkét VB döntőst."

 

Igen, de akkor volt egy erős Oranje.

Előzmény: Gyenyi (5909)
Doctor Morreau Creative Commons License 2018.07.15 0 0 5911

"Akkor eldőlt, hogy szeptember 9-én az aktuális világbajnok otthonában játszunk."

 

 

 

 


Véletlenül kattintottam rá a topikra és amikor olvasgattam a hszeket, nem értettem, hogy a magyar válogatott a franciákkal játszana septemberben??

 

 

Tényleg ne értsétek félre, nem rosszindulat, de hogy lehet valakinek ilyen szintű identitászavara, hogy magyar emberként a holland válogatott kapcsán többes szám első személyben fogalmaz??

 

Ez nagyon súlyos..

Előzmény: nj (5908)
de Bilde Creative Commons License 2018.07.15 0 0 5910

Ne csak így, hanem a nagy képet nézd. 4 éve nyertek a németek, utána kezdődött az eb-selejtező:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Euro_2016_qualifying_Group_D

 

Az első meccset hozták, 1:1 után nehéz 2:1, de kikaptak a lengyelektől, és ikszeltek Írországgal (utána persze lesimázták a csoportot, de azért sikerült az írektől kikapniuk).

 

Plusz ne felejtsük, pont a franciákkal kezdődött 2002-ben az, hogy európai címvédőként nem tudtak továbbjutni a csoportból. Franciák, olaszok, spanyolok, felkészülnek: a franciák. Azt megszakították, hogy 12 éve után újra lett gól a döntő rendes játékidejében, sőt, sajátjukat is, hogy 20 év után újra egynél több gólt lőttek. Aztán lehet, hogy ezt is megszakítják, hogy 20 év után újra továbbjut az európai címvédő a csoportból - de nem az első őszön, amikor eb-selejtezés kezdődik.

 

Amúgy Nemzetek Ligája, nem selejtező. Elvileg csak azért számít, hogy a selejtezőre (sorsolás: december) meglegyen a rangsor, hogy ki melyik kalapba kerül. Tehát a győztesek örülhetnek, a többinek meg olyan, mintha nem is lett volna ez a három hónap ősszel.

Előzmény: nj (5908)
Gyenyi Creative Commons License 2018.07.15 0 0 5909

"szeptember 9-én az aktuális világbajnok otthonában játszunk. Nem lesz könnyű."

Gondolod, ha a horvátok nyertek volna, ami, ha a bíró jól fúj, hiszen az első gól előtt jogtalan volt a szabadrúgás, és a lesen álló Pogba zavart is, és a 11-es is roppant vitatható volt, meg is lehetett volna, akkor könnyebb lenne?

Nem voltunk ott a VB-n, így nem tudhatjuk, nem mi lennénk-e most a világbajnokok.
Emellett, miután 98-ban VB-t nyertek, nyertünk ellenük a következő EB-n, és miután a 2006-os VB döntőjében kikaptak az olaszoktól, a 2008-as EB-n szétvertük mindkét VB döntőst. De legyenek nagyképűek, és fázzanak rá! Annyi esélyünk van legalább egy pontra, mint amennyi a 2014-es VB előtt volt arra, hogy 3-ikok leszünk. Fel a fejjel! Ne add fel a meccset, mielőtt az elkezdődött!

Előzmény: nj (5908)
nj Creative Commons License 2018.07.15 0 0 5908

Akkor eldőlt, hogy szeptember 9-én az aktuális világbajnok otthonában játszunk. Nem lesz könnyű.

Neeskens Creative Commons License 2018.07.07 0 0 5907

"A brazilok továbbjutottak, de valahogy nehezemre esik szurkolni nekik, Neymar miatt, aki számomra egy nagyon ellenszenves figura."

 

Neymar egy nagypofájú szarházi aki azt hiszi, hogy ő diktálja a szabályokat. Szó szerint minden meccsen amikor nem állnak jól bemutatja titkos fegyverét és elkezd az Oscar-díjra pályázni a műesésekkel. A belgák ellen is ez volt.

 

"A másik két "kedvencem", Pepe és Sergio Ramos, szerencsére már nincs versenyben."

 

Mindkettő nagyon utálatos figura.

 

"Nem hiszem, hogy a Nemzetek Ligájában bármi esélyünk lehet."

 

Az igaz, hogy amíg nem áll össze ismét egy jó csapat addig nem mi leszünk az esélyesek. De még egyáltalán nem kell leírni bennünket, még nincs eldöntve a csoportbeli végeredmény. Nem mindig az esélyes csapat nyer, élő példa ez a VB. Bízzunk benne, hogy sikerül.

Előzmény: nj (5903)
nj Creative Commons License 2018.07.06 0 0 5906

"Neymar nagyon jó, de valaki már megmondhatná neki, hogy fetrengései nevetségesek, és úgy jár, mint annak idején nálunk Suarez járt. Akkor sem hisznek neki, ha igaza lesz. Ezzel együtt féltem a nevetséges bekkekkel játszó belgákat tőlük. Hiszen pont a szélsőik a legjobbjaik."

 

A belgák szerencsére felnőttek a feladathoz, az egyik nevetséges bekk 65 percig levette a pályáról Neymart, aki olyan igazán jó akkor sem volt, amikor a csapatuk már feljavult. Úgyhogy, mehet haza ez a "szimpatikus" fiú! :-)

Előzmény: Gyenyi (5905)
Gyenyi Creative Commons License 2018.07.04 0 0 5905

"A németek, spanyolok, portugálok, de leginkább az argentinok, megérdemelték a kiesést."

Igen, bár jobban örülnék, ha már csak olyanok lennének benn, akik focizni akarnak. Mert azért a németek és a spanyolok akartak, csak nem ment nekik. Akik kiverték őket, azok hatékonyabbak voltak, de meccseik élvezhetetlenek. Az egész VB sajnos ilyen.

 

"A brazilok továbbjutottak, de valahogy nehezemre esik szurkolni nekik, Neymar miatt"

Neymar nagyon jó, de valaki már megmondhatná neki, hogy fetrengései nevetségesek, és úgy jár, mint annak idején nálunk Suarez járt. Akkor sem hisznek neki, ha igaza lesz. Ezzel együtt féltem a nevetséges bekkekkel játszó belgákat tőlük. Hiszen pont a szélsőik a legjobbjaik.

 

"A másik két "kedvencem", Pepe és Sergio Ramos, szerencsére már nincs versenyben."

Most egyikükkel sem volt baj. Ramos szerintem kimondottan jó volt. Ő, Pepével ellentétben focizni is tud.

 

"A francia keret olyan erős, hogy ha kell, ki tudnak állítani három, kb. egyforma képességű csapatot."

Ez igaz, de eredményeik messze nem meggyőzőek. A sok nagy játékos valahogy nem képes jó csapatjátékra. És ez már évek óta így van. Ugyanaz, mint a belgák. Ott is hiába van a sok világklasszis, a japánok ellen is csak azzal nyertek, hogy magasabbak voltak náluk. Persze, hogy a franciák esélyesek ellenünk, és a németek is, de mivel védelmünk most jó, nem lesz olyan könnyű nyerni ellenünk. A barátságos meccsek bíztató dolgokat is mutattak. Én reménykedek.

Előzmény: nj (5903)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.04 0 0 5904

1998. július 4-én született a Vb-ék egyik legszebb gólja! A Hollandia-Argentína negyeddöntőn 1-1-es állásnál a holland Dennis Bergkamp lőtt, aztán....! :D

 

Netherlands - Argentina: Bergkamp Goal 1998 (HD)

 

https://youtu.be/XsZkCFoqSBs

nj Creative Commons License 2018.07.04 0 0 5903

"Még az is lehet, hogy mi lennénk a VB-n."

 

Vagy az olaszok...

 

"Most az oroszok és a svédek bizonyítékok erre."

 

Én nagyon sajnáltam Dániát, de különösen Japánt, ez a két csapat nagyon szimpatikus volt.

A németek, spanyolok, portugálok, de leginkább az argentinok, megérdemelték a kiesést.

 

A brazilok továbbjutottak, de valahogy nehezemre esik szurkolni nekik, Neymar miatt, aki számomra egy nagyon ellenszenves figura. Lehet, hogy jó futballista, de ahogy viselkedik pályán és pályán kívül is, az irritál.

A másik két "kedvencem", Pepe és Sergio Ramos, szerencsére már nincs versenyben.

 

"Ősszel meglátjuk, hol tartunk. Nem lesz könnyű."

 

Nem hiszem, hogy a Nemzetek Ligájában bármi esélyünk lehet. A francia keret olyan erős, hogy ha kell, ki tudnak állítani három, kb. egyforma képességű csapatot. Iszonyatosan gyorsak és dinamikusak.

Németország bukott a VB-n, de pont ezért most biztosan óriási bizonyítási vágy lesz bennük. Nyilván jelentős vérfrissítés is lesz, márpedig ha a Konföderációs Kupából indulok ki, akkor a 2. vonal erősebb, mint a "legjobbjaik". 

Előzmény: Gyenyi (5902)
Gyenyi Creative Commons License 2018.07.04 0 0 5902

Nevetséges, hogy a svédek a legjobb 8 között vannak. Két meccsen is rosszabbak voltak nálunk, és ha a selejtezőkön is lett volna VAR, biztos nem lennének ott a VB-n, mert akkor náluk is nyertünk volna. (OK. Még lett volna elég lehetőségünk kijutni, ami legalább annyira múlt a szövetségi kapitányokon, mint a játékosanyagon.) Hogy akkor mi lett volna, nem tudom. Még az is lehet, hogy mi lennénk a VB-n. És azt 4 éve épp mi mutattuk meg, hogy akkor minden lehetséges. Hiszen a 14-es VB előtt kevesen hitték, hogy túljuthatunk a csoporton. Most az oroszok és a svédek bizonyítékok erre.

Most már mindegy. Ősszel meglátjuk, hol tartunk. Nem lesz könnyű.

nj Creative Commons License 2018.06.11 0 0 5901

Olvastam, nekem tetszett. Az Ajaxos rész sok újat nem nyújtott, de a többi érdekes volt.

Előzmény: Törölt nick (5899)
nj Creative Commons License 2018.06.11 0 0 5900

És ez csak most tűnt fel, hogy nélkülünk rendezik a VB-t? :-) Ősz óta lehetett tudni.

Előzmény: Törölt nick (5898)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.10 0 0 5899

Bérczes Tibor: A holland foci Miért és mire jó? 

 

 

 

 

https://moly.hu/konyvek/berczes-tibor-a-holland-foci

 

Esetleg olvasta valaki? Vélemények?

Törölt nick Creative Commons License 2018.06.10 0 0 5898

Nélkülünk lesz foci VB! :((( Igen, az Oranje irtó gyenge mostanában... Válságban van a holland foci. Amiből a belgák kilábaltak, az most a hollandokat sújtja! :(

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.21 0 0 5897

U17 final highlights: Italy v Netherlands

 

https://youtu.be/O4MFPe8ViO0

Neeskens Creative Commons License 2018.05.21 0 1 5896

1982 és 2001 között ez U16-os torna volt. 2002-től nevezték át U17-es tornának. Ha 2002-től nézzük akkor így áll a rangsor:

1. HOLLANDIA és Spanyolország 3-3 győzelem


2. Portugália, Franciaország, Anglia és Oroszország 2-2 győzelem

 

3. Németország, Svájc és Törökország 1-1 győzelem

 

2002 előtt csak egy bronzéremig jutottunk el. Viszont azóta ez volt a 6 döntőnk és a 3. sikerünk.

 

GRATULÁLOK A SRÁCOKNAK !!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.20 0 0 5895

Egy totál bulvárhír a mai napra! :D

 

Van Persie-nek ajánlotta a sikerét a dartsbajnok

 

 

http://www.borsonline.hu/sport/van-persie-nek-ajanlotta-a-sikeret-a-dartsbajnok/153289

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!