Keresés

Részletes keresés

foveon Creative Commons License 2010.04.12 0 0 711
nono, pl nem pattan at, vetitesnel nem art...
Előzmény: Törölt nick (709)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.12 0 0 710
Esetleg KF diatartó sínetek / rekeszes dobozotok is van elfekvőben? Ilyet már régóta próbálok keríteni...

Amúgy én gondolkodom egy KF vetítőn, de egy Leitz Prado 66-ra hajtok, a dísztárgyként nyújtott esztétikai értéke miatt. Mondjuk ha nagyon olcsón adjátok, lehet hogy elvinném a Malit.
Előzmény: rámiusz (703)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.12 0 0 709
Természetesen a diát ki kell venni a keretből, és úgy scannelni. :)

Különben az üveges keret egyetlen előnye hogy véd a mechanikai sérüléstől, ezen kívül kizárólag hátrányai vannak...
Előzmény: ersekildiko (706)
ugyörgy Creative Commons License 2010.04.02 0 0 708
Sziasztok.
Eladó egy régóta nem használt Aspectomat J24B diavetítő, 1 db tárral. ( a többit még nem találtam meg). A vetítő hibátlan, minden működik rajta és az eredeti "fa" doboza is megvan.
Vagy, elcserélhető valamire.
üdv.
foveon Creative Commons License 2010.02.19 0 0 707
nem sok okosat tudk mondani, ha uveges akkor talan nem az uveg alatt van a kosz. akkor szet kell szedni es a kereteket kimosni, majd nagyon alaposan megszaritani.
ha uveg nelkuli es nem jon le egyszeru fujkalastol az mar nagyobb gaz. ha tekercsben lenne akkor egy atmosas es szaritas segitene. de kockankent nem egyszeru a dolog, foleg a szaritas. esetleg kis szaloncukor kampecokra a perforacion at fellogatni?
Előzmény: ersekildiko (706)
ersekildiko Creative Commons License 2010.02.19 0 0 706
Sziasztok! Tud valaki tanácsot adni, régi diák archiválás előtti tisztítására. Megpróbltam tiszíttás nélkül beszkennelni (szörnyű!) A legtöbb dia üveges.
fecskea1 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 705
Én tudok egy helyet, ahol két éve még 40 ezer volt az ára, aztán ma sem adták még el, bár azóta levitték az árát...
Hozzáteszem, a diavetítő-piacon is nagy az árcsökkenés, nemcsak itthon külföldön is. Kínálni akármennyiért lehet, de a reális ár(sajnos) töredéke a valós árnak.

A Malsixhez kapcsolódóan a Soósnál hónapok óta van egy Medirex is, én nemrég adtam el az enyémet, 10 ezer Ft. körül, de táskával mindennel. Ezeknek a gépeknek pusztán csak annyi a baja, hogy a vetítőizzó csöves (át lehet alakítani), és az objektív műanyagfoglalata idővel elreped, ami sem mechanikailag, sem pedig optikailag nem okoz gondot (mivelhogy a műanyag csak külső foglalat, a lencséket alapjában fémházba foglalták).

Ami az árat illeti, pediglen a 30 és a 10 között pont a fele a különbség...
Előzmény: foveon (702)
foveon Creative Commons License 2010.02.14 0 0 704
pedig egy kicsit elo kene szedni, megmutatni a klubosoknak egy kf vetitest aztan mar egybol lenne ra erdeklodo (gondolom en...)
Előzmény: rámiusz (703)
rámiusz Creative Commons License 2010.02.14 0 0 703
Köszönöm. Nem az egyém, hanem a fotóklubunkké. Évek óta bent "rohad" a raktárunkban. Már senki sem fotózik nálunk KF-ra, lassan már filmre se nagyon.
Előzmény: foveon (702)
foveon Creative Commons License 2010.02.13 0 0 702
20-30e kozott. mas kerdes el tudod e adni, a soosnal is honapok ota kint van egy a kirakatban.
Előzmény: rámiusz (701)
rámiusz Creative Commons License 2010.02.13 0 0 701
Hello T. topiklakók!

Érdeklődnék mit érhet egy 6x6-os MaliSix diavetítő? Elméletileg megvan minden tartozéka és kifogástalan műszaki állapotban van.

R.
képfaragó Creative Commons License 2010.02.12 0 0 700
A diavetítő az diavetítő és nem negatív-vetítő. A be kell szkennelni, és azután jöhet a projektor.
Előzmény: Cs_A_Hangya (699)
Cs_A_Hangya Creative Commons License 2010.02.12 0 0 699
Sziasztok!

Lehet, hogy egy hülye kérdéssel fordulok hozzátok, de lenne egy kérdésem, mégpedig az, hogy a 40-50 éves negatív filmeket hogyan tudnám kivetíteni.

A diákat kifogástalanul tudom vetíteni, mert van egy elég jó Rollei 350A diavetítőm, de negatívokat nem tudom, hogy hogyan lehetne vetíteni.

Be tudnám őket szkennelni, de az a probléma, hogy elég sokáig tartana.


Milyen típusú / márkájú vetítő alkalmas ilyen feladatra.

A segítségeket előre is köszönöm.
dacia-2 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 698
nincs ötletem, nekem is van 2 vetítő, amihez nincs meg. Úgy látszik, ez a legkönnyebben elvesző alkatrész.
Előzmény: kiry2 (697)
kiry2 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 697
Köszönöm szépen, egyben így most láttam először. Esetleg nincs valami ötlet, hol lehetne ilyen rácshoz hozzájutni?
Előzmény: dacia-2 (695)
akácvirág Creative Commons License 2010.01.12 0 0 696

Köszönöm. Autósboltban már néztünk, és vettünk is motorba való izzót, ami szinte teljesen úgy nézett ki, mint a vetítőizzó, de sajnos nem lett jó. Vettünk már Bp-en a Tungsram boltban is egyet, amiről azt állították vetítőizzó, persze ezt sem tudtuk használni:-(

Van esetleg más ötlet, ahol biztosan hozzá tudunk jutni ilyen izzóhoz?

dacia-2 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 695
szia! ittvan egy pár változat, hogy nézhet ki, de a rács kb midnegyik modellnél azonos.
http://picasaweb.google.com/szabolcs.szeged/OptikaiCuccok#
Előzmény: kiry2 (694)
kiry2 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 694

Sziasztok!

Családi örökségből került egy Ania vetítőnk, aminek 2 éves kislányunk is nagyon örül. Az izzó fölül viszont hiányzik a fedél, ami egyrészt elég veszélyesnek bizonyult az örökmozgó mellett, másrészt meg igen csúnya, és szeretném megcsináltatni, adózva ezzel "családi emlék mivoltjának" is. Azt sem tudom, hogya néz ki ez fedéllel, de ha valakinek lenne ötlete, kérem segítsen.

Köszönöm szépen előre is.

dacia-2 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 693
autósboltban.
Előzmény: akácvirág (692)
akácvirág Creative Commons License 2010.01.05 0 0 692

Nem tudom, jár e még valaki erre!

Van egy ANIA típusú diavetítőnk, amiben égőt kellene cserélnünk. Sajnos sehol nem találunk hozzá való égőt. Bp-en a Tungsram bolban találtam egyet, amiről azt állították, hogy jó hozzá, de sajnos nem lett jó.  Valaki tudja, hol juthatnék hozzá ilyen égőhöz.

Köszönöm.

dacia-2 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 691
Szedd szét, takarítsd és porszívózd ki, ha porpisztolyt vagy sűrített levegőt is használsz, akkor az üvegekre vigyázz / takard le / illetve szedd ki őket.
Az élességállítás normális, mert általában egy "keretet" visz ide-oda a motor, de az élességállításra ennél sokkal nagyobb hey van, ami általában az objektív tekeresésével állítható, már a kereten belül.
gombásodás: passz, ami bevonatos, az gombásodhat is. még nem találkoztam ilyennel, lévén elég jól szellőzik. persze ha mondjuk a szalámigyárban használták, 10 fokban a füstölőtoronyban, akkor bármi megeshet.
Távolítsd el a beszáradt kenőanyagokat, pótold a kenéseket, aztán gyere vissza, és meséld el, milyen lett :)

Előzmény: Törölt nick (690)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.12 0 0 690
Sziasztok! Hátha jár errefelé bárki még...
Hirtelen lett némi pénzmagért cserébe egy leitz pradovit color 250 vetítőm. Teljesen 0 lennék a témában, pár bárgyú kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:
A kütyü hűtőventije zajszintje egy gagyi cuccokból barkácsolt pc szintjét veri, persze nincs semmi zörgés-kopácsolás felhangja, csak turbina szintű zajhatás. Ez ilyen, vagy esetleg kíván némi barkácsot-kenést-zsírozást?
Az obi frontlencse (szerintem nincs is más lencse) eléggé karcos, bár jelenleg csak 30 éves vörös vagy kifakult és csupa karc családi diák állnak rendelkezésre ahol nem jelenik meg a dolog, de vajon friss és jól kezelt nyersanyag mellett mennyire vetül a falra az obi hiba?
A távirányítón található fókusz-állító pöcök aránylag kis mértékben szabályozható, egyébként magát az objektívet kell kb élesre állítani ki/be tekeréssel, utána finomhangolható a kapcsolóval - ez így rendben van?
Ha az obit kiveszem, belül van egy üveg vagy műanyag lemez. Ha üveg, akkor gombás vagy legalábbis retkes. Szokott egy vetítő gombásodni? Ami bent van, az valóban üveg, vagy csak műanyag (ebben az esetben természetesen nem gomba)?
Köszönöm, ha valaki tud rájuk válaszolni!
fecskea1 Creative Commons License 2009.08.01 0 0 689
Diavetítő elkelt.
Előzmény: fecskea1 (687)
Szami77 Creative Commons License 2009.07.17 0 0 688
Sziasztok! Eladó egy ilyen diavetitő... 5000ft Bp-en szami1977@gmail.com
fecskea1 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 687
Fájdalomtól megtört szívvel vagyok kénytelen bejelenteni, hogy:

Eladó egy Leitz Pradovit 263 tip. diavetítő, fém-üveg 2,8/Elmaron obival.
A gép 250 W-os lámpával megy, de nem AF.
Zsír új, nem használták, én próbáltam ki elsőnek.
Dobozában, papírok stb.
Az obit én szereztem, a gépet magamnak vettem, de kénytelen vagyok eladni, más anyagi természetű okok miatt.
Ára: 15 ezer HUF.
fecskea1 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 686
Megvan a megoldás: az a magazin, amivel kipróbáltam finta volt, és szorult a sínben.
Előzmény: kttomi (682)
fecskea1 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 685
667 hsz.
Előzmény: Szami77 (684)
Szami77 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 684
Hol találok?? vagy kinek van ehhez a tipushoz lencséje????? Köszönöm....
fecskea1 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 683
Majd jelentem, mi történt. A kenésre azért gondoltam, mert a tjulaj szerint lassan 6-8 éve állt a gép, és valóban, komplett dobozában volt amikor megvettem, látszólag hozzá sem nyúltak. Majd meglátjuk
Előzmény: kttomi (682)
kttomi Creative Commons License 2009.06.06 0 0 682
Szívesen. Szerintem elég csak a fedelét levenni és látható az - esetleges - hibaforrás. Egy kenés nem árthat neki de a kerregés valamiféle mechanikus fennakadásra utalhat...
Előzmény: fecskea1 (681)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!