Keresés

Részletes keresés

55judit Creative Commons License 2018.11.24 0 0 2341

Bocs megtévedtem, ne is neked van Egerági fügéd. :)

Előzmény: 55judit (2340)
55judit Creative Commons License 2018.11.24 0 0 2340

Nosztalgiázok, és a te képeidet nézegetem. :))

Az Egerági fügéd hogy termett idén?

Előzmény: Gy.Ibi. (2305)
55judit Creative Commons License 2018.11.24 0 0 2339

Nagyon szép.

Nálam is van még 1 félérett és sok ami kicsi és zöld, vagy fehéredik. Erkélyládában éldegélnek.Sajnos nincs olyan helyem bent ahol beérlelhetném őket, de azért az 1 szemért kis időre csak behozom. :))

 

Nem tudom mi az oka, de a késő őszi szemeknek sokkal finomabb aromájuk van, mint a nyáriaknak.

Előzmény: contributor (2337)
mislenyi Creative Commons License 2018.11.23 0 0 2338

Kedden bevittem a csüngő epreimet, a garázsban akasztottam fel őket.

contributor Creative Commons License 2018.10.13 0 0 2337

Sziasztok!

 

Ma sikerült az idei talán utolsó (szabadföldi, bio) epret leszednem:

 

mislenyi Creative Commons License 2018.10.08 0 0 2336

Én a cserepes csüngőimet tavaly a garázsunkban teleltettem át. Az Oázis levelező rovatától kérdeztem, mivel a neten nem találtam tanácsot.

Ők válaszolták, hogy 0-5 C°között, világos helyen teleltessem. Felerősítettem a garázs mennyezetére egy zártszelvényt (ez volt, nem kellett vennem)arra akasztottam kampókkal.

Előzmény: 55judit (2328)
CBNora Creative Commons License 2018.09.30 0 0 2335

Valamennyi levele marad, aztán tavasszal hajt újakat. Valószínűleg nem lesz semmi baja.

Alátét ne legyen alatta, de ne is hagyd teljesen kiszáradni. Én a kint teleltetett, földön álló cserepes növényeimnek meg szoktam fordítani az alátétét, akkor alulról kicsit szigetel, és nem áll meg benne a víz. Jobb, ha nincs tűző napon, én a ház északi oldalán teleltetek. Ha a földön árnyékos, ott jó helye lesz, de ne takard le, kapjon fényt. Mondjuk az epernek valószínűleg napon se lesz baja, de télen a növényeknek általában jobb, ha kisebb a hőingadozás.

Előzmény: Jambyz (2334)
Jambyz Creative Commons License 2018.09.30 0 0 2334

Sziasztok!

Bérhàzi erkélyen tartott eperrel mi lesz télen?

Kifagy aztán tavasszal újra kihajt?

Vagy esetleg vegyem ki làdàstòl és tegyem le az erkély padlòjàra, takarjam le egy pokròccal és ne öntözzem?

Fajtájàt nem ismerem Auchanban vettem még a nyàr elején hatos csomagban. Termett folyamatosan aztán elkezdett csak indákat fejleszteni, azòkbòl párat visszavàgtam. Aztán kicsit meg tàpoldatoztam és mostanàig megint újra termett, viràgzott. Gondolom akkor folyton termő lehet.

Nem dobnàm ki ha nem muszáj. Bàr gondolom valaki nem bíbelődik vele, kidobja, jövöre meg kiültet újakat.

Most, hogy reggel màr hidegek vannak gondolom leáll a terméssel is.

Előre is köszönöm az ötleteket.

55judit Creative Commons License 2018.09.29 0 0 2333

Köszi. Tavasszal Az Ibiét felveszem cserépbe mint nála van, és van még magom tőle, azt is elvetem, hátha lesz belőle valami. :)

 

Előzmény: CBNora (2332)
CBNora Creative Commons License 2018.09.29 0 0 2332

Az enyém nem folyton termő. Tavasszal, nyár elején van rajta sok, hosszabb ideig, mint a nemes földiepreken. Aztán semmi, a levelei is kisebbek lesznek, főleg indákat növeszt. Talajtakarónak nagyon jó.

Az Ibi-félét és az enyémet jobb lenne egymástól messzebb ültetni, nehogy az enyém elnyomja a másikat, ha az nem indás. Most már hagyd, de később érdemes átültetni, addig meg nagyon figyelni rá. Vagy valahogy körbekeríteni, hogy ne menjen a közelébe inda.

Előzmény: 55judit (2331)
55judit Creative Commons License 2018.09.28 0 0 2331

Nagyon jól néz ki.

Amit vetettem és kiszáradt a föld véletlenül, kiborítottam egy fa alá. Nem rég vettem észre, hogy ott 1 pici tő szamóca. Jövőre biztos terem.

 

A Nórától kapott kis tövek indát hoznak, úgy szaporodnak. De nagyon.Termés még nincs rajtuk.

Előzmény: Gy.Ibi. (2330)
Gy.Ibi. Creative Commons License 2018.09.28 0 0 2330

Az erdei szamóca kora tavasztól a fagyokig folyamatosan érik.Nem indát hoz,hanem gyümölcsöt.Ez a csüngős is ilyen most:

Előzmény: 55judit (2327)
CBNora Creative Commons License 2018.09.23 0 0 2329

Rettentőmód szaporodik a nagy szemű, most van mellette egy vásárolt cserepes, az egyedül is terem, és úgy tűnik, porozza is. A vásárolt porzós fajta nem tudom, megvan-e még, de nem való hozzá, nem elég életerős, gyenge növekedésű.

Azóta gyűjtöttem egy hasonlóan nagy termetű, porzósnak látszó fajtát is. Az még frissen gyökereztetett fiatal inda, még szintén cserépben. Még nem döntöttem el, hol fogom teleltetni. Valószínűleg kint, fal mellett. Ha netán tönkremegy, tudom pótolni, de mivel vadon termő, télálló növény, nem valószínű, hogy bármi baja lesz.

Szerintem mindegy, hogy telelteted a cserepest. A kiültetett tövek rengeteg indát fognak hozni, két-három tővel több, vagy kevesebb, nem számít.

Az egyik ágyásban a hagyma felszedésekor találtam egy szamóca magoncot. Ez nyár közepén volt, azóta egész nagy telep lett belőle indaszövevénnyel. Sajnos ott nem hagyhatom, jövőre krumpli lesz ott. Még nem tudom, mi lesz a sorsa, valószínűleg nagy része komposzt, egy részét hagyom a kerítés irányába nőni, és meglátjuk, milyen.

Van egy vásárolt magról nevelt, sárga termésű, folyton termő fajtám, az nem hoz indát, így elég rosszak az esélyei a meglehetősen kaotikus, és egyre árnyékosabb kertben. Arra azért ügyelek, hogy mutatóba maradjon belőle egy-két tő. Finom, de elhanyagolható mennyiség terem rajta.

Előzmény: 55judit (2328)
55judit Creative Commons License 2018.09.23 0 0 2328

Nóra megkerestem az idézett hozzászólásodat, és ismét elgyönyörködtem.

Talaj takarónak én is el tudnám képzelni azt a nagy szeműt a porzójával együtt is. :)

 

Amit adtál és a kertbe palántáztam, tegnap másik helyre került, hogy majd napon legyen. A nyári hőségben fa alatt voltak.

 

A 4 db tőled, alatta 1 Ibitől jött magként. A kiborított száraz földből nőtt ki, miután a fa alá gyakran öntöttem vizet.

 

Tettem cserépbe is 3 tövet amiből a leggyengébb tönkrement, de  van már szaporulat, és egyre több az inda:

Sokkal szebb mint a kiültetett.

Télire mi legyen a sorsa? Milyen körülmények között teleljen? Vagy kiültessem?

 

 

 

 

Előzmény: CBNora (2269)
55judit Creative Commons License 2018.09.22 0 0 2327

Hogy lehet hogy augusztusban érik az erdei szamóca?

 

Mivel kiszáradt a szamócamagos cserepem földje, kiborítottam egy fa alá. Most találtam 1 szem szamócát 4 levéllel és nem olyan a levél, mint ami palántákat Nórától kaptam. Oda ültettem a kis árvát a Nóra félék mellé. Remélem nyáron meglátom a termést is.

Előzmény: Gy.Ibi. (2305)
ZsuR Creative Commons License 2018.09.20 0 0 2326

A folia alatt a levego sokkal melegebb. Jatszottam a foliaval az epernel par eve - de most mar elfogyott hozza a lelkesedesem... 

Előzmény: 55judit (2324)
ZsuR Creative Commons License 2018.09.20 0 0 2325

Most mar oszi a nap... de ket-harom hete meg nem... a hetvegen probalkozom...

Előzmény: CBNora (2323)
55judit Creative Commons License 2018.09.20 0 0 2324

Az őszi nap szerintem sem veszélyes. Én is 1 jó hete ültettem át a sajátomat. Semmi bajuk. A fóliát nem lezárva gondoltam, hanem alatta levegősen, és csak a legmelegebb időben pár órát használva. de jobb lehet szabadon, csak 1 tipp volt.

Előzmény: CBNora (2323)
CBNora Creative Commons License 2018.09.20 0 0 2323

Szerintem a fólia alatt megfőhet, az nem jó. Akkor már inkább papír, de az is túlzás, kell valamennyi fény.

Az őszi napot ki kell, hogy bírják. Az eper strapabíró növény.

Előzmény: 55judit (2322)
55judit Creative Commons License 2018.09.20 0 0 2322

Akkor leszúrsz helyenként pálcikákat a tövek körül és között, és az egészre fóliát terítesz mikor a legerősebben tűz a nap. Pár órát nem baj ha néhány napig sötétben lesznek. ha nincs, szétvágsz szemetes zsákot. stb. Kitalálod te azt. :)

Előzmény: ZsuR (2321)
ZsuR Creative Commons License 2018.09.19 0 0 2321

...hiszen... annyi viragcserepem nincs...

Előzmény: 55judit (2320)
55judit Creative Commons License 2018.09.19 0 0 2320

Szomorú.ha nagy meleg van napközben takard le 1-1 virágcseréppel. A meleg pára jót tesz neki. Estefelé leveszed.

Előzmény: ZsuR (2319)
ZsuR Creative Commons License 2018.09.18 0 0 2319

Oruletes az idojaras!  Nem tudtam meg elulteni oket... a hutoben vannak.  Vagy a perzselo hoseg, vagy a tropusi vihar... :((

Előzmény: 55judit (2316)
budai2 Creative Commons License 2018.09.18 0 0 2318

Markold össze a gyökereket és ami alul kilóg a kisujjadnál, azt vágd le. Ez hosszabb, mint 5 cm,  nálam bevált. Az 5cm (kb két hüvelykujj) kevésnek tűnik.

Előzmény: Tomo75 (2314)
ZsuR Creative Commons License 2018.08.19 0 0 2317

Remelem... maradt par to a regibol... meghagytam.  Talan ot... de szaporodik nagyon...

Előzmény: 55judit (2316)
55judit Creative Commons License 2018.08.19 0 0 2316

Jónak tűnik. Jövőre majd kis unokád megmondja érdemes volt-e váltani. :)

Előzmény: ZsuR (2315)
ZsuR Creative Commons License 2018.08.19 0 0 2315

Ez lett belole:

 

 

  • The best tasting of the everbearing strawberries
  • Superb flavor makes it an excellent fresh-eating and dessert berry, and its firm texture ensures that it also freezes well
  • Hardy in zones 3-8
  • Much better tasting and producing berry than 'Ozark Beauty'
  • Immediate shipping of 25 bare root plants
Előzmény: ZsuR (2313)
Tomo75 Creative Commons License 2018.08.14 0 0 2314

A palánta gyökerét  milyen hosszúra érdemes levágni? Kb. 5 cm?

ZsuR Creative Commons License 2018.08.13 0 0 2313

En is ujra telepitek... meg nem tudom milyen fajtat...

Előzmény: per onoszpora (2312)
per onoszpora Creative Commons License 2018.08.13 0 0 2312

Szolnokon, szabad földbe szeretnék új fajtákat telepíteni. A mostani nagy kemény és ízetlen. A legkisebb unokám csak epret hajlandó enni. Kéne, hogy minél tovább lenne eper, jó ízzel párosulva. Az Asia fajtát gondolom egynek, de a többi kései, vagy folyton termő fajtákhoz és a beszerzésükhöz kérek segítséget. 150 tövet vennék.

Előzmény: ZsuR (2311)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!