Keresés

Részletes keresés

_Neo_ Creative Commons License 2003.06.12 0 0 139
Battle Royale (Fukasaku Kinji rendezte). és letölthető, vásárolható meg minden. :-)
Előzmény: Ösztönlény (136)
jamamura szadakó Creative Commons License 2003.06.12 0 0 138
a film címe: battle royale. a kazaaról letölthető, első nézésre oly nagy hatással volt rám, hogy gyorsan beszereztem dvd-n, de aztán másodszorra már nem szól olyan nagyot. persze, kitano ebben is zseniális. készül már a második rész is.
Előzmény: Ösztönlény (136)
_Neo_ Creative Commons License 2003.06.12 0 0 137
bocsi, félreérthetően írtam! először a Violent Cop-ot láttam, és már akkor furi volt, aztán a Kikujiroval meg a Hana-bi-vel engem is levett a lábamról. ez a Kidzu ritan viszont nem illett valahogy a képbe.
Előzmény: Ösztönlény (134)
Ösztönlény Creative Commons License 2003.06.12 0 0 136
És mit tudtok arról a filmrôl, amelyben Kitano egy tanárt játszik, aki egy szigeten valóságshowt rendez az osztályának, és leöleti ôket?
Hozzá lehet jutni?
Előzmény: jamamura szadakó (135)
jamamura szadakó Creative Commons License 2003.06.12 0 0 135
részemről bró volt az első kitano, annyira nem is ájultam el tőle, de aztán jött a hana-bi. áááh.
Előzmény: Ösztönlény (134)
Ösztönlény Creative Commons License 2003.06.12 0 0 134
Én azt nem láttam, elhiszem, hogy szar.
De én az elsô filmen azt értem, amit a nézô elôször lát: nekem ez a Tűzvirágok volt.
Előzmény: _Neo_ (133)
_Neo_ Creative Commons License 2003.06.12 0 0 133
"Aki az elsô filmjüket beszopta, az mindent elnéz nekik."

ezzel az állítással kicsit vitatkoznék: a Kölykök visszatérnek (Kidzu ritan) unalmas volt. és hogy még durvábban fogalmazzak: inkább jutott eszembe Sylvester Stallone, mint Kitano...
:-\

Előzmény: Ösztönlény (132)
Ösztönlény Creative Commons License 2003.06.12 0 0 132
Szóval szép filmre számítsak.

A Tűzvirágok is szép volt vizuálisan, a Fivér egy klasszikusabb, brutális gengszter film. A Kikujiron pedig még könnyeztem is.
De igaza van a Filmvilágnak, valahogy Kitano is olyan, mint Kusturica. Aki az elsô filmjüket beszopta, az mindent elnéz nekik. Én is közéjük tartozom, szóval péntek: Irány a mozi!

Kösz.

Előzmény: jamamura szadakó (131)
jamamura szadakó Creative Commons License 2003.06.12 0 0 131
szerintem zseniális film, minden együgyüségével egyetemben. a képek és a zene magával ragadó és kitanonak sikerült összeszednie japán legszebb nőit [nem sok van belőlük :]. kicsit ugyan didaktikus [na jó, rettttentően szájbarágós], de mint ahogy a FV írta, kitano megengedheti magának, hogy gyermekként kezelje a nézőit; én, a néző pedig örömmel szoptam az ujjam, miközben tágranyílt szemmel bámultam a vásznat.
Előzmény: Ösztönlény (130)
Ösztönlény Creative Commons License 2003.06.12 0 0 130
Ki látta a Bábokat? Vélemények? (bocs, ha már volt)

A fotó azért sokat sejtet, és érdekes, hogy Kitano nem szerepel benne.
Utoljára a Kikujirot láttam, az zseniális volt, remélem a Bábokban sem fogok csalódni.

_Neo_ Creative Commons License 2003.06.12 0 0 129
naaaagyon, naagyon tetszett. kicsit féltem hogy olyan Rainmain-es handicapped film lesz jó sok hálivúdi elemmel, de kellemesen kellett csalódnom, mert egy rettentő aranyos kis film volt! valahogy pont nem volt túllihegve ez a fogyatékos dolog: arányban volt a vicces és az elkeserítő oldala is. se erőltetett, se túl hatásvadász-könnyese. egy rész volt kicsit sok, amikor (spoiler!) a kocsiban énekelnek hazafele a díjátadásról.
brilliáns volt még azis, hogy nem lehetett tudni (legalábbis én nem vettem észre), hogy melyik az "igazi" fogyatékos, és ki a színész. ezt mondjuk még most se tudom.
Előzmény: _Neo_ (127)
_Neo_ Creative Commons License 2003.06.11 0 0 128
kicsit OFF

igazából mérges vagyok az Örökmozgóra. hogy lehet már így indítani egy filmklubot, hogy minden áldott nap este 8kor kezdődik? a Cirkóban a heti egy filmet meg lehet nézni, de az ember nem időmilliomos hogy minden estéjét szabaddá tegye. így lehet kínlódni: most melyikre menjek? melyiket hagyjam ki? úúú, erre nemtudok elmenni, mert pont ezmegaz... ez nem fair! grrr :-\

nagyon ON

_Neo_ Creative Commons License 2003.06.11 0 0 127
mai film:

Június 11. szerda, 20.00
Emlékek egy osztályról II /Emlékezetes osztály II
(Gakko II/A Class to Remember II), japán, 1996, r: Yamada Yoji, f: Yamada Yoji, Asama Yoshitaka, o: Naganuma Rokuo, z: Tomita Isao, sz: Nishida Toshiyuki (Ryuhei), Yoshioka Hidetaka (Takashi), Ishida Ayumi (Reiko), Nagase Masatoshi (Daisuke), hb/J, 122 perc
with English subtitles
Hokkaido szigetén egy kisegítő iskola tanára, Ryuhei, kezdő kollégájával, Daisukéval indul két szökött tanítványuk keresésére, s útközben felidézik a velük töltött három évet. A társai zaklatása elől némaságba menekülő Takashi és a féktelenül erőszakos Yuya egymás barátságában talál erőt a beilleszkedéshez…

_Neo_ Creative Commons License 2003.06.11 0 0 126
Jamamura Elvtársnő belinkelt egy cikket az Örökmozgós Japán filmhétről. volt benne egy kis bibi, amit most javítanék.
Van ugyanis a Japán filmhét a Japán Alapítvány támogatásával, amin a következő filmek voltak/lesznek:

06. A kölykök visszatérnek
07. Adrenalin hajsza
08. Mindennap holiday
09. Ne nézz vissza!
10. A családi titok
11. Emlékezetes osztály II (ma!)
12. Költözés
13. Nodojiman - Szóljon hangosan az ének!
14. Oszakai történet

utána indul a Japán film erotika

15. A szégyen utcája
16. Tabu
17. Kegyetlen történet az ifjúságról
18. A kopár sziget
19. A vihar kapujában
20. Harakiri
22. Érzékek Birodalma
23. Libido
25. Keresztre feszített szerelmesek
26. Onibaba
27. Erotikus képregény
30. A homok asszonya

_Neo_ Creative Commons License 2003.06.11 0 0 125
tegnapi film (Családi titok). nem volt nagyon rossz, de mégegyszer nem nézném meg, az biztos. már az alapsztori is sablonos, a fordulatok hozzá meg szinte kiszámíthatóan hálivúdiak voltak. kár érte.
_Neo_ Creative Commons License 2003.06.10 0 0 124
Dávid gyere moziba! :-)
jamamura szadakó Creative Commons License 2003.06.10 0 0 123
zatoichi trailer!

[forrás: sokk]

Előzmény: jamamura szadakó (120)
_Neo_ Creative Commons License 2003.06.10 0 0 122
a mai film!

Június 10. kedd, 20.00
A családi titok
(Hikinige famiri/The Family Secret), japán, 1992, r: Mizutani Toshiyuki, f: Mizutani Toshiyuki, Sunamoto Ryo, o: Nagata Yuichi, z: Sahara Kazuya, sz: Nagatsuka Kyozo (Motomura Hiroshi), Nakao Mie (Yoko), Chiharu (Azusa), Hashimoto Mitsunari (Rikuo), hb/J, 100 perc
with English subtitles
Fordulatos fekete komédia a családi összetartásról egy cserbenhagyásos gázolás kapcsán: a magát feladni kész Hiroshit felesége, Yoko rábeszéli a bűnjel, vagyis sérült autójuk, eltüntetésére, s a közös feladat olyannyira összehozza őket gyerekeikkel, hogy a szomszédok egyből gyanút fognak.

jamamura szadakó Creative Commons License 2003.06.08 0 0 121
jamamura szadakó Creative Commons License 2003.06.06 0 0 120




[kitano új filmje]
[édes a szőke bucija :]

_Neo_ Creative Commons License 2003.06.06 0 0 119
Halihóóóó!!! maeste! kijön?

Június 6. péntek, 20.00
A kölykök visszatérnek
(Kidzu ritan/Kids Return), japán, 1996, r,f: Kitano Takeshi, o: Yanagishima Katsumi, sz: Ando Masanobu (Shinji), Kaneko Ken (Masaru), Morimoto Leo (a tanár), Yamaya Hatsuo (a bokszklub elnöke), hb/J, 107 perc
with English subtitles
Egy tokiói középiskola két fenegyereke, Shinji és Masaru, elválaszthatatlan jóbarátok: együtt kezdenek el bokszolni, hogy megtoroljanak egy sértést. Shinjiből gyorsan sikeres profi lesz, Masaru viszont yakuzának áll…

Törölt nick Creative Commons License 2003.06.06 0 0 117
dersu uzala (1974) kurosawa oscart nyert japán-szovjet filmje egy öregemberről aki az erdőben él és akinek az erdő a mindene. a film egyik nagy erénye, hogy a kis öregembert nagyon meg lehet szeretni. a másik ahogyan teljesen demagógia mentesen mutatja be a természet szépségét, erejét és félelmetességét és ábrázolja azt, hogy valójában mennyire kis pont az ember ha a természet úgy dönt... 10/10
_Neo_ Creative Commons License 2003.06.03 0 0 116
én ejtsem meg a pasztelszínűt? :-)

hát az volt tényleg, tündérmese. tikkelős-fákkjú-angyalkával. kötelező megtekinteni egyszer az életben :-)
még plussz érdekesség volt hogy a 25 fős kisteremben néztük, és majdnem a fele a teremnek japán volt. mellettem is ült egy. érdekes volt figyelni, hogy ők min nevetnek, és min nem. :-)

Előzmény: jamamura szadakó (115)
jamamura szadakó Creative Commons License 2003.06.02 0 0 115
ma volt a kikudzsiro. holnap kérünk néhány pasztel színű hozzászólást a film kapcsán! :]
iron lion zion Creative Commons License 2003.06.02 0 0 114
hu, tuzviragok nagyon jo, elso film amit lattam kitanotol, azota egyik kedvencem :)

Ez a Kairo dolog engem is erdekel... mondjuk a fear.com-ot sem ismerem, de megesik az ilyen. A Ringu-t egyebkent eloszor Koreaiak dolgoztak fel :D

_Neo_: kicsit megkesve de valaszoltam levelre... a felulvonast meg pl ugy is meglehetne oldani, hogy msword > export to html (vagy ott hogy hivjak, mindegy) mert tud html-t a word (jo csunyan is nez ki) utana feltenni valahova vagy email.. megtenned nekem? koszi ;)

_Neo_ Creative Commons License 2003.05.27 0 0 113
Beat Takeshi - Hana-bi Tűzvirágok.
Örülök hogy megnéztem. azért annak is örülök, hogy tudtam hogy gyorsan be kell csukjam a szemem, amikor elkezdte a bárpultnál idegesen szorongatni az evőpálcikákat. :-)
eleinte piszkosul frusztrált hogy egy szót sem szólt, aztán felvettem a "ritmusát", a végén meg már átlényegültem énis csendes kivülállóvá.
amit viszont betiltanék, az a vihogós lányok. ha mégegyszer elkezd valaki hülye időpontban hangosan vihogni, annak vége lesz! evőpálcikával!
grrr! X-|
_Neo_ Creative Commons License 2003.05.22 0 0 112
Off
szintén! mosmár mindenhova! :-)
On
Előzmény: Dr. Ludmilla Kropotkin (111)
Dr. Ludmilla Kropotkin Creative Commons License 2003.05.22 0 0 111
hogyne. corvin warezpalota:))) válaszoltam amúgy a leveledre jól.
Előzmény: _Neo_ (110)
_Neo_ Creative Commons License 2003.05.22 0 0 110
hűűű, és te már láttad? hol? Corvin? :-DDDD
Előzmény: leos carax cornelius (108)
_Neo_ Creative Commons License 2003.05.22 0 0 109
tehát akkor az usa mindent lenyúl, és amerikanizál... ez undorító...
Ring = Ringu
Kairo = fear.com
Előzmény: Törölt nick (106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!