Keresés

Részletes keresés

Hierro Nyh. Creative Commons License 2011.02.13 0 0 2818

Néha már nem is "blűz", hanem inkább "blíz". :D

Előzmény: panerai (2815)
fekvőrendőr Creative Commons License 2011.02.13 0 0 2817

Mikor két éve kritizáltam a hangot, te megvédted. Na én akkor is ilyennek hallottam.

Előzmény: Törölt nick (2813)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.13 0 0 2816

Én itthon a Hobo-t is azon a berendetzésen hallgatom, amin a Tátrai-t.

És ugyanaz a zene jó minőségben nagyobb élményt nyújt.

A billentyűs-hiányt már a koncert előtt jeleztem a zasszonynak. :-))))

Előzmény: panerai (2815)
panerai Creative Commons License 2011.02.13 0 0 2815

Hobo ezzel a hangzással Hobo, a Tátrai Band mindig is kristály tiszta hangzású zenekar volt, nem lehet Őket összehasonlítani.

Bill már a 3.20-as kislemezen is blűz volt:)

Nekem a Hoboból hiányzott a billentyűs, amikor még volt Fuchs vagy amikor Póka néha elővette a billentyűt egész más hangulata volt a zenekarnak.

 

Előzmény: Törölt nick (2813)
Vid ispán Creative Commons License 2011.02.13 0 0 2814

Ezzel a z ű-vel Hobo is egyszer elironizált. Különben a hosszú ó-kból is ő lett.

A tesó gazdaságos áron árult papírtokos Greatest Hits is jó ötlet volt.

Előzmény: Törölt nick (2813)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.13 0 0 2813

Vegyes élményekkel jöttem ki a koncertről.

A hangosítás a 10-es listán max. 5-öt kapna tőlem, lehet hogy a hangmérnökök más kissé megsiketültek az elmúlt évtizedekben.

Dorozsmai Petitől tanulhattak volna, a legutóbbi Tátrai Band koncertet ő hangosította ugyanebben a teremben kiválóan (10-es).

A koncert úgy egészében egy 8-ast érdemel szerintem.

Szerintem a Póka-Solti-Tátrai trió hozta a maximumot. 

Hobo tetszett, de Bill király szörnyű volt (szerintem), mint mostanában mindig.

Hallgatva a régi lemezeket, azon csodálkozom, miért felejtett el magyarul.

A blúz nála blűz, mióta visszatért külföldi vendégszerepléséből. ;-)

Mindennel együtt én jól éreztem magam, bár a fülem még hajnalban is zsibongott.

Kitettek magukért a srácok, bár a közepén (unplugged?) kicsit leült a buli.

Akkor legalább feltankolhatott az amúgy rendkívül szomjas közönség. 

De utána ismét belehúztak, és a több mint 3 óra után elégedetten távoztunk.

Viszlát HBB, köszönjük ezt a 33 évet. 

Előzmény: panerai (2811)
exon_rock Creative Commons License 2011.02.13 0 0 2812

Boldog születésnapot és jó egészséget kívánok Laci bácsinak! :)

panerai Creative Commons License 2011.02.13 0 0 2811

Hobonak mindig is probléma volt a teljesen kettéosztott közönség, a régi lágymányosi időkben is a verses-lírai részeknél, ment a részeg kopasz kutya bekiabálások. De ilyen a világunk, miért lenne más egy hobo koncert, azért mert a Kopaszkutya vonulat hangosabb, attól még a közönség csendes része a versekért ment el.  Ahogy a filmben is mondják, "lemegyünk taplóba, átmegyünk furkóba:))

A Rohadt Rock N' Roll pedig nemcsak, hogy emlékezetes, hanem megkerülhetetlen volt a búcsúkoncerten, minden szavának ereje volt, emlékszem, hogy a Human Rights koncerten is ezzel kezdte, és ott is óriási hatása volt.

Előzmény: Hepatithos (2805)
Hepatithos Creative Commons License 2011.02.12 0 0 2810

Én ugyanott voltam, mint ennek a cikknek a szerzője. 

Előzmény: bluesnick (2799)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2011.02.12 0 0 2809

Én a tegnapin voltam, a cikkeken kissé meg is lepődtem, biztos, hogy ugyanott voltak-e.

Előzmény: Vid ispán (2808)
Vid ispán Creative Commons License 2011.02.12 0 0 2808

Azt kell mondanom, hogy sokkal jobb volt, mint amit a tegnapi hírek alapján vártam.

Guybrush Threepwood Creative Commons License 2011.02.12 0 0 2807

A koncert közepén letelepedtek a színpad elejére és hangosítás nélkül, unplugged játszottak pár számot. Itt lehetett igazán érezni hogy a technikától megszabadítva mekkora zenészek.

 

Nem a hangfalakból jött a hang? Érdekes...

Előzmény: foronghy (2803)
Em. Rescue Creative Commons License 2011.02.12 0 0 2806

Metalista vagy mentalista? Nem mindegy. :)

Setlistet tud valaki küldeni?

Előzmény: Hepatithos (2805)
Hepatithos Creative Commons License 2011.02.12 0 0 2805

A post-póka korszakból nem emlékszem egyetlen dalra sem, talán a Szabadíts fel már ide tartozik? Az este jó kis nyers rockandroll buliként indult, a "rohadt rockandrol" c., nem túl emlékezetes eposszal, de élőben jól szólt és előrevetített egy sallangmentes előadásmódot, amely jórészt a full első két album + best of vadászat + extrák tematikát követte. Madarász eltévedt metalista kóbor lovagként sétálgatott a színpadon, szerintem maga sem értette, mit keres ott, és a gitárszólói sem nyújtottak magyarázatott, mert ezeket Tibusz mint a tornádó lesöpörte. Időnként azon kaptam magam, hogy kifejezetten felüdülést jelent amikor halványan kivehető Madi játéka. 
Tibusz tényleg gyönyörűen, formabontóan, finoman és dinamikusan játszik, öröm hallgatni minden kis nüánszát, de egy háromórás szünetmentes gitárszóló - ideértve a full hangerőn előadott ritmus riffeket is - még belőle is sok. Jellemző, hogy Pókát, aki szintén nem a finomkodásáról híres, szinte alig lehetett észrevenni mellette. Úgy látszik Hobo színpadi biztonságérzetét növeli, ha minimum egy hangszervirtuóz villog mellette, most megvolt a kettő, de szerintem Tátrai minden elévülhetetlen érdeme mellett a Körös/Szénich vagy  a Pribill/Varga gitártagozat arányérzéke mindig is messze felülmúlta őket. Hobo jó volt, mint mindig, zseniális előadó, laza és jókedvű volt,  a szokásos poénok mellé néhány újítás is belefért, körbetúrázta a lelátót is, bár mintha kicsit fáradtabbnak tűnt volna , mint három éve.  Az unplugged blokk úgy látszik meghaladta mind a zenekar, mind a hangosítók kapacitását, egyedül Deák Bill bizonyította, hogy ha nem üvölt torkaszakadtából és elhagyja a kőbányai hunglisht, akkor még mindig tud úgy énekelnei, hogy élmény hallgatni. Régen hallottam Billt HBB koncerten ennyit énekelni. és kifejezetten kellemes csalódás volt. Emellett a rá ritkábban jellemző alázattal ült végig olyan dalokat is, amelyekben nem osztottak neki szerepet. A tavalyelőtti bulihoz képest előrelépés történt a kivetítet anyag szerkesztésében - a legutóbbi Stones turné nyelvét kummantó fityisz animáció is rendben volt,  jó ízléssek beszerkesztett archív anyag, egyedül a színpad mögé vetített élő kép fáziskésése volt zavaró.


Egyben volt a banda, feszes és egyenletes színvonalú rock-konceret adtak, és Hobo igyekezett azokat az intellektuális finomságokat is felvillantani, amelyek a HBB-ben is megvoltak, de inkább jellemzik a szólópályáját. A szövegcentrikus unplugged blokk, Cseh Tamásra emlékezés, vagy a József Attilás befejezés ide tartozik, de úgy éreztem, a közönség kemény magja, amely körülvett a színpad előtti B-középben, ezekre nem annyira vevő. Tömény sör és izzadtságszagban, védekezőállásban, a tucatnyi pogózó, kövér középkorú kopaszt látva, ennyi taplót, megmondom őszintén, ritkán láttam Hobon, a gödör klubba talán egy vagy két ilyen figura járt, ők is inkább viccesek voltak, mint ijesztőek.  Mindennek hatására a búcsúkoncert nálam elérte célját, abszolút megértem Hobot , és nekem is elegem lett a Hobo Blues Bandből, legalábbis annak a proletár verziójából, az intellektuális vonalat meg mostmár vigye tovább Hobo a kötelező kopaszkutya körök nélkül, én vevő leszek rá. 

 

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2011.02.12 0 0 2804

majd most :-)

egyébként belehallgattam a jutubon, nem volt annyira rossz. mondjuk nem tűnt összeért produkciónak, ami érthető is.

Előzmény: kozakz (2798)
foronghy Creative Commons License 2011.02.12 0 0 2803
kozakz Creative Commons License 2011.02.12 0 0 2802

19:50-kor kezdődött tegnap

balbek Creative Commons License 2011.02.12 0 0 2801

Hány órakkor kezdődött a tegnapi koncert? mikor érdemes ma odaérni? 19:30 van a jegyen, de gondolom 9 előtt nem nagyon kezdenek?

Guybrush Threepwood Creative Commons License 2011.02.12 0 0 2800

A tegnapi koncerten a banda összetétele miatt főleg vagy kizárólag olyan dalok mentek, amiket anno velük készítettek?

 

Vagy adtak dalokat a nem Póka jegyezte dalok közül is?

bluesnick Creative Commons License 2011.02.12 0 0 2799

Minden kommentálás nélkül:

http://quart.hu/cikk.php?id=5929

kozakz Creative Commons License 2011.02.12 0 0 2798

bocs, de a tegnapi koncert nem próbaként volt meghirdtetve fél áron vagy ingyen.

 

Ezt is összekellett volna hogy rántsa a félelem, még se ez törént :)

 

 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (2797)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2011.02.12 0 0 2797

majd a félelem összerántja, nyugi.

Előzmény: kozakz (2795)
talula79 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 2796

Áron alul eladó 2 kiemelt ülőhely a szombat esti HBB koncetre a 119. szektorba.

Eredeti ára 12.500,- Ft, a kettő együtt 15ezer forintért elvihető.

Érdeklődni lehet: 06-20-230-2969.
Ülésrend itt:
http://www.eventim.hu/hu/ulesrend/230698/?preview=%2Fstatic%2Fuploaded%2Fat%2Fimages%2Fseatmap%2F37963.JPG

kozakz Creative Commons License 2011.02.12 0 0 2795

Hát a program első felét nem ártana ma délelött frissen kipihenten ismét átfutni.

 

A Tetovált lány és a Mata Hari olyan káosz volt néha hogy már nekem is kinos volt :)

 

Ráadásul 3 ráadás számot el se nyomtak pedig a set listán ott volt.

 

 

rena bros. Creative Commons License 2011.02.12 0 0 2794

Egy maradt csak le az előbbiről a tszámom CSAK ITT (mert innentől egész nap nem vagyok itthon) vagyok elérhető: (06)30/878-3779

rena bros. Creative Commons License 2011.02.12 0 0 2793

Hellóka!

 

 

Tényleg, akkor Tőle vásároltad meg, ugye, akkor még nem adta el addigra, hát ez egy hatalmas és csuda-csuda jó!!!!!!!!!

 

 

Ezt már Mindenkinek mondanám most, szóval nem akármilyen áron, de nem "Belőlem" kifolyólag, hanem egy vidéki eladóból, lenne a 12-ei (vagyis mai) koncertjükre 2 db állójegyem, 15eFt/db áron!

Ugyanis Nekünk 4 van (még mindig), csak a másik 2-vel, amit a Barátomtól kaptam Mi megyünk el, én pedig, miután nem tudhattam, hogy Tőle kapni fogok egy vidéki jegyirodába mentem el, mert természetesen a netes rendszer sem "akart nekem akkor eladni", az eladó "bácsi" persze az árat ütötte be, csak nekem "tette" még "ezt hozzá"!

Aztán én úgy próbálgattam volna, elöször még csak a környéken eladni, nem régen tettem fel a netre sem hirdetésbe!

Köszi a "segítséget"!

Előzmény: szisek (2783)
Hepatithos Creative Commons License 2011.02.11 0 0 2792

Persze csak szimbólikusan, de én is csatlakozom. Ha már a "legendás HBB felállásról" beszélünk, akkor hova lett Tóth János Rudolf. Bár számomra ez egyáltalán nem legendás, tekintve, hogy a Tábortűz Mellett legendájából azért nem futotta tíz évre.A legendás felállás számomra az "oly sokáig voltunk lent", a legjobb pedig a "gyöngy a sárban".
Persze belátom, a mostani legendás felállásnak egyetlenegy koncertjét nem hallottam, a mai lesz az első, így lehet hogy holnap helyesbítek.

Valahol érzem, hogy mit keres Madi a "HBB" "Búcsúkoncertjén", jó is hogy lesz valaki a csapatban, akinek nem nyugdíjkiegészítéshez kell ez a buli, de a korábbi Hobo nyilatkozatokat ("a HBB egy zenekar aminek én vagyok az énekese") és a rockandroll szokásjogot figyelembevéve ésszerű magyarázat nem létezik. Ez kb olyan, mintha Mick Jagger Keith helyére a pöcs-affér* miatt beállítaná Joe Satrianit a Rolling Stones egy korábbi felállásába, mondjuk Mick Taylor mellé. Mindezt a legendás felállás búcsúkoncertje címén. (ez azért durva példa)

(a bulvárhirek szerint Keith önéletrajzában egy sértő megjegyzést tett, és ezért csúszik a Stones turné)

Előzmény: székelymihály (2777)
termál1 Creative Commons License 2011.02.11 0 0 2791

SZIASZTOK! Van 1 eladó ülőjegyem holnapra 8000-ért.

Vid ispán Creative Commons License 2011.02.11 0 0 2790

Igen, a HEMO.

Előzmény: Hepatithos (2788)
lurd Creative Commons License 2011.02.11 0 0 2789

Valkinek esetleg feleslegben maradt 2 db állójegye szombatra?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!