Keresés

Részletes keresés

Keszthely1 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 308
juj de szép !! 
Előzmény: iroman (305)
Keszthely1 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 307
Csak a kettő éves magokat szedd le , mert azok az érettek
iroman Creative Commons License 2007.10.12 0 0 306
Ez a ciprussor egy telelés szempontjából gyakorlatilag védtelen, sík területen lévő kertben van.
Ezek a tobozok már érettek, vagy csak jövőre lesznek azok?







iroman Creative Commons License 2007.10.12 0 0 305
Hoztam néhány fotót a cypruskedvelőknek.
Ez a fa 6-7 éves, a gazdája "valahonnan délről" hozta a szomszéd szerint, pontosabban magot, amiből egy tálcára való kis ciprus kelt ki. Ezek egy részét a tulaj kivitte a hegyre, egy részük különböző okokból elhalálozott, ez itt cserepestől van leültetve a ház elé. Eddig minden télen kivették és egy télikertben teletették, tavaly télen már csak legörbítve fért be. Idén lehet, már kint telel.

Gyönyörű karcsú, a hölgy alighanem egy 'totem'-ről gyűjtött szerencsés kézzel magokat.
Nem akarok közönséges lenni, de nyüszítettem a gyönyörűségtől, mikor megláttam :-).




iroman Creative Commons License 2007.09.03 0 0 304
Gyönyörű a kerted!
Island* Creative Commons License 2007.09.03 0 0 303
Néhány kép a ciprusaimról.
Elsőn a tavalyi beszerzés, azóta a duplájára nőttek! Másodikon a 2005-ben hozott krétai magokból ekkora növénykék fejlődtek két év alatt.

grifi Creative Commons License 2007.09.01 0 0 302
Igen, ezek valódi ciprusok (Cupressus sempervirens).
Előzmény: iroman (301)
iroman Creative Commons License 2007.09.01 0 0 301
Lencsevégre kaptam azokat a fákat, amelyek szerintem valódi ciprusok, itt az utcánkban. Sajnos elég rossz helyről sütött a nap, ez a becsillanás valamelyest rontja a képminőséget.
Két fa, az egyik eléggé szét van dőlve, a másiknak csak a dél felé néző oldala kócos. Az utca amúgy É-D lefutású, elég széljárta lejtő, a fák a lejtő alján vannak.

Kiemeltem a 3. képen a gömbölyű tobozokat, ezért is gyanítom, hogy ezek ciprusok. Ti mit gondoltok?
1. A tömörebb fa.
2. Ketten, a tépettebben rengeteg toboz van.
3. Tobozokra ránagyítva.






Island* Creative Commons License 2007.08.15 0 0 300
Én is remélem, hogy a hőmérő nem megy a -5 C alá a télen. Ez a nyár már nagyon brutális, de egy enyhe tél azért minden szempontból kedvező nekünk is és a növénykéknek is.

Keszthely1-től vannak a kis iskolázott ciprusmagoncok a nagyon karcsú típusából. Nem tudom milyen ütemben fognak fejlődni, de azt tervezem, ha megcombosodnak majd 2-3-4 év múlva, hogy a délnyugati oldalon csinálok a kerítés mellé egy ciprus-"sövényt" belőlük, a többit meg elajándékozgatom majd. Csak éljék meg a süldő-kort! Télire lehet, hogy letakarom őket fóliával felülről, sokat visszatart a föld kisugárzásából, hátha segít nekik valamit....

Környékünkön rengeteg ciprust fedezek fel én is nap mint nap, de a legtöbbet "tujaként" tartják a gazdáik, nem is tudják, hogy milyen növényük van....
Előzmény: iroman (299)
iroman Creative Commons License 2007.08.14 0 0 299
Ma vittem ki pár új szerzeményt a telekre, és (a 20 cm-es araszommal) lemértem a totemeket. Biztos, hogy nőttek, mert 42 és 47 cm között vannak most. Bár már nem emlékszem rá, pontosan mekkorák is voltak kiültetéskor, de ennél kisebbek, az biztos :).!

Nagyon örülök neki, hogy jól érzik magukat! :)

Island: reméljük, az idei tél is olyan lesz, mint a tavalyi (január 15-én 13.00-16.00-ig :)) ), én szurkolok, aztán majd mesélj, hogy alakul a kiültetett mediterrán dzsungel! :) A karcsú oszlopos típus magoncai ezek, igaz?

Közben látszik, hogy én is kikupálódom ciprusismeretből, pár napja megdöbbenéssel ismertem fel Tapolcán, az utcánkban az egyik ház nyugati oldalánál két jókora valódi ciprust! Pedig ez egy észak-déli lefutású utca, és a ciprusokat - legalább is, amíg kicsik voltak, csak kb. déltől érte napfény, és remekül megvannak.

Az egyikük egy nagyon kompakt, szabályos henger alakú karcsúság, a másik kicsit kócosabb, és ez utóbbin vannak tobozok is, de ő sem egy terebély :). Holnap feldobok róluk képet!

Addig is jó ciprus-nevelgetést!
Island* Creative Commons License 2007.08.13 0 0 298
Remélem....:)
Előzmény: iroman (297)
iroman Creative Commons License 2007.08.12 0 0 297
Szépek, rengeteg kikelt! Ebből valóban erdő lesz! :)
És milyen szép lesz!!
A második képen azokat a kicsinyeket már ki is ültetted? Bírni fogják a telet?
Előzmény: Island* (295)
*Csabesz* Creative Commons License 2007.08.12 0 0 296
Ezeket a kis cipruspalántákat tél előtt még becserepezed, vagy kintmarad? Én is ültettem magokat idén már ki is keltek. Szerinted jövőre már kiültethetem, vagy neveljem néhány évig cserépben?
Előzmény: Island* (295)
Island* Creative Commons License 2007.08.11 0 0 295
Készülődik a Keszthely1-típusú cipruserdő Érden....:)
Egyenlőre csak iskolázás van....

Keszthely1 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 294
ismét telefonáltam és elutasító választ kaptam, nem is tudják, hogy mikor lesz...
Keszthely1 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 293

A tobozkezdemények kora tavasszal kezdödik,  barna  színű virágzással.

Ez  rügy /hajtás  /

Előzmény: iroman (286)
iroman Creative Commons License 2007.07.31 0 0 292
Szia!

Azért ne add fel, én a helyedben rájuk emileznék, nehogy elfelejtsenek, ha újabb szállítmányuk érkezik a totemből!

Segítenél nekem abban, hogy a 286-os hozzászólásomban a közeli felvételen mik azok a kis zöld gömböckék az ágvégeken? Rügy vagy tobozkezdemény, esetleg egyéb?

Előre is köszönöm!
Előzmény: Keszthely1 (290)
Parducbogyo Creative Commons License 2007.07.31 0 0 291
Még reménykedsz benne?:(
Előzmény: Keszthely1 (290)
Keszthely1 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 290
nekem még mindig nem küldték el a cyprusokat a .....
iroman Creative Commons License 2007.07.31 0 0 289
Marhaságot írtam :), egyszerűen annyit, hogy a frissen kiültetett csemeték hajlamosak néhány ágacskájukat leszárítani, nyilván megérzik a környezetváltozást. A növényeknek máskülönben kutya bajuk sincs, elenyésző a leszáradt rész rajtuk.
Előzmény: nakamoto (288)
nakamoto Creative Commons License 2007.07.31 0 0 288
Mit értesz azon, hogy "opcionális" ?
Előzmény: iroman (287)
iroman Creative Commons License 2007.07.31 0 0 287
A kis totemeknél az alulról sárgulás "opcionális", mert kettőnél nálam is leszáradt egy - egy pici kis ág, de aztán szerencsére abbamaradt - mit ne mondjak, addig nekem is égnek állt a hajam, hogy mi lesz :)!!!
Bár valahol a neten azt olvastam, ha az ember örökzöldet ültet, az ültetés évben a fő cél a növény túlélése, a második évtől várható el a fejlődés - szóval, ha már most is hajt, az 5-ös!

Érdekes, hogy mikor küldték, egész hosszú és puha, friss hajtás volt a csúcsa (ezt be is hajtogatták a csomagolásba, jó görbék voltak szegények!), ami mostanra szépen "megfásodott", beérett a szár, a csúcsán nálam is látszik friss, zöld szárú hajtás, remélhetőleg már nálam nőtt :)
Előzmény: Island* (284)
iroman Creative Commons License 2007.07.31 0 0 286
Ilyen a badacsonyőrsi, ő egy nagyon meleg és napos pontján van a teleknek. A második képen a közeli felvételen látható kis világoszöld képletek rügyek vagy tobozkezdemények lehetnek?
A kert amúgy most még csak alakulgat, de még közel sincs befejezett állapotban, pl. füvesítés is csak az ősszel, a csapadékosabb idő beálltával lesz. Apránként veszem bele a különféle cserjéket, virágokat, miegyebet.






iroman Creative Commons License 2007.07.31 0 0 285
Igen, akkor az öntözés az, amit tényleg sűrítenem kell!

Az én három kis totemem, ezek egy mélyebb fekvésű, északról védett helyen vannak:








Island* Creative Commons License 2007.07.31 0 0 284
Sokat öntözöm, de tápot nem kapnak. Szerintem elég bőven amit a talajban találnak, gondolok a mediterrán térségben a sziklákon növő példányokra, azok is vígan megélnek a szinte semmiből. :)
Csak délelőtt kap egy kis árnyékot, egyébként késő estig tűző napon van minden példány.

A totemjeim is végre növekedtek egy kicsit, már meg is ilyedtem tavasszal, mert nem növekedtek, sőt sárgultak is alulról, de mára szépen beindultak. :)
Előzmény: iroman (282)
iroman Creative Commons License 2007.07.30 0 0 283
iroman = Facélia

Igyekszem visszaszerezni a régi nickemet valahogy...
Előzmény: iroman (282)
iroman Creative Commons License 2007.07.30 0 0 282
Nagyon szépen fejlődik!!!
Öntözöd? Használsz tápoldatot?

Az enyém csak tavasszal nőtt kb. 25 cm-t és azóta stagnál, alighanem kicsit szárazolja a helyet, ahova ültettem. Jobban oda fogok figyelni rá, sűrűbben öntözöm és a tövéhez is viszek komposztot. Jó, hogy betetted ide ezt a képet, mert eddig meg voltam róla győződve, hogy rendben van az, hogy csak tavasszal nő, mert máskülöben szép hamvaszöld, él.

Úgy látom, a tiéd félárnyékos helyet kapott, az enyémet reggeltől estig tűzi a nap , védett fekvésben - lehet neki melege??? - jaj, olyan lelkiismeretfurdalásom van, szegény...alighanem muszáj sokkal sűrűbben öntöznöm!!!

A kis totem ciprusokat máshová ültettem, és most már tényleg lesznek képek, de kb. 2 hétig nem tudtam bejutni a fórumra a régi nickemmel, úgyhogy kénytelen voltam regelni ezt az újat kínomban.

Holnap-holnapután hozom a képeket és felrakom!
Előzmény: Island* (280)
Keszthely1 Creative Commons License 2007.07.25 0 0 281
szép úgy látom "vékony" cyprus lesz
Előzmény: Island* (280)
Island* Creative Commons License 2007.07.22 0 0 280
A tavaly beszerzett Badacsonyörsi ciprusok közül mind nagyon szépen erősödik, ez a képen látható a duplája lett a tavalyi ültetési méretének, most kb. 1,65 m magas. :)
Facélia Creative Commons License 2007.05.18 0 0 279
Fura, én utánad rendeltem 3-at, és az enyémek megjöttek, 7-én. Szinte szégyellem magam... :( Sajnálom, hogy nem tartottak többet belőle.

12-én ültettem el őket a hegyen. 20-25 cm magasak. Majd lövök fotókat, ha kint járunk.

(Tényleg nem azért, hogy bosszantsalak. Ha majd lesz mag, szívesen küldök...ha jelent valamit... Lehet, hogy néhány év múlva megpróbálkozom a zöld dugványozással is...)
Előzmény: Keszthely1 (274)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!