Keresés

Részletes keresés

Szunyó Creative Commons License 2010.04.19 0 0 269
Sziasztok!

Családi házam garázs része alá egy 40 nm pincét tervezek. Gépészet és télen egy kis sportolási lehetőség (ping-pong, csocsó, stb.) a gyerekeknek. Elég lesz-e ez a rétegrend szerintetek?

Alulról felfelé:
10 cm kavicságy
10 cm-es vasalt aljzatbeton
2 réteg bitumenes lemez
1 réteg filcterítés
10 cm méretezett vasbetonlemez+ szerelőbeton
1 réteg poli fólia
6 cm vasalt aljzatbeton
és rá a burkolat

Oldalról befelé:
Austhoterm XPS
és ragasztott bitumenes vízszigetelés
és persze a falazóréteg, amit még nem tudom mi lesz.

Szerintetek?
Ez elég víz és hőszigetelés? Köszi!

exDínó Creative Commons License 2010.04.13 0 0 268

Szerintem ha gépészet, mosókonyha lesz a pincében, akkor az biztosan meleg lesz a zöldségnek, gyümölcsnek. Muskátlinak, kertiszéknek, bringának viszont ideális :)

 

 

Előzmény: true75 (267)
true75 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 267

én is azon elmélkedek, hogy érdemes-e pincét építeni a ház alá, nekem is ott lenne a teljes gépészet,házivízmű, mosógép, megtermelt télire elrakott zöldség gyömölcs és a kamra szerepét is betöltené és nem utolsó sorban a kertibútoroknak, bicikliknek is meglenne a helyük télire

-

a tervezővel pincével terveztetem és majd a költségszámításnál kiderül, hogy beborul

-

miből szokták a pincét építeni, zsalukőből vagy pincefalazó elemből?

exDínó Creative Commons License 2010.04.12 0 0 266
Ja még egy: szerintem erre a problémára a dörken lemez (ha ezen ugyanazt értjük:  "pogácsás" felületszivárgó lemez) karcsú...
Előzmény: dandon (264)
exDínó Creative Commons License 2010.04.12 0 0 265

Azért ezt jól gondold át, mielőtt belevágsz. Ha pedig mégis megcsinálod, akkor legyen egy szakember által készített részletes terved (legalább a pincére-alapra) a kivitelezésre. Ne csak a kivitelezőre bízd magad!

 

Viszont van jó oldala is a dolognak: biztosan nem kell a kútfúrás topik olvasására időt szánnod  :D

Előzmény: dandon (264)
dandon Creative Commons License 2010.04.12 0 0 264
Sajnos kevés a terület ezért is jó lenne pince valamint a gépészeti dolgok is itt lennének. A talaj 1 méterig rendes föld majd van egy 50-60 cm agyagosabb réteg
ennek a rétegnek az aljáig jön fel a víz. Az egyik szaki azt mondta, hogy nem gond csak alapozásnál folyamatosan szivattyúzni kell de miután a dörken lemezt ráteszik nem lesz gond.
Kiváló Postafiók Creative Commons License 2010.04.12 0 0 263
Nekem annak idején azt mondta az építész, hogy ha van elég hely a telken, akkor felejtsem el a pincét. Nagyon drága, macerás, és helynek ott a ház + a tetőtér. Igaza lett.
Ha kevés a hely a telken, akkor érdemes gondolkozni a pincén.
Nálunk egyébként ugyanígy sok víz van a talajban, a szomszédom ciszternákat csinált a pinyója mellé, hogy valahogy távol tartsa a vizet.
Előzmény: dandon (261)
exDínó Creative Commons License 2010.04.12 0 0 262

Természetesen le lehet szigetelni (a strandon se folyik ki a  víz a medencéből), a kérdés az, hogy mennyit ér meg neked egy pince...

Ha csak lomtárnak kell, meg "hátha jó lesz valamire" célból, akkor a kiásott gödörből csinálj egy kerti tavat, mellé pedig építs egy házat pince nélkül.

 

A talajod egyébként milyen? Ha ennyire fent van a víz, akkor lehet, hogy érdemes volna egy szakival ezt is megnézetned, mielőtt építkezni kezdenél.

Előzmény: dandon (261)
dandon Creative Commons License 2010.04.12 0 0 261
Sziasztok


Építkezés előtt állok, és pincét is szeretnék. A telkemen ástunk egy 2,40 cm-es gödröt, hogy megtudjuk, mennyi talajvíz van. Sajnos 1 méteres víz jött a gödörbe.

Kérdésem lenne, hogy hogy lehet ez leszigetelni, vagy inkább felejtsük el a pincét mert ez jelentősen megdrágítanál az építkezést. Több kivitelezővel beszéltünk az egyik azt mondja, hogy ne építsünk, a másik pedig, hogy nem lesz gond. Mi az igaz?

Válaszokat előre is köszi.
true75 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 260
Előzmény: KalásziM (259)
KalásziM Creative Commons License 2010.03.21 0 0 259

  Szia, hasonló problémám van  .

 Ime :

 

 

 

  Sziasztok !

 

 A kérdésem a hozzáértőkhöz :

 

 az un. zsaluzókő, ami egy beton elem. Nos annak a méretei  ?

 

 A  pincelejáró aknához kellene, és kell e oda vízszigetelés ?

 Viszonylag száraz atalaj, de nem ez az érdekes erős majdnem betonszerű vakolatnál van ennek jeletősége ?

 

 

 ANNYI A KÜLÖMBSÉG, HOGY NÁLAM HŐSZIG NEM KELL , HISZEN KÜLSŐ ÉS NYITOTT.

 

 

 mi lennne ha a vízszigetelést belülre raknám  ??

 

 Üdv  KM.

Előzmény: bg.64 (257)
moovia Creative Commons License 2010.03.18 0 0 258

Sziasztok!

 

Van valakinek ötlete hogy hol lehet ócsón venni TEGOLA TEFOND lemezt?

 

Ötletekért előre is köszi, kris

nk@madeco.hu

 

bg.64 Creative Commons License 2010.03.04 0 0 257
Szevasztok!

Tavaly ősszel építettem egy zsalukő pincét, teljesen a földbe süllyesztve, csak 5 centi áll ki a födémből. Sajnos a elkövettem azt a hibát (a tudatlanságomból adódóan nem gondoltam, hogy a beton nem vízzáró), hogy se a víz se a hideg ellen nem védtem meg (úgy lett köré visszatemetve a talaj), ezért ezt utólag kel most pótolnom.
Van elképzelésem a kivitelezéséről de azért a véleményeteket szeretném kérni a projekttel kapcsolatban (nehogy valami nagy hülyeséget csináljak).

- Körbeásatom markolóval 70 cm szélességben (hogy kényelmesen hozzáférjek a falakhoz kívülről), egészen az aljáig.
- Megtisztítom a zsaluköveket a talajrészektől drótkefével és porolással.
- A nagyobb hézagokat (fugát) és kitöréseket vakolattal kitöltöm majd síkba dörzsölöm.
- Az egészet (beleértve a födémet is) bekenem (akár kétszer is) ecsettel felhordható, rugalmas vízszigetelő anyaggal.
- Felragasztok az egészre hőszigetelő anyagot. (itt polifoam-ra gondoltam)
- Visszatemetem köré a talajt (jól betömörítve).
- Majd kap egy 5 cm, bevasalt zárófödémet.

Mit gondoltok? Beválik?
saldi_ Creative Commons License 2010.03.02 0 0 256
A probléma az, hogy az utcán lévő árokban magasabban van a víz, mint a pince mélysége, így a szivattyú éjjel-nappal mehetne.
Előzmény: saldi_ (251)
NeomatiK Creative Commons License 2010.02.28 0 0 255
A GV lemezt ugyebár nem lehet a PS-re olvasztani, mert elolvad a PS. Ha viszont a falra olvasztott GV lemezre ragasztod a PS-t, az valamennyi nedvességet felvesz. Nekem egyik megoldás se szimpatikus, mert az XPS-nek is valamennyi vízfelvétele. 2-3% körül. De ez nem csak 2-3%-ban rontja a hőszigetelést, hanem sokkal jobban. Ki kellene számolni, hogy mennyi veszteséget kell így belekalkulálni.
Előzmény: hAnd (254)
hAnd Creative Commons License 2010.02.28 0 0 254
A nedvesség ellen lesz a GV lemez, az XPS csak hőszigetelésnek meg (víz-)szigetelés védelemnek kellene.
Előzmény: NeomatiK (250)
vt75 Creative Commons License 2010.02.28 0 0 253
"Mondom használt... :)


például itt már 4000 forintért is van

De a kolléga által emlytett hirdetési oldalakon is körülnézhetsz, Expresszen is láttam 8e-ért. "

borászati iparág váltás a bermuda háromszögben? :)
Előzmény: exDínó (237)
NeomatiK Creative Commons License 2010.02.28 0 0 252
Nem lehetne a ház körüli dréncsövezéssel és elszivattyúzással a vizet elvinni onnan vagyis eleve megakadályozni hogy az épületet érje a víz?
Előzmény: saldi_ (251)
saldi_ Creative Commons License 2010.02.27 0 0 251
Sziasztok!

Másfél éve vásároltunk egy házat, aminek fele alatt (kb. 50 m2) pince van. A belmagassága 240 cm körül lenne, de az előző tulaj jó 40 cm-t töltött rajta, mert korábban már feljött benne a talajvíz. Tavaly nem volt problémánk vele, idén viszont a töltés felett is már kb. 20 cm-es víz áll (tehát az eredeti aljzathoz képest 60 cm) A pince egyik sarkában kiszedtem a töltést az aljazbetonig, és korábban abban a mélységben sem jelent meg a víz. Szeretném hosszabb távon hasznosítani a pincét - az egyik felében vegyes tüzelésű kazán van + pár m3 fa, a másikból jó lenne kondi + dolgozó részt kialakítani.

A kérdésem az, hogy ha ilyen magasra is fel tud jönni a belvíz (és eddig még nem is tetőzött, napról napra nő 1-2 cm-t), akkor lehet-e utólagosan szigetelni és ha igen, akkor mivel?
Ha sikerül belülről jó teknőszigetelést csinálni, akkor statikailag nem veszélyezteti-e a házat - nem emeli-e meg ekkora víztömeg?
Érdemes-e ilyenkor folyamatosan szivattyúzni a vizet, vagy úgyis "visszafolyik" és csak alámossa a talajt?

Köszönettel,
Saldi
NeomatiK Creative Commons License 2010.02.19 0 0 250
Nedvesség elleni szigetelésnek csak önmagában szerintem kevés a PS lap. Valami még kéne rá.
Előzmény: hAnd73 (245)
NeomatiK Creative Commons License 2010.02.19 0 0 249
Kéne tudni hogy milyen is az a boltív és hogy mi van fölötte pontosan.
Előzmény: hunnia1975 (246)
NeomatiK Creative Commons License 2010.02.19 0 0 248
Én ilyenbe nem fognék bele. Kivéve ha neki minden pénzt megér, de akkor sokba is fog kerülni, hogy jó legyen.
Előzmény: anya333 (247)
anya333 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 247
sziasztok..adott egy 750 nm telek, nagyjából a közepén egy "kicsi" 80 nm házzal. mivel 30% a beépítési %, és a tulaj ezt ki szeretné használni, bővítené az épületet. szerencsétlen helyzet,hogy a meglévő ház középen van ezért gyakorlatilag a helykihasználás miatt u alakban körbe kéne építeni.. Súlyosbbítja a helyzetet, hogy pinceszintet is szeretne.. elképzelésem szerint az is nagy költség, ha csak az új épületrész kerül alápincézésre, mert meg kell óvni a meglévő épületet..nagy munka-sok pénz..a meglévő épület alápincézését pedig sztem egyáltalán nem kéne erőltetni..szívesen venném a hozzáértők véleményét. köszönettel..
hunnia1975 Creative Commons License 2010.02.14 0 0 246
Sziasztok !

Volna egy kérdésem van egy jó állapotban lévő boltíves pincém.
A felette lévő helyiségből kazánházat szeretnénk csinálni és oda lenne építve egy kémény is téglából.
A pince teherbírására volnék kíváncsi,a kémény és a majd 3 mázsás kazán nem jelent túl nagy terhet neki?Nem fog beszakadni?
Válaszokért előre is köszi.
hAnd73 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 245
Sziasztok,
Normál pincéhez (nincs talajvíz) milyen technológiát ajánlotok a fal szigeteléséhez? Nézegettem az "AT-expert" és XPS anyagokat, de nem tudom, manapság milyen szerkezet a "state of the art", azaz melyik a leggazdaságosabb (gondolom, beton falazóblokk, GV35/45 és valami XPS rá).
Köszönettel
Kerítésmánia Creative Commons License 2010.02.11 0 0 244

A pincét mindenképpen szigetelni kell. Választhatsz többféle megoldás közül, a helyszíni adottságok függvényében. Tartósság szempontjából érdemes olyan megoldást választani amit kívülre lehet tenni, vagyis ha a falat vízterhelés éri akkor ne le, hanem inkább rányomja a szigetelést a falra.

Ebből a szempontból, ha a domboldalon a pincét minden oldaláról körbe tudod ásni a egy kétrétegű bitumenes szigetelés lehetőleg 4 mm-eslemez,  10 cm-es átfedésekkel, a sarkokban megerősítve jó alternatíva lehet. Ha biztosra akarsz menni, akkor ezt kiegészítheted egy a falak mellett elhúzódó függőleges szivárgóréteggel. Ebben az esetben a falazóanyag lehet 30 cm széles pincefalazó elem, vagy zsalukő.
Ha vízzáró beton szeretnél készíteni sztem ez a drágább, akkor kell egy jó szerkezetépítő csapat. Először el kell készítened az alaplemezt aminek szintén vízzáró betonból kell készülnie, ajánlott betonminőség C 30-24/ KK vz4. Ajánlott fal és padlólemez vastagság minimum 25 cm. Ha ez megkötött utána jöhet a betonacél szerelés a falba, a vízzáró szalagok beragasztása és a zsaluzás, szigorúan ügyelve hogy a betonacélt legalább 3 cm beton takarja mer különben olyan lesz mint a szita.

Nem elkedvetlenítés céljából írom, de a polisztirol lemes és a felületszivárgó ( drain lemez ) semmilyen értékelhető vízzárást nem biztosít. Ha konkrét rétegrendre van szükséged akkor küldök.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: zmrzlina23 (191)
exDínó Creative Commons License 2010.01.22 0 0 243

A guglizás egy dolog,  a görgetősáv használata és a figyelmes olvasás pedig egy másik.

Szerintem te ez utóbbiak esetében kihívásokkal küzdesz :)

 

De nem akarok személyeskedni, már így is túl sok időt áldoztunk erre a témára. A lényeget már leírtuk, aki akar talál olcsó tartályt.

Előzmény: zmrzlina23 (242)
zmrzlina23 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 242
Szoktamm én is guglizni :) csak a mellékelt link nem az említett árat adta.
Előzmény: exDínó (239)
NeomatiK Creative Commons License 2010.01.21 0 0 241
Akkor mihez kell a kútvíz? Amig semmi se biztos, én fejenként 1-2 palack ivóvízzel és 1-2 marmonkanna vízzel mennék a telekre.
Előzmény: zmrzlina23 (236)
exDínó Creative Commons License 2010.01.21 0 0 240
ha meg félsz, hogy ellopják, akkor ásd el.
Előzmény: exDínó (239)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!